Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Marzec 2020 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Home

Home

Polecam obejrzenie niezwykłego filmu "Home". Koniecznie z włączonymi głośnikami. Bezpośreni link:

http://www.youtube.com/watch?v=jqxENMKaeCU&feature=watch-now-button&wide=1

 

 

msj

Quo Vadis Contest

Quo Vadis Contest

Z okazji 165. rocznicy urodzin Henryka Sienkiewicza, polskiego powieściopisarza, nowelisty i publicysty laureata Nagrody Nobla z dziedziny literatury, w najbliższą sobotę (14 bm.) radiostacja Stowarzyszenia Suchacz Taka Wieś weźmie udział w krajowych zawodach krótkofalarskich pn. "Quo Vadis Contest".  

 

 

msj

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

Dzięki staraniom Aleksandry Gierasimiuk (radnej z gminy Tolkmicko), 11 bm. gościem Stowarzyszenia Suchacz Taka Wieś była Mariola Pryzwan (na zdjęciu obok), biografistka takich postaci jak Anna German, Zbigniew Cybulski, Anna Jantar, Maria Dąbrowska, Władysław Broniewski, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Halina Poświatowska i in. Spotkanie było wyjątkową okazją do poznania tajemnic warsztatu biografa, a także prezentacji ciekawostek o bohaterach tej wybitnej pisarki. Niektórych tylko, bo czas był mocno ograniczony. Po spotkaniu każdy mógł kupić dowolną książkę z autografem autorki. Skorzystali z tego wszyscy obecni.

 

O tym jak barwnie można przedstawić swoich książkowych bohaterów warto odwiedzić serwis You Tube. Bezpośredni link: http://www.youtube.com/watch?v=Z99l-IsD5hk&feature=player_embedded#at=17

 

Fotoreportaż ze spotkania w Suchaczu zamieszczony jest w galerii "Archiwum X".            

 

 

(msj)

Newsletter COP

Newsy

OTWARTE KONKURSY OFERT DLA ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO
W ramach ogłoszonych przez Prezydenta Miasta Elbląga konkursów, organizacje pożytku publicznego mogą ubiegać się o dofinansowanie następujących działań:
   organizacja zajęć warsztatowych oraz przeprowadzenie miejskiego przeglądu młodych talentów
   zorganizowanie jednej imprezy ekologicznej z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu i Sprzątania Świata (17.09.2011) oraz koordynacja imprez towarzyszących
   Europejskiemu Tygodniowi Zrównoważonego Transportu (16-22.09.2011)
   organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Elbląga w okresie wakacji letnich (w ramach profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w 2011 roku)
Więcej informacji: cop.elblag.pl/?page=articles&cat=48

Pasja Mirka Melerskiego

Pasja Mirka Melerskiego

O swojej pasji kolekcjonerskiej w dzisiejszej audycji radiowej emitowanej z Wirtualnego Centrum Kultury "Światowid" opowiadał Mirosław Melerski w rozmowie z Agnieszką Jarzębską. Temat siedzisk jest wciąż żywy z racji trwającej w elbląskim Muzeum Archeologiczno-Histrorycznym wystawy. Jeśli ktoś nie widział tych wspaniałych ekspozycji może to jeszcze uczynić. Przed pójściem na wernisaż warto posłuchać samego autora, który w ujmujący sposób opowiada o swojej pasji. Bezpośredni link do studia radiowego: http://eswiatowid.pl/index.php?page=news&ShowOne=5919     

 

Temat kolekcji rodziny Thiel Melerski i twającego wciąż wernisażu był przedmiotem wykładu naszego Kolegi ze Stowarzyszenia Suchacz Taka Wieś w elbląskiej Kawiarence Historyczniej Clio. Więcej o tym wydarzeniu - patrz: http://www.portel.pl/artykul.php3?i=49693

 

 

msj

Ku pamięci

Ku pamięci

7 maja br. dodano do portalu podstronę poświęconą ludziom, którzy odeszli od nas na zawsze (kliknij Ku Pamięci w Nawigacji). Prosimy o ewentualną korektę listy i jej uzupełnienie o inne jeszcze znane Ci Osoby. Jest propozycja aby przy każdym nazwisku podawać dodatkowe dane w postaci roku urodzenia i śmierci, a także zamieszczać fotografie z krótkimi biografiami. Pomysł jak najbardziej godny wdrożenia. Informacje takie można przesyłać na adres redakcji portalu: qtc@post.pl

 

msj 

Dzień Europy w Suchaczu

Dzień Europy w Suchaczu

W dniu dzisiejszym tj. 9 maja obchodzimy Dzień Europy. Dla upamiętnienia tego wydarzenia organizowane są przez Sekcjkę radiową Stowarzyszenia Suchacz TAKA WIeś okolicznościowe zawody krótkofalarskie pn. Europe Day 2013 Contest oraz wydaje pamiątkowy dyplom Europe Day Award. Działania te realizowane są przy współpracy z Polskim Związkiem Krótkofalowców.  Zawody EDC cieszą się bardzo dużym powodzeniem wśród stacji polskich. Udział zapowiedziało także kilkanaście stacji zagranicznych, głównie z krajów sąsiednich.  

 

msj sp2fap        

Wydarzenia

Wydarzenia

W Galerii "Wydarzenia" zamieszczonych zostało kilkanaście zdjęć wykonanych podczas jesiennej powodzi w 2009 roku. Zachęcamy do obejrzenia.      

 

(msj)

Spotkanie przesunięte

Spotkanie przesunięte

Wiosenne spotkanie umowione na 10.05.2011 r. z bardzo ważnego powodu zostało przesunięte na 11 bm. Dla przypomnienia: godz. 18.00,  miejsce - ul. Słomnicka7B.

 

mk

Wygenerowano w sekund: 0.82
29,358,641 unikalne wizyty