Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Luty 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Prace leśne

Prace leśne

Z uwagi na rozpoczęte dziś (16 stycznia) prace leśne zamknięty został ruch pieszy i rowerowy na wewnętrznej drodze asfaltowej biegnącej z parkingu leśnego w Krasnym Lesie w kierunku Jagodnika. Utrudnienia potrwają maksymalnie do końca lutego.


Droga będzie nieczynna ze względu na prowadzoną w jej bezpośrednim sąsiedztwie wycinkę drzew i związanym z nią ryzykiem wypadku. Droga na odcinku prowadzonych prac zostanie wyraźnie oznaczona. Rozpoczęte prace leśne to tak zwane cięcia rębne, których celem – oprócz pozyskania drewna – jest doprowadzenie do powstania nowego lasu. Dzięki nowoczesnym, zrównoważonym metodom gospodarowania, możemy w miejsce wyciętych drzew przywrócić las zgodny z panującymi w tym miejscu warunkami przyrodniczymi, między innymi stosując naturalne odnowienie. W przyszłości będzie tu rósł las dębowo-bukowy. Przypominamy, że droga przy której prowadzone są prace, to wewnętrzna droga leśna, na której obowiązuje między innymi zakaz wjazdu dla pojazdów silnikowych. Poruszając się taką drogą zawsze należy zachować ostrożność ze względu na możliwość spotkania na niej maszyn leśnych oraz samochodów z drewnem i samochodów służby leśnej. Ze względów bezpieczeństwa prosimy także o stosowanie się do poleceń służby leśnej oraz pracowników Zakładu Usług Leśnych, realizujących prace. 
Prowadzone prace nie obejmują swoim zasięgiem trasy szlaku rowerowego Green Velo. Za utrudnienia przepraszamy. 
     

Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg

Latawce 26. Finału WOŚP

Latawce 26. Finału WOŚP

Latawce są motywem graficznym 26. Finału WOŚP. Dlatego też dzieci ze świetlicy zrobiły piękne kolorowe latawce. Pytanie jest takie: Pod czyim okiem dzieciarnia dokonała tych cudów? Oczywiście, że animatorką zajęć była znana i lubiana Marlena Szulc. Wykonane latawce zostaną teraz wykorzystane do dekoracji świetlicy.

 

msj

Koronkowe serduszko

Koronkowe serduszko

Kolejna perełka, serduszko  home made by Kasia Florek na licytację podczas 26. Finału WOŚP. Koronkowe cudeńko! Warto więc zarezerwować sobie czas na udział w 26. Finale WOŚP w Suchaczu, w tym na udział w aukcji. Fantów jest bardzo dużo i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. 

Aukcja już wkrótce

Aukcja już wkrótce

Piękny metalowy dzwon wykonany przez Józefa Antczaka z Kadyn, przeznaczony na licytację podczas 26. Finału WOŚP. Doskonała robota! Ciekawe w czyje ręce trafi to prawdziwe dzieło sztuki kowalskiej? Przedmiotów i fantów jest sporo i warto przygotować się na aukcję. 14 bm. będzie znakomita okazja do jakiegoś porządnego zakupu, a jednocześnie wsparcia idei WOŚP. 

Nekrolog

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 8.01.2018 r. zmarł przeżywszy lat 70

 
śp. Jarosław Sławek Hirko
 

 

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się wystawieniem Zmarłego w kościele w Suchaczu w dniu 12 stycznia 2018 r. o godz. 09.30.

Msza święta żałobna odprawiona będzie o godz. 10.00, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego do miejsca wiecznego spoczynku

na Cmentarzu Komunalnym Dębica w Elblągu przy Starym Domu Pogrzebowym.

Autobus podstawiony będzie przy kościele w Suchaczu, po mszy świętej. 

 

O czym powiadamia pogrążona w smutku Rodzina 

Konkurs bożonarodzeniowy rozstrzygnięty

Konkurs bożonarodzeniowy rozstrzygnięty

Są już wyniki konkursu na najładniejszą bożonarodzeniową dekorację siedliska w sołectwie Suchacz.

 

Jednomyślnie zwyciężyła dekoracja rodziny Jadczuków z al. Radości. Gratulacje i słowa uznania za kreatywność i dobry smak. Słowa uznania należą się także wyróżnionym siedliskom: Państwa Justyny i Krzysztofa Lachowiczów, Państwa Katarzyny i Jacka Florków, Państwa Izabeli i Franciszka Koszników, Państwa Grażyny i Ryszarda Dudków, Państwa Barbary i  Jana Mellerów i Państwa Hanny i Heinza Kreifelds oraz Państwa Wiesławy i Jana Pokropskich. 

 

 

msj

Nekrolog

2 stycznia 2018 roku zmarł

Franciszek Huczek

Cześć Jego pamięci! 

Trochę o WOŚP

Trochę o WOŚP

26. Finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W drugą niedzielę stycznia 120 tysięcy wolontariuszy będzie kwestowało na rzecz WOŚP na ulicach nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast na całym świecie. Odbędzie się wiele tysięcy koncertów, imprez, happeningów i organizowanych całkowicie oddolnie wydarzeń, a o godzinie 20:00 tradycyjnie niebo rozświetli "Światełko do nieba" - happening będący punktem kulminacyjnym całodziennej akcji.

W Suchaczu kapela Jurka Owsiaka grać będzie od 14.00 do 20.00. 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu poprzednich 25. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 825 mln zł.

Mamy już gadżety na WOŚP!

Mamy już gadżety na WOŚP!

Dziś tj. 4 stycznia br. odebraliśmy z elbląskiego sztabu WOŚP gadżety przeznaczone na 26. Finał w Suchaczu, puszki, plakaty, kubki, identyfikatory itp.  

 

msj

Wygenerowano w sekund: 1.55
26,010,611 unikalne wizyty