Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Luty 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Owsiak może być z nas dumny

Owsiak może być z nas dumny

25. Finał WOŚP za nami! Sztab w Suchaczu zebrał ponad 16 kg pieniędzy, co po przeliczeniu dało kwotę 15.050,11 zł. Śmiało więc można uznać to za bardzo dobry wynik. Dedykowane specjalnie dla Suchacza przesłanie Jurka Owsiaka okazało się bardzo skuteczne. Otworzyło serca i ... portfele. Mała wieś nad Zalewem Wiślanym dowiodła tego!


Brawo suchaczanie, brawo goście, którzy nas odwiedzili i nie szczędzili grosza na szczytny cel, jakim jest WOŚP. To także zasługa organizatorów, sponsorów i partnerów. Wszystkim należą się słowa uznania i wielkiego szacunku. Największe jednak podziękowania należą się uczestnikom aukcji i loterii, bo to oni dali przecież największą kasę. - Jurek Owsiak może być z nas dumny! - mówią mieszkańcy. 

25. Finał śmiało można uznać za udany. Niespodzianką dla wszystkich zgromadzonych w świetlicy wiejskiej było nagranie video, film dedykowany specjalnie mieszkańcom Sołectwa Suchacz. (zobacz: https://www.youtube.com/watch?v=20FRDjohmuo)

Tegoroczna oprawa artystyczna była różnorodna. Występy dzieci z NSPiOP w Suchaczu i SP w Łęczu dominowały, ale nie tylko one zachwyciły obecnych. Podobał się także dynamiczny pokaz młodych cheerliderek z zespołu Cadmans oraz recital Anny Jurczak. 

Gwoździem programu były dwie aukcje. Emocjonujące były licytacje wiatrowskazu i tortu. Ten pierwszy przedmiot to dzieło mistrza kowalstwa Józefa Antczaka z Kadyn, wykute na pamiątkę jego wnuczki Klaudii, która przeżyła dzięki sprzętowi podarowanemu przez Fundację WOŚP. Dziewczyna urodziła się 28 marca 2006 r. Ważyła zaledwie 950 gramów i miała wtedy tylko 33 cm. Jej dziadkowie, Małgorzata i Józef Antczakowie przekazali ten przedmiot na licytacje, liczą, że dochód ze sprzedaży zasili konto WOŚP. Nie pomylili się, bo wykuta w żelazie wdzięczność została natychmiast sprzedana za naprawdę duże pieniądze. Tort był słodką atrakcją, bo tradycyjnie już zaraz po licytacji, został podzielony na ponad 150 porcji i rozdzielony pomiędzy zgromadzonych. Cukiernia z Carrfoura znów się postarała...

W tym roku przedmiotów i ofert było wyjątkowo dużo. Prowadząca Marlena Szulc miała pełne ręce roboty, i ... przede wszystkim pieniędzy. Z samych licytacji uzyskała ponad 6.000 zł. 

Wśród obecnych na sali byli również wyjątkowi ludzie. Bo jak nazwać kogoś, kto tylko z dobrego serca i na trzeźwo (!) wyciąga z portfela 2.200 zł i wrzuca je do skarbonki? Okazuje się że zrobił to mieszkaniec Suchacza, wielki entuzjasta idei WOŚP. 

Kolejnymi atrakcjami wieczoru były pokazy ratowników medycznych z WSZ w Elblągu oraz przejażdżki dzieci strażackim samochodem. - To było ciekawe. Teraz wiem jak się robi sztuczne oddychanie i masaż serca. - mówią niektórzy oglądający. 

Wieczorem ognisko, zimne ognie i oczekiwane przez wszystkich fajerwerki. Światełko do nieba zakończyło blisko 8-godzinną imprezę. Była to wzruszająca chwila refleksji dla wszystkich, którzy w tym roku bardzo licznie przybyli na Finał WOŚP. Pod suchaczańskim niebem spotkać można było ludzi z Gdańska, Elbląga, Bydgoszczy, Tolkmicka, Kamionka Wlk., Łęcza, Kadyn, Pagórek, gości z Niemiec, Szkocji, Anglii i nawet z Kalifornii (USA). Biesiadowano przy bigosie, żurku, pierogach, naleśnikach i znakomitych ciastach. 

