Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Czerwiec 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Dzielnicowy

Dzielnicowy

 

Dzielnicowy Suchacza

asp. sztab. Tomasz Suliński

tel. 887 876 477


Przerwy w dostawie wody

Przerwy w dostawie wody w Suchaczu:
4 bm. od 7.00 do 13.00 - ul. Królowej Marii i al. Radości.
5 bm. od 17.00 do 19.00 - ul. Wielmoży

DW503 remontowana

Dziś rozpoczęły się naprawy usterek w pzebudowanej niedawno (!) DW 503.  Na zdjęciu poniżej naprawa zapadniętej na odcinku ok. 10 metrów jezdni przy ul.  Wielmoży w Suchaczu. 

 

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, drzewo, niebo, dziecko i na zewnątrz

Ponad 6 mln Polaków zapłaci więcej za śmieci. Nowelizacja ustawy śmieciowej przyjęta

Ponad 6 mln Polaków zapłaci więcej za śmieci. Nowelizacja ustawy śmieciowej przyjęta

Za wywóz niesegregowanych śmieci zapłacimy 2 razy więcej, niż za te posortowane - wynika z projektu nowelizacji ustawy śmieciowej, przyjętego na wtorkowym posiedzeniu rządu.

 

Nowelizacja ma m.in. uprościć i ujednolicić system gospodarowania odpadami komunalnymi w gminach, zwiększyć kontrolę samorządów nad sposobem gospodarowania odpadami komunalnymi, czy poprawić poziom recyklingu. Zgodnie z nowymi przepisami gminy nie będą mogły ryczałtowo rozliczać się z firmami odbierającymi śmieci. Jak twierdzą przedstawiciele resortu środowiska, dotychczasowe przepisy utrudniały samorządom kontrolę nad rachunkami, co mogło prowadzić do przeszacowania kosztów odbioru odpadów. Po wejściu w życie nowego prawa gminy będą rozliczać się z firmami odbierającymi śmieci np. na podstawie masy odpadówprzekazanych do przetworzenia. Nie będzie też konieczności przekazywania odpadów komunalnych do instalacji regionalnych, co "powinno podnieść konkurencyjność i wyeliminować praktyki monopolistyczne, w tym ograniczenie ryzyka dokonywania zmowy cenowej" - czytamy w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu. Projekt ustawy na nowo określa także opłaty za wywóz śmieci. Za niesegregowane odpady stawka będzie dwukrotnie wyższa niż za zbierane selektywnie. Jak szacuje ministerstwo finansów, zwiększona stawka może dotyczyć ponad sześciu milionów Polaków. "Z badania wykonanego na zlecenie Ministerstwa Środowiska w 2018 roku wynika, że średnio 16 procent właścicieli nieruchomości nie zbiera selektywnie odpadów. Liczba mieszkańców, których zatem obejmie zwiększenie stawki opłaty to przynajmniej 6 146 080 osób " - napisano w Ocenie Skutków Regulacji. Nowe przepisy mają promować posiadanie kompostowników. Właściciele nieruchomości, którzy przetwarzaj w ten sposób część odpadów mogą liczyć na ulgi w opłacie za wywóz śmieci. Jak duże? To zależy od gminy. Wysokość ulgi każdy samorząd będzie ustalać samodzielnie. Nowelizacja przepisów zaostrza też kary za gospodarowanie odpadami niezgodne z prawem. Według jednego z zapisów projektu ci, którzy składują, usuwają, unieszkodliwiają, lub transportują odpady, powodując zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, dla środowiska naturalnego, muszą się liczyć z karą więzienia od trzech miesięcy do lat pięciu.

 

Opr. Witold Ziomek

Dla dzieci

Obraz może zawierać: tekst

Dziury na jezdni

Obraz może zawierać: na zewnątrz

 

Dziury w nawierzchni drogi powiatowej 1134N - odcinek w Suchaczu. Nie wygląda to dobrze!

Dziekujemy

Obraz może zawierać: ludzie stoją, trawa, drzewo, niebo, roślina, na zewnątrz i przyroda

 

Panu Piotrowi Dylewskiemu dziękujemy za skoszenie trawy na terenie siłowni w Suchaczu. 

Przekop Mierzei Wiślanej

Przekop Mierzei Wiślanej
Jak poinformował Urząd Morski w Gdyni 7 ofert wpłynęło w przetargu na wykonanie przekopu przez Mierzeję Wiślaną.

 

Przetarg na wykonanie pierwszej części inwestycji nie obejmuje całości budowy drogi wodnej przez Mierzeję Wiślaną. Chodzi o budowę portu osłonowego od strony Zatoki Gdańskiej, kanału żeglugowego ze śluzą i konstrukcją zamknięć, wraz ze stanowiskami oczekiwania od strony Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego, oraz sztucznej wyspy na Zalewie Wiślanym.

 

Źródło: Polsat News

Rodzina łabędzi

Obraz może zawierać: niebo, drzewo, roślina, na zewnątrz, przyroda i woda

Wygenerowano w sekund: 0.85
28,246,246 unikalne wizyty