Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Styczeń 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Konkurs palmowy rozstrzygnięty

Konkurs palmowy rozstrzygnięty

Już po raz dwunasty odbył się w Tolkmicku konkurs "Na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną". Na tegoroczny konkurs wpłynęło 41 prac z terenu miasta, gminy i powiatu. - To o 10 palm więcej niż w roku ubiegłym. Nad ich tworzeniem pracowało w sumie ponad 450 osób - mówił ks. Józef Grochowski, proboszcz parafii organizującej konkurs.

 

- Szczególnie cieszy nas jednak to, że aż jedna czwarta prac, to palmy wykonane przez rodziny - mówił ks. Józef. Udział w tegorocznej edycji wzięły ponadto także różne grupy, instytucje czy stowarzyszenia. - Wiele z nich znamy od kilku lat, ale bardzo serdecznie witamy nowych uczestników, którzy są z nami po raz pierwszy i mamy nadzieję, że będą brali udział w kolejnych konkursach - zachęcał kapłan. Jak mówili przedstawiciele jury przyznającego nagrody, poziom konkursu był wysoki. - Tegoroczne prace są bardzo ładne, choć ładne, to zbyt skromne słowo, są piękne - podsumowywał proboszcz.  Jak podkreślał, szczególnie zasługuje na uznanie przekrój wiekowy biorących udział w zmaganiach. - Najmłodszy uczestnik ma dwa lata, a najstarszy... no trudno powiedzieć. Na pewno jest to bardzo dojrzały wiek - uśmiechał się ks. Grochowski.

Porządki w Suchaczu

Porządki w Suchaczu

 

Rada Sołecka zaprasza w najbliższą sobotę (13 bm.) o godz. 10.00 do udziału w porządkowaniu Suchacza.

Zbiórka chętnych na plaży.

Magda Krupa jest już tu rok

Magda Krupa jest już tu rok

Magdalena Krupa jest związana z Suchaczem od roku. To wystarczyło, aby dobrze ją tu zapamiętano. Głównie dzieci, bo przyjeżdża przecież tu dla tylko nich. W miejscowej świetlicy wiejskiej uczy ich tańca.

 

Sama jest utalentowaną  pasjonatką tańca i doskonałym trenerem. Dowodem jej instruktorskiego talentu jest niedawny sukces dwóch suchaczańskich zespołów, kóre wytańczyły w Ostródzie dwa pierwsze miejsca. Marlena Szulc, rodzice dzieci i sami młodzi tancerze pamiętali o dzisiejszej rocznicy. Wręczając kwiaty i specjalny Dyplom Uznania powiedziały: -     Madziu, jesteś  nami już rok, bardzo się cieszymy, że zawitałaś do naszej małej miejscowości i przekazujesz swoją wielką pasję naszym dzieciom, w dodatku z ciągłym uśmiechem na twarzy. Wyciskacz ostatnie soki z tancerzy podczas zajęć, ale to wychodzi im na dobre. Tylko zostań z nami jak najdłużej. Dołączamy się do gratulacji życząc Pani Magdalenie dalszych sukcesów w prowadzeniu dzieci z Suchacza i okolicy. 

 

msj

 

Obraz może zawierać: 21 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą

Kiedyś tu było życie teraz jest tylko bieda

Kiedyś tu było życie teraz jest tylko bieda

Katarzyna Duda (na zdjęciu), autorka książki "Kiedyś tu było życie teraz jest tylko bieda" odwiedziła Suchacz wiosną ubiegłego roku. Zbierała materiały dot. losów ludzi, ofiar przemian ustrojowych po 1989 roku.

 

W niedawno wydanej książce jest mały fragment poświęcony Suchaczowi i okolicy. Wzruszających opisów z całej Polski jest bardzo dużo. Książka jest wielkim wstydem dla ludzi, kórzy w taki sposób doprowadzili do tak bolesnych przemian. Przemian, które w ciągu krótkiego okresu czasu zmieniły rzesze wspaniałych fachowców w zwyczajnych dziadów. Książka jest dokumentem, nieco tylko spóźnioną kroniką napisaną w ostatniej chwili. Polecam lekturę, bo to świetny kawał najnowszej polskiej historii. Warto to wiedzieć... 
Dziękuję autorce za otrzymany dziś Jej autorski egzemplarz. Przeczytałem go jednym tchem:)

 

Sylwester M. Jarkiewicz

Suchacz ma nowego sołtysa

Suchacz ma nowego sołtysa

Monika Jarkiewicz została dziś (3 bm.) wybrana sołtysem Sołectwa Suchacz na kolejną, 4-letnią kadencję. Wybraną także dzisiaj Radę Sołecką stanowić będą: Katarzyna Rogowska, Katarzyna Jastrzębska, Marta Przespolewska i Aleksandra Simińska. 

 

msj

Wybory

Obraz może zawierać: ocean, niebo, chmura, tekst, woda, na zewnątrz i przyroda

Wytańczyli dwa pierwsze miejsca!

Wytańczyli dwa pierwsze miejsca!

