Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Marzec 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Garmin Iron Triathlon Elbląg

Garmin Iron Triathlon Elbląg

Zawody Garmin Iron Triathlon Elbląg na stałe wpisały się w kalendarz zawodów triathlonowych w Polsce! W tym roku triathloniści będą mieli możliwość rywalizowania tu na jedynej atestowanej trasie! Impreza odbędzie się 28 lipca 2019 r., a triathloniści będą mieli do pokonania 3 dystanse: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM! Na każdym dystansie będzie można również wystartować w trzyosobowej sztafecie, w której jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie. Tego samego dnia zostaną rozegrane zawody dla dzieci i młodzieży Garmin Kids.  Centrum imprezy zostanie zlokalizowane nad rzeką Elbląg, w samym centrum elbląskiej starówki. Triathloniści mogą ponownie liczyć na szybką, dokładnie wymierzoną trasę z dobrym asfaltem, która sprzyja biciu rekordów życiowych.

 

W związku z tym, w niedzielę (28.07 br.) w godzinach 08:30-16:00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Zamknięte dla ruchu kołowego będzie Stare Miasto. Z ruchu wyłączone będą również ulice – Studzienna, Stawidłowa, Radomska, Trasa Unii Europejskiej, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Bożego Ciała, Niska, Browarna, Mazurska (zachodnia nitka biegnąca od strony Browaru) oraz droga wojewódzka 503 aż do Kamionka Wielkiego. Mieszkańcy tych ulic, a także ulic do nich przyległych (Dolna, Pływacka, Elektryczna) oraz Rubna i Jagodna w godzinach trwania imprezy nie będą mieli możliwości wyjazdu na drogę wojewódzką 503.

Podróżujący od strony Gdańska, będą kierowani objazdem przez ul. Nowodworską. Dla kierowców planujących poruszanie się w kierunku Suchacza, Kadyn oraz Tolkmicka przygotowany zostanie objazd przez Łęcze. Mieszkańcy Nowakowa, Batorowa oraz Cieplic proszeni są o poruszanie się w kierunku Elbląga drogą przez Kępe Rybacką, Bielnik Drugi oraz Kazimierzowo.

 

msjAdmirał Unrug w Tolkmicku

Admirał Unrug w Tolkmicku

m/s Admirał Unrug będzie kolejną jednostką pływającą m.in. z Tolkmicka do Krynicy Morskiej. Jego armatorem są właściciele tramwaju wodnego m/s Gen. Kutrzeba. Teraz statek stacjonuje w tolkmickim porcie. 

 

msj

To nie są duże gabaryty!

To nie są duże gabaryty!

Wysypisko przy drodze do Pęklewa, naprzeciwko starej cegielni. Takich przedmiotów jak te wyrzucone, Cleaner nie zabiera w ramach tzw. dużych gabarytów. Było to wyraźnie sprecyzowane w komunikacie UMiG Tolkmicko, a wiadomość rozpowszechniona. Właściciel tych śmieci powinien je natychmiast stamtąd usunąć.

 

msj

 


Dni Jakubowe

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

U noju na Warniji

U noju na Warniji

"Sasanki" z KERiI w Suchaczu zawsze godnie reprezentują nasze sołectwo i gminę. Tak było również wczoraj tj. w sobotę 6 lipca br. na festiwalu w Gietrzałdzie. Pojechały, zaśpiewały i przywiozły nagrodę. 

 

Organizatorem II Festiwalu kultur "U noju na Warniji" była Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza wspólnie z Gminą Gietrzwałd, Stowarzyszeniem „Piękny Most” oraz firmą „Rol-Wam”. Suchaczański zespół wystąpił w grupie piosenek biesiadnych. Panie, z wiankami z żywych kwiatów na głowie,  zaśpiewały "Gdybym miał gitarę" i "Stokrotka". Do konkursu stanęło 27 zespołów. "Sasanki" wylosowały ... 27. kolejkę czyli wystąpiły już na sam koniec. Taka daleka pozycja nie wróżyła nic dobrego, ale czarny scenariusz okazał się jak się okazało zupełnie niepotrzebnym zmartwieniem. Zespół "Sasanki" zdobył II miejsce, wywalczając tym samym nagrodę pieniężną wysokości 600 zł, piękny pamiątkowy Dyplom i statuetkę Anioła Miłości. To bardzo wysoka pozycja na przeglądzie, praktycznie najwyższa, bo pierwszej nagrody jury nie przyznało. Powód więc do radości jest tym bardziej wielki, a nagroda jak najbardziej zasłużona.   

