Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Styczeń 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Dla Izy

Dla Izy

Festyn "Dla Izy" to impreza plenerowa w Suchaczu, której celem była pomoc finansowa w leczeniu chorej dziewczynki. Były loterie, kiermasze, rewelacyjna grochówka i bigos, a na deser słodziutkie domowe ciasta. Można było wziąć udział w specjalnej  loterii fantowej, w której główną nagrodą był wspaniały mały motor (patrz fotografia obok). Jej fundatorem jest Tolkmicki Klub Motocyklowy "Kardan". Ostatecznie jednak był przedmiotem licytacji, bo - jak uznało jury - to był lepszy sposób na zgromadzenie większych funduszu "Dla Izy". Brawa dla organizatorów tej bardzo potrzebnej akcji.  

 

Więcej fotografii z imprezy - patrz Archiwum X w Galerii Zdjęć.

 

 

hj

Letnia galeria w Suchaczu

Letnia galeria w Suchaczu

Od dziś (23 czerwca) można zwiedzać Letnią Galerię w Suchaczu. Do obejrzenia i kupna wystawionych jest kilkadzisiąt prac. Polecamy!      

Noc Świętojańska w Suchaczu

Noc Świętojańska w Suchaczu

Noc Świętojańska z 23 na 24 czerwca, impreza plenerowa dla mieszkańców i wszystkich chętnych  gości spoza Suchacza, rozpocznie się około godziny 20.00 na miejscowej plaży. 


W programie imprezy jest kilka atrakcji, które gwarantują dobrą zabawę dla wszystkich. 

Wstępem będzie świętojański wianek, najlepiej własnoręcznie upleciony.

Do zobaczenia! 

Forum w Elblągu

Forum w Elblągu

W minioną niedzielę (19 czerwca 2011) po raz dwunasty odbyło się Forum Inicjatyw Pozarządowych, które również w tym roku umiejscowione było przed Bramą Targową na Starym Mieście w Elblągu. Podczas wydarzenia swój dorobek i swoją działalność zaprezentowali przedstawiciele III sektora z naszego miasta i terenu powiatu elbląskiego (także z Suchacza - przyp. admin www.suchacz.eu).

 

Więcej na ten temat czytaj w biuletynie COP: forum

Na fotografii obok - Występ zespołu "Sasanki" z Suchacza!  

Foto. Biuletyn COP.

O Puchar Prezydenta Elbląga i Burmistrza Tolkmicka

O Puchar Prezydenta Elbląga i Burmistrza TolkmickaW dniach od 24 do 26 czerwca na wodach Zalewu Wiślanego odbywać się będą Międzynarodowe Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga oraz o Puchar Burmistrza Tolkmicka.

 

Więcej  na PortEl: regaty

Festiwal miejscowości tematycznych we Fromborku

Festiwal miejscowości tematycznych we Fromborku

Czerwcowy długi weekend może być okazją do poznania niezwykłych smaków, wyrobów i umiejętności, jakie gromadzą mieszkańcy małych miejscowości naszego regionu. Poznać je będzie można podczas Festiwalu Miejscowości Tematycznych Warmii i Mazur. Atrakcje Partnerstwa „Miejsca z Duszą” zaprezentowane zostaną w sobotę 25 czerwca 2011 na placu przy Wieży Wodnej we Fromborku. Początek o godz. 14:00.

Więcej informacji o festiwalu na portalu COP: Festiwal

Fotografia obok pochodzi ze strony www planetarium.pl

 

msj

Upiorna roślina

Upiorna roślina

Ostatnio pojawiły się w prasie ostrzeżenia przed Barszczem Sosnowskiego, który w tej chwili jest w okresie kwitnienia i stanowi największe zagrożenie dla ludzi. Jego wielkie kwiatostany, ciekawie powycinane liście i grube łodygi przyciągają uwagę ale należy pamietać, że to bardzo niebezpieczna roslina. Każdy z nią kontakt oznacza bardzo poważne oparzenia i związne z nimi powikłania. Należy się wystrzegać dotykania tej rośliny. Jeśli już to nastąpi, należy wtedy unikać słońca, a podrażnione miejsca na skórze polewać wodą. Wskazana jest także wizyta u lekarza.
W okolicy Suchacza jest kilka miejsc gdzie rośnie tego barszczu sporo i dlatego należy raczej unikać przebywania w takim terenie. 

 

Jak wygląda Barszcz Sosnowskiego?  Patrz fotografia obok.

Obrazek pochodzi ze strony http://przyroda.osiedle.net.pl

 

msj

W skarpetkach czy bez...

W skarpetkach czy bez...

Często spotykamy ludzi obutych w sandały i ... skarpetki. Jak to się ma do mody i przyjętych zasad warto  poczytać dyskusję na różnych internetowych forach.  Patrz np. dyskusja

Dni Elbląga bez zachwytu

Newsy

Wielkim nieporozumieniem okazał się dzisiejszy targ staroci zorganizowany w ramach  Dni Elbląga.  Stoisk mało, a i oferty bardzo słabe. Praktycznie na targowisku miejskim więcej można zobaczyć i kupić. Pozostałe  - także te uliczne nie wzbudzały większego zachwytu.

 

 

msj

Wygenerowano w sekund: 1.43
28,024,291 unikalne wizyty