Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Lipiec 2020 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Kamień Złotego Wina

Kamień Złotego Wina

Praktycznie za pierwszym podejściem (od strony majątku w Ostrobrzegu) udało się odnaleźć kolejny głaz narzutowy pn. "Kamień Złotego Wina" w Rezerwacie Buki Wysoczyzny Elbląskiej. Pomimo, że kamień ma rzeczywiście imponującą wielkość (patrz fotografia obok), jest dość dobrze ukryty w głębokim jarze. W jego odnalezieniu pomogły namiary GPSSmile Wycieczka bardzo udana, bo przy okazji odkryto następny niezwykły zakątek Wysoczyzny Elbląskiej.    

 

Zdjęcia z dzisiejszej wyprawy - patrz "Turystyka" w Galerii Zdjęć.

 

msj   

Motory przemknęły

Motory przemknęły

Kilka minut po godzinie 13.00 przez Suchacz przemknęła grupa motorów - uczestników Międzynarodowego Zjazdu Motocyklowego zorganizowanego przez klub "Kardan" w Tolkmicku. Widowisko było niezwykłe, bo tak wielkiej ilość pięknych motorów na naszej drodze 503 często się nie ogląda. Różnorodność maszyn była wielka, i praktycznie każda z nich mogła by być przedmiotem marzeń niejednego entuzjasty motoryzacji. Brakowało tylko motorów z wózkami bocznymi. Był tylko jeden, ale za to jaki piekny! Trochę szkoda, bo te zawsze robią szczególne wrażenie. 

 

Fotoreportaż z tego niecodziennego wydarzenia - patrz Wydarzenia w galerii zdjęć.

 

 

msj     

Kamień Etzdorfa

Kamień Etzdorfa

W niezwykle trudno dostępnym miejscu posadowniony jest wielki pamiątkowy kamień poświęcony Ruedigerowi von Etzdorfowi - administratorowi Kadyn w latach 1898-1930. Po kilku nieudanych podejściach w dniu dzisiejszym został wreszcie odnaleziony! Ma bardzo ciekawą historię, którą już wkrótce zaprezentujemy Państwu w naszym dziale historycznym. 

 

Fotoreportaż z wycieczki - patrz  "Turystyka" w Galerii zdjęć. 

 

msj   

Dzień Dziecka w Suchaczu

Dzień Dziecka w Suchaczu

Dzieciom z Suchacza, ale nie tylko, dedykowana była impreza zorganizowana z okazji dzisiejszego ich święta. Przyciągnęła chyba wszystkie miejscowe dzieci, a gośćmi specjalnymi była kilkunastoosobowa grupa z Łęcza. Chłodna pogoda nie pozwoliła co prawda na imprezę pod gołym niebem, ale ogromny namiot na plaży był znakomitym rozwiązaniem. Było w nim ciepło i przytulnie. Dodatkowych emocji dostarczały różnorodne gry i zabawy prowadzone przez Jolę Figową i Małgorzatę Kaszubowską. Atrakcji było bardzo dużo i dzieci ani przez chwilę nie mogły się nudzić. Były konkursy z nagrodami, w których każde dziecko zdobywało upominki. Powodzeniem cieszył się np. konkurs plastyczny, w którym kilkunastu malców wykazało się prawdziwymi zdolnościami malarskimi. Najmłodsi wykazywali się zręczością w łowieniu ryb, starsze popisywały się w ćwiczeniach z kółkami (hula hop) i skakankami. Szczególnym powodzeniem cieszyły się przejażdżki specjalnym wozem ciąganym przez quada, a kierowanym przez samego szefa - Lecha Madeja. Imprezę uatrakcyjniały malowanie dziecięcych twarzy i rąk. Organizatorzy serwowali dzieciom cukrową watę, pączki itp. smakołyki. Jednym słowem impreza udana i godna powtórzenia innym razem. Najważniejsze, że podobała się dzieciom! No  ale w końcu to dla Nich ona byłaSmile           

 

Fotoreportaż z imprezy - patrz galeria "Wydarzenia". 

 

msj

Czy wiesz, że? - część 4

Czy wiesz, że? - część 4

Peter Menzel, znakomity amerykański fotograf pokusił się o pokazanie w oryginalny sposób ile jedzenia spożywa przeciętna rodzina w ciągu jednego tygodnia. Wyniki jego pracy są niezwykle interesujące. Na fotografii obok rodzina z Ekwadoru, która w ciągu 1 tygodnia spożywa żywności za 31 USD. Jutro pokażemy kolejną rodzinę i jej tygodniową porcję żywności. 

 

Prezentowana fotografia jest autorstwa Petera Menzela. 

Rekomendujemy odwiedzenie internetowej witryny tego znakomitego artysty: http://www.menzelphoto.com

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Wszystkiego najlepszego
szczęścia i radości moc
ciepłego słoneczka co dzień
kolorowych snów co noc...Wszystkim dzieciom w dniu Ich święta dużo radości życzą członkowie Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś.  

Wyniki sprawdzianu

Wyniki sprawdzianu

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki sprawdzianu po szkole podstawowej. PortEl.pl szczegółowo informuje o tym istotym wydarzeniu na swojej stronie: http://www.portel.pl/artykul.php3?i=50180  Warto zwrócić uwagę na wyniki uczniów z gminy Tolkmicko.  

 

us

Niedzielna wycieczka

Niedzielna wycieczka

Niedzielna wycieczka była kolejnym krokiem w odkrywaniu uroków Wysoczyzny Elbląskiej. Tym razem trasa wiodła w okolicy m. Pagórki. Fotoreportaż - patrz "Galeria zdjęć". Dostęp tylko dla zalogowanych użytkowników portalu www.suchacz.eu

Czy wiesz, że - część 3

Czy wiesz, że - część 3

Peter Menzel, znakomity amerykański fotograf pokusił się o pokazanie w oryginalny sposób ile jedzenia spożywa przeciętna rodzina w ciągu jednego tygodnia. Wyniki jego pracy są niezwykle interesujące. Na fotografii obok rodzina z Polski, która w ciągu 1 tygodnia spożywa żywności za 151 USD. Jutro pokażemy kolejną rodzinę i jej tygodniową porcję żywności. 

 

Prezentowana fotografia jest autorstwa Petera Menzela. 

Rekomendujemy odwiedzenie internetowej witryny tego znakomitego artysty: http://www.menzelphoto.com

Wygenerowano w sekund: 0.86
29,643,232 unikalne wizyty