Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Luty 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Zaćmienie

Zaćmienie

Wczorajsze zaćmienie Księżyca było zjawskiem niezwykłym. Byliśmy bowiem świadkami całkowitego zasłonieńcia naszego naturalnego satelity przez Ziemię. Początkowa faza zaćmienia nie była widocza w Suchaczu gdyż w  Księżyc znajdował się bardzo nisko nad horyzontem. Nieco później nie był w ogóle widoczny bo po prostu był zasłonięty! Dopiero po godzinie 23.00 pojawił się z doskonale widocznym  cieniem naszej planety.

 

msj

Zaćmienie Księżyca

Zaćmienie Księżyca

Jutro czyli 15 czerwca 2011 dojdzie do całkowitego zaćmienia Księżyca, które w dużej części będzie widoczne (pod warunkiem bezchmurnego nieba) z terenu naszego kraju. Warto więc nie przegapić tego momentu, tym bardziej, że takie zaćmienie wystąpiło ostatnio 11 lat temu, a następne nastąpi dopiero 28 września 2015 r. Jutrzejsze rozpocznie się około 19.25 ale w tym czasie Księżyc nie będzie jeszcze widoczny w Polsce. Najlepsza chwila do obserwacji dla nas będzie około godziny 21.00. Wtedy to nasz naturalny satelita zacznie sie powoli wyłaniać zza południowo-wschodniego horyzonu. Będzie to trwało tylko chwilę gdyż po prostu Księżyc zostanie całkowicie zaćmiony Ziemią. Stanie się to ok. 21.22. Później Księżyc będzie widoczny w kolejnych swoich stadiach zaćmienia. Łącznie zjawisko będzie trwało ok. 100 minut.  Może ktoś wykona zdjęcia?

 

Warto poczytać o zaćmieniach Księżyca na portalu Wikipedii pod adresem: 

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Za%C4%87mienie_Ksi%C4%99%C5%BCyca

 

 

msj        

Wycieczka do Torunia

Wycieczka do Torunia

Dzisiaj tj. 14 czerwca 2011 r. o godzinie 06.00 dzieci z miejscowej Szkoły Podstawowej wyjechały na jednodniową wycieczkę do Torunia. Dla wielu z nich to pierwszy tak daleki wyjazd! Powrót przewidziany jest na godzine 21.00.    

 

Obrazy: grabowe_wzgrze_061male.jpg Obrazy: grabowe_wzgrze_063male.jpg Obrazy: grabowe_wzgrze_064male.jpg

 

Przed wyjazdem rutynowa kontrola Policji stanu technicznego autobusu i kierowcy. Wszystko gra, a więc za chwilę w drogę.

W programie wycieczki:

 

- zajęcia w Muzeum Piernika

- seans filmowy w Planetraium im. Mikołaja Kopernika

- obiad w barze "Małgośka"

- zwiedzanie domu Mikołaja Kopernika

- zwiedzanie Starego Miasta

- zwiedzanie muzeum na Wydziale Biologii  

 

 

 

msj

Green Day

Green Day

Zakończyła się trwająca 24 godziny międzynarodowa akcja eterowa Green Day. W ramach popularyzacji obszarów chronionych przyrody, na całym świecie pracowało kilkaset radiostacji amatorskich. Jedną z nich była stacja Stowarzyszenia Suchacz TAK Wieś, która przeprowadziła ponad 300 łączności.

 

sp2fap

Noc Świętojańska w Suchaczu

Noc Świętojańska w Suchaczu

Mieszkańcy wsi dla mieszkańców wsi i nie tylko!

pod takim hasłem organizowana jest zapowiadana wcześniej Noc Świętojańska w Suchaczu z 23 na 24 czerwca br. 

Oczywiście goście spoza Suchacza będą bardzo mile widziani.

 

W programie imprezy, która odbywać się będzie na plaży w Suchaczu jest kilkanaście atrakcji, które gwarantują dobrą zabawę dla wszystkich.

 

Wstępem na imprezę będzie świętojański wianek, najlepiej własnoręcznie upleciony. 

 

Do zobaczenia!  


Teatr w Pogrodziu

Teatr w Pogrodziu

11 czerwca br. o godzinie 14.00 Stowarzyszenie Pogrodzie dla Przyszłości organizuje występ Teatru Deja vu pt. "Nie ciągnij tego sznurka" w reżyserii Edyty Muchal. Więcej na ten temat - patrz PortEl: http://www.portel.pl/artykul.php3?i=50411

Autorem plakatu obok jest Kuba Qbi Strumiński.

Dni Elbląga 2011

Dni Elbląga 2011

Ciekawie zapowiadają się tegoroczne Dni Elbąga. W programie jest szereg imprez sportowych, muzycznych, handlowych (w tym targ staroci), a także kilka konkursów z nagrodami. Wiecej na ten temat - patrz:  plakat 

 

Zdjęcie obok na licencji Creative Commons. Autor: Aktron/Wikimedia Commons

Zawody

Zawody

W dniu dzisiejszym tj. 11 czerwca br. rozgrywane są zawody radiostacji klubowych.  Trwają 2 godziny i polegają na nawiązaniu jak nawiększej  ilości  łączności  z innymi  uczestnikami.  Radiostacja  SSTW bierze w nich udział w osadzie dwóch operatorów. Stacja QRV tylko na CW czyli na telegrafii.

 

sp2fap

Praktyczny przypominacz

Praktyczny przypominacz

Polecamy używanie praktycznego przypominacza onLine Memo to Me. Jest bardzo łatwy w obsłudze, a może spełniać pożyteczną rolę w naszym zyciu. Memo to Me przypomiona o rocznicach, imieninach i innych istotnych wydarzeniach. Patrz dział Reklama - buton Memo to Me, bezposredni link: http://www.memotome.com 

 

 

gja

Wygenerowano w sekund: 0.94
28,069,358 unikalne wizyty