Suchacz.Eu - portal Sołectwa Suchacz


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Marzec 2021 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Odśnieżanie to ustawowy obowiązek!

Odśnieżanie to ustawowy obowiązek!

Właściciel nieruchomości jest odpowiedzialny za odśnieżanie chodnika, jeżeli chodnik jest położony wzdłuż jego nieruchomości. Jeżeli chodnik jest nieodśnieżony, a pieszy poślizgnie się na nim i złamie nogę, ma prawo domagać się od właściciela nieruchomości odszkodowania. Ośnieżanie chodnika to obowiązek, który wynika z ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu porządku w gminach.

nekrolog

18 stycznia 2021 r. zmarła
śp. Barbara Chmielewska
Cześć Jej pamięci!

 

 

Uroczystości pogrzebowe

1 lutego br. o 12.30 w kościele w Suchaczu, pochówek na Cmentarzu Komunalnym w Elblągu przy ul. Agrykola.


Pogrzeb

Pogrzeb

 

Pogrzeb śp. Genowefy Piotrowskiej odbędzie się 13 stycznia 2021 r. Uroczystość pogrzebową rozpocznie msza święta o godz. 11.00 w kościele w Suchaczu, po czym nastąpi pochówek na Cmentarzu Komunalnym Stara Dębica w Elblągu.

nekrolog

nekrolog

 

1 stycznia 2021 r. zmarła
najstarsza mieszkanka Suchacza
przeżyła 99 lat
śp. Genowefa Piotrowska
Cześć Jej pamięci!

Uroczystosci pogrzebowe

 

Msza święta w intencji zmarłej

śp. Ewy Belczewskiej 

i wystawienie urny  9-01-2021 r. o 9.30 w kościele pw. Świętej Rodziny w Elblągu. 

Pochówek na cmentarzu komunanym przy ul. Agrykola.

Wspomnienie

Wspomnienie

Pani śp. Ewa Belczewska była długoletnią i oddaną matematyce nauczycielką w Szkole Podstawowej w Suchaczu.

Byłam jedną z Jej uczennic w latach 1970-80. Dzięki pasji, z jaka Pani śp. Ewa Belczewska przekazywała swoją wiedzę, matematyka stała się dla mnie przyjaznym przedmiotem tak jak język polski czy historia. 

Dziękuję Pani Ewo za Pani mądry i metodyczny sposób nauczania matematyki. Dziękuję Pani za cierpliwe poprawianie sprawdzianów, gdzie nasze błędy objaśniała Pani swoim pięknym charakterem pisma.
Dziękuję też za pozalekcyjne kołka matematyczne wyrównujące poziom, aby podciągnąć słabszych, jak i za te dla zaawansowanych, gdzie stawiała Pani poprzeczkę wysoko przerabiając zadania z liceum.
Dzięki Pani lekcjom matematyki matura z matematyki dla wielu z nas nie była niczym trudnym.

Była i pozostanie Pani w pamięci jako wymagający i bardzo dobrze objaśniający nauczyciel matematyki.

Niech Pani spoczywa w pokoju.

Dorota Wierzbińska
zd. Fabisiak

nekrolog

24 grudnia 2020 r. zmarła
śp. Ewa Belczewska

nauczycielka matematyki 

m.in. w SP w Suchaczu

Cześć Jej pamięci!

Mikołajki

Mikołajki

Dziś tj. 22 bm. nastąpił finał zapowiadanej wcześniej akcji "Bądź Świętym Mikołajem dla swojego sąsiada". W rolę Mikołajów wcieliła się Rada Sołecka (Aleksandra Simińska, Magdalena Machajewska i Katarzyna Rogowska) oraz Sołtys Monika Jarkiewicz.

 

Podarunków było dużo, co świadczy o serdeczności i szczodrości mieszkańców sołectwa, ale nie tylko. Spoza granic Polski, swoją cegiełkę dorzucił Kacper R., na stałe mieszkający w Tolkmicku. Darami uszczęśliwiono kilka rodzin, których członkowie nie kryli wzruszenia podczas wizyt czterech uroczych Mikołajek. Podziękowali darczyńcom, co za pośrednictwem Facebooka i strony Suchacz.eu czynię z ogromną przyjemnością. Warto jeszcze podkreślić udział w akcji dwóch miejscowych sklepów, których właściciele zgodzili się na zbiórkę w ich placówkach.

 

msj

Sąsiad sąsiadowi

Sąsiad sąsiadowi

Po raz kolejny w Suchaczu organizowana jest akcja "Bądź świętym Mikołajem dla swojego sąsiada". I tak, w obu miejscowych sklepach wystawione są pojemniki, do których ludzie o szlachetnych sercach mogą wkładać różnorodne artykuły spożywcze, które następnie zostaną przekazane najbardziej potrzebującym mieszkańcom sołectwa. Organizatorami tej pięknej akcji jest Sołtys ze swoją Radą Sołecką, przy aktywnej współpracy z instruktorką świetlicy wiejskiej. Pojemniki wystawione będą do poniedziałku (21 bm.) włącznie. Zachęcamy do współudziału w tej pięknej sąsiedzkiej akcji! Jeśli ktoś chciałby wskazać konkretne osoby do obdarowania, może to zrobić telefonując do sołtysa.  

 

msj

Wygenerowano w sekund: 0.93
31,627,961 unikalne wizyty