Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Kwiecień 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Kamień Etzdorfa

Kamień Etzdorfa

W niezwykle trudno dostępnym miejscu posadowniony jest wielki pamiątkowy kamień poświęcony Ruedigerowi von Etzdorfowi - administratorowi Kadyn w latach 1898-1930. Po kilku nieudanych podejściach w dniu dzisiejszym został wreszcie odnaleziony! Ma bardzo ciekawą historię, którą już wkrótce zaprezentujemy Państwu w naszym dziale historycznym. 

 

Fotoreportaż z wycieczki - patrz  "Turystyka" w Galerii zdjęć. 

 

msj   

Dzień Dziecka w Suchaczu

Dzień Dziecka w Suchaczu

Dzieciom z Suchacza, ale nie tylko, dedykowana była impreza zorganizowana z okazji dzisiejszego ich święta. Przyciągnęła chyba wszystkie miejscowe dzieci, a gośćmi specjalnymi była kilkunastoosobowa grupa z Łęcza. Chłodna pogoda nie pozwoliła co prawda na imprezę pod gołym niebem, ale ogromny namiot na plaży był znakomitym rozwiązaniem. Było w nim ciepło i przytulnie. Dodatkowych emocji dostarczały różnorodne gry i zabawy prowadzone przez Jolę Figową i Małgorzatę Kaszubowską. Atrakcji było bardzo dużo i dzieci ani przez chwilę nie mogły się nudzić. Były konkursy z nagrodami, w których każde dziecko zdobywało upominki. Powodzeniem cieszył się np. konkurs plastyczny, w którym kilkunastu malców wykazało się prawdziwymi zdolnościami malarskimi. Najmłodsi wykazywali się zręczością w łowieniu ryb, starsze popisywały się w ćwiczeniach z kółkami (hula hop) i skakankami. Szczególnym powodzeniem cieszyły się przejażdżki specjalnym wozem ciąganym przez quada, a kierowanym przez samego szefa - Lecha Madeja. Imprezę uatrakcyjniały malowanie dziecięcych twarzy i rąk. Organizatorzy serwowali dzieciom cukrową watę, pączki itp. smakołyki. Jednym słowem impreza udana i godna powtórzenia innym razem. Najważniejsze, że podobała się dzieciom! No  ale w końcu to dla Nich ona byłaSmile           

 

Fotoreportaż z imprezy - patrz galeria "Wydarzenia". 

 

msj

Czy wiesz, że? - część 4

Czy wiesz, że? - część 4

Peter Menzel, znakomity amerykański fotograf pokusił się o pokazanie w oryginalny sposób ile jedzenia spożywa przeciętna rodzina w ciągu jednego tygodnia. Wyniki jego pracy są niezwykle interesujące. Na fotografii obok rodzina z Ekwadoru, która w ciągu 1 tygodnia spożywa żywności za 31 USD. Jutro pokażemy kolejną rodzinę i jej tygodniową porcję żywności. 

 

Prezentowana fotografia jest autorstwa Petera Menzela. 

Rekomendujemy odwiedzenie internetowej witryny tego znakomitego artysty: http://www.menzelphoto.com

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Wszystkiego najlepszego
szczęścia i radości moc
ciepłego słoneczka co dzień
kolorowych snów co noc...Wszystkim dzieciom w dniu Ich święta dużo radości życzą członkowie Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś.  

Wyniki sprawdzianu

Wyniki sprawdzianu

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki sprawdzianu po szkole podstawowej. PortEl.pl szczegółowo informuje o tym istotym wydarzeniu na swojej stronie: http://www.portel.pl/artykul.php3?i=50180  Warto zwrócić uwagę na wyniki uczniów z gminy Tolkmicko.  

 

us

Niedzielna wycieczka

Niedzielna wycieczka

Niedzielna wycieczka była kolejnym krokiem w odkrywaniu uroków Wysoczyzny Elbląskiej. Tym razem trasa wiodła w okolicy m. Pagórki. Fotoreportaż - patrz "Galeria zdjęć". Dostęp tylko dla zalogowanych użytkowników portalu www.suchacz.eu

Czy wiesz, że - część 3

Czy wiesz, że - część 3

Peter Menzel, znakomity amerykański fotograf pokusił się o pokazanie w oryginalny sposób ile jedzenia spożywa przeciętna rodzina w ciągu jednego tygodnia. Wyniki jego pracy są niezwykle interesujące. Na fotografii obok rodzina z Polski, która w ciągu 1 tygodnia spożywa żywności za 151 USD. Jutro pokażemy kolejną rodzinę i jej tygodniową porcję żywności. 

 

Prezentowana fotografia jest autorstwa Petera Menzela. 

Rekomendujemy odwiedzenie internetowej witryny tego znakomitego artysty: http://www.menzelphoto.com

XX-lecie Krynicy Morskiej i Straży Granicznej

XX-lecie Krynicy Morskiej i Straży Granicznej

Krynica Morska, morski kurort na Mierzei Wiślanej będzie obchodzić w czerwcu br. 20-lecie nadania praw miejskich.  Podobny Jubileusz  ma miejscowa placówka Straż Granicznej. Przewidziane są uroczyste obchody, a także szereg atrakcyjnych imprez towarzyszacych. Szczegółowy harmonogram - patrz: http://www.krynicamorska.tv/1,17560,Obchody-XX-lecia.html

Kto jeszcze pamięta?

Kto jeszcze pamięta?

Czy ktoś może pamięta ten obiekt w Suchaczu będący w stanie jak na fotografii obok? Jakie pełnił funkcje w czasach swojej największej świetności?     

 

 

msj

Wygenerowano w sekund: 0.87
28,152,269 unikalne wizyty