Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Styczeń 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Po co ta wanna?

Po co ta wanna?

Sporą sensację budzi ustawiona w centralnym punkcie wsi wanna wypełniona wodą. Przyjezdni myją w niej ręce, ale byli też śmiałkowie, którzy zażywali ... kąpieli. Wanna służy jednak zupełnie do czegoś innego. Przede wszystkim jako zbiornik wody przepompowywanej z pobliskiego strumienia i następnie do podlewania sadzonych krzewów ozdobnych na rondzie.

 

Zobacz zdjęcia z nasadzeń: Krzaki na rondzie

Aktywni seniorzy

Aktywni seniorzy

Już w najbliższą środę, 21 czerwca br., odbędą się kolejne warsztaty dla senioróww ramach wielomiesięcznego projektu „ABS – aktywny i bezpieczny senior”, realizowanego przez Stowarzyszenie "Viva art” w Elblągu oraz CSE „Światowid”. 

 

 Projekt o zasięgu wojewódzkim realizowany jest poprzez cykl warsztatów tematycznych, wykładów dla seniorów i ich opiekunóworazseminarium „Aktywny i bezpieczny senior”. Uczestnikami naszych działań są seniorzy, opiekunowie osób starszych i niesamodzielnychz województwa warmińsko-mazurskiego. W świetlicy wiejskiej w Suchaczu odbędą się warsztaty rękodzielnicze, podczas których seniorzy będą mogli własnoręcznie wykonać mydełka z naturalnych składników, barwnikówi ziół.

Komunikat sołtysa

Komunikat sołtysa

 

23 czerwca br. (piątek) będą zbierane odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, stare opony, meble itp. przedmioty. Odpady powinny być wystawione w tym dniu przed posesją najpóźniej do godziny 6.00 w dniu wywozu.


Ludzie z Suchacza i okolic

Ludzie z Suchacza i okolic

 

To piękne zdjęcie obok przedstawia uczniów Szkoły Ogrodniczej w Połoninach (1949 rok). Pochodzi ze zbiorów prywatnych Pani Anny Czaplińskiej. Dziękujemy za udostępnienie. 

 

Więcej podobnych zdjęć patrz album: Ludzie z Suchacza i okolic

W Aniołowie

W Aniołowie

8 lipca wszystkie drogi poprowadzą do Aniołowa, gdzie przedstawiciele stowarzyszeń, fundacji i grup mieszkańców z powiatu elbląskiego będą mogli zaprezentować swoją działalność albo zobaczyć jak robią to inni. Świętowanie rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do 15.00.

W czasie trwania VI Pikniku Organizacji Pozarządowych Powiatu Elbląskiego będzie można przedstawić swoją organizację lub miejscowość wierszem, w piosence, wystąpić w strojach lub poprowadzić tematyczne zajęcia. Ze środków projektowych zakupione będą materiały do ich przeprowadzenia. Gospodarze zapewniają ciekawe warsztaty rękodzielnicze i zajęcia animacyjne. Zapraszają do degustacji anielskich przysmaków i czarcich napojów. Zachęcają do spędzenia czasu w towarzystwie przeróżnych aniołów. Wydarzenie objął patronatem Starosta Elbląski. Inicjatywa wspierana jest ze środków Zarządu Powiatu w Elblągu. Zgłoszenia organizacji biorących udział w Pikniku oraz osób chętnych do poprowadzenia warsztatów przyjmowane są do dnia 3 lipca br. pod numer tel. 502 396 774 (Halina Cieśla) lub mailowo: naszeaniolowo@wp.pl

Warsztaty inspirowane tradycją Nocy Świętojańskiej w Suchaczu

Warsztaty inspirowane tradycją Nocy Świętojańskiej w Suchaczu

Warsztaty, których inspiracja sięga Nocy Świętojańskiej (nazywanej także: Sobótką, Palinocką, Nocą Kupały) realizowane będą w ramach wielomiesięcznego projektu ETNO warsztaty.

 

Noc Świętojańska to święto przywitania lata wywodzące się z dawnych obyczajów słowiańskich, związane z najdłuższym dniem w roku i nocą z 23 na 24 czerwca. ETNO warsztaty w Suchaczu odbędą się nieco wcześniej, dzięki czemu dzieci i młodzież przygotują biżuterię ceramiczną i inne elementy dekoracyjne, które będą mogły być wykorzystane w Noc Świętojańską. Własnoręcznie wykonane przez uczestników elementy biżuteryjne zostaną wypalone w piecu neolitycznym. Wypał w palenisku otwartym, to najstarszy i najbardziej tradycyjny sposób wypalania ceramiki. Gotowe elementy uczestnicy złożą w naszyjniki, wisiorki i bransolety. Podczas warsztatów powiązanych z przesileniem letnim, nie może zabraknąć wicia wianków zarówno z ziół i kwiatów polnych, jak i bibuły.

 

Warsztaty odbędą się 20 – 21 czerwca 2017 r. w godz. 15.00 – 19.00 w Świetlicy wiejskiej w Suchaczu.

Ceramiczne pasje i nie tylko…

Ceramiczne pasje i nie tylko…

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i Świetlica wiejska w Suchaczu zapraszają na uroczyste otwarcie wystawy „Ceramiczne pasje.. i nie tylko ..”

 

21 czerwca 2017 o godz. 18 w Świetlicy w Suchaczu. Wystawa jest podsumowaniem roku twórczej pracy uczestników sekcji ceramicznej CSE „Światowid” dla dorosłych. Zaprezentowane zostaną prace ceramiczne, malowane kompozycje na drewnie oraz obrazy. Na wystawie znalazły się prace: Katarzyny Szustek, Katarzyny Mytych, Sabina Gadzała, Magdaleny Martin, Jolanty Nowokrzewskiej, Katarzyna Mikołajczyk, Mileny Nowickiej.  Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Świetlicy do końca lipca. Wstęp wolny.

Wpisani w historię

Wpisani w historię

 

W dniu dzisiejszym tj. 16 czerwca br. o godzinie 17.00 w muzeum regionalnym w Tolkmicku nastąpi uroczyste otwarcie wystawy "Wpisani w historię", której organizatorem jest Stowarzyszenie "Pogrodzie dla Przyszłości".

Spotkanie SSTW

Spotkanie SSTW

 

Z cyklu "Letnie spotkania SSTW", w dniu dzisiejszym (16 bm. o 14.00) odbędzie się na Zielonym Wzgórzu zebranie członków i sympatyków Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś. W programie m.in. ognisko i występy wokalne uczestników (!) i zaproszonych gości. Zebrani omówią także ewentualną organizację Nocy Świetojańskiej w Suchaczu.

 

msj 

Wygenerowano w sekund: 1.18
15,669,279 unikalne wizyty