Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Czerwiec 2020 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Klub w WFF

Klub w WFF

Fundacja World Flora & Fauna (WFF) jest międzynarodową organizacją krótkofalarską typu non-profit powołaną dla popularyzacji idei ochrony przyrody na świecie. Radiostacja Stowarzyszenia Suchacz Taka Wieś należy do tej organizacji, tu także znajduje się siedziba Polskiego Klubu Flora & Fauna (SPFF). Zarzesza ok. 100 licencjonowanych nadawców i nasłuchowców.

 

msj       

Wyprawa "Borsuków"

Wyprawa "Borsuków"

Każda pogoda jest dobra na wycieczkę. Tym bardziej, że las jest dosłownie w zasięgu ręki. Dziś (3 maja br.) grupa turystyczna "Borsuki" organizuje wyprawę do Rezerwatu Buki Wysoczyzny Elbląskiej. Zbiórka zainteresowanych przy pierwszym szlabanie na Czarnej Drodze (od strony Kadyn) o godzinie 11.00. Wskazany ciepły ubiór bo temperatura zaledwie 5 stopni C.

 

msj      

Zawody majowe

Zawody majowe

3 maja br. radiostacja Stowarzyszenia Suchacz taka Wieś pracowała w dwugodzinnych zawodach krótkofalarskich HF zorganizowanych dla upamiętnienia przypadającej w dniu dzisiejszym 220. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Przeprowadzono 87 łączności.

 

msj

SSTW zarejestrowane

SSTW zarejestrowane

Stowarzyszenie Suchacz Taka Wieś (SSTW) ma już swoją osobowość prawną. Sąd Rejonowy w Olszynie, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sadowego dokonał rejestracji (nr KRS 0000381249) naszego stowarzyszenia z dniem 28 marca 2011 r. 

msj

Pogoda

Pogoda

Na dole, po prawej stronie znajduje się ikona "Pogoda". Po kliknięciu otwiera się prognoza pogody dla Suchacza. Chociaż jest to prognoza realizowana przez serwis norweski, sprawdzalność jest zdecydowanie lepsza niż ma to miejsce w odniesieniu do rodzimych stacji telewizyjnych. Zachęcam do korzystania.  

 

msj

Klasyka designu

Klasyka designu

15 kwietnia 2011 r. w elbląskim Muzeum Archeologiczno-Historycznym miała miejsce wystawa pn. "Klasyka Designu" - miniatury i siedziska z kolekcji rodziny Thiel-Melerski. Wystawa niezwykła, eksponaty zadziwiające, atmosfera otwarcia kapitalna. Zaprezentowano kilkadziesiąt siedzisk i ponad 200 miniatur. Gratulacje bardzo serdeczne dla Autora (na fotografii obok) wernisażu od obecnych tam kilku członków Stowarzyszenia Suchacz Taka Wieś. Fotoreportaż własny w wystawy - patrz Fotogaleria.  

 

Więcej o wystawie i niezwykłej kolekcji  siedzisk- patrz: http://www.portel.pl/artykul.php3?i=49463

 

msj

Zimny weekend

Zimny weekend

Pogoda pokrzyżowała plany weekendowe. W Suchaczu gościło tylko kilkudziesięciu "twardzieli", głównie żeglarzy. Dobrze, że organizatorzy wypoczynku zadabli o ciepłe napoje i posiłki. Prognozy są bardzo obiecujące: pogoda poprawi się już na zdecydowanie lepszą zaraz po weekendzie. 

 

msj   

Wielki Kamień

Wielki Kamień

Po kilku nieudanych próbach znalezienia Wielkiego Kamienia, 6 kwietnia br. ekipa turystyczna dotarła szczęśliwie do tego niezwykłego miejsca. Kamień jest rzeczywiście imponujący. Uważany jest za największy głaz narzutowy w całym mezoregionie. Ukryty jest w dość niedostępnym miejscu, na samym dnie głębokiego i stromego jaru. Osobiste obejrzenie go jest wystarczającą nagrodą za poniesiony trud w pokonaniu całej trasy. 

 

msj   

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet (8 marca br.) był okazją do przyjacielskiego spotkania członków i sympatyków Stowarzyszenia Suchacz Taka Wieś. Były kwiaty, uściski i życzenia. Impreza była także okazją do prezentacji kilku projektów logo, a także wymiany poglądów o planie pracy na najbliższy okres. Szczegółowe sprawozdanie ze spotkania dostępne jest w dziale dokumenty (tylko dla członków stowarzyszenia).

 

msj       

Wygenerowano w sekund: 0.85
29,523,708 unikalne wizyty