Warto jeszcze wspomnieć o radiostacji amatorskiej HF25FIN, która przez cały czas nawiązywała łączności radiowe dosłownie z całym światem. Dzięki tej pracy tysiące krótkofalowców miało okazję dowiedzieć się o trwającej w Polsce unikatowej akcji charytatywnej. 

Po godz. 22 następuje komisyjne otwarcie puszek wolontariuszy i liczenie pieniędzy. To wielka chwila prawdy. Po dwóych godzinach okazuje się, że suchaczański sztab WOŚP zebrał aż 15.050,11 zł! To ponad dwukrotnie wyższa kwota, niż ta uzyskana w ubiegłym roku. Radość jest wielka. - Jurek Owsiak będzie chyba z nas dumny? - mówią członkowie komisji.

Efekt 25. Finału w Suchaczu możliwy był dzięki wielkiej pomocy ludzi dobrej woli, czyli sponsorów, partnerów i kilkudziesięciu osób. Wszyscy dali rewelacyjny wręcz dowód serdeczności i poparcia dla Owsiakowej Kapeli. 

Podziękowania
 

Sponsorzy

Anna Piątkowska Fotografia, Calypso Fitness, Carrefour Market,  Centrum Tańca "Promyk", Fabryka Reklam Elbląg, Hotel Elbląg, Hotel Folwark w Kadynach, Hotel Młyn w Elblągu, Kryte Lodowisko MOSiR w Elblągu, PPHU El-Hurt w Elblągu, Pracownia Jubilerska Gemma we Fromborku, Restauracja Amore Mio w Elblągu, Restauracja Zapiecek w Suchaczu, Sklep ABC w Suchaczu, Sklep w Kamionku Wielkim, Sołectwo Suchacz, Stanica Wodna w Nadbrzeżu, Studio Reklamy i Drukarnia Volprint, Ośrodek Zdrowia Tol-Vita, Teatr Dramatyczny w Elblągu, UM Elbląg oraz Lech Słodownik, Jerzy Chrabąszcz, Małgorzata i Józef Antczakowie, Bożenna Osińska, Aneta i Piotr Berneccy, Iwona Białowąsowie,  Henryk Wronkowski, Heinz Kreifelds, Ireneusz Iwko, Katarzyna Jastrzębska, Daria Jadczuk, Krystyna Wiesław i Adam Pukowie, Marlena Szulc, Jolanta Grzebiela, Małgorzata i Krzysztof Sobieszczańscy, Wiesław i Agnieszka Łęczyccy, Wiesława i Jan Pokropscy, Monika i Sylwester Jarkiewiczowie, Jerzy Sukow, Małgorzata Madeja, Aleksandra Gierasimiuk, Kamila Iwanicka, Barbara i Piotr Nowiccy, Zbigniew i Renata Jadczukowie, Danuta Grabowska-Gitlin, Marzena i Robert Stokłosowie, Piotr Gitlin, Barbara i Jan Mellerowie, Bożena Rokicka, Iwona Pęczkowska, Jolanta Hirko, Marta Przespolewska, Hanna Nowak, Iwona i Janusz Wierzbiccy, Maria Częścik, Joanna Okrój, Dorota Rynkiewicz, Jarosław Drużbiński.

 

 

Wolontariusze

Korneliusz Jarkiewicz, Aleksandra Simińska, Antosia i Gabrysia Płyta, Karolina Jastrzębska, Paulina Turska, Natalia Broda, Justyna Gołębiowska, Milena Stokłos, Igancy Bernecki, Wiktoria Sekuła.    

 

Wystąpili

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łęczu,  dzieci z NSPiOP w Suchaczu, Anna Jurczak, ratownicy z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblagu, strażacy z OSP w Tolkmicku, zespół taneczny Cadmans z Elbląga. 

