Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Grudzień 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Urok starych fotografii

Obraz może zawierać: 3 osoby, na zewnątrz

 

Ten drogowskaz ustawiony był w Elblągu w okolicach obecnaj ulicy Browarnej. (1968 rok). Fot. Krzysztof Komorowski

Nekrolog

18 listopada 2018 roku zmarł

Jan Paszkowski

Cześć Jego pamięci!

Pierwsza Sesja nowej Rady Miasta Tolkmicko

Pierwsza Sesja nowej Rady Miasta Tolkmicko

Pierwsze w tej kadencji posiedzenie nowo wybranej Rady Miejskiej w Tolkmicku, z udziałem nowo wybranej Burmistrz Tolkmicka miało miejsce 19 listopada 2018 roku w auli Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Obecni byli: sołtysi, dyrektorzy miejscowych zakładów i placówek, przedstawiciel Rady Powiatu i kilkunastu mieszkańców.   

 

 

Uroczystą sesję rozpoczęła najstarsza radna, Jolanta Ostrowska. Po wręczeniu radnym zaświadczeń Gminnej Komisji Wyborczej potwierdzających wybór do Rady Miasta Tolkmicko, przyjęła od nich ślubowanie. Po tej ceremonii nastąpiło ślubowanie nowo wybranej Burmistrz Tolkmicka Magdaleny Dalman, która w swoim krótkim wystąpieniu zobowiązała się do rzetelnej pracy na rzecz całej gminnej społeczności, licząc przy tym na dobrą współpracę z wszystkimi radnymi.     

Po obu tych uroczystościach zebrani przystąpili do wyboru Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Tolkmicko. Procedura samego głosowania poprzedzona była zgłaszaniem kandydatów na obie funkcje. Na przewodniczącego zgłoszono jednego kandydata, Andrzeja Osmańskiego, a na wiceprzewodniczącego radni zaproponowali Iwonę Rywelską i Monikę Jarkiewicz. W obu przypadkach odbyło się głosowanie tajne przeprowadzone przez specjalnie powołane dwie Komisje Skrutacyjne. W wyniku przeprowadzonych następnie głosowań Przewodniczącym Rady Miejskiej w Tolkmicku wybrany został Andrzej Osmański, na którego głosowało 12 radnych. Wiceprzewodniczącą Rady została Monika Jarkiewicz, na którą głosowało 7 radnych. Na zakończenie obrad zdecydowano o terminie kolejnej sesji, która odbędzie się 28 bm. Warto jeszcze zwrócić uwagę, że po raz pierwszy posiedzenie było transmitowane OnLine Można go obejrzeć i wysłuchać w serwisie YouTube.com pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=dbfNt5mnZA0

 

msj

Plaża w Suchaczu dawniej

Bardzo unikatowa fotografia pokazująca dawną plażę w Suchaczu od strony wody. Mieszkańców prosimy o komentarz do tego zdjęcia. Fot. nadesłał Jacek Podleżański

 

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, na zewnątrz, przyroda i woda

Światłowód w zasięgu ... portfela

Światłowód w zasięgu ... portfela

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w ramach unijnego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, w dniu dzisiejszym tj. 15 listopada br. odbyło się spotkanie informacyjne przedstawicieli firmy VECTRA z mieszkańcami sołectwa Suchacz.

 

Celem tego spotkania było przedstawienie promocyjnej oferty handlowej, a dla już zdecydowanych, podpisanie umowy na usługi telekomunikacyjne i telewizyjne. Do wyboru każdy miał pięć prędkości: 100Mb/s za 60zł/mies., 150Mb/s za 70 zł/mies., 250Mb/s za 80 zł/mies., 500Mb/s za 100 zł/mies. i 1000 Mb/s za 130 zł/mies. Oprócz  tego była możliwość wyboru odpowiedniego dla siebie pakietu telewizyjnego i innych dodatkowych usług (Multiroom, PVR czyli dysk 500GB, Eleven, tel. stacjonarny itd.). Zainteresowani ofertą, którzy nie mogli dziś wziąć udziału w dzisiejszym spotkaniu, mogą w tej sprawie kontaktować się z panem Marcinem Kurganem pod nr tel. 501 491155. Warto jednak podkreślić, że z oferty mogą korzystać wyłącznie mieszkańcy domów, przy których w ubiegłym roku ułożono podziemną instalację światłowodową.


msj 

Fit desery

Fit desery

Klub Aktywnej Młodzieży, działający przy Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza młodzież w wieku 14-19 lat do kuchni Hotelu Elbląg na bezpłatne warsztaty kulinarne. Warsztaty już 22 i 23 listopada o godz. 14.00 Liczba miejsc jest ograniczona!


Czy deser może być zdrowy i niskokaloryczny? Oczywiście, że tak! Jeśli lubisz słodkości a chcesz być fit i szukasz pomysłów na zdrowe i szybkie desery, po których skosztowaniu nie będą męczyć cię wyrzuty sumienia weź udział w warsztatach kulinarnych zorganizowanych w Hotelu Elbląg pod okiem zawodowych kucharzy oraz dietetyka. Gwarantujemy świetną zabawę i naukę podczas wspólnego kucharzenia. Warsztaty odbędą się 22 i 23 listopada o godz. 14.00. Na zgłoszenia czekamy do 21 listopada (środa) do godz. 15.00. Zapisy i szczegółowe informacje pod nr tel. 55 6112077 lub e-mail: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl Warsztaty odbędą się w Hotelu Elbląg przy ul. Stary Rynek 54-59 w Elblągu, w ramach projektu „Klub Aktywnej Młodzieży" realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne "Viva Art" i CSE "Światowid" w Elblągu. Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.
Urszula Zajko - Olejniczak

Koncert

Obraz może zawierać: 1 osoba, gitara i tekst

Dyżur sołtysa

Komunikat

14 listopada br. (środa) w godzinach od 16.00 do 17.00 sołtys Monika Jarkiewicz pełnieć będzie dyżur w świetlicy wiejskiej. Będzie wtedy możliwość dokonania opłat za wywóz śmieci, a także wszelkich należności podatkowych.

 

Szkody na rondzie

Szkody na rondzie

W dniu wczorajszym tj. 10 bm. jakiś niefrasobliwy, a raczej mocno niedouczony  kierowca zdewastował rondo w Suchaczu i uszkodził przy okazji barierki ochronne koło sklepu spożywczego.  

 

Fot. nadesłała Katarzyna Jastrzębska

Wygenerowano w sekund: 1.45
27,896,648 unikalne wizyty