Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Czerwiec 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Konsultacje w Olsztynie

Konsultacje w Olsztynie

W dniu 2 sierpnia br. Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego podjął decyzję o skierowaniu projektu Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2012 do konsultacji. Uwagi i opinie zbierane są do dnia 5 września br. Jednocześnie zapraszam w dniu 30 sierpnia br. na otwarte spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się w Sali Sesyjnej Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego - nr 420, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Emilii Plater 1 w Olsztynie o godz. 15.00.

Joanna Glezman
Pełnomocnik Marszałka ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi
Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Rybny konkurs

Rybny konkurs

Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania w porozumieniu z Departamentem Polityki Jakości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym "Na najlepszą regionalną potrawę rybną" danie główne podczas Regionalnego Święta Ryby 21 sierpnia 2011 r. w Iławie. Organizatorem jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasto Iława, Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski. Lokalna Grupa Działania. Uczestnikami konkursu mogą być kucharze z restauracji, zakładów gastronomicznych, gospodarstw agroturystycznych oraz osoby fizyczne z terenu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Szczegóły pod numerem 55 643 58 45 e-mail:  biuro@kanal-elblaski-lgd.pl Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania ul. Jana Amosa Komeńskiego 40, 82-300 Elbląg.

 

Uwaga! Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszeniową można otrzymac w redakcji portalu www.Suchacz.eu tel. 55 2313373 lub 601 912910.

Historia gospodarcza Prus

Newsy

W pierwszych dniach września w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się polsko-niemiecka konferencja pt. „Historia gospodarcza Prus”. Referaty wygłoszą przedstawiciele działającej w Niemczech historycznej komisji ds. badań nad Prusami Wschodnimi i Zachodnimi oraz polscy historycy zajmujący się tematyką ziem pruskich...

 

Więcej: Konferencja

Dyskoteka na plaży

Dyskoteka na plaży

W najbliższą sobotę tj 13 bm. na plaży w Suchaczu - dyskoteka. Początek o godzinie 21.00. 

 

msj

Bandeynen

Newsy

O zaginionej wsi Bandeynen napisala w swoim kolejnym artykule Danuta Thiel-Melerska z Nadbrzeża. To następna ciekawostka z naszego terenu. Polecam!

 

Bezpośredni link do tekstu: Bandeynen

 

 

msj 

O Suchaczu

O Suchaczu

Z cyklu "Szczypta historii" opublikowany został drugi, godny polecenia,  artykuł Danuty Thiel-Melerskiej z Nadbrzeża.  Tym razem  autorka przebliża kilka nieznanych szczegłów związanych bezpośrednio z Suchaczem. Bezpośreni link do artukułu: Suchacz

 

msj

Suchacz - szczypta historii

Suchacz - szczypta historii

W dziale SZCZYPTA HISTORII zamieszczony został ciekawy artykuł Danuty Thiel-Melerskiej pt. "Osiedle neolitu w Suchaczu" na temat badań archeologicznych jakie miały miejsce w latach 1933-1935. Znaleziono 16 domostw w różnych warstwach kulturowych oraz wiele przedmiotów codziennego użytku.

Bezpośredni link do artykułu: Osiedle neolitu w Suchaczu.

 

 

msj

Badanie słuchu

Badanie słuchu

11 sierpnia br. (czwartek) o godzinie 09.00 w miejscowej świetlicy "Zefirek" przeprowadzane będą bezpłatne badania słuchu.  Zapisy pod numerami telefonów: 55 2313242 oraz  791 888275.  Na badanie należy zabrać ze sobą dowód osobisty. 

 

msj

176. rocznica urodzin Roberta Dorra

176. rocznica urodzin Roberta Dorra

4 września  minie 176. rocznica urodzin Roberta Dorra, wieloletniego przewodniczącego Elbląskiego Towarzystwa Starożytności, prekursora archeologii w Elblągu i okolicach. To dzięki Niemu zawdzięczamy ogromny dorobek naukowy w postaci licznych publikacji zawierających m.in. dzieje terenów na którym mieszkamy.

 

Dla upamiętnienia tego wydarzenia i popularyzacji na świecie sylwetki tego wielkiego człowieka, w dniach od 1 do 30 września br. radiostacja stowarzyszenia Suchacz  TAKA  Wieś pracując na psamach HF i VHF+ będzie używała specjalnego znaku wywoławczego 3Z0DORR.


Specjalny materiał poświęcony Robertowi Dorrowi opublikujemy 3 września br. tj. w przeddzień Jego rocznicy urodzin.

 

 

msj

Wygenerowano w sekund: 0.83
28,246,188 unikalne wizyty