 

 

Organizatorzy

Sołectwo Suchacz, Stowarzyszenie Suchacz TAKA Wieś, Stowarzyszenie Miłośników Suchacza i Okolicy, NSPiOP w Suchaczu, Szkoła Podstawowa w Łęczu, Koło Gospodyń Wiejskich Suchacz, OT KERiI z zespołem Sasanki z Suchacza, Restauracja Zapiecek, Sekcja Łączności SSTW oraz: Marlena Szulc, Katarzyna Rogowska, Dorota Rynkiewicz, Krystyna Czajkowska, Bogusława Dec, Krystyna Suzinowicz, Barbara Iwko, Aleksandra Wiącek, Joanna Charyton, Marta Mroczek, Jolanta Hirko, Anna Dwojak-Dworakowska, Iwona Pęczkowska, Aleksandra Panasko, Urszula Hirko, Iwona Hirko, Marta Przespolewska, Monika i Sylwester Jarkiewiczowie, Sebastian Borecki, Helena Literska, Katarzyna Jastrzębska, Katarzyna Skowrońska, Artur Koczorowski, Waldemar Madera, Dorota Chamczyk, Janina Piotrowska, Honorata Sobieszczańska, Jolanta Grzebiela, Karol Wiącek, Małgorzata Madeja, Hanna Kordowska, Romuald Rossochacki, Jerzy Wiącek, Beata Sekuła, Radosław Powroźniak, Elżbieta Sekuła, Eliza Stodolska, Artur Pestka.


 

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy nie szczędzili grosza dla WOŚP. Szczególnie za chojność podczas licytacji, bo to był główny cel zbiórki. 


Podziękowania organizatorzy kierują również pod adrese wszystkich darczyńców za fanty dostarczone na loterię.

 Sylwester M. Jarkiewicz 

Zdjęcia z ostatniego Finału: Finał WOŚP

Nieco statystyki

Nieco statystyki

Kapela Jurka Owsiaka zagrała w Suchaczu już po raz dwunasty. W poszczególnych Finałach WOŚP zebrano następujace kwoty:

 

2003 r. 11. Finał WOŚP     2448,28 zł

2004 r. 12. Finał WOŚP     2194,91

2005 r. 13. Finał WOŚP     3274,60 zł

2006 r. 14. Finał WOŚP     3024,00 zł

2007 r. 15. Finał WOŚP     3136,24 zł

2008 r. 16. Finał WOŚP     3382,76 zł

2012 r. 20. Finał WOŚP     3389,00 zł

2013 r. 21. Finał WOŚP     3658,58 zł

2014 r. 22. Finał WOŚP     3426,14 zł

2015 r. 23. Finał WOŚP     3337,00 zł

2016 r. 24. Finał WOŚP     6917,95 zł

2017 r. 25. Finał WOŚP   15050,11 zł

 

Zdjęcia z ostatniego Finału: Finał WOŚP

Niezwykła Niemka

Niezwykła Niemka

Dora Mross musiała opuścić rodzinny dom w Przybyłowie zimą 1945 r. Powróciła do niego po pół wieku. Żyje wśród małej, polskiej społeczności, która przyjęła ją serdecznie, jak swoją, obdarzyła zaufaniem, a teraz nadała tytuł honorowego obywatela Tolkmicka. 

 

