Suchacz.Eu - portal Sołectwa Suchacz


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Marzec 2021 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Uwaga na rowerzystów!

Obraz może zawierać: tekst „UWAGAJA 2 sierpnia, niedziela przez cały dzień, wzmożony ruch rowerowy prosimy 0 zachowanie ostrożności podczas wyjazdu z posesji. Dziękujemy! cyklozazaawansowana”

Odpady

 

Dodatkowy odbiór odpadów segregowanych

czwartek 30 bm.  

Ostoja u Rubika

Ostoja u Rubika

Sołectwo Suchacz ma swoje dobre strony, co do których nie trzeba specjalnie nikogo przekonywać. Sprawia to piękna Wysoczyzna Elbląska, która wraz z przylegającym do niej Zalewem Wiślanym, tworzą niepowtarzalny klimat.

 

Na całym obszarze ciekawych miejsc jest sporo. Wiedzą o tym nie tylko elblążanie. Przyjeżdżają tu ludzie z całego kraju. Motoryzacja i modne teraz rowery zrobiły swoje. Nie ma co prawda słynnej Kolei Nadzalewowej, ale i bez niej ruch turystyczny z roku na rok jest coraz większy. Przez kilkanaście minionych lat region rozsławiany był dzięki m.in. organizowanym przez tolkmicki Klub Motocyklowy "Kardan" zlotom. Niestety to już jest historia, bo nic nie wskazuje na ich reaktywację. Pozostali tylko ludzie, członkowie tej wspaniałej grupy... Ten ich potencjał i pasja do motocykli sprawiły narodzenie się pomysłu, który ma wielką szansę na realizację. W minioną sobotę odbyła się pierwsza publiczna prezentacja miejsca, jakie w przyszłości będzie świetnym przystankiem nie tylko dla zmotoryzowanych, ale także dla rowerzystów i pieszych wędrowców. Dzieje się tak dzięki Państwu Małgorzacie i Grzegorzowi Witkowskim, nowym mieszkańcom sołectwa, którzy na swojej prywatnej posesji w Połoninach planują utworzenie przystanku pn. "Motoostoja u Rubika". Swój udział ma w tym projekcie także znany kowal Józef Antczak z Kadyn, sam ogromny pasjonat motocykli i podróży. Sobotnie spotkanie przyciągnęło ponad 50 motocyklistów, głównie z Klubu "Kardan". Pomysłodawcy zapoznali gości z planami, jakie mają w stosunku do tego miejsca. I tak, mają tu być m.in.: pole biwakowe, parking dla kamperów, a także specjalne kempingi dla motocyklistów, minigarażami i miejscami do spania. Do tego oczywiście ogolnodostępna kuchnia polowa i sanitariaty. Teren działki liczy ok. 2 hektarów, a więc będzie sporo miejsca i swobody dla każdego. Dojazd z DW 503 do Motoostoi jest bardzo dobry, a urocza miejscówka otoczona jest ze wszystkich stron lasem mieszanym. Po oficjalnej prezentacji, przemówieniach (m.in. Sołtys Suchacza) i wpisach do kroniki, gospodarze zaprosili zebranych na grilla i domową drożdżówką z wiśniami. Były jeszcze konkursy z nagrodami, loteria i biesiadowanie w podgrupach. O wszelkich postępach w budowaniu Motoostoi będziemy Państwa informowali na stronie www.suchacz.eu i suchackim profilu fejsbukowym.

 

Zobacz zdjęcia: Motoostoja u Rubika

 

 

msj              

Nie tarsuj dróg do lasu!

Nie tarsuj dróg do lasu!

W bieżącym tygodniu w lasach Nadleśnictwa Elbląg zawieszone zostały nowe tablice na szlabanach zamykających drogi leśne służące jako dojazdy ratunkowe.

Zauważyliśmy że coraz więcej turystów odpoczywających na Mierzei Wiślanej parkuje samochody przy szlabanach zamykających drogi leśne. Takie zachowanie kierowców może okazać się bardzo niebezpieczne, a w konsekwencji nawet kosztować czyjeś życie. Niemal co roku na Mierzei Wiślanej straż pożarna, pogotowie czy morska służba poszukiwania i ratownictwa (SAR) spotyka się z sytuacją, w której przez zastawione szlabany musi wydłużyć drogę dojazdową do poszkodowanych. W tym roku taka sytuacja miała miejsce w Jantarze, gdzie przez zastawiony szlaban straż pożarna wydłużyła czas dojazdu do tonących osób o kilka minut (co mogło kosztować ich życie). 
Przypominamy, drogi leśne nie są drogami publicznymi i nie są dostostosowane do takiego ruchu. Wjeżdżając na drogi leśne musimy liczyć się z mandatem. Takie drogi służą maszynom i samochodom pracującym w lesie oraz służbom ratowniczym jako najszybszy dojazd do poszkodowanych. W związku z tym, że niektórzy kierowcy nie przestrzegają zakazu wjazdu do lasu, stawiane są szlabany, dzięki którym służby mają pewność, że gdy wjadą za zamknięty szlaban, nie trafi im się głęboko w lesie zatarasowana przez przypadkowy samochód droga. Apelujemy do wszystkich osób odpoczywających nad morzem! Korzystajmy z lasu i uroków Mierzei Wiślanej ale róbmy to z głową. Służby ratunkowe, często poruszają się dużymi samochodami z przyczepami dla tego prosimy nie zastawiać szlabanów, nie
wjeżdżać na drogi leśne i nie parkować samochodów na zjazdach na takie drogi. Ty też możesz kiedyś potrzebować pomocy!
Jan Piotrowski
Nadlesnictwo Elbląg

Zumba plażowa

Nekrolog

Obraz może zawierać: ogień, świeczki i noc, tekst „zmarł 8 lipca 2020 r. śp. Lech Stodolski Cześć Jego Pamięci”

 

 

Leszek Stodolski, instruktor ZHP, wybudował z kolegami z Technikum Budowlanego Harcerski Ośrodek Wodny "Zjawa" (obecnie "Bryza") w Elblągu. Był pasjonatem żeglarstwa do ostatnich chwil swojego życia. Przez kilkanaście lat był mieszkańcem Suchacza, gdzie aktywnie wspierał lokalne inicjatywy. Jego społecznym działaniem był np. projekt placu zabaw dla dzieci koło miejscowej świetlicy wiejskiej. (msj)

Kosimy boisko

Kosimy boisko

Dziś tj. 2 lipca br. odbyła się w Suchaczu wielka akcja pn. "Boisko", czyli ciąg dalszy koszenia murawy. Uczestniczyli: Kasia Rogowska, Piotrek Puk, Ola Simińska, Marta Lewandowska, Tomek Przespolewski, Justyna Cebula, Marta Przespolewska, Krzysztof Wiącek, Monika Jarkiewicz i Tomek Cebula. Słowa podziękowania należą się także Panu Leszkowi Lebiodzie, za skoszenie terenu przyległego do świetlicy wiejskiej. 

Wszystkim ww ogromne podziękowania składa Sołtys z Radą Sołecką. 

 

Zobacz zdjęcia: Kosimy boisko

 

msj

awaria wody

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

Jest niezidentyfikowana jak do tej pory awaria wody obejmująca spory obszar terenu nie tylko naszej gminy! Trwa ustalanie przyczyny. Należy się spodziewać, że przerwa w dostawie wody może potrwać kilka godzin.Tym bardziej, że także w Suchaczu nastąpiła awaria wodociągu. 

Tramwajem nad morze

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Wygenerowano w sekund: 0.89
31,700,779 unikalne wizyty