Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Kwiecień 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Elbląskie Forum Inicjatyw Pozarządowych

Newsy

Warsztaty modelarskie i plastyczne dla dzieci, pokaz ratownictwa medycznego, występy taneczne, kawiarenka o tematyce rowerowej – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają uczestników XII Elbląskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych. Na święto organizacji pozarządowych z naszego miasta i terenu powiatu elbląskiego zapraszamy wszystkich zainteresowanych w niedzielę 19 czerwca 2011 r. w godzinach 12-16 na plac przed Bramą Targową.

 

Podczas tegorocznego Forum swój dorobek zaprezentuje ponad 20 organizacji pozarządowych z terenu Elbląga i powiatu elbląskiego. Jest to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą III sektora oraz wzajemnej integracji.

Będzie można m.in. spróbować ciasta własnej produkcji w Kawiarence Amazonki, przebrać się w strój kapra, zasięgnąć informacji w Punkcie Wolontariatu, spróbować swoich sił na warsztatach z żonglowania piłeczkami czy robienia kolczyków. Dzieci będą mogły pomalować swoje twarze przy stoisku kosmetycznym oraz wziąć udział w warsztatach modelarskich (godz. 12:30). Na scenie zaprezentują się zespoły muzyczne. Podczas EFIP-u każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Ponadto, o godz. 12:30 odbędzie się kawiarenka obywatelska pn. „Rowerowy Elbląg”. Spotkanie poświęcone będzie tematyce bezpieczeństwa ruchu rowerowego, turystyce rowerowej oraz wizji miejskiego transportu rowerowego jako zamiennika jazdy samochodem na krótkich dystansach. Spotkanie poprowadzone zostanie przez Pawła Kulasiewicza – doradcę w Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu oraz Marka Kamma – Oficera Rowerowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

Dla organizacji biorących udział w XII EFIP-ie Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych przewidziała konkurs na najlepszą prezentację i oprawę działalności. Na zwycięskie stoisko czeka nagroda rzeczowa (jej fundatorem jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Elblągu) oraz dyplom pamiątkowy.

 

Z Biuletynu COP

Monsanto

Monsanto

Monsanto to historyczna wieś w Portugalii. Znajduje się we wschodniej części kraju w regionie Castelo Branco, na północny wschód od miasta Castelo Branco, na skalistym zwisie. Monsanto jest unikalnym starożytną ufortyfikowaną wioską. Domy i budynki we wsi wybudowano między dużymi głazami, w pełni zlewają się z otoczeniem. Monsanto, przeplatające się z wąskimi, krętymi uliczkami. Obecnie mieszka w miejscowości Monsanto 1.200 osób.

 

Zapraszamy do obejrzenia 22 zdjęć z tego niezwykłego miejsca. Patrz Znalezione w sieci w Galerii zdjęć. Bezpośredni link: Monsanato

 

Jankowi P. dziękujemy za nadesłane materiały.

 

 

Redakcja poratlu SSTW

Zaćmienie

Zaćmienie

Wczorajsze zaćmienie Księżyca było zjawskiem niezwykłym. Byliśmy bowiem świadkami całkowitego zasłonieńcia naszego naturalnego satelity przez Ziemię. Początkowa faza zaćmienia nie była widocza w Suchaczu gdyż w  Księżyc znajdował się bardzo nisko nad horyzontem. Nieco później nie był w ogóle widoczny bo po prostu był zasłonięty! Dopiero po godzinie 23.00 pojawił się z doskonale widocznym  cieniem naszej planety.