Gdy zimą 1945 r. wraz z matką i trzema siostrami musiały opuścić rodzinne Przybyłowo miała dziewięć lat. Dora Mross doskonale pamięta ten dzień.
 — Ojca już z nami nie było, zabrali go Rosjanie. Nigdy więcej go widziałam, nigdy też nie dowiedzieliśmy się, co się z nim stało. Został zamordowany, ale czy od razu, czy wywieziono go na Sybir? Nie wiem. Mama została więc z czwórką córek. Najstarsza z moich sióstr miała 19 lat. Zbliżało się Boże Narodzenie, pamiętam silny mróz. Niewiele mogliśmy zabrać ze sobą, a i z tego byliśmy po drodze okradani. W Milejewie, w Bągarcie wygrzebywano nam z kufrów rzeczy. Chociaż i tak nie mieliśmy ze sobą zbyt wiele, bo nasze mieszkania już wcześniej ograbiono. Na dworcu w Elblągu podeszli do nas jacyś mężczyźni i odcięli paski od tobołków, które nieśliśmy na plecach i zabrali je nam. Załadowano nas do bydlęcego pociągu, ale zanim odjechaliśmy do wagonu wpadła grupa młodych mężczyzn, zdarli z mamy płaszcz, zdjęli jej buty — wspomina Dora Mross. Rodzina Mross trafia do rosyjskiej strefy okupacyjnej w Niemczech
. — O przestępstwach Rosjan i o naszym wypędzeniu nie można było pisnąć słowa, nikomu. Było nam ciężko, nie miałyśmy przecież żadnych rzeczy, pieniędzy — wspomina. Przez pięć lat mieszkali w Turyngii (dawna NRD). Potem zdecydowali się na ucieczkę do zachodnich Niemiec. Cały dobytek nieśli w małym kuferku. — Tam nasza sytuacja się poprawiła. W zachodnich Niemczech weszła ustawa przydzielająca renty kobietom, których mężowie zginęli podczas wojny. Była to kwota, za którą mogłyśmy się utrzymać — mówi pani Dora. Ich domem stał się Bickerweg, nieduża miejscowość położona 50 km od Kolonii. 
Ale Dora i jej najstarsza siostra marzyły, żeby wrócić do rodzinnego Przybyłowa (dzisiaj gmina Tolkmicko). — Zaczęłam zbierać zdjęcia z Przybyłowa. Mojej, mieszkającej na Żuławach, ciotce udało się uratować przed Rosjanami. Zdążyła też zabrać rodzinne albumy. W 1965 r. zdecydowałam się napisać list do rodziny Michnikowskich, która po wojnie zamieszkała w naszym domu w Przybyłowie. I tak rozpoczął się mój powrót w rodzinne strony — mówi pani Dora. Michnikowscy nie tylko odpisali, ale też zaprosili Dorę Mross do Przybyłowa. Pierwszy raz przyjechała tutaj w 1974 r.
 — Zaprzyjaźniliśmy się, w Przybyłowie spędzaliśmy wspólnie wakacje — mówi kobieta.
 Potem Michnikowscy sprzedali gospodarstwo młodemu mężczyźnie, który gospodarzył w nim do 1991 r. Gdy zdecydował się sprzedać, Dora Mross wraz z synem Joachimem postanowili kupić rodzinny majątek. Dora przeprowadziła się również do niego na stałe. Mieszkańcy Przybyłowa przyjmują ją i jej męża jak swoich. — Mój mąż Kurt pochodził z Mrągowa. W 1945 r. został w Polsce, uczył się polskiego i doskonale posługiwał się tym językiem. Więc, gdy przyjeżdżaliśmy do Michnikowskich mogliśmy porozumieć się z mieszkańcami Przybyłowa. Świetnie poznaliśmy naszych przyszłych sąsiadów, byliśmy we wsi znani, ludzie nas lubili — mówi. — Mieszkańcy mają do mnie zaufanie, dwukrotnie wybierali mnie na zastępcę sołtysa. Teraz zostałam honorowym obywatelem Tolkmicka. To ogromne wyróżnienie dla mnie. W rodzinnym domu Dora Mross prowadzi gospodarstwo agroturystyczne. Na brak gości nie narzeka. Książka rezerwacji, to opasły tom. Czy jej ojczyzną są Niemcy czy Polska? — Moja ojczyzna jest w Przybyłowie. Moja rodzina żyła tu od 1740 r. Gdy tutaj wróciłam, to na początek remontu kuzyn zrobił mi przed domem ławeczkę. Gdy tak sobie na niej usiadłam, spłynęło na mnie takie uczucie: tu jestem u siebie, tu jest mój prawdziwy dom. Gdy umrę, chcę być pochowana w Niemczech w rodzinnym grobowcu wraz z mężem. Opuszczę Przybyłowo, ale moja dusza zostanie tutaj na zawsze — odpowiada pani Dora. Co dzisiaj myśli o dramatycznych wydarzeniach z grudnia 1945 r.?
 — Takie były czasy. Nie można ich zapomnieć, ale należy wybaczyć. Gdybyśmy sobie nawzajem tych czasów nie wybaczyli, to nie moglibyśmy żyć w zjednoczonej Europie — mówi. Dora Mross dopisała też nową historię do gospodarstwa w Przybyłowie. Rozpoczęła hodowlę owiec rasy skudden.
 — To najstarsza, licząca ponad dwa tysiące lat rasa. Niezwykłe jest to, że te owce sierścią ogrzewały w 1945 r. dzieci niemieckich uciekinierów z Prus Wschodnich. To rasa, która wywodzi się z tych terenów i była hodowano tutaj do 1945 r — mówi Joachim Mross, syn Dory. — Moja mama, jako pierwsza od tamtej pory, sprowadziła ją tu ponownie.
30 sierpnia 2016 r. Rada Miejska w Tolkmicku nadała Dorze Mross tytuł Honorowego Obywatela Tolkmicka. Jej wspomnienia wydane zostaną niebawem w Niemczech.
 

