Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Marzec 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Marsjański konkurs dla szkół

Marsjański konkurs dla szkół

W ubiegłym roku zaprosiliśmy Was do przeniesienia się w czasie o 100 lat. W tym roku chcemy pójść jeszcze o krok dalej – przenieśmy się wspólnie nie tylko w czasie, ale i w przestrzeni – weźmy udział w Wyprawie na Marsa.

Multimediawszkole.pl zaprasza wszystkich Uczniów i Nauczycieli do udziału w V już edycji konkursu „Klasa ze snów”. Tegorocznym tematem jest „Wyprawa na Marsa”.
Stwórzcie pracę o tym jak może wyglądać szkoła, bądź lekcja na Marsie, albo przedstawcie klasową wyprawę w kosmos. Wykorzystajcie swoją wiedzę i wyobraźnię – wszystkie pomysły i wizje, nawet te niespotykane i szalone – są mile widziane.

Do dyspozycji macie wszystkie techniki plastyczne, a także animacje komputerowe. Możecie pracować samodzielnie lub w grupie przyjaciół. Zapoznajcie się uważnie z zasadami konkursu oraz regulaminem.

Teraz jest czas na Waszą wyobraźnię, pomysły i kreatywność – do dzieła!
Na zwycięzców czekają cenne nagrody.Więcej informacji - patrz: Portal Klasa ze snów 

http://www.klasazesnow.pl

SP0CFF w SP CW Contest

SP0CFF w SP CW Contest

W najbliższą niedzielę tj. 16 bm. w godzinach od 16.00 do 17.00 UTC rozegrana będą krajowe zawody telegraficzne SP-CW Contest. W imprezie tej weźmie udział  radiostacja stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś  SP0CFF.

 

 

msj

Jesienne zajęcia decoupage'u

Jesienne zajęcia decoupage'u

Pracownia Artystyczna Biblioteki Elbląskiej zaprasza na pierwsze tej jesieni zajęcia z decoupage'u. Propozycja zajęć skierowana jest do osób, które chcą się zapoznać z tą niezwykle dekoracyjną metodą ozdabiania przedmiotów i spędzić miłe popołudnie w kreatywny sposób.

 

Więcej na ten temat: Jesienne zajęcia decoupage'u

Projekt LIFEscape

Projekt LIFEscape

Konferencja tematyczna "Ochrona cennych krajobrazów rolniczych i naturalnych w doświadczeniu międzynarodowym" odbędzie się w dniu 16 listopada 2011 roku w elbląskim Ratuszu Staromiejskim przy ul. Stary Rynek 25. Spotkanie to stanowić będzie oficjalne otwarcie projektu LIFEscape dofinansowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk 2007-2013, którego celem jest wypracowanie na drodze współpracy międzynarodowej wzorców ochrony krajobrazu dla realnego wdrażania postanowień Europejskiej Konwencji Krajobrazowej. Poza Polską w projekt zaangażowani są partnerzy jednostki samorządów terytorialnych oraz wyższe uczelnie ze Szwecji, Litwy i Danii.
Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie internetowej Parku Krajobrazowego Wysoczyzna Elbląska; bezpośredni link - LIFEscape

 

Z okazji planowanej konferencji radiostacja Sekcji Radiowej Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś będzie pracowała na pasmach HF ze znakiem wywołąwczym SP0CFF. 

 

 

Sylwester M. Jarkiewicz

Uniwersum Gwiezdnych Wojen

Uniwersum Gwiezdnych Wojen

Adam i Marek Kulesza to pasjonaci, których efekty zainteresowań pozostają na długo w pamięci. Podobnie jak sam film „Gwiezdne wojny” na długo wyzwalający w widzach wyobraźnię i niezwykłe skojarzenia…
Pasją Adama i Marka są różnorodne pojazdy i postaci filmowe. Wykonuję je od wielu lat, a „Gwiezdne wojny” są dla niech wciąż inspiracją do rozwijania tego wyjątkowego hobby. Pomimo, że od pierwszego wyświetlenia minęło przecież już ponad 30 lat…
Wykonywane przez nich modele i trójwymiarowe postaci filmowe to prawdziwe dzieła sztuki. Znakomitą okazją do obejrzenia jest trwająca właśnie w Elblągu wystawa pn. „Uniwersum Gwiezdnych Wojen” zorganizowana przez Filię nr 6 Biblioteki Publicznej (ul. Słoneczna 29).  Na wystawie są także piękne prace Katarzyny Anuszkiewicz Powalskiej (dawnej mieszkanki Suchacza!), tematycznie nawiązujące również do „Gwiezdnych Wojen” oraz jeszcze inne małe dzieła sztuki wykonane np. z klocków Lego.
Zachęcamy do obejrzenia. Wystawa będzie czynna jeszcze do 21 bm. w godzinach od 10.00 do 18.00. Przeżyjmy to jeszcze raz...                                        

