Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Sierpień 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Bociany już odlatują

Bociany już odlatują

W ostatnich dniach pierwsze boćki opuściły Polskę udając się w długą i pełną zagrożeń podróż daleko na południe, ku Afryce. W tym sezonie klekoty odlatują dużo wcześniej niż zwykle ma to miejsce. Dlaczego? Ornitolodzy od kilku dni obserwują pierwsze tegoroczne sejmiki, a także odloty bocianów. To wyjątkowo wcześnie, bo zazwyczaj ma to miejsce w połowie sierpnia. Z pewnością zapytacie, czy to oznacza, że klekoty przewidują rychłe ochłodzenie i dla tego biorą nogi za pas.

 

Czytaj więcej: Twoja Pogoda

Glemping

Glemping

Niedaleko nas, na Mierzei Kurońskiej (obwód kaliningradzki - FR), w miejscowości Lesnoj, otwarto Glemping z 12 miejscami noclegowymi. Zakwaterowanie w dwuosobowych namiotach z energią elektryczną i Wi-Fi. Obok namiotów znajdują się boiska sportowe, wypożyczalnia rowerów, kawiarnia na świeżym powietrzu, kino na świeżym powietrzu i plac zabaw dla dzieci. Dla wygody turystów dostępne są również podgrzewane prześcieradła, wygodne meble i tarasy. Koszt noclegu: ok. 40 zł/dobę. Zobacz więcej na YouTube:https://www.youtube.com/watch…

Seniorada 2019

Seniorada 2019

W minioną sobotę (3 bm.) suchaczańskie "Sasanki" zamiast się opalać nad Zalewem, pojechały na występ do Biskupca. Zespół przyciągnął odbywający się tam przegląd zespołów śpiewaczych piętnasta już "Seniorada 2019". Zaprezentowały swój muzyczny repertuar otrzymując od widzów masę oklasków, a od organizatorów specjalny Dyplom Uznania i pamiątkową Statuetkę. Zwycięzcą przeglądu został zespół "Jeziorany", któremu przypadnie zaszczyt organizacji takiej imprezy w 2020 roku w swojej rodzimej miejscowości. Wyjazd "Sasanek" na festiwal do Biskupca był okazją do zwiedzenia miasta i posmakowania tamtejszych lodów. Kolejnym przystankiem - już w drodze powrotnej - było Bogaczewo, gdzie członkinie zespołu gościły na kolacji, przy grillu. Warto wiedzieć, że pomysłodawczynią festiwalowych Seniorad była Pani Emilia Piaścik z Tolkmicka. Wtedy zaczęło się bardzo niewinnie; dziś pomysł został rozpowszechniony na całą Warmię i Mazury.
Gratulacje od sołtysa Suchacza za kolejny występ na wyjeździe!

 

Zobacz zdjęcia: Seniorada-2019

 

msj

MTB 2019

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Porzeczki - wiekie możliwości

Porzeczki - wiekie możliwości

Niepozorne owoce, wielkie możliwości. Białe, czerwone i czarne porzeczki wzmacniają odporność, dbają o serce, wzrok, jelita, walczą z infekcjami i nowotworami. To już ostatnia okazja do zrobienia z nich prztworów na zimę. Czerwone są jeszcze do nabycia w Gospodarstwie Sadowniczym w Tolkmicku, ul. Zakopiańska 27. Są jeszcze dostępne brzoskwinie, śliwki, jabłka i gruszki. 
Dojechać łatwo, a przy okazji można zobaczyć piękną panoramę Tolkmicka i Zalewu Wiślanego. Z terenu Gospodarstwa świetnie widać jedno i drugie. No i oczywiscie sad!


Prosto z drzewa!

Prosto z drzewa!

Brzoskwinie prosto z drzewa! Świeżutkie, pachnące i tylko po 3 zł/kg! Do nabycia w Gospodarstwie Sadowniczym w Tolkmicku, ul. Zakopiańska 27, tel. 609 209-177. W gospodarstwie Państwa Kaczorowskich można jeszcze kupić czerwone i białe porzeczki, śliwki, jabłka i gruszki. Wszystko tańsze niż na rynku i dosłownie prosto z sadu! Wszystko to można nabyć w godzinach od 9.00 do 19.00. Warte polecenia są brzoskwinie, bo przetwory z nich są po prostu nie do przebicia! Zresztą z porzeczek i śliwek też. Na zimę - owocowy raj w słoikach, a teraz do pojedzenia...

 

msj

Warsztaty w Kadynach

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Garmin Iron Triathlon Elbląg

Garmin Iron Triathlon Elbląg

Zawody Garmin Iron Triathlon Elbląg na stałe wpisały się w kalendarz zawodów triathlonowych w Polsce! W tym roku triathloniści będą mieli możliwość rywalizowania tu na jedynej atestowanej trasie! Impreza odbędzie się 28 lipca 2019 r., a triathloniści będą mieli do pokonania 3 dystanse: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM! Na każdym dystansie będzie można również wystartować w trzyosobowej sztafecie, w której jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie. Tego samego dnia zostaną rozegrane zawody dla dzieci i młodzieży Garmin Kids.  Centrum imprezy zostanie zlokalizowane nad rzeką Elbląg, w samym centrum elbląskiej starówki. Triathloniści mogą ponownie liczyć na szybką, dokładnie wymierzoną trasę z dobrym asfaltem, która sprzyja biciu rekordów życiowych.

 

W związku z tym, w niedzielę (28.07 br.) w godzinach 08:30-16:00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Zamknięte dla ruchu kołowego będzie Stare Miasto. Z ruchu wyłączone będą również ulice – Studzienna, Stawidłowa, Radomska, Trasa Unii Europejskiej, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Bożego Ciała, Niska, Browarna, Mazurska (zachodnia nitka biegnąca od strony Browaru) oraz droga wojewódzka 503 aż do Kamionka Wielkiego. Mieszkańcy tych ulic, a także ulic do nich przyległych (Dolna, Pływacka, Elektryczna) oraz Rubna i Jagodna w godzinach trwania imprezy nie będą mieli możliwości wyjazdu na drogę wojewódzką 503.

Podróżujący od strony Gdańska, będą kierowani objazdem przez ul. Nowodworską. Dla kierowców planujących poruszanie się w kierunku Suchacza, Kadyn oraz Tolkmicka przygotowany zostanie objazd przez Łęcze. Mieszkańcy Nowakowa, Batorowa oraz Cieplic proszeni są o poruszanie się w kierunku Elbląga drogą przez Kępe Rybacką, Bielnik Drugi oraz Kazimierzowo.

 

msjAdmirał Unrug w Tolkmicku

Admirał Unrug w Tolkmicku

m/s Admirał Unrug będzie kolejną jednostką pływającą m.in. z Tolkmicka do Krynicy Morskiej. Jego armatorem są właściciele tramwaju wodnego m/s Gen. Kutrzeba. Teraz statek stacjonuje w tolkmickim porcie. 

 

msj

Wygenerowano w sekund: 0.98
28,345,205 unikalne wizyty