Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Luty 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Lipcowe Harce w Łęczu

Lipcowe Harce w Łęczu

Wyścigi na rolkach, w worku, biegi na milę, turniej piłki nożnej i... wywożenie baby na taczce – to tylko część atrakcji, jakimi będzie można cieszyć się w sobotni (30 lipca) dzień w Łęczu.
Festyn „Lipcowe Harce w Łęczu” to wydarzenie pełne szalonej zabawy dla dzieci i dorosłych, dlatego warto wybrać się tam całymi rodzinami. Areną harców będzie boisko szkolne. Wśród atrakcji znalazły się m.in. wyścigi na rolkach, w których może wziąć udział każdy chętny (zgłoszenia przyjmowane będą na miejscu). Będzie też turniej piłki nożnej i bieg przełajowy „na łęczowską milę” rozgrywany w czterech kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-13 lat, 14-17 lat oraz 18-118 lat. Dobrą zabawę zapewnią także strażackie konkurencje, takie jak rzut trójnikiem i podkową, przeciąganie węża, biegi w workach i specjalnie dla pań - lanie wody. W rewanżu panowie będą mogli wywieźć swoją babę na taczce! Dla najlepszego z najodważniejszych - bo któż inny odważyłby się taki czyn - burmistrz miasta i gminy Tolkmicko ufundował... taczkę. Podczas imprezy będzie można pożywić się specjałami łęczowskich gospodyń, zakupić wyroby oraz prawdziwe dzieła sztuki mieszkańców. A w wieczornej części imprezy występ rockmana i biesiada do białego rana.
    
     Program imprezy:
     godz. 8 – 13 – Turniej piłki nożnej o Puchar Lipcowych Harców
     godz. 13 – 14 – zapisy do Wyścigu na Rolkach i II Biegu Przełajowego
     godz. 14 – oficjalne otwarcie festynu
     godz. 14.15 - 15.15 – Wyścig na Rolkach
     godz. 15.30 - 16.30 – II Bieg Przełajowy Łęcza pod hasłem „Bieg przełajowy na łęczowską milę”
     godz. 16.30 – oficjalne wręczenie nagród
     godz. 17 – 18 – Strażackie harce na boisku: rzut trójnikiem, przeciąganie węża, lanie wody (tylko dla kobiet), bieg w workach, rzut podkową
     godz. 18 – 19 – oferta specjalna dla panów: wywożenie baby na taczce
     godz. 19 – 19:30 – występ miejskiego rockmana
     godz. 19.30 – tańce, biesiada

 

Źródło: Portel.pl

Jarmark świętego Dominika

Jarmark świętego Dominika

Wielkimi krokami zbliża się Jarmark Dominikański. Jak co roku, poza straganami i pokazami kuglarzy, przygotowano dla wielbicieli tej imprezy dodatkowe atrakcje. Na początek, w sobotę (30 lipca) odbędzie się parada teatralna pt. „Jarmark Jana Heweliusza”, koncert na największym bębnie świata oraz koncert Johna Portera. Zakończenie jarmarku 21 sierpnia.
Pierwszy tydzień jarmarku zapowiada się bardzo dobrze. Ceremonia otwarcia nastąpi o godz. 12., po czym nastąpi parada teatralna „Jarmark Jana Heweliusza”. Koncert na największym bębnie świata zaplanowano na godz. 20., a John Porter z zespołem wystąpi o godz. 22. Po koncercie przewidziano pokaz sztucznych ogni. Kolejne dni nie będą mniej atrakcyjne. Patrz: Program Jarmarku.

 

Źródło: Portel.pl

 

 

Darmowy dostęp do Internetu

Darmowy dostęp do Internetu

Nie tylko miasta, ale i gminy naszego powiatu rozwijają sieć punktów bezpłatnego dostępu do Internetu. Przykładem tego działania jest Gmina Gronowo Elbląskie.

Strefa darmowergo Internetu HOTSPOT obejmuje  teren Gimnazjum, Biblioteki, placu przy stadionie sportowym, placu zabaw , a także terenu parku rekreacyjnego. Dostęp do darmowego Internetu możliwy jest również w obrębie kompleksu sportowego ORLIK w Jegłowniku.

W związku z coraz większą popularnością urządzeń mobilnych wyposażonych w przeglądarki internetowe przedsięwzięcie HOTSPOT jest dużym udogodnieniem dla mieszkańców. Osoby korzystające z kompleksu sportowego ORLIK w Jegłowniku lub przebywające w parku rekreacyjnym w Gronowie Elbląskim mogą jednocześnie zapoznać się ważnymi informacjami, sprawdzić pocztę elektroniczną, wysłać e-maila.

W najbliższym czasie uruchomiony zostanie trzeci punkt HOTSPOT obejmujący obszar przy filii biblioteki gminnej w Jegłowniku.

Przedsięwzięcie realizowane jest przez Gminę Gronowo Elbląskie oraz Firmę Magik - dostawcę Internetu MAGIKNET.