 

Link do albumu w naszej galerii prezentującego niektóre tylko prace braci Kulesza i Katarzyny Anuszkiewicz Powalskiej: wystawa
Polecamy także wizytę na stronie http://www.kulesza.webatu.com gdzie obejrzeć można te wyjątkowe prace na fotografiach wykonanych na innych wystawach. 

 

msj

Elbląskie Towarzystwo Starożytności

Elbląskie Towarzystwo Starożytności

Działalność powstałego 137 lat temu Elbląskiego Towarzystwa Starożytności zapisana została niezwykle bogatymi osiągnięciami z dziedziny archeologii. Dzięki grupie elbląskich pasjonatów rozpoczęto na terenie Wysoczyzny Elbląskiej badania archeologiczne, których wyniki zaskoczyły cały wspóczesny świat nauki. Stało się to wkrótce po odnalezieniu legendarnej Troi przez niemieckiego archeologa-amatora Heinricha Schliemanna. Wydarzenie to zainspirowało grupy podobnych pasjonatów do poszukiwań archeologicznych na swoich terenach. Tak też stało się m.in. na terenie dzisiejszego Suchacza, gdzie dokonano niewykłych odkryć miejsc, zamieszkałych przez prehistoryczne plemiona. Tego rodzaju odkryć Towarzystwo miało na swoim koncie bardzo dużo. Wyniki opisane są szczegółowo w licznych pracach naukowych, popularnych wydaniach książkowych i ówczesnej prasie, zwłaszcza przez Roberta Dorra i Bruno Ehricha. Szczegółowy opis jednej z takich prac przedstawię innym razem. Przedtem zachęcam bardzo do zapoznania się z historią Towarzystwa Starożytności, które było animatorem wszystkich badań.

 

Więcej w dziale artykuły, bezpośredni link: Historia Towarzystwa Starożytności

Na fotografii obok: Robert Dorr - jeden z długoletnich przezesów Towarzystwa

.

Sylwester M. Jarkiewicz      

Niezwykły kontakt z ISS

Niezwykły kontakt z ISS

Już w najbliższą sobotę o godzinie 09.47UTC odbędzie się szkolna łączność z ISS w ramach programu edukacyjnego ARISS. Tym razem z astronautą Satoshi Furukawa, KE5DAW (na zdjęciu obok) będą rozmawiały dzieci z japońskiego miasta Marioka, które ucierpiały na skutek tsunami; ich rodzice zginęli w tym wielkim kataklizmie. Będzie to specjalny kontakt z ISS, a zaaranżowana bezpośrednia rozmowa ma na celu podtrzymanie na duchu osieroconych dzieci.         

 

msj

Losy drogi 503

Losy drogi 503

Drogę 503 przebuduje firma Eurovia, a nie polsko-włoskie konsorcjum. Władze miasta zmieniły wyniki przetargu po decyzji Urzędu Zamówień Publicznych. Umowa ma być podpisana jeszcze w październiku, chyba

że od wyniku przetargu odwoła się kolejna z firm.

Więcej na ten temat czytaj na Portel.pl: 503

 

msj

ARISS w Suchaczu - spotkanie grupy roboczej

ARISS w Suchaczu - spotkanie grupy roboczej

W dniu dzisiejszym (11 bm.) odbyło się drugie spotkanie Grupy Roboczej ds. szkolnej łączności radiowej ze stacją orbitalną ISS. Uczestniczyli w nim: Dorota Chamczyk, Janina Piotrowska, Katarzyna Jazgarska, Mirosław Melerski i Sylwester Jarkiewicz.  Spotkanie poświęcone było  sprawom formalnym związanym z wypełnieniem wniosku  do koordynatora  ARISS  w Belgii.  Omawiano także propozycje programowe  jakie  mają towarzyszyć całemu przedsięwzięciu. 

 

 

msj

Wygenerowano w sekund: 0.76
28,110,619 unikalne wizyty