Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Lipiec 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Czy wiesz, że - część 2.

Czy wiesz, że - część 2.

Peter Menzel, znakomity amerykański fotograf pokusił się o pokazanie w oryginalny sposób ile jedzenia spożywa przeciętna rodzina w ciągu jednego tygodnia. Wyniki jego pracy są niezwykle interesujące. Na fotografii obok rodzina amerykańska, która w ciągu 1 tygodnia spożywa żywności za 346 USD. Jutro pokażemy kolejną rodzinę i jej tygodniową porcję żywności. 

 

Prezentowana fotografia jest autorstwa Petera Menzela. 

Rekomendujemy odwiedzenie internetowej witryny tego znakomitego artysty: http://www.menzelphoto.com

Dobra odpowiedź

Dobra odpowiedź

Poprawnych odpowiedzi na pytanie dot. napisu na budynku w Suchaczu Szczęśliwy los jest pisany temu, kto z dala od gwaru miasta, w spokojnym zakątku znalazł przytulny dom udzieliły 4 osoby. Najszybciej, bo już po paru minutach od chwili zamieszczenia pytania Pani Anna Koterwa (Czaplińska) napisała: W domu tym mieszkał Otto Rieseler - Kierownik Kolei Nad Zalewem. Napis ten choć zamalowany widnieje na budynku przyAlei Radości na stacji PKP.  Gratulujemy serdecznie! Nagroda niespodzianka dla Pani Annny jest do odebrania w redakcji portalu SUCHACZ.EU  

 

Na fotografii obok dom Otto Rieslera. Zdjęcie pochodzi z przetłumaczonego na język polski artykułu Gerharda Gommela opublikowanego na portalu elblag-moje-miasto-pl

 

msj

Gdzie to było?

Gdzie to było?

Na jednym z domów w Suchaczu widniał kiedys taki oto napis:  

 

Szczęśliwy los jest pisany temu, kto z dala od gwaru miasta, w spokojnym zakątku znalazł przytulny dom

 

Gdzie jest ten dom? Odpowiedzi proszę przesyłać na adres: msj@post.pl  

Czy wiesz, że...

Czy wiesz, że...

Peter Menzel, znakomity amerykański fotograf pokusił się o pokazanie w oryginalny sposób ile jedzenia spożywa przeciętna rodzina w ciągu jednego tygodnia. Wyniki jego pracy są niezwykle interesujące. Na fotografii obok rodzina niemiecka, która w ciągu 1 tygodnia spożywa żywności za 500 USD. W tym osobliwym rankingu Niemcy są na pierwszym miejscu. Jutro pokażemy kolejną rodzinę i jej tygodniową porcję żywności. 

 

Prezentowana fotografia jest autorstwa P. Menzela. 

Rekomendujemy odwiedzenie internetowej witryny tego znakomitego artysty: http://www.menzelphoto.com

 

 

msj

Stare fotografie

Stare fotografie

W ramach  przygotowań do albumu historycznego "Ludzie w Suchaczu" redakcja portalu suchacz.eu prosi uprzejmie o udostępnienie posiadanych zdjęć rodzinnych. Budując album pragniemy podzielić się z innymi posiadanymi już zbiorami,  rozbudowywać   te zasoby, a przede wszystkim utrwalić dla przyszłych pokoleń  postaci ludzi związnych z Suchaczem. Po wykonaniu kopii materiały zostaną zwrócone właścicielowi. Zainteresowanych tematem prosimy o kontakt telefoniczny (55 2313373) lub eMailowy (qtc@post.pl).

 

 

redakcja portalu    

Przyjaciel

Przyjaciel

To jest dopiero przyjaciel! Więcej zabawnych fotografii zwierząt i nie tylko - patrz galeria Humor w Galerii Zdjęć naszego portalu.

 

 

msj

WPX Contest

WPX Contest

W ten weekend (28-29 maja 2011) radiostacja stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś uczestniczy w międzynarodowych zawodach HF CQ WPX Contest. Stacja pracuje emisją CW (telegrafia) na wszystkich dostępnych pasmach  krótkofalowych. Więcej informacji o tych zawodach - patrz: www.cqwpx.com

 

sp2fap

Dobrze wiedzieć

Dobrze wiedzieć

Sołectwo Suchacz obejmuje obszar 12.668 hektarów, na którym zamieszkuje 870 ludzi.  W poszczególnych miejscowościach zamieszkuje odpowiednio:   

- Suchacz        608 mieszkańców

- Nadbrzeże      96 mieszkańców

- Bogdaniec      82 mieszkańców   

- Pęklewo         70 mieszkańców

- Połoniny        14 mieszkańców


Źródło: UMiG Tolkmicko, dane wg stanu na dzień 25 maja 2011 r.

 

ag

Rozkład jazdy

Rozkład jazdy

Zamieszczony został link do aktualnego rozkładu jazdy autobusów relacji Tolkmicko-Elbląg i Elbląg-Tolkmicko. Patrz "Rozkłady jazdy" w "Nawigacji".

 

admin

Wygenerowano w sekund: 1.50
27,298,984 unikalne wizyty