Suchacz.Eu - portal Sołectwa Suchacz


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Styczeń 2021 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Fotki do obejrzenia

Fotki do obejrzenia

Wszyscy, którzy podczas Nocy Muzeów mieli robione zdjęcia w atelier na wystawie "Klasyka designu", mogą skorzystać z linku:
https://picasaweb.google.com/nigdziekolwiek/NocMuzeow2011?authkey=Gv1sRgCNa-3oGrrPOlLw#
Tam znajdą Państwo wykonane na wystawie fotografie.

 

mm

 

Od administratora: Prezentowane obok zdjęcie Małgosi pochodzi właśnie z tej pięknej galerii. 

 

Sesja Fotograficzna

Sesja Fotograficzna

Dziś odbyła się w Suchaczu sesja zdjęciowa grupy kaperskiej zorganizowana przez Telewizję Obywatelską. Wykonane fotografie posłużą do opracowania specjalnego folderu o wsiach tematycznych czyli tzw. Miejscach z Duszą. Kilka prywatnych zdjęć zrobionych "przy okazji" sesji zaprezentowanych jest  w galerii "Wydarzenia".

 

Patrz także: http://www.telewizjaobywatelska.org.pl/play_id_13.html  - jest to bezpośredni link do krótkiego filmu o Suchaczu nagranego przez elbląską Telewizję Obywatelską.

 

 

Katarzyna Jastrzębska

Noc z Mirkiem Melerskim

Noc z Mirkiem Melerskim

 

Sobotnia Noc Muzeów w Elbląskim Muzeum Archeologiczno-Historycznym była wydarzeniem szczególnym. Wernisaż "Klasyka Designu" rodziny Thiel-Melerski odwiedziła kolejna grupa zainteresowanych. Tym razem nie zabrakło także koleżaneki kolegów ze Stowarzyszenia Suchacz Taka Wieś skąd wywodzi się Mirosław Melerski, autor kolekcji. To właśnie dzieki niemu cała wystawa nabrała barwnego wymiaru. Odwiedzający mieli okazję poznać dzieje kolekcji, a także wiele ciekawostek z okresu jej tworzenia. Była to prawdziwa gawęda pasjonata. Czytelna i przystępna. 

 

Prezentowana fotografia wykonana została przez Kamila Kubasiewicza z Elbląskiej Gazety Internetowej. Dziękujemy!          

 

 

msj

Zaproszenie do wędrówki

Zaproszenie do wędrówki

Klub Aktywnej Turystyki PTTK "Relaks" zaprasza wszystkich miłośników wędrówek pieszych na wycieczkę, która odbędzie się w niedzielę 22 maja 2011 r. Trasa wycieczki: Próchnik - dawny poligon - Elbląg. Długość trasy: 10 km, stopień trudności trasy - łatwa. Przewidywany powrót zaplanowany jest na godz. 16:00. Trasę poprowadzi Pani Małgorzata Bułach.

 

żródło: PTTK Elbląg

Kolekcja kubków

Kolekcja kubków

Ponad 500 różnych tzw. kubków firmowych liczą zbiory Katarzyny Jastrzębskiej z Suchacza. Zbiera je już od kilka lat i dziś stanowią niezwykle barwną kolekcję. Zapraszamy do obejrzenia w dziale Galerie - "Kolekcje", fotografie od 1 do 11. 

Na fotografii obok Katarzyna Jastrzębska przezentuje swoje zbiory na jednym z wernisaży.

 

msj   

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne

Portel, znakomity portal internetowy informuje: Centrum Spotkań Europejskich Światowid w maju i czerwcu zaprasza wszystkich chętnych na kolejne warsztaty, w trakcie których będzie się można nauczyć jak rzeźbić, wykonywać grafiki czy linoryty oraz robić szklane przedmioty w technice witrażu i fusingu. Wiecej na ten temat czytaj: http://www.portel.pl/artykul.php3?i=49849

 

msj

Podziękowania

Podziękowania

Pragnę serdecznie podziękować sponsorom, życzliwym ludziom, gronu pedagogicznemu, opiekunce świetlicy wiejskiej, Pani Zdzisławie Buczak, rodzicom i wszystkim innym osobom, które przyczyniły się do sukcesu Festynu Rodzinnego w dniu 14 maja 2011 r.


                                                                                
     Katarzyna Jastrzębska
Przewodniczaca Rady Rodziców

Efekty festynu

Efekty festynu

Podczas sobotniej majówki udało się zarobić 3.100 zł. Pieniądze przeznaczone zostaną na dofinansowanie wycieczki szkolnej do Torunia, a także będą dodatkiem do nagród na zakończenie roku szkolnego.

 

msj 

Galeria z duszą

Galeria z duszą

Dodana została kolejna galeria "Przedmioty z Duszą". Prezentowane są w niej fotografie zwyczajnych przedmiotów użytkowych oraz fragmenty budowli jakie znaleziono w miejscach dawnych magicznych już dziś obiektów i siedzib ludzkich. Mają wielkie znaczenie emocjonalne, bo są być może ostatnimi przedmiotami / rzeczami ludzi, którzy tu kiedyś rodzili się, żyli i umierali. Miejscom tym poświęcone będą w przyszłości specjalne artykuły.

 

msj   

Wygenerowano w sekund: 0.83
31,332,794 unikalne wizyty