Suchacz.Eu - portal Sołectwa Suchacz


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Sierpień 2020 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Festyn w Krainie Piegusa

Festyn w Krainie Piegusa

Festyn W Krainie Piegusa to harcerska impreza rodzinna adresowana dla dzieci. Autorkami pomysłu były dh dh  Magda Roman ówczesna Komendantka Hufca ZHP w Elblągu i Jolanta Lewandowska – instruktorka KH ZHP. Pierwsza taka akcja miała miejsce w 1979 roku i przygotowana była w całości przez harcerzy i instruktorów ZHP. Był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Popularność przerosła wszelkie wyobrażenia i od tego czasu festyn stał się sztandarową akcją elbląskich harcerzy przez 31 kolejnych lat. W tym roku zorganizowany będzie w dniu 29 maja. Rozpocznie się o godzinie 10.00, a zakończy o 15.00. Miejscem festynu będzie Park Modrzewia w Elblągu. Na stronie organizatora (www.piegus.elblag.zhp.pl) można przeczytać m.in.:

200.000 wizyt

200.000 wizyt

Nasz portal www.suchacz.eu działa od miesiąca i w tym czasie systemowy licznik odwiedzin zarejestrował w dniu dzisiejszym 200.000 unikalnych wejść. To wynik naprawdę znakomity. Wszystkim odwiedzającym dziękujemy za nadesłane opinie, a także materiały do publikacji. Jednocześnie w dalszym ciągu apelujemy o nadsyłanie wszelkich informacji tematycznych tj. w jakikolwiek sposób związanych z Suchaczem i okolicznymi miejscowościami. Tylko dzięki wspólnym działaniom portal www.suchacz.eu ma szansę stać się wiarygodnym i rzetelnym źródłem wiadomości. 

 

Wszelkie materiały, opinie i propozycje należy nadsyłać na adres: qtc@post.pl, a tematy do ewentualnych publikacji można zgłaszać pod numer telefonu 601 912910.    

 

  

Redakcja Serwisu

Suchacz TAKA Wieś     

Kolejowe wydarzenie

Kolejowe wydarzenie

Rzadki to widok gdy przez Suchacz przejeżdża pociąg. Nic dziwnego, że ten o 19.07 relacji Kalinigrad-Berlin przyciągnął do torów wielu spragnionych kolejowych wrażeń ludzi. Można było nacieszyć oczy i uszy, bo przejechał dość wolno. Nic dziwnego bo trasa nadzalewowa niezwykła.  To m.in. dlatego dalekobieżny pociąg skierowano właśnie na tę trasę.

W lipcu i sierpniu pociągi będą już częstym widokiem. W weekendy (soboty i niedziele) ruszy bowiem tzw. kolej turystyczna.   

 

Kasi Jastrzebskiej dziękujemy za czujność i nadesłane fotografie. 

 

 

msj 

Festyn na lotnisku

Festyn na lotnisku

W najbliższą sobotę czyli 28 maja na płycie lotniska Aeroklubu Elbląskiego odbędzie się wielki festyn pn. "Dzieciaki w natarciu". Początek  już o godzinie 10.00. W programie organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji, w tym pokazy militarió, przejażdżki motorowe, walki wręcz, oglądanie samolotów, wozów bojowych i policyjnych radiowozów. Szczegóły na Portel.pl - http://www.portel.pl/artykul.php3?i=50002

 

msj


 

Zlot motocylkistów

Zlot motocylkistów

Klub Motocyklowy "Kardan" z Tolkmicka już po raz siódmy organizuje Międzynarodowy Zlot Motocyklowy. W tym roku odbywać się będzie w dniach 3-5 czerwca, jak zwykle  na plaży miejskiej w Tolkmicku.

 

Program imprezy jest następujący:
    
     3 czerwca (piątek)
     godz. 15 – rozpoczęcie Zlotu – rejestracja uczestników
     godz. 18 – zapoznajmy się – rozmowy przy ognisku
     godz. 19:30 – koncert zespołu Raven
     godz. 21:30 – konkurs karaoke
     godz. 22 – koncert zespołu Asteria
     godz. 2 – tańce przy muzyce mechanicznej
    
     4 czerwca (sobota)
     godz. 6:30 – pobudka
     godz. 8 – zaprawa poranna
     godz. 9 – śniadanie-zupa z kuchni polowej
     godz. 12:30 – zbiórka uczestników parady
     godz. 13– wyjazd na paradę motocyklową do Elbląga
     godz. 15 – powrót z parady
     godz. 16 – gry i zabawy sprawnościowe na plaży
     godz. 18:30 – występ zespołu tanecznego z Braniewa
     godz. 19:30 – koncert zespołu BeckUp
     godz. 22 – koncert zespołu 'SS Top'
     godz. 2 – dyskoteka przy muzyce mechanicznej
    
     5 czerwca (niedziela)
     godz. 9 – śniadanie
     godz. 11 – początek wyjazdu uczestników
     godz. 13 – koniec imprezy.

