Suchacz.Eu - portal Sołectwa Suchacz


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Kwiecień 2021 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Zawody majowe

Zawody majowe

3 maja br. radiostacja Stowarzyszenia Suchacz taka Wieś pracowała w dwugodzinnych zawodach krótkofalarskich HF zorganizowanych dla upamiętnienia przypadającej w dniu dzisiejszym 220. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Przeprowadzono 87 łączności.

 

msj

SSTW zarejestrowane

SSTW zarejestrowane

Stowarzyszenie Suchacz Taka Wieś (SSTW) ma już swoją osobowość prawną. Sąd Rejonowy w Olszynie, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sadowego dokonał rejestracji (nr KRS 0000381249) naszego stowarzyszenia z dniem 28 marca 2011 r. 

msj

Pogoda

Pogoda

Na dole, po prawej stronie znajduje się ikona "Pogoda". Po kliknięciu otwiera się prognoza pogody dla Suchacza. Chociaż jest to prognoza realizowana przez serwis norweski, sprawdzalność jest zdecydowanie lepsza niż ma to miejsce w odniesieniu do rodzimych stacji telewizyjnych. Zachęcam do korzystania.  

 

msj

Klasyka designu

Klasyka designu

15 kwietnia 2011 r. w elbląskim Muzeum Archeologiczno-Historycznym miała miejsce wystawa pn. "Klasyka Designu" - miniatury i siedziska z kolekcji rodziny Thiel-Melerski. Wystawa niezwykła, eksponaty zadziwiające, atmosfera otwarcia kapitalna. Zaprezentowano kilkadziesiąt siedzisk i ponad 200 miniatur. Gratulacje bardzo serdeczne dla Autora (na fotografii obok) wernisażu od obecnych tam kilku członków Stowarzyszenia Suchacz Taka Wieś. Fotoreportaż własny w wystawy - patrz Fotogaleria.  

 

Więcej o wystawie i niezwykłej kolekcji  siedzisk- patrz: http://www.portel.pl/artykul.php3?i=49463

 

msj

Zimny weekend

Zimny weekend

Pogoda pokrzyżowała plany weekendowe. W Suchaczu gościło tylko kilkudziesięciu "twardzieli", głównie żeglarzy. Dobrze, że organizatorzy wypoczynku zadabli o ciepłe napoje i posiłki. Prognozy są bardzo obiecujące: pogoda poprawi się już na zdecydowanie lepszą zaraz po weekendzie. 

 

msj   

Wielki Kamień

Wielki Kamień

Po kilku nieudanych próbach znalezienia Wielkiego Kamienia, 6 kwietnia br. ekipa turystyczna dotarła szczęśliwie do tego niezwykłego miejsca. Kamień jest rzeczywiście imponujący. Uważany jest za największy głaz narzutowy w całym mezoregionie. Ukryty jest w dość niedostępnym miejscu, na samym dnie głębokiego i stromego jaru. Osobiste obejrzenie go jest wystarczającą nagrodą za poniesiony trud w pokonaniu całej trasy. 

 

msj   

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet (8 marca br.) był okazją do przyjacielskiego spotkania członków i sympatyków Stowarzyszenia Suchacz Taka Wieś. Były kwiaty, uściski i życzenia. Impreza była także okazją do prezentacji kilku projektów logo, a także wymiany poglądów o planie pracy na najbliższy okres. Szczegółowe sprawozdanie ze spotkania dostępne jest w dziale dokumenty (tylko dla członków stowarzyszenia).

 

msj       

Ku pamięci Noblistki

Ku pamięci Noblistki

Z okazji 100. rocznicy przyznania Marii Skłodowskiej Curie Nagrody Nobla 1 marca br. radiostacja Stowarzyszenia Suchacz Taka Wieś rozpoczęła pracę pod specjalnym znakiem wywoławczym SO100MSC. Stacja pracuje na wszystkich pasmach krótkofalowych, głównie na telegrafii (alfabetem Morse'a). Każda przeprowadzona łączność potwierdzana jest na bieżąco okolicznościowymi kartami QSL (patrz obrazek obok). W ten sposób informacja o wybitnej polskiej uczonej dociera do najdalszych zakątków świata. W chwili obecnej z terenu naszego kraju pracuje pięć takich specjalnych radiostacji. Za łączności z wszystkimi przyznawany jest pamiątkowy dyplom.

 

sp2fap   

Spotkanie w "Zapiecku"

Spotkanie w "Zapiecku"

15 lutego 2011 r. w miejscowej restauracji "Zapiecek" odbyło się zebranie grupy założycielskiej stowarzyszenia społecznościowego. Obecni byli (wykaz nazwisk w porządku alfabetycznym):

 

Aleksandra Gierasimiuk, Monika Jarkiewicz, Sylwester Jarkiewicz, Katarzyna Jastrzębska,  Małgorzata Kaszubowska, Lech Madeja, Mirosław Melerski, Barbara Meller, Jan Meller, Wiesława Pokropska, Jan Pokropski, Danuta Thiel-Melerska, Anna Wawryszuk, Tomasz Wawryszuk, Iwona Wierzbicka, Henryk Wroński.

 

Przyjęto nazwę (Suchacz Taka Wieś) oraz dyskutowano nad statutem stowarzyszenia.

 

msj

Wygenerowano w sekund: 0.90
32,100,285 unikalne wizyty