Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Styczeń 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Ostatnie dni cegielni

Ostatnie dni cegielni

Ostatnia już cegielnia w Suchaczu coraz bardziej popada w ruinę. To już ostatnie chwile aby obejrzeć to niezwykłe dzieło budownictwa przemysłowego liczące ponad 100 lat. Utrwaliliśmy na kilkudziesięciu fotografiach tę wspaniałą fabrykę (a w zasadzie to co z niej pozostało), która przez długi czas dawała zatrudnienie przede wszystkim miejscowym ludziom. Ten wielki kawał historii Suchacza wkrótce przestanie istnieć. Może warto jeszcze ją zobaczyć? 

 

W galerii, w albumie "Warto zobaczyć" opublikowanych zostało kilkadziesiąt fotografii. Zachęcam do obejrzenia.

 

 

msj

 

Po raz ostatni w sobotę

Po raz ostatni w sobotę

W najbliższą sobotę tj. 20 sierpnia br. Kolej Nadzalewowa po raz ostatni w tym roku przejedzie przez piękne tereny przy Zalewie Wiślanym. Jeśli ktoś nie skorzystał do tej pory z takiej wyjątkowej okazji jaką były kursy Arrivy powinien to zrobić właśnie teraz.  Z Suchacza  można się wybrać  np. do Fromborku gdzie  po zwiedzeniu tamtejszych zabytków wrócić spowrotem po paru godzinach.  Prognoza pogody na sobotę zachęca do  odbycia tej romantycznej podróży...

 

msj

Spotkanie członków SSTW

Spotkanie członków SSTW

W dniu wczorajszym. tj. 16 sierpnia 2011 r. odbyło się kolejne, cykliczne spotkanie członków i sympatyków stowarzyszenia "Suchacz TAKA Wieś". Dyskutowano m.in. nad rozwiązaniem dolegliwego problemu tzw. "małej architektury" w centrum wsi.

 

msj

 

Fotoreportaż ze spotkania - patrz album "Z łososiem w roli głównej" w galerii "Archiwum X" (dostęp tylko dla zalogowanych użytkowników portalu Suchacz Taka Wieś).     

Dołki pokutne w Próchniku

Dołki pokutne w Próchniku

Interesujacy artykuł Danuty Thiel-Melerskiej z Nadbrzeża "Kubki pokutne w Tolkmicku" (patrz poprzednia notka) zainspirował do zorganizowania w dniu 15 bm. wycieczki historycznej do pobliskiego Próchnika. Obiektem, któremu poświęcono specjalną uwagę był piękny gotycki kościół pod wezwaniem św. Antoniego z początku XIV wieku. Bez większego trudu odnaleziono na jego zabytkowych murach kilkanaście takich pokutnych dołków, dawnych śladów pątników odwiedzających w swoich pielgrzymkach tę świątynię.   

Kubki pokutne w Tolkmicku

Kubki pokutne w Tolkmicku

"Dołki / kubki pokutne" na murach kościołów i kaplic to dawne, ciekawe ślady pozostawiane przez średniowiecznych pątników jako pokuta za popełnione grzechy. Zwracają uwagę uważnych obserwatorów strych murów, ale ich pochodzenie nie jest powszechnie znane. Wyjaśnieniem jest artykuł Danuty Thiel-Melerskiej z Nadbrzeża "Kubki pokutne w Tolkmicku".

 

Bezpośredni link do tekstu: kubki pokutne

 

msj

Rajd rowerowy

Rajd rowerowy

Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania organizuje 1-3 września 2011 r. edukacyjny Rajd Rowerowy po Krainie Kanału Elbląskiego. Nabór na 1 i 2 dzień września jest już zamknięty. Z przyjemnością przyjmiemy uczestników 3 września 2011 r. na trasach:

Konsultacje w Olsztynie

Konsultacje w Olsztynie

W dniu 2 sierpnia br. Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego podjął decyzję o skierowaniu projektu Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2012 do konsultacji. Uwagi i opinie zbierane są do dnia 5 września br. Jednocześnie zapraszam w dniu 30 sierpnia br. na otwarte spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się w Sali Sesyjnej Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego - nr 420, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Emilii Plater 1 w Olsztynie o godz. 15.00.

Joanna Glezman
Pełnomocnik Marszałka ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi
Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Rybny konkurs

Rybny konkurs

Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania w porozumieniu z Departamentem Polityki Jakości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym "Na najlepszą regionalną potrawę rybną" danie główne podczas Regionalnego Święta Ryby 21 sierpnia 2011 r. w Iławie. Organizatorem jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasto Iława, Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski. Lokalna Grupa Działania. Uczestnikami konkursu mogą być kucharze z restauracji, zakładów gastronomicznych, gospodarstw agroturystycznych oraz osoby fizyczne z terenu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Szczegóły pod numerem 55 643 58 45 e-mail:  biuro@kanal-elblaski-lgd.pl Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania ul. Jana Amosa Komeńskiego 40, 82-300 Elbląg.

 

Uwaga! Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszeniową można otrzymac w redakcji portalu www.Suchacz.eu tel. 55 2313373 lub 601 912910.

Historia gospodarcza Prus

Newsy

W pierwszych dniach września w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się polsko-niemiecka konferencja pt. „Historia gospodarcza Prus”. Referaty wygłoszą przedstawiciele działającej w Niemczech historycznej komisji ds. badań nad Prusami Wschodnimi i Zachodnimi oraz polscy historycy zajmujący się tematyką ziem pruskich...

 

Więcej: Konferencja

Wygenerowano w sekund: 1.40
28,024,363 unikalne wizyty