Suchacz.Eu - portal Sołectwa Suchacz


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Kwiecień 2021 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Kolej Nadzalewowa już tędy nie przejedzie!

Kolej Nadzalewowa już tędy nie przejedzie!

Kolej Nadzalewowa już tędy nie przejedzie! Kilkudziesięciotonowy kamień skutecznie zagrodził torowisko w pobliżu Nowego Wieku. Głaz spadł w pobliżu zalegającego w Zalewie Wiślanym ogromnego Świętego Kamienia. Osunął z pobliskiego klifu, ale jego energia nie była na tyle duża, aby "wylądował" w Zalewie. W tej chwili nie ma potrzeby jego usuwania z torowiska, bo linia kolejowa jest już od kilku lat nieczynna. Gdyby jednak zaszła taka potrzeba, to jedyną metodą byłoby połupanie go na mniejsze kawałki. Póki jednak taka decyzja nie zapadnie, kamień będzie zapewne kolejną atrakcją Wysoczyzny Elbląskiej.

 

msj

Nowe obostrzenia

Nekrolog

Nekrolog

29 marca 2020 roku zmarła
śp. Krystyna Andrearczyk
Cześć Jej pamięci!

Komunikat

Obraz może zawierać: tekst

Wielkogabarytowe 21 marca

Wywóz odpadów wielkogabarytowch 

w sołectwie Suchacz

21 marca 2020 r. (sobota).  


Zrób to sam

Chodzi o pasmanterię na ul. 1-Maja w Elblągu (naprzeciwko księgarni Quo Vadis).

W Tolkmicku powstanie hotel i SPA

W Tolkmicku powstanie hotel i SPA

Na terenie po firmie Masfrost w Tolkmicku, przy samym porcie, ma powstać hotel z centrum odnowy biologicznej. Samorząd rozpoczął już procedurę zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, by było to możliwe. Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pytanie od inwestora. 

 

W lipcu 2018 roku spółka Masfrost ogłosiła, że zamyka swój zakład przetwórstwa owocowo-warzywnego w Tolkmicku, mieszczący się przy miejscowym porcie. Obecnie właścicielem działki jest firma Paula Fish, zajmująca się produkcją wyrobów z ryb bałtyckich i łososia atlantyckiego. Wkrótce jednak przetwórnia może zniknąć z krajobrazu Tolkmicka, bo pojawił się nowy pomysł na wykorzystanie tej działki – zabudowa związana z turystyką.

Na wniosek osób fizycznych i prawnych Rada Miasta i Gminy w Tolkmicku w ubiegłym roku podjęła uchwałę o przystąpieniu do zmiany planu zagospodarowania tego terenu (a także dwóch mniejszych działek bliżej centrum miasta), którego celem jest „bardziej racjonalne wykorzystanie przestrzeni miejskiej, poprawa zagospodarowania nieruchomości oraz częściowa zmiana funkcji” - jak czytamy w uzasadnieniu uchwały.

- Prace nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego dla wybranych obszarów w Tolkmicku są na etapie przygotowywania umowy z wyłonionym usługodawcą. Konsultacje w ramach procedury zmiany planu planowane są na drugą połowę 2020 r. - informuje Magdalena Dalman, burmistrz Tolkmicka.

Plany inwestorów są zapewne związane z realizacją przekopu przez Mierzeję Wiślaną, który ma się przyczynić m.in. do wzrostu ruchu turystycznego w tej części regionu. Tym bardziej że z Tolkmicka prowadzi najkrótsza wodna droga w okolice budowanego kanału.

W sprawie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego wysłaliśmy także pytania do firmy Paula Fish. - Paula Fish Sławomir Gojdź jest jednym z wnioskodawców zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, w zakresie umożliwiającym realizację inwestycji hotelarsko-turystycznej na terenach przylegających do portu Tolkmicko. W niedalekiej perspektywie planujemy rozpoczęcie budowy hotelu wraz z centrum odnowy biologicznej o bardzo wysokim standardzie. Nasza oferta skierowana będzie nie tylko do turystów, ale również mieszkańców Tolkmicka. Koncepcja inwestycji przygotowana jest w oparciu o przekonanie, że przekop Mierzei Wiślanej przyczyni się do zwiększenia napływu turystów, co w uzupełnieniu o naszą ofertę zwiększy atrakcyjność Tolkmicka i okolicznych terenów - napisała w odpowiedzi na nasze pytania Iwona Bocian, specjalista ds. marketingu i PR w firmie Paula Fish. 

 

Źródło: Portel.pl

Zebranie wiejskie

Zebranie Wiejskie
w Suchaczu
11 marca br. godz. 16.45
 

Nekrolog

17 lutego 2020 r. zmarła w wieku 92 lat

Marianna Czerepak-Banna

Cześć Jej pamięci! 


Wygenerowano w sekund: 0.94
32,238,394 unikalne wizyty