Suchacz.Eu - portal Sołectwa Suchacz


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Maj 2020 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Pogrzeb

Pogrzeb

 

Pogrzeb śp. Genowefy Piotrowskiej odbędzie się 13 stycznia 2021 r. Uroczystość pogrzebową rozpocznie msza święta o godz. 11.00 w kościele w Suchaczu, po czym nastąpi pochówek na Cmentarzu Komunalnym Stara Dębica w Elblągu.

nekrolog

nekrolog

 

1 stycznia 2021 r. zmarła
najstarsza mieszkanka Suchacza
przeżyła 99 lat
śp. Genowefa Piotrowska
Cześć Jej pamięci!

Uroczystosci pogrzebowe

 

Msza święta w intencji zmarłej

śp. Ewy Belczewskiej 

i wystawienie urny  9-01-2021 r. o 9.30 w kościele pw. Świętej Rodziny w Elblągu. 

Pochówek na cmentarzu komunanym przy ul. Agrykola.

Wspomnienie

Wspomnienie

Pani śp. Ewa Belczewska była długoletnią i oddaną matematyce nauczycielką w Szkole Podstawowej w Suchaczu.

Byłam jedną z Jej uczennic w latach 1970-80. Dzięki pasji, z jaka Pani śp. Ewa Belczewska przekazywała swoją wiedzę, matematyka stała się dla mnie przyjaznym przedmiotem tak jak język polski czy historia. 

Dziękuję Pani Ewo za Pani mądry i metodyczny sposób nauczania matematyki. Dziękuję Pani za cierpliwe poprawianie sprawdzianów, gdzie nasze błędy objaśniała Pani swoim pięknym charakterem pisma.
Dziękuję też za pozalekcyjne kołka matematyczne wyrównujące poziom, aby podciągnąć słabszych, jak i za te dla zaawansowanych, gdzie stawiała Pani poprzeczkę wysoko przerabiając zadania z liceum.
Dzięki Pani lekcjom matematyki matura z matematyki dla wielu z nas nie była niczym trudnym.

Była i pozostanie Pani w pamięci jako wymagający i bardzo dobrze objaśniający nauczyciel matematyki.

Niech Pani spoczywa w pokoju.

Dorota Wierzbińska
zd. Fabisiak

nekrolog

24 grudnia 2020 r. zmarła
śp. Ewa Belczewska

nauczycielka matematyki 

m.in. w SP w Suchaczu

Cześć Jej pamięci!

Mikołajki

Mikołajki

Dziś tj. 22 bm. nastąpił finał zapowiadanej wcześniej akcji "Bądź Świętym Mikołajem dla swojego sąsiada". W rolę Mikołajów wcieliła się Rada Sołecka (Aleksandra Simińska, Magdalena Machajewska i Katarzyna Rogowska) oraz Sołtys Monika Jarkiewicz.

 

Podarunków było dużo, co świadczy o serdeczności i szczodrości mieszkańców sołectwa, ale nie tylko. Spoza granic Polski, swoją cegiełkę dorzucił Kacper R., na stałe mieszkający w Tolkmicku. Darami uszczęśliwiono kilka rodzin, których członkowie nie kryli wzruszenia podczas wizyt czterech uroczych Mikołajek. Podziękowali darczyńcom, co za pośrednictwem Facebooka i strony Suchacz.eu czynię z ogromną przyjemnością. Warto jeszcze podkreślić udział w akcji dwóch miejscowych sklepów, których właściciele zgodzili się na zbiórkę w ich placówkach.