W niedzielę 31 marca 2019 r. tancerze z Suchacza spróbowali swoich sił na Festiwalu Tańca w Ostródzie organizowanym przez Klub Tańca Sportowego FOCUS Olsztyn. Były to pierwsze turniejowe zmagania naszych dzieci.

 

Do rywalizacji przystąpiły dwie grupy - formacja Revolution oraz mini formacja Revolution Kids. Cały turniej, oprawa sceniczna, rozmiar parkietu oraz frekwencja zawodników i publiczności zrobiły na nas ogromne wrażenie. Jak się okazało był to Międzynarodowy Festiwal, co dodatkowo podniosło rangę tychże zawodów. Początkowo zastanawiałam się czy to dobry pomysł by rzucać dzieciaki na tak głęboką wodę i pozwolić im debiutować na tak dużym turnieju. Jako trener bałam się, że to je przerośnie, a tym samym zdemotywuje, co mogłoby spowodować nawet rozpad grupy i przedwczesne zakończenie przygody z tańcem. W tak małej miejscowości utrata każdego członka drużyny byłaby dużym zagrożeniem dla grup.

Wspólnie z rodzicami zdecydowaliśmy jednak, że będzie to dla nas dodatkowa motywacja do działania, a sam udział w turnieju, bez względu na wynik potraktujemy wyłącznie jako ciekawą przygodę i uhonorowanie dotychczasowej pracy dzieciaków na treningach. Jadąc na turniej dzieci były uświadomione, że wynik jest jedną wielką niewiadomą i nie możemy skupiać się wyłącznie na tym. “Robimy swoje i JUŻ!”

Będąc na miejscu tancerze poczuli adrenalinę i zdecydowanie zaprezentowali się najlepiej jak potrafili. Pamiętali o wszystkich naszych wcześniejszych ustaleniach i nawet najdrobniejszych uwagach dotyczących układu. Trema zadziałała na nie zdecydowanie motywująco, co było dla mnie bardzo pozytywną niespodzianką gdyż nigdy niewiadomo jak pod wpływem tak silnych emocji zachowa się na parkiecie nawet najlepiej przygotowany tancerz.

Szczęśliwie, debiut okazał się być bardzo udany! Obie drużyny otrzymały pierwsze miejsca. Wyszły nam nawet te elementy, z którymi mieliśmy trudności na treningach. Jesteśmy bardzo wdzięczni organizatorom turnieju oraz sędziom, że docenili debiutantów festiwalu i umożliwili nam piękny start w turniejowych zmaganiach. Dzieciaki już wiedzą, że pierwsze miejsce zobowiązuje do tego aby utrzymywać jak najwyższy poziom i stawać sie coraz lepszym zawodnikiem. Podjęły już wyzwanie do dalszej jeszcze cięższej pracy! Mamy już nakreślone nowe cele. Możemy zdradzić, że jednym z nich będzie z pewnością zakup profesjonalnych pomponów do tańca! :) Reszta pozostaje naszą słodką tajemnicą...

 

Magdalena Krupa

 

W turniejowych zmaganiach udział wzięli:

 

Tancerze REVOLUTION Suchacz w składzie: Beka Nikola, Charyton Julia, Charyton Wiktoria, Choma Ola, Grudzińska Zuzia, Jadczuk Marysia, Konwent Lena, Kotulska Julia, Ostrowska Gabrysia, Pluta Julia, Runiewicz Nadia, Sadowska Maja, Sekuła Wiktoria, Sienkiewicz Nikodem, Suzinowicz Martyna, Szatyło Oliwia, Szulc Lena.

Tancerze REVOLUTION KIDS Suchacz w składzie: Adamowicz Lena, Bogalecka Julia, Grudzińska Aniela, Puk Sabinka, Wojtusiak Julia.

 

Instruktorem prowadzącym obu drużyn jest Magdalena Krupa. Prawą ręką, naszym aniołem i naszą największą pomocą jest  Marlena Szulc, której zawdzięczamy zarówno całą organizację wyjazdu, jak i organizację naszych przygotowań i treningów. Dziękujemy Rodzicom i wszystkim, którzy uwierzyli w nasze dzieciaki!  Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do drużyn informuję, że wkrótce ruszy nabór tancerzy na nowy sezon (przedział wiekowy 6-14 lat, zarówno dziewczynki jak i chłopcy).

 

 

Zobacz zdjęcia: Festiwal w Ostródzie

Sukces dzieci i Magdy Krupy

Sukces dzieci i Magdy Krupy

Dwa zespoły taneczne z Suchacza zdobyły na Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Ostródzie dwa pierwsze miejsca. To ogromny sukces dzieci ze świetlicy wiejskiej w Suchaczu i Magdaleny Krupy, która je tak znakomicie przygotowała do tych zawodów. Wielkie gratulacje! Suchacz Wam bardzo serdecznie dziękuje! Specjalne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów od Sołtysa i Rady Sołeckiej!

 

msj

Prima aprilis

Prima aprilis

W dniu wczorajszym zamieściłem dwie informacje primaaprilisowe. Pierwszą był news o przekopie Mierzei Wiślnej, drugą o konkursie kulinarnym w "Zapiecku". :):)

 

msj

Wygenerowano w sekund: 0.75
28,148,654 unikalne wizyty