Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Sierpień 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Dzień Dziecka w Suchaczu

Dzień Dziecka w Suchaczu

W najbliższą środę czyli 1 czerwca br. o godzinie 14.00 na plaży w Suchaczu odbędzie się impreza okolicznościowa poświęcona dzieciom. Będą konkursy, gry i zabawy. Organizatorzy zapraszają dzieci i rodziców do wspólnego świętowania

Dnia Dziecka. 

 

 

Czy wiesz, że - część 2.

Czy wiesz, że - część 2.

Peter Menzel, znakomity amerykański fotograf pokusił się o pokazanie w oryginalny sposób ile jedzenia spożywa przeciętna rodzina w ciągu jednego tygodnia. Wyniki jego pracy są niezwykle interesujące. Na fotografii obok rodzina amerykańska, która w ciągu 1 tygodnia spożywa żywności za 346 USD. Jutro pokażemy kolejną rodzinę i jej tygodniową porcję żywności. 

 

Prezentowana fotografia jest autorstwa Petera Menzela. 

Rekomendujemy odwiedzenie internetowej witryny tego znakomitego artysty: http://www.menzelphoto.com

Dobra odpowiedź

Dobra odpowiedź

Poprawnych odpowiedzi na pytanie dot. napisu na budynku w Suchaczu Szczęśliwy los jest pisany temu, kto z dala od gwaru miasta, w spokojnym zakątku znalazł przytulny dom udzieliły 4 osoby. Najszybciej, bo już po paru minutach od chwili zamieszczenia pytania Pani Anna Koterwa (Czaplińska) napisała: W domu tym mieszkał Otto Rieseler - Kierownik Kolei Nad Zalewem. Napis ten choć zamalowany widnieje na budynku przyAlei Radości na stacji PKP.  Gratulujemy serdecznie! Nagroda niespodzianka dla Pani Annny jest do odebrania w redakcji portalu SUCHACZ.EU  

 

Na fotografii obok dom Otto Rieslera. Zdjęcie pochodzi z przetłumaczonego na język polski artykułu Gerharda Gommela opublikowanego na portalu elblag-moje-miasto-pl

 

msj

Gdzie to było?

Gdzie to było?

Na jednym z domów w Suchaczu widniał kiedys taki oto napis:  

 

Szczęśliwy los jest pisany temu, kto z dala od gwaru miasta, w spokojnym zakątku znalazł przytulny dom

 

Gdzie jest ten dom? Odpowiedzi proszę przesyłać na adres: msj@post.pl  

Czy wiesz, że...

Czy wiesz, że...

Peter Menzel, znakomity amerykański fotograf pokusił się o pokazanie w oryginalny sposób ile jedzenia spożywa przeciętna rodzina w ciągu jednego tygodnia. Wyniki jego pracy są niezwykle interesujące. Na fotografii obok rodzina niemiecka, która w ciągu 1 tygodnia spożywa żywności za 500 USD. W tym osobliwym rankingu Niemcy są na pierwszym miejscu. Jutro pokażemy kolejną rodzinę i jej tygodniową porcję żywności. 

 

Prezentowana fotografia jest autorstwa P. Menzela. 

Rekomendujemy odwiedzenie internetowej witryny tego znakomitego artysty: http://www.menzelphoto.com

 

 

msj

Stare fotografie

Stare fotografie

W ramach  przygotowań do albumu historycznego "Ludzie w Suchaczu" redakcja portalu suchacz.eu prosi uprzejmie o udostępnienie posiadanych zdjęć rodzinnych. Budując album pragniemy podzielić się z innymi posiadanymi już zbiorami,  rozbudowywać   te zasoby, a przede wszystkim utrwalić dla przyszłych pokoleń  postaci ludzi związnych z Suchaczem. Po wykonaniu kopii materiały zostaną zwrócone właścicielowi. Zainteresowanych tematem prosimy o kontakt telefoniczny (55 2313373) lub eMailowy (qtc@post.pl).

 

 

redakcja portalu    

Przyjaciel

Przyjaciel

To jest dopiero przyjaciel! Więcej zabawnych fotografii zwierząt i nie tylko - patrz galeria Humor w Galerii Zdjęć naszego portalu.

 

 

msj

WPX Contest

WPX Contest

W ten weekend (28-29 maja 2011) radiostacja stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś uczestniczy w międzynarodowych zawodach HF CQ WPX Contest. Stacja pracuje emisją CW (telegrafia) na wszystkich dostępnych pasmach  krótkofalowych. Więcej informacji o tych zawodach - patrz: www.cqwpx.com

 

sp2fap

Dobrze wiedzieć

Dobrze wiedzieć

Sołectwo Suchacz obejmuje obszar 12.668 hektarów, na którym zamieszkuje 870 ludzi.  W poszczególnych miejscowościach zamieszkuje odpowiednio:   

- Suchacz        608 mieszkańców

- Nadbrzeże      96 mieszkańców

- Bogdaniec      82 mieszkańców   

- Pęklewo         70 mieszkańców

- Połoniny        14 mieszkańców


Źródło: UMiG Tolkmicko, dane wg stanu na dzień 25 maja 2011 r.

 

ag

Wygenerowano w sekund: 0.95
28,345,210 unikalne wizyty