 

 

Anna Dawid

Źródło: Dziennik Elbląski

 

Zobacz film:  

Eine Ostpreußische Weihnacht - Ausschnitt Dora Mross


HF25FIN dla WOŚP

HF25FIN dla WOŚP

 

Radiostacja Sekcji Łączności SSTW pracowała pod specjalnym znakiem wywoławczym HF25FIN dla uhonorowania idei WOŚP, kapeli Jurka Owsiaka, która już po raz 25. grała w całej Polsce i innych krajach świata. Stacja czynna była od 10 do 16 stycznia br. Jej operatorzy przeprowadzili 3.282 łączności z 66 następującymi krajami świata:

 

ARGENTINA AUSTRALIA AUSTRIA AZORES BELARUS BELGIUM BOLIVIA BOSNIA-HERZEGOVINA BRAZIL BULGARIA CANADA CANARY ISL. CHILE CRETE CROATIA CYPRUS CZECH REP. DENMARK DODECANESE ENGLAND ESTONIA FINLAND FRANCE GERMANY GREECE HUNGARY ICELANDINDONESIA IRELAND ISRAEL ITALY JAPAN KALININGRAD KAZAKHSTAN LATVIA LEBANON LITHUANIA LUXEMBOURG MACEDONIA FORMER YUGOSLAV REP MALTA MOLDOVA NETHERLANDS NEW ZEALAND NORTHERN IRELAND NORWAY OMAN PHILIPPINES POLAND PORTUGAL PUERTO RICO ROMANIA RUSSIA (ASIATIC) RUSSIA (EUROPEAN) SCOTLAND SERBIA SLOVAK REP. SLOVENIA SPAIN SWEDEN SWITZERLAND TURKEY UKRAINE UNITED ARAB EMIRATES URUGUAY USA WALES. 

 

Sztab w Suchaczu wydał z okazji ćwierćwiecza  WOŚP pamiątkowy eDyplom który zaprojektował Jarosław Drużbiński, SQ9NFI. Warunki regulaminowe spełniło dotychczas 217 nadawców i nasłuchowców. Wnioski przyjmowane będą na adres qtc@post.pl jeszcze do 24 bm. 

Dzięki radiooperatorom radiostacji HF25FIN, a w szczegóności Romualdowi SP4G, Jurkowi SP6CES i Sławkowi SP2LNW świat dowiadywał się o tej wielkiej polskiej akcji charytatywnej. 

 

 

sp2fap  

Ranking wolontariuszy 25. Finału WOŚP

Ranking wolontariuszy 25. Finału WOŚP

Wolontariusze z Suchacza zebrali łącznie 4.596,08 zł. Oto wykaz zebranych pieniędzy przez poszczeglnych wolontariuszy: 1. Karolina Jastrzębska - 1375,53 zł, 2. Igancy Bernecki - 526,77 zł, 3. Natalia Broda - 508,07 zł, 4. Paulina Turska - 507,17 zł, 5. Korneliusz Jarkiewicz  - 468,43 zł, 6. Aleksandra Simińska - 464,76 zł,  7. Antosia i Gabrysia Płyta - 320,22 zł, 8. Milena Stokłos - 222,15 zł, 9. Justyna Gołębiowska - 154,84 zł, 10. Wiktoria Sekuła - 48,14 zł. 

