Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Sierpień 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Święto wiatru 14 lipca godz.14.00

Obraz może zawierać: tekst

Wakacje

 

Wakacje!

Życzymy wszystkim dzieciom dobrego wypoczynku i mnóstwa przygód.

 


Bogdaniec

Bogdaniec

Bogdaniec jest jedną z pięciu miejscowości wchodzących w obszar sołectwa Suchacz. Ta niewielka osada ma swój niepowtarzalny klimat, którego mogą tylko pozazdrościć inni. To wszystko dzięki ludziom, którzy tam mieszkają. Wszystkim im należą się słowa ogromnego uznania.  


Przede wszystkim zwraca uwagę czystość i niezwykła dbałość tamtejszych mieszkańców o swoje siedliska. Domów jest tu niewiele, ale wszystkie są starannie zadbane. Przy każdym są gustownie urządzone ogródki z kwiatowymi nasadzeniami. Różnorodność kwiatów i krzewów ozdobnych jest zadziwiająca. Każdy przydomowy fragment ziemi jest wykorzystany dla kwiatów. To prawdziwe oazy spokoju, barw i letnich zapachów. Mieszkańcy każdego takiego ogródka mogą być dumni. To bardzo oryginalne mini ojczyzny, miejsca wypoczynku wśród zadbanej natury. Swoje szczególne miejsca mają tu również ogródki warzywne. Także zadbane, z różnorodnymi roślinami: od kopru poprzez ziemniaki, buraczki, cebulę, fasolkę, ogórki, marchewkę, cukinię itp. Nie brak tu dorodnych jabłoni, grusz, śliw, czereśni i wiśni. Rośnie dosłownie wszystko, co można na bieżąco wykorzystać w kuchni i zakonserwować jesienią na zimę.
Bogdaniec ma swoją ciekawą historię sięgającą XVII wieku. Warto się z nią zapoznać, bo jest tego naprawdę wart! Na internetowej stronie Historia Wysoczyzny Elbląskiej znaleźć można mnóstwo fascynujących informacji. Dzieje się tak za sprawą autora, pana Wiesława Kaliszuka, wybitnego tropiciela historii Wysoczyzny, i nie tylko.
Mówiąc o Bogdańcu warto jeszcze wiedzieć, że miejscowi fani dobrej muzyki organizują co roku (począwszy od 1984 roku) spotkania podobnych entuzjastów. Mają swoje miejsce pn. "Wysypisko", gdzie urządzili kameralny amfiteatr. Najbliższy Muzyczny Meeting już 17 sierpnia br. (szczegóły na stronie: Muzyczny Meeting). Z kolei zwolennicy rozwijania tężyzny fizycznej mają w Bogdańcu nawet mini boisko do piłki nożnej!
I wreszcie na koniec tej krótkiej informacji o Bogdańcu coś specjalnego. Tym nr "1" osady jest przepiękny Zespół Folwarczny z XVIII w. wraz z przyległym parkiem leśnym. Z niedawnej jeszcze ruiny pomału cały obiekt jest restaurowany i niebawem wróci do swojej dawnej świetności. Będzie to prawdziwa perełka architektoniczna na skalę międzynarodową! W rejestrze zabytków jest w osadzie jeszcze budynek mieszkalny Bogdaniec 1 z przełomu XIX i XX wieku, wielorodzinny, piękny dom z czerwonej cegły, dobrze widoczny już z DW 503.

 

 

 

Zobacz serię zdjęć: Bogdaniec 

 

msj

Podziękowania

Sołtys i Rada Sołecka Suchacza dziękują Panom Jackowi i Łukaszowi za prace ziemne jakie wykonali w ramach rekultywacji

sołeckiego fragmentu plaży.

Serdeczne podziękowania należą się także Panu Leszkowi Lebiodzie, za użyczenie specjalistycznego sprzętu wraz z jego ww obsługą. 

Pierwsze wtym roku grzyby

Obraz może zawierać: jedzenie

Puchar Tolkmicka

Puchar Tolkmicka

Puchar Tolkmicka (w poprzednich latach Masfrost Cup) odbędzie się na wodach Zalewu Wiślanego w dniach 14-16 czerwca. Patronat nad regatami sprawuje burmistrz Tolkmicka. Są zaliczane do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego.  


W regatach mogą wziąć udział wyłącznie jednostki posiadające aktualny pomiar KWR. Planuje się podział na trzy grupy startowe. Jednak warunkiem rozegrania regat w każdej grupie jest zgłoszenie przynajmniej czterech jachtów. W przypadku gdy ich liczba będzie mniejsza, klasy zostaną połączone. Lista startowa wraz z podziałem znajdzie się na tablicy ogłoszeń w biurze regat 14 czerwca do godziny 20.30. Odbędzie się maksymalnie sześć wyścigów. Regaty będą ważne przy rozegraniu jednego. W sobotę odbędzie się pięć startów po „trójkącie” lub trasie „up and down” wyznaczonej pławami pneumatycznymi koloru jaskrawego. Natomiast w niedzielę – jeden wyścig długodystansowy po pławach nawigacyjnych. Start do wszystkich wyścigów odbywać się będzie pomiędzy statkiem Komisji a pławą pneumatyczną koloru jaskrawego w kierunku na wiatr. Procedura startowa pięciominutowa. W wynikach ostatecznych nie będą klasyfikowane jachty, które nie ukończyły żadnego wyścigu. Do regat można się zgłaszać elektronicznie na adres: tsiekierko@interia.pl lub osobiście w Biurze Regat (siedziba UKS Tolkmicko) 14 czerwca w godz. 16-20. Organizatorem zawodów jest UKS Tolkmicko, zaś portem Port Tolkmicko. Strona klubu: ukstolkmicko.pl

 

Więcej: Puchar Tolkmicka

Już za miesiąc!

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Lato tuż-tuż

Lato tuż-tuż

Dziś (13 bm.) nad Suchaczem i okolicą przeszła dość gwałtowna burza. Nie było specjalnych wydarzeń z nią związanych. Tymczasem w sąsiednim kaliningradzkim obwodzie spadł grad o średnicy 1-3 cm. Taka pogoda nie rokuje nic złego. Przeciwnie. Kolejne dni mają być znów upalne. W końcu początek lata tuż-tuż:)

Malowanie

Malowanie

Dziś tj. 10 czerwca 2019 r. ciąg dalszy akcji "Liść dębu" czyli malowanie śmietników jakie udało się zrobić Zbyszkowi Dużyńskiemu z resztek placu zabaw. Ekipa w składzie: Kasia, Marta, Monika, Piotrek, Radek i Tomek.

 

Zobacz zdjęcia: Malowanie śmietników 

Wygenerowano w sekund: 0.84
28,345,169 unikalne wizyty