Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Kwiecień 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Nadbrzeże

Zdjęcie użytkownika Sylwester Marian Jarkiewicz.

 

Nieistniejąca już cegielnia w Nadbrzeżu na rysunku Alfreda Arndta z 22.09.1936 roku. Na górze widoczne zabudowania  Hohenhaff (obecnie Bogdaniec)

Alfred Arndt, architekt, ur. się 26 listopada 1898 r. w Elblągu. Zmarł 7 października 1976 r. w Darmstadt. 

Suchaczanka na podium

Suchaczanka na podium

W sobotę 3 marca 2018 roku odbył się w Garwolinie ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny duetów do XXI Mistrzostw Polski Cheerleaders jakie odbędą się w tym roku Chorzowie. Elbląg reprezentowało 6 duetów. W jednym była dziewczynka z Suchacza!   

 

Miło nam zakomunikować, że w tym współzawodnictwie punktowane miejsca zdobyło pięć duetów cheerleaderek z elbląskiego Centrum Tańca Cadmans.  Oznacza to, że wszystkie wystąpią  wkrótce w tegorocznych Mistrzostwach Polski. To duży sukces całego zespołu i kadry instruktorskiej!  W jednym z duetów zakwalifikowanych do Chorzowa zatańczyła - wspólnie z Wiktorią Szalachowską z Elbląga - rodowita suchaczanka Weronika Iwanicka. Obie dziewczynki pamiętamy z pięknego występu w Suchaczu w styczniu br., kiedy to dały krótki popis swoich tanecznych możliwości podczas 26. Finału WOŚP. Gratulujemy i życzymy naszym cheerleaderkom  co najmniej podobnego wyniku w Chorzowie w dniu 23 kwietnia br. Trzymajmy więc kciuki! 

Więcej o Turnieju w Garwolinie już wkrótce!

 

 

Zdjęcie użytkownika Sylwester Marian Jarkiewicz.

 

 

 

Zobacz więcej zdjęć: Eliminacje w Garwolinie  


msj

Głosowanie na sołtysa

Głosowanie na sołtysa

Jeszcze do 9 marca br. można głosować na najlepszego sołtysa. Przypomnijmy, że naszą kandydatką w plebiscycie Dziennika Elbląskiego jest Monika Jarkiewicz. Aby na nią zagłosować wystarczy wysłać SMS pod numer 71160 o treści: DE.SPS.5

Każdy może wysłać dowolną liczbę głosów.

 

Więcej o plebiscycie: Dziennik Elbląski

 

Aktualne wyniki: Plebiscyt

Wieczór panieński w Tolkmicku

Wieczór panieński w Tolkmicku

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tolkmicku zaprasza w sobotę 3 marca br. o godzinie 17.00 na Dzień Kobiet - imprezę rozrywkową pt. "Wieczór panieński panny młodej z odzysku". W programie m.in.: konkurs przebrań tematycznych, słodki poczęstunek, zabawa z zespołem Libra Band. Wstęp  5 zł. Uwaga! Impreza tylko dla kobiet.

Suchacz - wieś z inicjatywą?

Suchacz - wieś z inicjatywą?

Starosta Elbląski Maciej Romanowski już po raz ósmy ogłosił konkurs "Wieś z inicjatywą". Jego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych wsi, które w 2017 r. dzięki własnej, społecznej pracy mieszkańców wiele zmieniły w swoich miejscowościach.

