Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Grudzień 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Noc Świętojańska w Suchaczu

Noc Świętojańska w Suchaczu

Noc Świętojańska z 23 na 24 czerwca, impreza plenerowa dla mieszkańców i wszystkich chętnych  gości spoza Suchacza, rozpocznie się około godziny 20.00 na miejscowej plaży. 


W programie imprezy jest kilka atrakcji, które gwarantują dobrą zabawę dla wszystkich. 

Wstępem będzie świętojański wianek, najlepiej własnoręcznie upleciony.

Do zobaczenia! 

Forum w Elblągu

Forum w Elblągu

W minioną niedzielę (19 czerwca 2011) po raz dwunasty odbyło się Forum Inicjatyw Pozarządowych, które również w tym roku umiejscowione było przed Bramą Targową na Starym Mieście w Elblągu. Podczas wydarzenia swój dorobek i swoją działalność zaprezentowali przedstawiciele III sektora z naszego miasta i terenu powiatu elbląskiego (także z Suchacza - przyp. admin www.suchacz.eu).

 

Więcej na ten temat czytaj w biuletynie COP: forum

Na fotografii obok - Występ zespołu "Sasanki" z Suchacza!  

Foto. Biuletyn COP.

O Puchar Prezydenta Elbląga i Burmistrza Tolkmicka

O Puchar Prezydenta Elbląga i Burmistrza TolkmickaW dniach od 24 do 26 czerwca na wodach Zalewu Wiślanego odbywać się będą Międzynarodowe Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga oraz o Puchar Burmistrza Tolkmicka.

 

Więcej  na PortEl: regaty

Festiwal miejscowości tematycznych we Fromborku

Festiwal miejscowości tematycznych we Fromborku

Czerwcowy długi weekend może być okazją do poznania niezwykłych smaków, wyrobów i umiejętności, jakie gromadzą mieszkańcy małych miejscowości naszego regionu. Poznać je będzie można podczas Festiwalu Miejscowości Tematycznych Warmii i Mazur. Atrakcje Partnerstwa „Miejsca z Duszą” zaprezentowane zostaną w sobotę 25 czerwca 2011 na placu przy Wieży Wodnej we Fromborku. Początek o godz. 14:00.

Więcej informacji o festiwalu na portalu COP: Festiwal

Fotografia obok pochodzi ze strony www planetarium.pl

 

msj

Upiorna roślina

Upiorna roślina

Ostatnio pojawiły się w prasie ostrzeżenia przed Barszczem Sosnowskiego, który w tej chwili jest w okresie kwitnienia i stanowi największe zagrożenie dla ludzi. Jego wielkie kwiatostany, ciekawie powycinane liście i grube łodygi przyciągają uwagę ale należy pamietać, że to bardzo niebezpieczna roslina. Każdy z nią kontakt oznacza bardzo poważne oparzenia i związne z nimi powikłania. Należy się wystrzegać dotykania tej rośliny. Jeśli już to nastąpi, należy wtedy unikać słońca, a podrażnione miejsca na skórze polewać wodą. Wskazana jest także wizyta u lekarza.
W okolicy Suchacza jest kilka miejsc gdzie rośnie tego barszczu sporo i dlatego należy raczej unikać przebywania w takim terenie. 

 

Jak wygląda Barszcz Sosnowskiego?  Patrz fotografia obok.

Obrazek pochodzi ze strony http://przyroda.osiedle.net.pl

 

msj

W skarpetkach czy bez...

W skarpetkach czy bez...

Często spotykamy ludzi obutych w sandały i ... skarpetki. Jak to się ma do mody i przyjętych zasad warto  poczytać dyskusję na różnych internetowych forach.  Patrz np. dyskusja

Dni Elbląga bez zachwytu

Newsy

Wielkim nieporozumieniem okazał się dzisiejszy targ staroci zorganizowany w ramach  Dni Elbląga.  Stoisk mało, a i oferty bardzo słabe. Praktycznie na targowisku miejskim więcej można zobaczyć i kupić. Pozostałe  - także te uliczne nie wzbudzały większego zachwytu.

 

 

msj

Targ staroci

Targ staroci

Dzisiaj (niedziela 19 czerwca) w godzinach od 10.00 do 14.00 na dziedzińcu elbląskiego muzeum odbędzie się targ staroci. To impreza nie tylko dla chętnych do kupna ale także dla spragnionych obejrzenia przedmiotów z duszą.

