Suchacz.Eu - portal Sołectwa Suchacz


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Sierpień 2021 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Pojemniki

 

Zapotrzebowania na pojemniki na popiół należy zgłaszać do sołtysa, tel. 609 776334.

558. rocznia

558. rocznia

Bitwa w Zatoce Świeżej lub bitwa na Zalewie Wiślanym – bitwa morska, która miała miejsce 15 września 1463 na Zalewie Wiślanym pomiędzy flotą Związku Pruskiego, konkretnie elblążan i gdańszczan, a flotą krzyżacką pod dowództwem wielkiego mistrza zakonu Ludwiga von Erlichshausena.

Dziś przypada 558. rocznica tego wydarzenia. 

Sasanki w Gietrzwałdzie

Sasanki w Gietrzwałdzie

Właśnie wróciliśmy z Gietrzwałdu - mówi Jolanta Hirko -  z ,,Festiwalu muzyki ludowej i biesiadnej Warmi, Mazur i Powiśla." To trzecia edycja przeglądu zespołów, kapel oraz grup zajmujących się muzyką ludową i biesiadną.

 

„Festiwal kultur – Warmia, Mazury, Powiśle” organizują: Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, Gmina Gietrzwałd, Stowarzyszenie „Piękny Most” oraz Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Południowa Warmia Gietrzwald przywitał nas pięknymi promieniami słońca, było cieplutko i radośnie, ale po trzech godzinach pogoda nam się załamała i dwukrotnie lunęło deszczem z nieba. Trzeba było się chować, choć nie jesteśmy z cukru, a jednak nie chcieliśmy przemoknąć. Organizator zafundował nam kawę, herbatę, pyszny obiad z dwóch dań, ciasto i inne smakołyki mogliśmy zakupić na straganach. A były tam różności,  wyroby własne, miody, soki, przetwory owocowe, warzywne, mięsa, sery, twarogi, wiklinowe kosze, ręczne robótki na rzeźbach kończąc. Mimo, że przesłuchanie trwało od dwunastej, do siedemnastej czas się nie dłużył, gdyż słuchając muzyki bawiliśmy się z innymi zespołami i organizatorami, tańcząc w takt muzyki i śpiewając znane utwory. Udało nam się zdobyć piąte miejsce na dwadzieścia pięć zespołów. Miejsce nagrodzone statuetką i nagrodą pieniężną, a konkurencja była silna; kapele wieloinstrumentowe, zespoły liczące nawet 21 osób (!), zespoły pod kierunkiem osób z wykształceniem muzycznym... Wracamy z nowymi doświadczeniami, naładowani pozytywną energią na kolejne wyjazdy. A kolejny za dwa tygodnie!

 

Jolanta Hirko

 

Zobacz zdjęcia: Sasanki w Gietrzwałdzie

Owoce z Tolkmicka

Owoce z Tolkmicka

W Gospodarstwie Kaczorowscy w Tolkmicku kupisz dorodne owoce najtaniej! Do nabycia są śliwki, jabłka, gruszki, brzoskwinie. Wszystko dosłownie prosto z drzew! Więcej informacji tel: 609 209177.

Jesień idzie

Jesień idzie

Jeszcze ciepło, jeszcze lato, a Marlena już jesienią straszy...

 

Pogoda rzeczywiście dopisuje, ale nie na długo. Jesień idzie i nie ma na nią rady. Tym razem to ona właśnie będzie mile zaskoczona powitaniem, jakie na nią czeka w Suchaczu. Zadbała o to wraz z ekipą pomocniczek (z Ewą Sienkiewicz na czele) Marlena Szulc, autorka pięknej jesiennej dekoracji koło świetlicy wiejskiej. Owoce, warzywa i kwiaty oraz kilka przedmiotów zostały pomysłowo zaaranżowane i są teraz oryginalną ozdobą. Dzisiejsze Zebranie Wiejskie będzie znakomitą okazją do zobaczenia tego na własne oczy.

 

msj

 

Zobacz zdjęcia: Jesień przed świetlicą 

Sasanki wygały Seioradę-2021!

Sasanki wygały Seioradę-2021!

Seniorada-2021 i dożynki w Jezioranach

 

Pogoda nie rozpieszczała, wiało, padało, czasem słonko w plecy grzało. Ogólnie zimno. Długo czekaliśmy na werdykt, bo przy okazji Seniorady Gmina Jeziorany zrobiła dożynki , więc występy dzieci, młodzieży, konkursy, ocena wieńców. Czas oczekiwania spędziliśmy na Jeziorańskich Błoniach integrując się z innymi zespołami poprzez wspólny śpiew i wspólne granie na instrumentach. Było tak wesoło i tak muzycznie, że przechodnie się zatrzymywali i razem z nami śpiewali. Prosili nas o zaśpiewanie tej, czy innej piosenki. O 18:00 ogłoszono werdykt. - Senioradę wygrywa zespół "Sasanki" z Suchacza! Nagroda dla zwycięskiego zespołu to Puchar Przechodni i nagroda pieniężna posłanki na Sejm Urszuli Posławskiej posłanki na Sejm, a dla pozostałych zespołów statuetki. Jakaż radość w serca nasze wpłynęła! Radość nasza była wielka, należy nam się szampana butelka (!) - na razie o tym nie myślimy, ale za rok, to my Senioradę zrobić musimy...