 

 

msj

Letni Salon Muzyczny w Bażantarni

Letni Salon Muzyczny w Bażantarni

IV koncert w ramach Letniego Salonu Muzycznego – 31 lipca 2011

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza w niedzielę 31 lipca br. na kolejny, w ramach „Letniego Salonu Muzycznego - Bażantarnia 2011" koncert, w którym wystąpi Kwartet Gdańskich Kameralistów. Występ rozpocznie się o godzinie 17:00 (muszla koncertowa, park leśny Bażantarnia).
Kwartet Gdańskich Kameralistów tworzą młodzi, utalentowani instrumentaliści, których połączyła wspólna pasja muzykowania. Członkowie kwartetu na co dzień są muzykami Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku.  Czynnie biorą udział w kursach mistrzowskich u znakomitych instrumentalistów, cały czas podnosząc swoje kwalifikacje i umiejętności. Repertuar zespołu jest bardzo szeroki: od muzyki baroku do współczesności.

Na koncercie w muszli koncertowej w Bażantarni usłyszymy:
    * Eine kleine Nachtmusik - Wolfgang Amadeusz Mozart
    * Bolero - Maurice Ravel 
    * Oblivion - Astor Piazzolla
    * Kanon - Johann Pachelbel
    * Upiór w operze - Andrew Lloyd Weber
    * Divertimento D-dur - Wolfgang Amadeusz Mozart
    * Por una cabeza - Carlos Gardel 
    * Kaiserwalzer - Johann Strauss
    * Libertango - Astor Piazzolla  
    * Taniec węgierski nr 5 - Johannes Brahms

Koncert realizowany jest przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Elblągu w ramach zadania: „Wspieranie znaczących projektów artystycznych wzbogacających życie kulturalne miasta, a w szczególności przedsięwzięć o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym".

Patronat medialny: „Dziennik Elbląski", „Nasz Elbląg", „Tydzień w Elblągu".

Teresa Wojcinowicz, ETK

 

Autor fotografii: Piotr Kajmer

Statek i kolej i bus

Statek i kolej i bus

Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych informuje, że w związku z rozszerzeniem oferty turystycznej realizowanej na linii nadzalewowej z Elbląga przez Tolkmicko, Frombork do Braniewa, korekcie ulega rozkład jazdy pociągów.


Patrz Portel.pl

 

Foto. Portel.pl

 

Aquapark w Elblągu

Aquapark w Elblągu

- Chcemy, by powstał wielofunkcyjny kompleks przy ul. Moniuszki, w którym znajdzie się aquapark, kąpielisko miejskie... Zależy nam na uatrakcyjnieniu tego terenu, również poprzez dodanie innych funkcji, np. hotelarskich czy działającego poza letnim sezonem lodowiska. To ma być miejsce atrakcyjne, gdzie elblążanie będą chcieli spędzać czas - podkreśla Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga.

 

Więcej na Portel.pl: aquapark

Rejsy po Zalewie

Rejsy po Zalewie

Pogoda nie dopisała ale sobotnie (23 bm.) rejsy po Zalewie Wiślanym uznać należy za bardzo udane. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Rejsów po Zalewie Wiślanym, a celem całej akcji miało być pokazanie niewtajemniczonym uroków żeglarstwa. I tak też się stało. W krókich wypadach na wody Zalewu wzięło udział kilkadziesiąt osób, głównie spośród mieszkańców Suchacza. Zabawa była przednia. Oprócz mocnych wrażeń podczas rejsu, goście mieli okazję do zadawania swoim kapitanom pytań. Z takiej możliwości skorzystali niemal wszyscy, bo większość była na wodzie po raz pierwszy. Wieczorem było jeszcze ognisko, tańce i dużo dobrej zabawy. Słowa uznania dla organizatorów, w tym dla Agnieszki i Roberta Wojtusiaków za sprawne przygotowanie imprezy. 

 

Fotoreportaż z imprezy - patrz: Rejsy po Zalewie

 

msj                   

Nowy szyld Suchacz-Zamek

Nowy szyld Suchacz-Zamek

Budynek stacji kolejowej w Suchaczu ma już nowy szyld z nazwą miejscowości. Stało się tak dzięki chojności sponsora, który wsparł w bardzo konkretny sposób działania Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś. Teraz należy tylko żywić nadzieję, że pociągi będą częściej gościły na pięknej trasie Kolei Nadzalewowej.

Kolejnym etapem działań na rzecz wsi (ale chyba bardziej kolei) ma być odnowienie elewacji frontowej budynku.

 

msj           

Taksówką do Krynicy i nie tylko...

Newsy

Chcesz poczuć wiatr we włosach? A przy okazji obejrzeć panoramę Krynicy Morskiej? Wybierz się na Bulwar Zygmunta Augusta, obok Restauracji Admirał. Razem popłyniemy w rejs bezpieczną i elegancką motorówką.

Taxi wodne po Zalewie Wiślanym
     Nie chcesz tracić czasu stojąc samochodem w korkach? Skorzystaj z naszej oferty. Dowieziemy Cię do każdego portu na Zalewie Wiślanym. Do Krynicy Morskiej 45 min., do Tolkmicka 35 min., do Fromborka 1 godzina. Natomiast z Tolkmicka do Krynicy Morskiej - 10 min., a z Fromborka do Krynicy Morskiej 25 minut.

 

Więcej czytaj na Portel.pl: wodne taxi

Wygenerowano w sekund: 0.90
28,069,346 unikalne wizyty