Realizatorzy 25. Finału WOŚP w Suchaczu

Realizatorzy 25. Finału WOŚP w Suchaczu

 

W Suchaczu podczas 25. Finału WOŚP udało się zebrać 15.050,11 zł dzięki wolontariuszom, sponsorom, partnerom i kilkunastu osobom fizycznym. Oto realizatorzy tej imprezy wymienieni poniżej w zupełnie przypadkowej kolejności:  


 

Sponsorzy

Anna Piątkowska Fotografia, Calypso Fitness, Carrefour Market,  Centrum Tańca "Promyk", Fabryka Reklam Elbląg, Hotel Elbląg, Hotel Folwark w Kadynach, Hotel Młyn w Elblągu,  Kryte Lodowisko MOSiR w Elblągu, PPHU El-Hurt w Elblągu, Pracownia Jubilerska Gemma we Fromborku, Restauracja Amore Mio w Elblągu, Restauracja Zapiecek w Suchaczu, Sklep ABC w Suchaczu, Sklep w Kamionku Wielkim, Sołectwo Suchacz, Stanica Wodna w Nadbrzeżu, Studio Reklamy i Drukarnia Volprint, Ośrodek Zdrowia Tol-Vita, Teatr Dramatyczny w Elblągu, UM Elbląg oraz Lech Słodownik, Jerzy Chrabąszcz, Małgorzata i Józef Antczakowie, Bożnna Osińska, Aneta i Piotr Berneccy, Iwona Białowąsowie,  Henryk Wronkowski, Heinz Kreifelds, Ireneusz Iwko, Katarzyna Jastrzębska, Daria Jadczuk, Krystyna Wiesław i Adam Pukowie, Marlena Szulc, Jolanta Grzebiela, Małgorzata i Krzysztof Sobieszczańscy, Wiesław i Agnieszka Łęczyccy, Wiesława i Jan Pokropscy, Monika i Sylwester Jarkiewiczowie, Jerzy Sukow, Małgorzata Madeja, Aleksandra Gierasimiuk, Kamila Iwanicka, Barbara i Piotr Nowiccy, Zbigniew i Renata Jadczukowie, Danuta Grabowska-Gitlin, Marzena i Robert Stokłosowie, Piotr Gitlin, Barbara i Jan Mellerowie, Bożena Rokicka, Iwona Pęczkowska, Jolanta Hirko, Marta Przespolewska, Hanna Nowak, Iwona i Janusz Wierzbiccy, Maria Częścik, Joanna Okrój, Dorota Rynkiewicz, Jarosław Drużbiński.

 

 

Wolontariusze

Korneliusz Jarkiewicz, Aleksandra Simińska, Antosia i Gabrysia Płyta, Karolina Jastrzębska, Paulina Turska, Natalia Broda, Justyna Gołębiowska, Milena Stokłos, Igancy Bernecki, Wiktoria Sekuła.    

 

Wystąpili

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łęczu,  Dzieci z NSPiOP w Suchaczu, Anna Jurczak, Ratownicy z WSZ w Elblagu, Strażacy z Tolkmicka, Zespół Cadmans z Elbląga. 

 

 

Organizatorzy

Stowarzyszenie Suchacz TAKA Wieś, Stowarzyszenie Miłośników Suchacza i Okolicy, NSPiOP w Suchaczu, Koło Gospodyń Wiejskich Suchacz, OT KERiI z zespołem Sasanki z Suchacza, Restauracja Zapiecek, Sekcja Łączności SSTW oraz Marlena Szulc, Katarzyna Rogowska, Dorota Rynkiewicz, Krystyna Czajkowska, Bogusława Dec, Krystyna Suzinowicz, Barbara Iwko, Aleksandra Wiącek, Joanna Charyton, Marta Mroczek, Jolanta Hirko, Anna Dwojak-Dworakowska, Iwona Pęczkowska, Aleksandra Panasko, Urszula Hirko, Iwona Hirko, Marta Przespolewska, Monika i Sylwester Jarkiewiczowie, Sebastian Borecki, Helena Literska, Katarzyna Jastrzębska, Katarzyna Skowrońska, Artur Koczorowski, Waldemar Madera, Dorota Chamczyk, Janina Piotrowska, Honorata Sobieszczańska, Jolanta Grzebiela, Karol Wiącek, Małgorzata Madeja, Hanna Kordowska, Romuald Rossochacki, Jerzy Wiącek, Beata Sekuła, Radosław Powroźniak, Elżbieta Sekuła, Eliza Stodolska, Artur Pestka.

 

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy nie szczędzili grosza dla WOŚP. Szczególnie za chojność podczas licytacji, bo to był główny cel zbiórki. 


Podziękowania organizatorzy kierują również pod adresem wszystkich darczyńców za fanty dostarczone na loterię. 