 

Zobacz zdjęcia: U noju na Warnij


msj

Las dla serca, serce dla lasu

Las dla serca, serce dla lasu

Pod taką nazwą kryje się pilotażowy program wsparcia rehabilitacyjnego pacjentów kardiologicznych poprzez aktywną rehabilitację ruchową w lesie, osób cierpiących na schorzenia kardiologiczne.


W dniu 1 lipca na terenie leśnictwa Jantar (Nadleśnictwo Elbląg) w miejscowości Junoszyno oficjalnie otwarto szlaki turystyczne, które zostały specjalnie dostosowane do realizacji programu rehabilitacji. Leśnicy z Lasów Państwowych wraz ze specjalistami z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Uniwersytetu Medycznego przygotowali dwa szalki konne o różnej trudności i łącznej długości 5,8 km (łatwiejszy 2,4 km, trudniejszy 3,4 km) oraz szlak nordic walking (2.3 km), przy którym zainstalowano drewniane kłody dostosowane do programu ćwiczeń oraz tablice z informacją jak je wykonywać.

Projekt otworzył Rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Marcin Gruchała, wraz z Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku Bartłomiejem Obajtkiem, Dyrektorem Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego dr hab. Tomaszem Stefaniakiem oraz Nadleśniczym Nadleśnictwa Elbląg Mariuszem Potocznym.

Projekt ma charakter całkowicie pionierski i pilotażowy. Do tej pory, w Polsce nie była stosowana w sposób zorganizowany taka praktyka rehabilitacyjna! Rehabilitacja ruchowa jest niezwykle istotnym elementem powrotu do zdrowia dla chorych po epizodach kardiologicznych, takich jak zawał serca czy wszczepienie stymulatora. Z obserwacji Kliniki Rehabilitacji UCK wynika, że wsparcie pacjentów poprzez prowadzenie nadzoru i doradztwa w trakcie rozpoczynania ćwiczeń jest silnym motywatorem i pozwala na o wiele skuteczniejsze osiągnięcie założonych celów rehabilitacyjnych. Klinika Rehabilitacji UCK, jesienią 2017 roku, przeprowadziła badanie wstępne odnośnie tego typu rehabilitacji osiągając wysokie oceny ze strony pacjentów.

Ścieżka powstała w Lasach Państwowych, które dają gwarancję pełnej dostępności dla każdego oraz możliwość korzystania z lasów w różnorodny sposób z poszanowaniem przyrody.

Pozytywne wyniki programu pilotażowego będą dawały podstawy do rozszerzenia programu na inne regiony kraju i wprowadzenie powszechnej praktyki monitorowanych leśnych zajęć rehabilitacyjno-ruchowych dla pacjentów po incydentach kardiologicznych.

 

J. PiotrowskiKto zgubił yorka!

Kto zgubił yorka!

Po Suchaczu błąka się młody piesek rasy york, srebrny z niebieską obrożą. Widziany był np. na ul. Słomnickiej. 

Informacja

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Tramwajem wodnym przez Zalew

Tramwajem wodnym przez Zalew

Przeprawa przez Zalew Wiślany nigdy nie była tak dogodna jak teraz. Dzieje się tak dzięki możliwości jakie stwarza funkcjonująca od kilku lat linia wodna S3 ze swoim tramwajem wodnym m/s "Generał Kutrzeba". Ta nieduża jednostka ma doskonałą załogę, dzięki której np. rejs z Tolkmicka do Krynicy Morskiej jest dziecinnie prosty i przede wszystkim bezpieczny. O wszystkich rejsach tej jednostki można dowiedzieć się więcej na stronie internetowej http://tramwajwodny.com.pl bądź korzystając z infolinii: 510 962725. 

 

 Specjalna promocja dla gminy Tolkmicko

 Dla dzieci zakwaterowanych na koloniach, półkoloniach, obozach, itp. na terenie gminy Tolkmicko, przygotowana jest specjalna oferta rejsu tramwajem wodnym m/s Gen. Kutrzeba. w tej promocji bilet w obie strony (!) kosztuje tylko 20 zł od osoby.

Szczegółowe informacje pod nr tel. 510 962725.


 

 

 

 


Wygenerowano w sekund: 0.84
28,310,171 unikalne wizyty