 

msj

Zaćmienie Księżyca

Zaćmienie Księżyca

Jutro czyli 15 czerwca 2011 dojdzie do całkowitego zaćmienia Księżyca, które w dużej części będzie widoczne (pod warunkiem bezchmurnego nieba) z terenu naszego kraju. Warto więc nie przegapić tego momentu, tym bardziej, że takie zaćmienie wystąpiło ostatnio 11 lat temu, a następne nastąpi dopiero 28 września 2015 r. Jutrzejsze rozpocznie się około 19.25 ale w tym czasie Księżyc nie będzie jeszcze widoczny w Polsce. Najlepsza chwila do obserwacji dla nas będzie około godziny 21.00. Wtedy to nasz naturalny satelita zacznie sie powoli wyłaniać zza południowo-wschodniego horyzonu. Będzie to trwało tylko chwilę gdyż po prostu Księżyc zostanie całkowicie zaćmiony Ziemią. Stanie się to ok. 21.22. Później Księżyc będzie widoczny w kolejnych swoich stadiach zaćmienia. Łącznie zjawisko będzie trwało ok. 100 minut.  Może ktoś wykona zdjęcia?

 

Warto poczytać o zaćmieniach Księżyca na portalu Wikipedii pod adresem: 

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Za%C4%87mienie_Ksi%C4%99%C5%BCyca

 

 

msj        

Wycieczka do Torunia

Wycieczka do Torunia

Dzisiaj tj. 14 czerwca 2011 r. o godzinie 06.00 dzieci z miejscowej Szkoły Podstawowej wyjechały na jednodniową wycieczkę do Torunia. Dla wielu z nich to pierwszy tak daleki wyjazd! Powrót przewidziany jest na godzine 21.00.    

 

Obrazy: grabowe_wzgrze_061male.jpg Obrazy: grabowe_wzgrze_063male.jpg Obrazy: grabowe_wzgrze_064male.jpg

 

Przed wyjazdem rutynowa kontrola Policji stanu technicznego autobusu i kierowcy. Wszystko gra, a więc za chwilę w drogę.

W programie wycieczki:

 

- zajęcia w Muzeum Piernika

- seans filmowy w Planetraium im. Mikołaja Kopernika

- obiad w barze "Małgośka"

- zwiedzanie domu Mikołaja Kopernika

- zwiedzanie Starego Miasta

- zwiedzanie muzeum na Wydziale Biologii  

 

 

 

msj

Green Day

Green Day

Zakończyła się trwająca 24 godziny międzynarodowa akcja eterowa Green Day. W ramach popularyzacji obszarów chronionych przyrody, na całym świecie pracowało kilkaset radiostacji amatorskich. Jedną z nich była stacja Stowarzyszenia Suchacz TAK Wieś, która przeprowadziła ponad 300 łączności.

 

sp2fap

Noc Świętojańska w Suchaczu

Noc Świętojańska w Suchaczu

Mieszkańcy wsi dla mieszkańców wsi i nie tylko!

pod takim hasłem organizowana jest zapowiadana wcześniej Noc Świętojańska w Suchaczu z 23 na 24 czerwca br. 

Oczywiście goście spoza Suchacza będą bardzo mile widziani.

 

W programie imprezy, która odbywać się będzie na plaży w Suchaczu jest kilkanaście atrakcji, które gwarantują dobrą zabawę dla wszystkich.

 

Wstępem na imprezę będzie świętojański wianek, najlepiej własnoręcznie upleciony. 

 

Do zobaczenia!  


Teatr w Pogrodziu

Teatr w Pogrodziu

11 czerwca br. o godzinie 14.00 Stowarzyszenie Pogrodzie dla Przyszłości organizuje występ Teatru Deja vu pt. "Nie ciągnij tego sznurka" w reżyserii Edyty Muchal. Więcej na ten temat - patrz PortEl: http://www.portel.pl/artykul.php3?i=50411

Autorem plakatu obok jest Kuba Qbi Strumiński.

Dni Elbląga 2011

Dni Elbląga 2011

Ciekawie zapowiadają się tegoroczne Dni Elbąga. W programie jest szereg imprez sportowych, muzycznych, handlowych (w tym targ staroci), a także kilka konkursów z nagrodami. Wiecej na ten temat - patrz:  plakat 

 

Zdjęcie obok na licencji Creative Commons. Autor: Aktron/Wikimedia Commons

Wygenerowano w sekund: 0.91
28,148,611 unikalne wizyty