 

msj

Sąsiad sąsiadowi

Sąsiad sąsiadowi

Po raz kolejny w Suchaczu organizowana jest akcja "Bądź świętym Mikołajem dla swojego sąsiada". I tak, w obu miejscowych sklepach wystawione są pojemniki, do których ludzie o szlachetnych sercach mogą wkładać różnorodne artykuły spożywcze, które następnie zostaną przekazane najbardziej potrzebującym mieszkańcom sołectwa. Organizatorami tej pięknej akcji jest Sołtys ze swoją Radą Sołecką, przy aktywnej współpracy z instruktorką świetlicy wiejskiej. Pojemniki wystawione będą do poniedziałku (21 bm.) włącznie. Zachęcamy do współudziału w tej pięknej sąsiedzkiej akcji! Jeśli ktoś chciałby wskazać konkretne osoby do obdarowania, może to zrobić telefonując do sołtysa.  

 

msj

Choinki prosto z lasu

Choinki prosto z lasu

Świąteczne choinki Zapach świerkowej żywicy, roznoszący się po całym domu to jedno z najsilniejszych wspomnień, z jakimi kojarzą nam się Święta Bożego Narodzenia. Do tego piękne ozdoby często ręcznie robione i prezenty pod choinką.

 

To właśnie naturalne drzewko dodaje magii i przyjemnej atmosfery, w naszych domach, podczas świąt. Takie drzewka mają wiele zalet, poza wyjątkową atmosferą jaką nam dają, podczas ich wzrostu powstaje tlen, a po świętach można oddać je do kompostowania lub wykorzystać w kreatywny sposób. Można też nabyć choinkę z bryłką korzeniową, którą po odpowiednim zabezpieczeniu na wiosnę posadzimy w przydomowym ogródku. Kupując naturalną choinkę należy zwrócić uwagę na to czy pochodzi ona z legalnego źródła, a więc czy powstała w odpowiedzialny sposób. Choinki, które można nabyć w Nadleśnictwie Elbląg powstają głównie na specjalnie zakładanych plantacjach choinkowych, między innymi w miejscach gdzie i tak nie mógłby rosnąć las np.: pod liniami energetycznymi. Większe choinki, powyżej 3 m wysokości, pozyskiwane są przy okazji prac pielęgnacyjnych w młodnikach, które polegają na przerzedzaniu lasu, celem dostarczenia pozostałym drzewom większej ilości światła, wody i przestrzeni życiowej. W związku z czym wycinanie drzewek nie odbywa się ze szkodą dla lasu. Warto  więc zapytać sprzedawcę o pochodzenie choinki, aby nie kupować kradzionych drzewek lecz pochodzących z legalnych plantacji choinkowych.  

 

W bieżącym roku w Nadleśnictwie Elbląg choinki będzie można nabyć od 15 do 24 grudnia (lub do wyczerpania zapasów):

* Przy biurze nadleśnictwa na ul. Marymonckiej 5 ( Bażantarnia) w godzinach od  9:00 do 16:00 

* W sobotę 19.12.2020 w godzinach od 9:00 do 14:00

* W niedzielę 20.12.2020 nieczynne 

* Przy leśniczówkach,  w dniach od 15.12 do 18.12 oraz od 21.12 do 24.12 - prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z leśniczym (numery do leśnictw - https://elblag.gdansk.lasy.gov.pl/lesnictwa). 

 

Ceny (brutto) choinek: 

- Choinka do 2 m wysokości: świerkowa - 20 zł

- od 2,1 do 3 m: świerkowa - 30zł, 

- do 3,1 do 4 m: świerkowa - 60 zł

- od 4,1 : świerkowa - 100 zł, 
 

 

Zapraszamy po choinki prosto z lasu! 

 


Choinka w Suchaczu

Choinka w Suchaczu

Rada Sołecka z Przyjaciółmi planują ustawienie choinki w Suchaczu. Jest już jej sponsor i kilku chętnych do pomocy przy ustawieniu i dekoracji. Planowane jest to na sobotę ok. godz. 10.00-11.00. Kto ma chęć pomóc - zapraszamy. W niedzielę zaś RS zapowiada spotkanie mieszkańców przy świątecznym drzewku. O dokładnym terminie powiadomimy. Może są jakieś propozycje dot. tego spotkania?

Wygenerowano w sekund: 0.16
31,332,812 unikalne wizyty