Suchacz.Eu - portal Sołectwa Suchacz


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Wrzesień 2021 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Nekrolog

Nekrolog

nekrolog

nekrolog

 

28 sierpnia 2021 r. zmarł
długoletni mieszkaniec Suchacza
śp. Stanisław Przybylski
Cześć Jego pamięci!

 

Narodowy Spis Powszechny

 

Spis w Świetlicy Wiejskiej w Suchaczu już 1 września od godziny 16.00 do 18.00.
Serdecznie zapraszamy osoby, które jeszcze się nie spisały. 

Czasu już coraz mniej!

 

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby i tekst „Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 Dnia września 2021 roku od godziny 1600 do Świetlicy Viejskiej w Suchaczu będzie możliwość spisu. Wszystkie osoby, które jeszcze się nie spisały serdecznie zapraszamy !!! Liczymy się DLA POLSKI! GUS NSP 2021”


Brak wody

Brak wody

 

W Suchaczu brak wody! Przyczyną jest awaria wodociągu na ul. Słomnickiej. Trwają prace nad jej usunięciem. 

Biennale Form Drewnianych

Biennale Form Drewnianych

Od dziś (poniedziałek 23.08.2021) aż do piątku w Elbląskiej Bażantarni będziemy mogli podziwiać jak powstają drewniane rzeźby, które ostatecznie będą gotowe na sobotni finał Biennale Form Drewnianych w trakcie Elbląskiego Święta Chleba.

 

Dzięki inicjatywie lokalnych leśników z Nadleśnictwa Elbląg i włodarzy naszego miasta, Elbląg wzbogaci się o 5 nowych rzeźb, które będą zdobić bażantarnię i czerwony szlak Kopernikowski, a jeśli projekt zakończy się sukcese być może w kolejnych latach będą powstawały następne postacie.

 

Rzeźbiarze ze Stowarzyszenia Republika Rzeźbiarzy dostali nie łatwe zadanie stworzenia wybranych postaci z Elbląskich legend i opowieści. Po stworzeniu rzeźb i zaprezentowaniu ich podczas nadchodzącego Elbląskiego święta, rzeźby zostaną zainstalowane wzdłuż czerwonego szlaku Kopernikowskiego, a ich zadaniem będzie zachęcanie do odwiedzania i promocja Elbląga i okolicznych lasów.

 

Lokalizację rzeźb będzie można odkryć wędrując czerwonym szlakiem Kopernikowskim lub wyszukując je na aplikacji mobilnej „Kraina Buka” ( link:  https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.wm.kraina.buka&gl=PL) utworzonej przez Nadleśnictwo Elbląg i Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej.

 

Zapraszamy do odwiedzania  rzeźbiarzy pracujących przy biurze Nadleśnictwa Elbląg w Bażantarni, w godzinach od 10 do 18 i dopingowanie ich pozytywną reakcją, na powstające działa.

 

Postępy prac będzie można śledzić także na profilu społecznościowym nadleśnictwa.

MRDP przejedzie przez Suchacz

MRDP przejedzie przez Suchacz

Jutro tj. 21 bm. (sobota) o 12.00 z Rozewia startuje Maraton Rowerowy Dookoła Polski (MRDP). Cała trasa dookoła Polski liczy 3200 km i przebiegać będzie m.in. przez teren naszej gminy (Kamionek, Bogdaniec, Suchacz, Kadyny, Tolkmicko, Pogrodzie). Do Suchacza rowerzyści mają do pokonania ok. 170 km, czyli przez naszą wieś przejeżdżać będą po ok. 5 godzinach czyli będą tu ok. godz. 17.00.

https://mrdp.pl/opis-trasy-2021?fbclid=IwAR0ruYGaGKGtw96EClt9eyQDYqlwIOAPzEiuD653ZKZHLstZeFl-72wMEWQ

Ultramaraton przemknie przez Suchacz

Ultramaraton przemknie przez Suchacz

 

Wschód 2021 to ultramaraton rowerowy, czyli 1400 km z Bieszczad do Trójmiasta, przez wschodnie tereny Polski. Start 21 sierpnia 2021 r. w Dwerniku, meta 29 sierpnia 2021 r. w Gdańsku. Trasa przebiegać będzie m.in. przez Suchacz. Szykujmy się więc do powitania maratończyków!

Dyżur

Dyżur

 

Dyżur sołtysa w piątek 20 bm. od 17.00 do 18.30 w świetlicy w Suchaczu.

Będzie wtedy możliwość dokonania opłat za wywóz śmieci oraz z tytułu należności podatkowych.

Nocne marki Marka Kamma w Suchaczu

Nocne marki Marka Kamma w Suchaczu

Punkt widokowy na Zamkowym Wzgórzu stał się 25 bm. widownią prawdziwego najazdu rowerzystów. Nocą, grupa ok. 50 rowerzystów pod wodzą Marka Kamma gościła w Suchaczu. Była to kolejna wycieczka elbląskich bikerów - tym razem nocna.

 

Trasa liczyła ok. 44 km, via Jelenia Dolina, Jagodnik, Ogrodniki itd. Ognisko przygotowała sołtys Monika Jarkiewicz, a dodatkową niespodzianką dla rowerzystów był blisko 10-kilogramowy arbuz! No i jak to przy ognisku, nie obyło się bez pieczenia kiełbasy, boczku (brawo Piotr Dylewski) i szaszłyków. Na koniec, organizator wycieczki, Marek Kamm obdarował wszystkich czekoladowymi wafelkami. Moją uwagę zwróciła niezwykła kondycja fizyczna uczestników nocnej wyprawy. Wielu z nich zdołało nawet wjechać swoimi rowerami na sam punkt widokowy! Jaki jet to wyczyn, każdy może sobie spróbować sam... Warto jeszcze dodać, że była to druga wycieczka Marka Kamma do Suchacza. Poprzednia miała miejsce w 2019 r. Wtedy rowerzystów podejmowano ciepłymi jeszcze racuchami.

 

Zobacz galerię 50 zdjęć: Nocne marki

 

 

msj

Wygenerowano w sekund: 0.92
35,096,204 unikalne wizyty