Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Listopad 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

W sobotę rusza Kolej Nadzalewowa

W sobotę rusza Kolej Nadzalewowa

Piękna trasa turystyczna wzdłuż linii wody, czasem biegnąca przez las to wspaniała atrakcja wakacyjna. W najbliższą sobotę 9 lipca ruszy Kolej Nadzalewowa. Pociągiem będzie można wybrać się w podróż do Suchacza, Kadyn, Tolkmicka, Fromborka i Braniewa.

 

Po torach malowniczej linii kolejowej nr 254 znowu będzie mknął pociąg. W ubiegłym roku, po latach przerwy, samorząd województwa warmińsko-mazurskiego wspólnie z gminami nadzalewowymi podjął się reaktywacji połączenia. W tym roku zadanie będzie kontynuowane. Pociąg, którym podróżni będą mogli odwiedzić Suchacz, Kadyny, Tolkmicko, Frombork czy Braniewo ruszy 9 lipca.
     Kursy zaplanowano na: 9, 10, 16, 17, 23, 24, 30, 31 lipca oraz 6, 7, 13, 14, 15, 20, 21 sierpnia. Pociąg z Elbląga będzie wyruszał o godz. 9.05 i 12.55. Natomiast z Braniewa w kierunku Elbląga o godz. 11.07 i 14.57.
     Cena biletu z Elbląga do Braniewa to 11,50 zł, do Suchacza czy Kadyn 6,30 zł, a do Fromborka 9,50 zł. Ze zniżek może skorzystać młodzież ucząca się do 26. roku życia - 35 proc. po okazaniu legitymacji szkolnej. Dzieci w wieku do 4 lat będą podróżowały za darmo.
     Przewoźnikiem na trasie nadzalewowej będzie firma Arriva PCC, organizatorem Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych, a koordynatorem projektu jest Urząd Marszałkowski w Olsztynie.

 

Rozkład jazdy

Ceny biletów 

 

Więcej informacji na ten temat - czytaj na Portel.pl

 

Uwaga!

Rozkład jazdy Kolei Nadzalewowej oraz cennik biletów także na naszym dziale "Rozkłady Jazdy"

Kondolencje

Wyrazy szczerego współczucia Rodzinie zmarłego

Zdzisława Dąbrowskiego

składa redakcja portalu Suchacz.Eu

Mistrzostwa Świata

Mistrzostwa Świata

W najbliższy weekend  (9-10) rozegrane zostaną międzynarodowe zawody IARU HF Champioship. Obok tradycyjnych grup klasyfikacyjnych jest w nich odrębna grupa tzw. stacji „HQ” czyli centralnych radiostacji krajowych z poszczególnych związków krótkofalarskich. Przewiduje się udział ponad 50 takich zespołów operatorskich. Zachęcamy do nawiązywania z nimi łączności bo w ten sposób będzie można zdobyć pamiątkowy dyplom W-HQ-S Award. Warto jeszcze wiedzieć, że za nawiązanie największej ilości QSOs z różnymi stacjami HQ (z jak największej ilości krajów) przewidziana jest nagroda specjalna. W zawodach weźmie udział radiowstacja Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś o znaku wywoławczym SP0CFF. 

 

sp2fap   

Koncert i poezja księdza Twardowskiego

Koncert i poezja księdza Twardowskiego

W niedzielę (3 lipca) odbędzie się kolejny koncert w ramach 44. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej we Fromborku. Wystąpią ojciec i syn - Andrzej i Michał Chorosińscy. Jeden jest organistą, kompozytorem i pedagogiem, drugi aktorem. Początek o godz. 14.

 

Więcej na Portel.PL: koncert

W Suchaczu można się kąpać

W Suchaczu można się kąpać

W piątek (1 lipca) Państwowy Inspektor Sanitarny opublikował listę kąpielisk, w których woda nie odbiega od przyjętych norm i nadaje się do uprawiania sportów wodnych i rekreacji. Wreszcie przebadano wody Zatoki Gdańskiej przy najpopularniejszych kurortach w Krynicy Morskiej, Jantarze i Stegnie.

 

Bardzo istotne jest to, że Sanepid dopuścił  do użytku kąpielisko w Suchaczu. Zapraszamy więc na naszą  piękną plażę.


Więcej na temat dopuszczonych kąpielisk - patrz informacja na Portel.pl: Kąpieliska

Nowości w ZOO Suchacz

Nowości w ZOO Suchacz

W dniu dzisiejszym ZOO Suchacz wzbogaciło sie o dwa nowe, ale bardzo nietypowe "zwierzaczki". Zachęcamy do odwiedzin galerii.  

 

 

Redakcja portalu Suchacz.eu

Ceny paliw spadają

Ceny paliw spadają

Jak widać na fotografii obok ceny paliw spadają. Rzadko, ale jednak. Zwłaszcza przy silnym wietrze:)

Festiwal organowy we Fromborku

Festiwal organowy we Fromborku

26 czerwca rozpoczął się 44. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej we Fromborku, który jest jednym z najstarszych tego typu festiwali w Polsce. Kolejne koncerty odbywać się będą w każdą niedzielę lipca i sierpnia.

 

Więcej na ten temat czytaj na Portel.pl: Festiwal

Letni Salon Muzyczny w Bażantarni

Letni Salon Muzyczny w Bażantarni

Tradycyjnie w lipcu i sierpniu Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza do Bażantarni, gdzie od 10 lipca do 14 sierpnia w każdą niedzielę od godziny 17 będzie można posłuchać dobrej muzyki – od jazzu po rytmy kubańskie, tanga Astora Piazzoli i przeboje muzyki klasycznej.

 

Więcej na Portel.pl: Letni Salon Muzyczny w Bażantrani

 

 

msj

Wygenerowano w sekund: 2.34
27,631,085 unikalne wizyty