Jolanta Hirko
Zobacz 50 zdjęć: Seniorada-2021

Dla niewidomej Mai

Dla niewidomej Mai

Stowarzyszenie Wystarczy Jeden Uśmiech dla Mai  

 

Serdecznie zapraszamy na I Mistrzostwa Elbląga w biegach przełajowych, które odbędą się 12 września w Bażantarni. Postanowiliśmy połączyć krzewienie sportu z pomocą, dlatego też nasz event ma cel - zbiórka funduszy na rehabilitację małej elblążanki. Maja to 7-letnia, cudowna dziewczynka urodzona 4 miesiące za wcześnie. Długo trwała walka o Jej życie, podawano bardzo silne leki. Maleńkie życie uratowano, niestety ucierpiał wzrok. Maja nieodwracalnie go straciła. Rodzice z pomocą dziadków robią co mogą, by była w miarę samodzielna jednak to długi i bardzo kosztowny proces. Maja uczęszcza do przedszkola dla dzieci niewidomych oddalonego o 60 km od miasta, gdzie każdego dnia dojeżdża z rodzicami. Koszty turnusów rehabilitacyjnych, terapii logopedycznych to tysiące złotych. W tej ich walce o samodzielność i edukację córki chcemy pomóc. Zapraszamy więc wszystkich na I Mistrzostwa Elbląga w biegach przełajowych - Charytatywnie dla Mai, które odbędą się 12 września br. w Bażantarni. Start godzina 10:00. Zapisać na dowolny bieg można się również w dniu mistrzostw, o godzinie 8:00 w biurze zawodów.

 

Pozdrawiamy serdecznie,

 

Stowarzyszenie Wystarczy Jeden Uśmiech 

 

Uwaga! Do udziału w tej wielkiej akcji organizatorzy zapraszają nie tylko chętnych do udziału w biegach, ale także wszystkich innych. Przewidziane są atrakcje tpwarzyszące dla dzieci i dorosłych. M.in. dekustacja wypieków, wata cukrowa, popcorn, a także zaplatanie warkoczyków, malowanie twarzy itd. 


Zapraszamy, jeszcze tylko kilka dni zostało aby zapisać się właśnie tu ⬇️


Bieg przełajowy dla Mai

Bieg przełajowy dla Mai

I Mistrzostwa Elblaga w Biegach Przełajowych

Celem imprezy jest zebranie środków na pomoc w rehabilitacji siedmioletniej Mai 

 oraz popularyzacja biegania jako aktywnej formy spedzania wolnego czasu.

 

Impreza składa się z trzech biegów:

  1. Bieg główny - 10 km
  2. Bieg dodatkowy - 5 km
  3. Bieg dla dzieci i młodzieży

Start do biegu głównego - godz. 11:00

Start do biegu dodatkowego - godz. 10:00

Start dzieci i młodzieży - godz. 10:10

Termin zawodów: 12.09.2021 rok (niedziela)

Miejsce zawodów: las Bażantarnia Elblag ul. Sybiraków

Trasa biegu głównego - leśnie ścieżki  z licznymi podbiegami i zbiegami.

Elektroniczny pomiar czasu.

W biegu głównym klasyfikacja open oraz w grupach wiekowych.

W trakcie imprezy przewidujemy liczne atrakcje dla najmłodszych.

Organizator:

Stowarzyszenie "Wystarczy jeden uśmiech" z Elbląga 

 

Współorganizatorzy:

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu

Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni

Team Karaś Elbląg

 

Partner:

Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu

 

Sponsorzy:

Meble Wójcik - Sponsor Główny

Restauracja Czwórka

Animki u Parzynki

Polski czerwony Krzyż

Klub Honorowych Dawców Krwi przy ZR PCK w Elblągu

Yolo Club

Aqua SPA & Restauracja Hotel Młyn w Elblągu

Restauracja Amore Mio

Fryzjerstwo & Kosmetyka Azjatik

Żegluga Ostródzko - Elbląska

Auto Serwis Lenart w Dzierzgoniu 

 

 

Zapraszamy, jeszcze tylko kilka dni zostało aby zapisać się właśnie tu ⬇️


 

Zebranie wiejskie

Zebranie wiejskie

Zebranie wiejskie mieszkańców sołectwa Suchacz odbędzie się 10 bm. (piątek) o godz. 16.00 w świetlicy. Zebranie będzie poświęcone zmianie w bieżącym funduszu sołeckim oraz uchwalenie tegoż funduszu na 2022 r.

Wygenerowano w sekund: 0.89
35,096,313 unikalne wizyty