 

 

Zlot przyciąga co roku setki fanów tych wspaniałych maszyn. Zachęcamy do odwiedzenia w tym czasie Tolkmicka oraz obejrzenia sobotniej pardy. Zapewniamy, że na każdym zrobi duże wrażenie tak wielka ilość motorów przejeżdżających przez Suchacz. O szczegółach poinformujemy w innym terminie.  

 

Fotografia obok pochodzi ze strony 3fun.pl

 

 

msj

Mała lekcja historii

Mała lekcja historii

25 maja br. odbyło się kolejne spotkanie członków i sympatyków stowarzyszenia Suchacz TAKA wieś. Tym razem tematem przewodnim była sztuka użytkowa zaklęta w przedmiotach codziennego użytku. Wspaniałe eksponaty przeniosły wszystkich w odległe czasy, kiedy ówcześni ludzie przykładali chyba nieco więcej uwagi prostym rzeczom. Można było nimi nacieszyć wzrok, a przy okazji wysłuchać  pasjonujących opowieści autorki zbiorów. 

Druga część spotkania miała charakter organizacyjno-techniczny i poświęcona była Nocy Świętojańskiej.  

 

Fotoreportaż ze spotkania - patrz "Archiwum X" w "Galerii Zdjęć".             

 

 

msj

Suchacz nad morzem

Suchacz nad morzem

Niewielu ludzi z Suchacza wie, że mieszka nad ... morzem! Zalew Wiślany zaliczany jest bowiem do

morskich wód  wewnętrznych Bałtyku. Mówi o tym jasno Ustawa z 21 marca 1991 r. o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej. Patrz tekst jednolity: Dz.U. nr 153 poz. 1502 z 2003 r.: http://lex.pl/serwis/du/2003/1502.htm

   

Suchacz - zielona przystań

Suchacz - zielona przystań

Przystań jachtowa Stowarzyszenia Entuzjastów Żeglarstwa na Zalewie Wiślanym ma swoje trwałe miejsce w Suchaczu. To ulubiony port żeglarzy dosłownie z całej Polski. Urocze położenie i możliwości jakie niesie akwen zalewu przyciągają entuzjastów aktywnego wypoczynku. Na miejscu jest wszystko co potrzebne jest żeglarzowi. Jest więc dostęp do WC i łazienek, do energii elektrycznej i tawerny. Jest miejsce na ognisko i dużo miejsca na postawienie namiotów lub nawet przyczep kempingowych. Dla tych ostatnich wyodrębnione jest specjalny plac  w bezpśredniej bliskości tworzonego ogrodu wodnego, z wyspami (!) i mnóstwem różnorodnej roślinności. Tak więc oprócz żeglarzy, marina może przyjmować innych gości z namiotami i przyczepami kempingowymi. Dla pozostałych są też miejsca noclegowe. Jednym słowem Marina Suchacz to niezwykle przyjazna przystań dla wszystkich. Kto odwiedzi ją raz, będzie tu czesto wracał i nigdy tego nie pożałuje...

W Galerii Zdjęć utworzony dziś został odrębny album pn. Marina Suchacz  gdzie umieszczono 20 fotografii i mapkę poglądową portu pochodzącą ze znakomitego portalu ZalewWislany.pl Zachęcamy do odwiedzenia galerii i oczywiście samej mariny.

 

Połóżenie wg systemu WGS-84: N 54°16'45.5″  E 19°26'26.9″ 

 

 

 

msj             

Ich pierwsza komunia

Ich pierwsza komunia

Dla dziewięciu dziewięciolatków z Suchacza dzisiejszy dzień będzie szczególną chwilą w ich życiu. Przyjmą bowiem po raz pierwszy sakrament Eucharystii pod postacią Hostii. 

 

 

Drogie Dzieci!

 

Gorąco życzymy aby błogosławieństwo, radość i łaska tego szczególnego dnia na zawsze pozostały w Waszych sercach.

 

 

Stowarzyszenie Suchacz Taka Wieś

 

 

Fotoreportaż z Pierwszej Komunii Świętej - patrz Wydarzenia w Galerii Zdjęć.


 


Wygenerowano w sekund: 0.91
29,797,505 unikalne wizyty