 

fg

Burza mózgów w Suchaczu

"PROJEKTOR - wolontariat studencki" jest programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Fundację Rozwoju Wolontariatu z siedzibą w Lublinie.

 

"PROJEKTOR - wolontariat studencki" to przedsięwzięcie trudne do przecenienia! Każdego roku dzięki Programowi setki studentów docierają do małych miejscowości po to, by inspirować uczniów do nauki i rozwoju. "PROJEKTOR - wolontariat studencki" to niepowtarzalna platforma kontaktu uczniów, nauczycieli i studentów. Kontaktu, który zawsze inspiruje!

 

Bardzo istotne jest tworzenie społecznego lobby na rzecz „dobrej” edukacji, która nie tylko przygotowuje młodych ludzi do dorosłego życia, ale także skutecznie przeciwdziała wykluczaniu społecznemu, zapewnia im szeroko rozumiany osobisty rozwój, a także wiele radości w nauce.

 

Głównym elementem Programu są projekty edukacyjne realizowane przez studentów-wolontariuszy na rzecz dzieci i młodzieży ze szkół wiejskich i z małych miast. Celem Programu jest rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży oraz pomoc w wyrównywaniu ich szans edukacyjnych. Wśród wolontariuszy-studentów Program ma na celu kształtowanie postaw społecznych, rozwijanie ich pasji i umożliwienie realizacji ich pomysłów. Projekty edukacyjne realizowane w ramach Programu są autorskimi propozycjami wolontariuszy lub adaptacją udostępnionych przez realizatora Programu przykładów i mogą dotyczyć wybranej kategorii, np. zajęcia artystyczne, humanistyczne, psychologiczne, sportowe.

 

 

Obrazy: projektor_001.jpg  Obrazy: projektor_005.jpg  Obrazy: projektor_006.jpg  Obrazy: projektor_022.jpg

 

„Projektor – wolontariat studencki” ma swój oddział w Elblągu i działa przy ścisłej współpracy ze Stowarzyszeniem Elbląg Europa. Na swoim koncie ma kilkanaście już ciekawych projektów, z którymi dociera do uczniów z małych miejscowości. Jedną z nich jest Suchacz, gdzie wolontariusze mieli już kilkakrotnie okazję do wykazania się swoimi ponadprzeciętnymi umiejętnościami w zakresie zajęć edukacyjnych. W dniu przyjechali do nas z fascynującym projektem technicznym, mającym na celu zainspirowanie młodych  ludzi informatyką. Narzędziem dla tego celu były trzy zestawy niezwyczajnych klocków Lego MINDSTORMS, które tylko w małym stopniu przypominały te popularne i powszechnie używane do zabawy. MINDSTORMS to zabawki wyzwalających samodzielne myślenie i sztukę przestrzennego rozumowania. Pod nadzorem kilku doświadczony studentów z elbląskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej dzieci budowały pojazdy-roboty, które w swoich kolejnych fazach były programowane komputerowo do wykonywania prostych czynności. Same jeździły, przy pomocy zainstalowanych sensorów rozpoznawały teren i mogły nawet strzelać. To tylko podstawowe funkcje, z jakimi na tym etapie wiekowym, dzieci miały możliwość poznać skomplikowany świat nauk ścisłych. Na ile te zajęcia zainspirowały pokaże przyszłość. W każdym razie dzisiejsze warsztaty techniczne były jeszcze długo wspominane, a dzieci biorące w nich udział pobudziły do kontynuacji zabawy swoimi już „zwykłymi” klockami Lego.

 

 

Obrazy: projektor_008.jpg  Obrazy: projektor_011.jpg  Obrazy: projektor_013.jpg  Obrazy: projektor_006.jpg

 

 

Dzisiejsze spotkanie odbyło się w miejscowej Szkole Podstawowej dzięki niezmordowanej w swoich działaniach z dziećmi Jolanty Grzebieli. Ze strony wolontariatu „Projektor” zajęcia zorganizowała i prowadziła Aleksandra Ławecka, regionalna koordynatorka stowarzyszenia.

 

Więcej zdjęć ze spotkania - patrz: Wydarzenia w Galerii zdjęć. Bezpośredni link: Burza mózgów

 

 

msj       

Wygenerowano w sekund: 1.61
27,896,422 unikalne wizyty