Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Lipiec 2020 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Kolekcja kubków

Kolekcja kubków

Ponad 500 różnych tzw. kubków firmowych liczą zbiory Katarzyny Jastrzębskiej z Suchacza. Zbiera je już od kilka lat i dziś stanowią niezwykle barwną kolekcję. Zapraszamy do obejrzenia w dziale Galerie - "Kolekcje", fotografie od 1 do 11. 

Na fotografii obok Katarzyna Jastrzębska przezentuje swoje zbiory na jednym z wernisaży.

 

msj   

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne

Portel, znakomity portal internetowy informuje: Centrum Spotkań Europejskich Światowid w maju i czerwcu zaprasza wszystkich chętnych na kolejne warsztaty, w trakcie których będzie się można nauczyć jak rzeźbić, wykonywać grafiki czy linoryty oraz robić szklane przedmioty w technice witrażu i fusingu. Wiecej na ten temat czytaj: http://www.portel.pl/artykul.php3?i=49849

 

msj

Podziękowania

Podziękowania

Pragnę serdecznie podziękować sponsorom, życzliwym ludziom, gronu pedagogicznemu, opiekunce świetlicy wiejskiej, Pani Zdzisławie Buczak, rodzicom i wszystkim innym osobom, które przyczyniły się do sukcesu Festynu Rodzinnego w dniu 14 maja 2011 r.


                                                                                
     Katarzyna Jastrzębska
Przewodniczaca Rady Rodziców

Efekty festynu

Efekty festynu

Podczas sobotniej majówki udało się zarobić 3.100 zł. Pieniądze przeznaczone zostaną na dofinansowanie wycieczki szkolnej do Torunia, a także będą dodatkiem do nagród na zakończenie roku szkolnego.

 

msj 

Galeria z duszą

Galeria z duszą

Dodana została kolejna galeria "Przedmioty z Duszą". Prezentowane są w niej fotografie zwyczajnych przedmiotów użytkowych oraz fragmenty budowli jakie znaleziono w miejscach dawnych magicznych już dziś obiektów i siedzib ludzkich. Mają wielkie znaczenie emocjonalne, bo są być może ostatnimi przedmiotami / rzeczami ludzi, którzy tu kiedyś rodzili się, żyli i umierali. Miejscom tym poświęcone będą w przyszłości specjalne artykuły.

 

msj   

ZOO Suchacz

ZOO Suchacz

Utworzony został nowy fotoalbum "ZOO Suchacz". Zachęcam do obejrzenia, a także uzupełniania zasobów galerii o zdjęcia swoich zwierzaczków. 

 

msj

Majówka 2011 - Festyn Rodzinny

Majówka 2011 - Festyn Rodzinny

Przy pięknej słonecznej pogodzie odbył się Festyn Rodzinny "Majówka 2011" zorganizowany przez Kierownictwo Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Radę Rodziców. Cała impreza przebiegała w nastroju lat siedemdziesiątych. Na początku dzieci przypomniały zebranym piosenki z tamtych lat. Na tyle sugestywnie, że rodzice i zgromadzeni goście bawili się przy nich znakomicie. Dobry klimat festynu uzupełniały stragany z doskonałym wiejskim jadłem. Powodzeniem cieszyła się wojskowa grochówka, chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym, kiełbaski z rożna i zimne piwo. Na deser były ciasta, wszystkie z tzw. "domowego wypieku". Jednym słowem: palce lizać! Na specjalną uwagę zasługiwał późniejszy występ Pani Zdzisławy Buczak, przy której piosenkach bawiono się do zmierzchu. Żal było kończyć...   

 

Festyn był sporą atrakcją dla przyzjezdnych. Parkingi zapełnione były samochodami gości, którzy czas spędzili również na miejscowej plaży i w uroczej restauracji "Zapiecek". Jak widać, Suchacz był dobrze przygotowany także pod kątem turystów.  

 

Fotoreportaż z imprezy - patrz " Wydarzenia" w dziale "Galerie Zdjęć"  (zdjęcia od 1 do 47). Po kliknięciu kursorem myszki na obrazku otwiera się on w większej rozdzielczości.

Bezpośredni link - http://suchacz.eu/photogallery.php?album_id=3

 

Sylwester Jarkiewicz    

Wilki obok nas

Wilki obok nas

Populacja wilków na terenie Wysoczyzny Elbląskiej jest niewielka. Szacuje się, że w tutejszych lasach żyje od 5 do 7 sztuk tych drapieżników. Polują na zwierzęta leśne. Jednak, gdy brakuje im jedzenia, mogą wychodzić poza obręb lasu i atakować zwierzęta hodowlane. Dzieje się to w nocy lub nad ranem.

 

Więcej na ten temat: http://www.portel.pl/artykul.php3?i=49759

Festyn rodzinny

Festyn rodzinny

Jutro tj. 14 bm. (sobota) odbędzie się Festyn Rodzinny organizowany przez miejscową Szkołę Podstawową i Radę Rodziców. Początek imprezy o godzinie 14.00 przed świetlicą "Zefirek". W programie liczne zabawy, piosenki i występy. Na miejscu będzie można zjeść m.in. grochówkę, chleb ze smalcem, frytki, kiełbaskę oraz posmakować miejscowych słodkich wypieków.

 

 

msj     

Wygenerowano w sekund: 0.94
29,624,492 unikalne wizyty