Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Lipiec 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Warsztaty w Suchaczu

Warsztaty w Suchaczu

Już 12 września od godz. 15.30 w świetlicy wiejskiej w Suchaczu odbędą się zajęcia dla dzieci i młodzieży. Będą to warsztaty manualno-sensoryczne organizowane w ramach projektu „Sztuka kontaktu”. Organizatorem jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Przed uczestnikami warsztatów wiele pracy: projektowanie, wycinanie i szycie. Podczas zajęć w Suchaczu uczestnicy będą mieli okazję do rozwijania już posiadanych i nabycia nowych umiejętności techniczno-plastycznych. Warsztaty sensoryczne pobudzają zmysły, sensorykę, zachęcają do poznawania świata. Mowa tu nie tylko o zmyśle wzroku czy słuchu, ale również o coraz częściej uważanych za istotne w procesie nauczania: zmyśle dotyku i równowagi. Celem projektu „Sztuka kontaktu” jest wyposażenie uczestników w kompetencje społeczne, zdolności do działania na rzecz innych i umiejętności komunikacyjne. Warsztaty manualno-sensoryczne w Suchaczu są jednym z wielu elementów projektu. Szereg warsztatów, działań edukacyjnych realizowanych będzie w świetlicach wiejskich, ośrodkach kultury w naszym regionie. Zajęcia odbędą się w czwartek, 12 września o godz. 15.30, w świetlicy wiejskiej w Suchaczu. Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież z Suchacza i okolicznych miejscowości. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Paula Załuska, CSE Światowid

Dziś w Suchaczu

Obraz może zawierać: tekst

Tramwajem nad morze

Tramwajem nad morze

To już ostatki ciepłego lata. Jutro ma być znów gorąco. Warto wybrać się nad morze, np. do Krynicy Morskiej. Najlepiej tramwajem wodnym kursującym z Tolkmicka i z powrotem. Koszt w obie strony - 35 zł (25 zł ulgowy). Szczegóły dot. rezerwacji biletów  na stronie: http://tramwajwodny.info/rezerwacje/ więcej informacji także pod numerem tel. 510 962 725. 
Krynica ze swoją piękną plażą czeka!

Zamknięte przejścia graniczne

Zamknięte przejścia graniczne

We wrześniu br. w godz. od 9.00 do 13.00, z uwagi na planowane prace techniczne, zamknięte będą czasowo przejścia graniczne. I tak: - „Gusiew-Gołdap” - 10 września; - „Mamonowo-Gronowo” - 16 września; - „Mamonovo-Gzhehotki” - 17 września; - „Bagrationovsk-Bezledy” - 19 września; - Morski punkt kontrolny w Bałtijsku - 20 września.

 

 

Prywatny, 34. Meeting na "Wysypisku"

Prywatny, 34. Meeting na "Wysypisku"

17 sierpnia br. w niewielkim amfiteatrze "Wysypisko" w Bogdańcu odbył się 34. Muzyczny Meeting 2019. Impreza miała charakter prywatny, a zaproszeni goście mieli prawdziwą ucztę muzyczną i ... kulinarną. Fotorelacja zostanie zainteresowanym udostępniona po obróbce materiały zdjęciowego i filmowego.


Meeting w Bogdańcu w jednym komentarzu: - Byliśmy po raz pierwszy, ale na pewno nie po raz ostatni. Impreza super! Dosłownie wszystko było na medal. Scenografia, przekąski, napoje (!) no i przede wszystkim dużo naprawdę dobrej muzyki. DJ Waldek po prostu dobrze wybierał z posiadanej płytoteki. Zabawa przednia, bo przy takiej muzyce klimat tworzy się niemal sam. To także dzięki  obecnym koneserom dobrych nagrań. To dzisiejsze było 34. spotkaniem założycieli i sympatyków muzycznych meetingów. Urzeczeni atmosferą i prezentowanymi utworami będziemy już chyba bywalcami tych imprez? Dziękujemy za zaproszenie! To była wspaniała prywatka.  

 

Ze wspomnień: (...) Początki Muzycznego Meetingu sięgają pamiętnego spotkania w ogrodzie Artura wiosną 1984 roku, gdy kilku chłopaków  pod wpływem chmielowej zupy i muzycznej twórczości Pink FloydThe DoorsMaanamu i Republiki postanowiło przetrwać dłużej niż do wschodu słońca. Odrobina alkoholu rozgrzewała od środka, blask tlącego się ogniska próbował przebić się przez ciemności czerwcowego zmierzchu, a siąpiący deszcz skutecznie chłodził rozpalone umysły przyszłej inteligencji naszego dumnego narodu. Z tego pierwszego spotkania zachował się niezbity dowód – zdjęcie potwierdzające stwierdzenie, że bez alkoholu może być dobrze, ale jeżeli już jest, to może być ... fantastycznie. W składzie tej pierwszej ekipy znaleźli się Artur, Darek, Rafał, Hrynia i Waldek. (...) 

 

 

Zobacz zdjęcia: 34. Meeting Muzyczny w Bogdańcu

 

 

 

msj

Komunikat

Dyżur sołtysa i radnych
21 bm. (środa)
od 17.00 - 18.30. 
Świetlica wiejska Suchacz

Pagórki - szczypta historii

Pagórki - szczypta historii

Dom pański (Gutshaus) należący do majątku ziemskiego w Kadynach, a znajdujący się w Pagórkach (niem. Rehberg).

 

Ozdobny dom z podcieniem (niem. Vorlabenhaus). Stare przekazy mówią, że w 1255 r. Mistrz Krajowy Zakonu Krzyżackiego Dietrich von Grüningen przekazał te tereny na rzecz Szpitala św. Ducha w Elblągu (czyli ok. 660 ha ziemi). I w konsekwencji tej decyzji powstały dobra, które w 1432 r. stały się własnością rycerza Hansa von Basien (w PRL-u przemianowanego na "Jana Bażyńskiego"). A więc Pagórki (Rehberg) stanowiły majątkową jedność z Kadynami (Cadinen). Ale od 15.12.1898 r. nastąpiła zasadnicza zmiana. Właścicielem tych dóbr ziemskich został ... cesarz Niemiec Wilhelm II, król Prus! O tym fakcie przypomina dzisiaj wielki głaz narzutowy na drodze z Pagórek do Kadyn. Cesarz Wilhelm II w zasadniczy sposób przebudował m.in. Pagórki i Kadyny, co widać gołym okiem do dzisiaj. Ale ad rem. Wracając do zdjęcia z Pagórek. W tym domu podcieniowym zamieszkiwał zarządca Paul Witt. Przed domem był efektowny staw, otoczony młodymi lipami. Ostatnim właścicielem Kadyn i Pagórków był od 1942 r. Kronprinz Wilhelm, którego syn Prinz Louis Ferdinand był ostatnim zarządzającym Kadynami i Pagórkami. 


Lech Słodownik


Plac zabaw w Suchaczu - budowa

Trwa budowa placu zabaw w Suchaczu. Inwestycja realizowana w ramach projektu funduszu sołeckiego. Więcej zdjęć: plac zabaw - budowa

 

Obraz może zawierać: trawa, na zewnątrz i przyroda

Beach Party - impreza dla wszystkich

Obraz może zawierać: 3 osoby, tekst

Wygenerowano w sekund: 0.83
28,592,010 unikalne wizyty