 

W tym współzawodnictwie uczestniczyć mogą wszystkie wsie z terenu powiatu elbląskiego. Zgłoszenia powinny być sporządzone przy użyciu specjalnego formularza, w którym zainteresowani opiszą wszystkie swoje inicjatywy jakie miały miejsce w ubiegłym roku. W konkursie przewidziane są trzy nagrody: I - 7.000 zł, II - 5.000 zł i III - 3.000 zł oraz cztery wyróżnienia o wartości 1.000 zł każde. Warto pamiętać, że w 2016 roku Suchacz zdobył nagrodę wys. 3.000 zł i pieniądze te wydano m.in. na oznakowanie ulic. Czy sołectwo pokusi się o udział w tegorocznym konkursie? - Myślę, że tak. - mówi sołtys Monika Jarkiewicz. - Nasze sołectwo zasługuje na wyróżnienie, bo w miejscowości były w 2017 roku ciekawe inicjatywy,  które zmieniły  jej wizerunek i poprawiły jakość życia mieszkańców. - dodała.

 

msj

Na hospicjum

Zdjęcie użytkownika Sylwester M. Jarkiewicz.

Krecia robota na Słomnickiej

Krecia robota na Słomnickiej

Budowy magistrali światłowodowej w Suchaczu ciąg dalszy. Dziś tj. 22 lutego br. ekipa układała kable na ulicy Słomnickiej. Wykopy wykonują mini koparki, a przejścia pod podjazdami do poszczególnych posesji robi się przy użyciu specjalnego "kreta". Prace kilkuosobowej załogi przebiegają bardzo sprawnie i tylko patrzeć jak Suchacz zostanie okablowany. Roboty wykonuje firma TELMAT z Kętrzyna. 

 

Zobacz zdjęcia: Krecia robota

 

msj

Budują nam światłowód

Budują nam światłowód

Budowa światłowodu trwa. Ekipa techniczna dotarła już do Suchacza i zbliża się do jego Centrum. Zainteresowanie potencjalnych abonentów jest coraz większe.

 

Dopiero teraz niektórzy mieszkańcy zgłaszają swoją chęć podłączenia się do tego medium, tym bardziej, że usługa Orange staje się z dnia na dzień  gorsza. - Nie możemy się już doczekać aby pożegnać tę niesolidną firmę. - mówią rozgoryczeni użytkownicy. Warto dodać, że projektem światłowódu w sołectwie Suchacz nie będą niestety objęci wszyscy mieszkańcy. Wynika to przede wzystkim z założeń tej inwestycji, a także wstępnych deklaracji mieszkańców. Swoją wolę przyjęcia usługi można było bowiem zgłosić w ubiegłym roku  na specjalnie zorganizowanym Zebraniu Wiejskim.  

 

Więcej zdjęć: Budują światłowód 

 

msj

Drzwi Otwarte w Akademickiej Szkole Podstawowej w Elblągu

Drzwi Otwarte  w Akademickiej Szkole Podstawowej w Elblągu

Akademicka Szkoła Podstawowa w Elblągu zaprasza na Drzwi Otwarte w piątek 2 marca 2018 r. na godz. 17.00. Priorytetem szkoły jest wysoka jakość kształcenia, wychowania i opieki, w nowoczesnym i bezpiecznym otoczeniu. Szkołę wyróżniają: indywidualizacja nauczania, małe grupy klasowe, skuteczne nauczanie j. angielskiego, interesujące zajęcia dodatkowe wpisane w plan lekcji. Opłata za szkołę wynosi 340 zł/ miesięcznie (oprócz wakacji). Zajęcia lekcyjne rozpoczynają się o godz. 8.15. Szkoła oferuje opiekę w godz. 6.30 – 17.15, w tym „Świetlicę Angielską”. Przedmioty: 

 Język angielski.  Język hiszpański.  Język rosyjski, niemiecki.  Zajęcia wokalne.  Zajęcia teatralne.  Trening kreatywności.  Trening pamięci.  Szachy.  Koła zainteresowań.  Zajęcia taneczne Kids Dance. ​  Zajęcia plastyczne.  Sztuki walki - aikido, karate.  Zajęcia przygotowujące do olimpiad.

 

Akademicka Szkoła Podstawowa, Elbląg, ul. Lotnicza 2, tel. 55 239-38-98

Wygenerowano w sekund: 2.09
27,077,485 unikalne wizyty