Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Grudzień 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Mała lekcja historii

Mała lekcja historii

25 maja br. odbyło się kolejne spotkanie członków i sympatyków stowarzyszenia Suchacz TAKA wieś. Tym razem tematem przewodnim była sztuka użytkowa zaklęta w przedmiotach codziennego użytku. Wspaniałe eksponaty przeniosły wszystkich w odległe czasy, kiedy ówcześni ludzie przykładali chyba nieco więcej uwagi prostym rzeczom. Można było nimi nacieszyć wzrok, a przy okazji wysłuchać  pasjonujących opowieści autorki zbiorów. 

Druga część spotkania miała charakter organizacyjno-techniczny i poświęcona była Nocy Świętojańskiej.  

 

Fotoreportaż ze spotkania - patrz "Archiwum X" w "Galerii Zdjęć".             

 

 

msj

Suchacz nad morzem

Suchacz nad morzem

Niewielu ludzi z Suchacza wie, że mieszka nad ... morzem! Zalew Wiślany zaliczany jest bowiem do

morskich wód  wewnętrznych Bałtyku. Mówi o tym jasno Ustawa z 21 marca 1991 r. o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej. Patrz tekst jednolity: Dz.U. nr 153 poz. 1502 z 2003 r.: http://lex.pl/serwis/du/2003/1502.htm

   

Suchacz - zielona przystań

Suchacz - zielona przystań

Przystań jachtowa Stowarzyszenia Entuzjastów Żeglarstwa na Zalewie Wiślanym ma swoje trwałe miejsce w Suchaczu. To ulubiony port żeglarzy dosłownie z całej Polski. Urocze położenie i możliwości jakie niesie akwen zalewu przyciągają entuzjastów aktywnego wypoczynku. Na miejscu jest wszystko co potrzebne jest żeglarzowi. Jest więc dostęp do WC i łazienek, do energii elektrycznej i tawerny. Jest miejsce na ognisko i dużo miejsca na postawienie namiotów lub nawet przyczep kempingowych. Dla tych ostatnich wyodrębnione jest specjalny plac  w bezpśredniej bliskości tworzonego ogrodu wodnego, z wyspami (!) i mnóstwem różnorodnej roślinności. Tak więc oprócz żeglarzy, marina może przyjmować innych gości z namiotami i przyczepami kempingowymi. Dla pozostałych są też miejsca noclegowe. Jednym słowem Marina Suchacz to niezwykle przyjazna przystań dla wszystkich. Kto odwiedzi ją raz, będzie tu czesto wracał i nigdy tego nie pożałuje...

W Galerii Zdjęć utworzony dziś został odrębny album pn. Marina Suchacz  gdzie umieszczono 20 fotografii i mapkę poglądową portu pochodzącą ze znakomitego portalu ZalewWislany.pl Zachęcamy do odwiedzenia galerii i oczywiście samej mariny.

 

Połóżenie wg systemu WGS-84: N 54°16'45.5″  E 19°26'26.9″ 

 

 

 

msj             

Ich pierwsza komunia

Ich pierwsza komunia

Dla dziewięciu dziewięciolatków z Suchacza dzisiejszy dzień będzie szczególną chwilą w ich życiu. Przyjmą bowiem po raz pierwszy sakrament Eucharystii pod postacią Hostii. 

 

 

Drogie Dzieci!

 

Gorąco życzymy aby błogosławieństwo, radość i łaska tego szczególnego dnia na zawsze pozostały w Waszych sercach.

 

 

Stowarzyszenie Suchacz Taka Wieś

 

 

Fotoreportaż z Pierwszej Komunii Świętej - patrz Wydarzenia w Galerii Zdjęć.


 


Festyn w Cesarskich Kadynach

Festyn w Cesarskich Kadynach

Przy słonecznej pogodzie i dużej frekwencji gości i mieszkańców Kadyn odbył się w sobotę barwny festyn rodzinny. Atrakcji było dużo. Dla dzieci i dla dorosłych. Uwagę przykuł występ Maestro Oriano czyli czarodzieja, który na oczach setek ludzi popisywał się swoją niezwykłą zręcznością. Był burmistrz Andrzej Lemanowicz (fotografia obok) bacznie obserwujący wszystkie konkurencje zręcznościowe i zbawy dla dzieci. Wieczorem było jeszcze karaoke i dużo biesiadnej muzyki. Duże brawa dla organizatorów. Odnotować jeszcze należy trzy stoiska z Suchacza, w tym to ze słynnymi pierogami z kapustą i grzybami. 

Relacja fotograficzna z imprezy, patrz album Wydarzenia w Galerii Zdjęć.

 

 

msj           

Przygotowania

Przygotowania

Wczoraj tj. 20 maja br. na torowisku relacji Elbląg - Braniewo widziano drezynę. To dobry znak, że już wkrótce ruszy na tej trasie zapowiadane połączenie osobowe. Tzw. turystyczny pociąg będzie kursował w weekendy. Rozkład jazdy dobrany ma być w taki sposób, aby umożliwić chętnym dalszą podróż statkiem z Tolkmicka do Krynicy Morskiej (i z powrotem). Szkoda tylko, że nie będzie to tradycyjna ciuchcia... 

 

msj       

Sołectwo

Sołectwo

W dniu dzisiejszym na portalu SSTW dodano podstronę o sołectwie, radzie sołeckiej i zebraniu wiejskim. Wkrótce zamieszczony zostanie statut, a także konkretne informacje o naszym sołectwie. Patrz dział w Nawigacji.  Bezpośredni link: http://suchacz.eu/viewpage.php?page_id=17

 

 

msj 

Zebranie

Zebranie

Wczoraj (20 bm.) w świetlicy wiejskiej "Zefirek" odbyło się - zorganizowane przez sołtysa B. Nowicką - zebranie przedstawicieli wszystkich stowarzyszeń i organizacji działających na terenie Suchacza. Celem miała być koordynacja ich działań. Chociaż konkretnych efektów zebranie nie przyniosło, to jednak uznać je nalezy jako dobry krok w kierunku wspólnych działań. 

 

msj   

Zawody

Zawody

W dniu dzisiejszym (21 bm.) radiostacja Stowarzyszenia Suchacz Taka Wieś pracowała w majowej rundzie krajowych zawodów PGA-TEST i przeprowadziła w ciągu jednej godziny 61 łączności.

 

 

msj  

Wygenerowano w sekund: 0.88
28,853,676 unikalne wizyty