Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Październik 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Przyjaciel

Przyjaciel

To jest dopiero przyjaciel! Więcej zabawnych fotografii zwierząt i nie tylko - patrz galeria Humor w Galerii Zdjęć naszego portalu.

 

 

msj

WPX Contest

WPX Contest

W ten weekend (28-29 maja 2011) radiostacja stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś uczestniczy w międzynarodowych zawodach HF CQ WPX Contest. Stacja pracuje emisją CW (telegrafia) na wszystkich dostępnych pasmach  krótkofalowych. Więcej informacji o tych zawodach - patrz: www.cqwpx.com

 

sp2fap

Dobrze wiedzieć

Dobrze wiedzieć

Sołectwo Suchacz obejmuje obszar 12.668 hektarów, na którym zamieszkuje 870 ludzi.  W poszczególnych miejscowościach zamieszkuje odpowiednio:   

- Suchacz        608 mieszkańców

- Nadbrzeże      96 mieszkańców

- Bogdaniec      82 mieszkańców   

- Pęklewo         70 mieszkańców

- Połoniny        14 mieszkańców


Źródło: UMiG Tolkmicko, dane wg stanu na dzień 25 maja 2011 r.

 

ag

Rozkład jazdy

Rozkład jazdy

Zamieszczony został link do aktualnego rozkładu jazdy autobusów relacji Tolkmicko-Elbląg i Elbląg-Tolkmicko. Patrz "Rozkłady jazdy" w "Nawigacji".

 

admin

Dzień Matki & Ojca

Dzień Matki & Ojca

Maluchy z miejscowej szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego przygotowały swoim rodzicom z okazji ich święta mini koncert okolicznościowy. Najpierw popisywały się przedszkolaki, potem uczniowie z pierwszej klasy mówiły wiersze specjalnie dedykowane swoim rodzicom. Miłym akcentem były własnoręcznie wykonane laurki wręczone matkom wraz z bukietami kwiatów. Ojcowie dostali tylko laurki, ale za to mieli pierszeństwo w kolejce do słodkiego poczęstunku. 

 

msj     

Impreza historyczna we Fromborku

Impreza historyczna we Fromborku

4 i 5 czerwca na Wzgórzu Katedralnym we Fromborku staną obozy krzyżacki i litewski. Rycerze przygotowywać się będą do walki, by wreszcie zaprezentować widowisko w plenerze: Wojna Zakonu z Litwą - Oblężenie Ritterswerde 1385 r. Wszystko zgodnie z duchem historii: plądrowanie osady, ostrzał z machin oblężniczych. To warto zobaczyć.

 

Czytaj dalej na PortEl.pl: http://www.portel.pl/artykul.php3?i=50085

Warto rozmawiać

Warto rozmawiać

Dzisiejsze spotkanie zainteresowanych stron w sprawie w sprawie wydzierżawienia fragmentu nadbrzeża zachodniego portu w Suchaczu na okres do 10 lat  spółce GPR Reprezentowanej przez Prezesa Piotra  Grabowskiego. Po burzliwej dyskusji pomiędzy stronami osiągnięto oczekiwany kompromis. Należy się więc spodziewać, że w zaproponowanym przez administrację rozwiązaniu właściwe miejsce działaności w porcie będzie dla rybaków i dla żeglarzy. Oznacza to budowę nowej infrastruktury rybackiej i pewne zmiany w funkcjonowaniu mariny. Spotkanie było jak widać bardzo potrzebne, a jego efekty rokują nadzieję na harmonijne współdziałanie. 

 

Na fotografii obok: Józef Zamojcin (zastępca burmistrza). Na drugim planie po prawej stronie Aleksandra Gierasimiuk (radna), obok - Alicja Borowiec z Urzędu Miasta i Gminy Tolkmicko.    

 

msj         

Statut Sołectwa Suchacz

Statut Sołectwa Suchacz

W zakładce "Sołectwo" opublikowany został Statut Sołectwa Suchacz zatwierdzony uchwałą nr XV/108/04 Rady Miejskiej w Tolkmicku. To podstawowy dokument działalności naszego sołectwa i dlatego warto się z nim bardzo dokładnie zapoznać.

 

 

msj  

Święto Matki

Święto Matki

W zielonych oczach matki świeci wiosenna łąka
Słońce na drzewach śpiewa i budzi kwiaty w pąkach
W błękitnych oczach matki pogodne niebo fruwa
Kiedy zasypiasz – matka jak gwiazda nad snem czuwa.

W niebieskich oczach matki szepcze kwitnący strumień
Tak opowiadać bajki to tylko mama umie.
A w czarnych oczach matki noc od samego świtu
okrywa cię skrzydłami ze srebra i błękitu.

 

 

 

Wszystkim Matkom w Dniu Ich święta najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności przekazuje 

Redakcja portalu www.suchacz.eu

Wygenerowano w sekund: 1.61
27,536,097 unikalne wizyty