 

 

Zdjęcia z ostatniego Finału: Finał WOŚP

Jurek Owsiak może być z nas dumny

Jurek Owsiak może być z nas dumny

25. Finał WOŚP za nami! Suchacz zebrał ponad 16 kg pieniędzy, co po przeliczeniu dało kwotę 15.050 zł i 11 gr. Śmiało więc można uznać to za bardzo dobry wynik.

 

Brawo suchaczanie, brawo goście, którzy nas odwiedzili i nie szczędzili grosza na szczytny cel, jakim jest WOŚP. To także zasługa organizatorów, sponsorów i partnerów. Wszystkim należą się słowa uznania i wielkiego szacunku. Największe jednak podziękowania należą się uczestnikom aukcji i loterii, bo to oni dali przecież największą kasę. Jurek Owsiak może być z Was dumny! 25. Finał śmiało można uznać za udany. Także pod względem oprawy artystycznej, która w tym roku była różnorodna. Występy dzieci ze  NSPiOP w Suchaczu i SP w Łęczu dominowały, ale nie tylko one zachwyciły obecnych. Podobał się także dynamiczny pokaz młodych cheerliderek z zespołu Cadmans oraz recital  Anny Jurczak. Atrakcją był pokaz ratowników medycznych z WSZ w Elblągu oraz przejażdżki dzieci strażackim samochodem. Wieczorem ognisko, zimne ognie i oczekiwane przez wszystkich fajerwerki. Światełko do nieba zakończyło imprezę. Była to wzruszająca chwila refleksji dla wszystkich, którzy w tym roku bardzo licznie przybyli na 25. Finał WOŚP. Pod suchaczańskim niebem spotkać można było ludzi z Gdańska, Elbląga, Bydgoszczy, Tolkmicka, Kamionka Wlk., Kadyn, Pagórek, gości z Szkocji, Anglii i nawet z Kalifornii (USA).           

 

Zobacz 311 zdjęć: 25. Finał WOŚP

 

 

msj

Carrfour dla WOŚP

Carrfour dla WOŚP

Elbląski market Carrefour już po raz drugi wykonał piękny śmietankowy tort na 25. Finał WOŚP w Suchaczu. Jest naprawdę imponujący! W ubiegłym roku, podobny wystawiony był na licytacji, sprzedany za 800 zł i rozdzielony następnie wśród wszystkich uczestników imprezy w Suchaczu. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już jutro czy znów dojdzie do zbiorowej uczty.

Oprócz tortu będą jeszcze ciasta domowego wypieku, naleśniki, żurek, bigos, zapiekanki, kiełbaski, kawa, herbata, no i ten słynny grzaniec pruski:)

 

msj

       

WOŚP w Suchaczu - program

25. Finał WOŚP w Suchaczu
15 stycznia 2017. Początek godz. 14.00
świetlica wiejska w Suchaczu

W tym roku kapela Jurka Owsiaka zagra w całej Polsce i wielu krajach na całym świecie. Tysiące wolontariuszy będzie zbierać pieniądze na sprzęt dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Swój wkład w tę szlachetną ideę ma także Sołectwo Suchacz, które organizuje 25. Finał.


Program

14.00        Rozpoczęcie imprezy
14.10        Jurek Owsiak dla Suchacza
14.30        Występy dzieci z NSPiOP w Suchaczu
15.00        Mała licytacja
15.30        Występy dzieci z SP w Łęczu
16.00        Pokazy ratownictwa medycznego
16.30        Cheerliderek cadmans - występ
17.00        Licytacja
18.00        Występ zespołu Sasanki
18.30        Recital Anny Jurczak
19.00         Pokazy strażaków
19.00         Występy zespołów Blind Box i Naked Princess
20.00        Światełko do nieba i ognisko
20.30        Biesiada przy muzyce         

Ponadto: loteria fantowa, konkursy dla dzieci, praca radiostacji HF25FIN, malowanie twarzy, balonikowe cuda.

 

Na miejscu czynne będą stoiska z wyśmienitym jadłem, wypiekami cukierniczymi i napojami    

 

 

Zapraszamy!

Wygenerowano w sekund: 2.82
12,873,473 unikalne wizyty