Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Kwiecień 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Rejsy po Zalewie

Rejsy po Zalewie

Pogoda nie dopisała ale sobotnie (23 bm.) rejsy po Zalewie Wiślanym uznać należy za bardzo udane. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Rejsów po Zalewie Wiślanym, a celem całej akcji miało być pokazanie niewtajemniczonym uroków żeglarstwa. I tak też się stało. W krókich wypadach na wody Zalewu wzięło udział kilkadziesiąt osób, głównie spośród mieszkańców Suchacza. Zabawa była przednia. Oprócz mocnych wrażeń podczas rejsu, goście mieli okazję do zadawania swoim kapitanom pytań. Z takiej możliwości skorzystali niemal wszyscy, bo większość była na wodzie po raz pierwszy. Wieczorem było jeszcze ognisko, tańce i dużo dobrej zabawy. Słowa uznania dla organizatorów, w tym dla Agnieszki i Roberta Wojtusiaków za sprawne przygotowanie imprezy. 

 

Fotoreportaż z imprezy - patrz: Rejsy po Zalewie

 

msj                   

Nowy szyld Suchacz-Zamek

Nowy szyld Suchacz-Zamek

Budynek stacji kolejowej w Suchaczu ma już nowy szyld z nazwą miejscowości. Stało się tak dzięki chojności sponsora, który wsparł w bardzo konkretny sposób działania Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś. Teraz należy tylko żywić nadzieję, że pociągi będą częściej gościły na pięknej trasie Kolei Nadzalewowej.

Kolejnym etapem działań na rzecz wsi (ale chyba bardziej kolei) ma być odnowienie elewacji frontowej budynku.

 

msj           

Taksówką do Krynicy i nie tylko...

Newsy

Chcesz poczuć wiatr we włosach? A przy okazji obejrzeć panoramę Krynicy Morskiej? Wybierz się na Bulwar Zygmunta Augusta, obok Restauracji Admirał. Razem popłyniemy w rejs bezpieczną i elegancką motorówką.

Taxi wodne po Zalewie Wiślanym
     Nie chcesz tracić czasu stojąc samochodem w korkach? Skorzystaj z naszej oferty. Dowieziemy Cię do każdego portu na Zalewie Wiślanym. Do Krynicy Morskiej 45 min., do Tolkmicka 35 min., do Fromborka 1 godzina. Natomiast z Tolkmicka do Krynicy Morskiej - 10 min., a z Fromborka do Krynicy Morskiej 25 minut.

 

Więcej czytaj na Portel.pl: wodne taxi

Dyskoteka

Dyskoteka

W sobotę (23 bm.) o godzinie 21.00 na plaży w Suchaczu odbędzie się dyskoteka. Organizatorzy zapraszają wszystkich entuzjastów dobrej zabawy. Wstęp wolny! 

Gdzie jest ten dom?

Gdzie jest ten dom?

Tego pięknego domu podcieniowego z Łęcza już niestety nie ma. Spłonął 2 sierpnia 2010 roku. Szkoda wielka...  

Rejs po Zalewie

Rejs po Zalewie

Integracyjny   Rejs po  Zalewie  Wiślanym

Suchacz, 23 lipca 2011

Program: 
08.00-09.30   Zapisy dla kapitanów jachtów
09.30            Odprawa kapitanów
10.00-12.00   Półgodzinne rejsy dla wszystkich chętnych
12.00-13.00   Ognisko dla gości
13.00-15.00   Wspólny rejs po wyznaczonej trasie  dla uczestniczących jachtów
18.00            Poczęstunek dla kapitanów wraz z załogami i wspólna zabawa    
                                       
                                                 
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy.

Suchacz, Przystań Żeglarska, tel. 605-685-071

Seniorada 2011

Seniorada 2011

Seniorada 2011 to impreza artystyczna jaka miała miejsce w sobotę 16 lipca br. w Ornecie. Występ zespołu "Sasanki" z Suchacza ujął publiczność i jury na tyle, że przyznano mu pierwsze miejsce. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów składa 

 

Stowarzyszenie Suchacz TAKA Wieś

 

 

Od redakcji

Zespół "Sasanki" założony został w 2003 roku  przy Kole Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Suchaczu. Śpiewa piosenki biesiadne, ludowe i okolicznościowe. Pierwszy sukces zespół odniósł w 2006 roku podczas Seniorady w Braniewie. W swoim dorobku ma jeszczed kilka znaczących nagród i wyróżnień. Kierownikiem "Sasanek" jest Zdzisława Buczak.

Uwaga na kleszcze

Uwaga na kleszcze

Są odporne na zimno i suszę - śpią wtedy zagrzebane w ściółce czekając na poprawę pogody. Żyją nie tylko w lasach i na łąkach. Badania prowadzone od 2003 r. w stolicy, wykazały, że ich liczba rośnie w Warszawie z roku na rok. Podobnie jest w innych miastach. Kleszcze przeniosły się na tereny rekreacyjne do aglomeracji miejskich. Zaobserwowały też, że w naszych piwnicach jest ciepło przez cały rok, więc okupują je i żerują nawet w miesiącach zimowych żywiąc się krwią obecnych tam myszy, szczurów czy kotów.

Do trzeciej nad ranem

Do trzeciej nad ranem

Do białego rana bawiła się młodzież i dorośli  podczas pierwszej sesji  "Summer House Sesion" w Suchaczu. Dobrą muzykę prezentowali DJ'e w międzynarodowej obsadzie; było więc - jak to określiło kilku uczestników - nieźle. Kolejna prezentacja dbędzie się w najbliższą sobotę, także w namiocie "Galeria na Plaży". Wstęp wolny, a nastrój gwarantowany. 

 

msj       

Wygenerowano w sekund: 0.84
28,152,206 unikalne wizyty