Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Październik 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

MTB 2019

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Porzeczki - wiekie możliwości

Porzeczki - wiekie możliwości

Niepozorne owoce, wielkie możliwości. Białe, czerwone i czarne porzeczki wzmacniają odporność, dbają o serce, wzrok, jelita, walczą z infekcjami i nowotworami. To już ostatnia okazja do zrobienia z nich prztworów na zimę. Czerwone są jeszcze do nabycia w Gospodarstwie Sadowniczym w Tolkmicku, ul. Zakopiańska 27. Są jeszcze dostępne brzoskwinie, śliwki, jabłka i gruszki. 
Dojechać łatwo, a przy okazji można zobaczyć piękną panoramę Tolkmicka i Zalewu Wiślanego. Z terenu Gospodarstwa świetnie widać jedno i drugie. No i oczywiscie sad!


Prosto z drzewa!

Prosto z drzewa!

Brzoskwinie prosto z drzewa! Świeżutkie, pachnące i tylko po 3 zł/kg! Do nabycia w Gospodarstwie Sadowniczym w Tolkmicku, ul. Zakopiańska 27, tel. 609 209-177. W gospodarstwie Państwa Kaczorowskich można jeszcze kupić czerwone i białe porzeczki, śliwki, jabłka i gruszki. Wszystko tańsze niż na rynku i dosłownie prosto z sadu! Wszystko to można nabyć w godzinach od 9.00 do 19.00. Warte polecenia są brzoskwinie, bo przetwory z nich są po prostu nie do przebicia! Zresztą z porzeczek i śliwek też. Na zimę - owocowy raj w słoikach, a teraz do pojedzenia...

 

msj

Warsztaty w Kadynach

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Garmin Iron Triathlon Elbląg

Garmin Iron Triathlon Elbląg

Zawody Garmin Iron Triathlon Elbląg na stałe wpisały się w kalendarz zawodów triathlonowych w Polsce! W tym roku triathloniści będą mieli możliwość rywalizowania tu na jedynej atestowanej trasie! Impreza odbędzie się 28 lipca 2019 r., a triathloniści będą mieli do pokonania 3 dystanse: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM! Na każdym dystansie będzie można również wystartować w trzyosobowej sztafecie, w której jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie. Tego samego dnia zostaną rozegrane zawody dla dzieci i młodzieży Garmin Kids.  Centrum imprezy zostanie zlokalizowane nad rzeką Elbląg, w samym centrum elbląskiej starówki. Triathloniści mogą ponownie liczyć na szybką, dokładnie wymierzoną trasę z dobrym asfaltem, która sprzyja biciu rekordów życiowych.

 

W związku z tym, w niedzielę (28.07 br.) w godzinach 08:30-16:00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Zamknięte dla ruchu kołowego będzie Stare Miasto. Z ruchu wyłączone będą również ulice – Studzienna, Stawidłowa, Radomska, Trasa Unii Europejskiej, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Bożego Ciała, Niska, Browarna, Mazurska (zachodnia nitka biegnąca od strony Browaru) oraz droga wojewódzka 503 aż do Kamionka Wielkiego. Mieszkańcy tych ulic, a także ulic do nich przyległych (Dolna, Pływacka, Elektryczna) oraz Rubna i Jagodna w godzinach trwania imprezy nie będą mieli możliwości wyjazdu na drogę wojewódzką 503.

Podróżujący od strony Gdańska, będą kierowani objazdem przez ul. Nowodworską. Dla kierowców planujących poruszanie się w kierunku Suchacza, Kadyn oraz Tolkmicka przygotowany zostanie objazd przez Łęcze. Mieszkańcy Nowakowa, Batorowa oraz Cieplic proszeni są o poruszanie się w kierunku Elbląga drogą przez Kępe Rybacką, Bielnik Drugi oraz Kazimierzowo.

 

msjAdmirał Unrug w Tolkmicku

Admirał Unrug w Tolkmicku

m/s Admirał Unrug będzie kolejną jednostką pływającą m.in. z Tolkmicka do Krynicy Morskiej. Jego armatorem są właściciele tramwaju wodnego m/s Gen. Kutrzeba. Teraz statek stacjonuje w tolkmickim porcie. 

 

msj

To nie są duże gabaryty!

To nie są duże gabaryty!

Wysypisko przy drodze do Pęklewa, naprzeciwko starej cegielni. Takich przedmiotów jak te wyrzucone, Cleaner nie zabiera w ramach tzw. dużych gabarytów. Było to wyraźnie sprecyzowane w komunikacie UMiG Tolkmicko, a wiadomość rozpowszechniona. Właściciel tych śmieci powinien je natychmiast stamtąd usunąć.

 

msj

 


Dni Jakubowe

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

U noju na Warniji

U noju na Warniji

"Sasanki" z KERiI w Suchaczu zawsze godnie reprezentują nasze sołectwo i gminę. Tak było również wczoraj tj. w sobotę 6 lipca br. na festiwalu w Gietrzałdzie. Pojechały, zaśpiewały i przywiozły nagrodę. 

 

Organizatorem II Festiwalu kultur "U noju na Warniji" była Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza wspólnie z Gminą Gietrzwałd, Stowarzyszeniem „Piękny Most” oraz firmą „Rol-Wam”. Suchaczański zespół wystąpił w grupie piosenek biesiadnych. Panie, z wiankami z żywych kwiatów na głowie,  zaśpiewały "Gdybym miał gitarę" i "Stokrotka". Do konkursu stanęło 27 zespołów. "Sasanki" wylosowały ... 27. kolejkę czyli wystąpiły już na sam koniec. Taka daleka pozycja nie wróżyła nic dobrego, ale czarny scenariusz okazał się jak się okazało zupełnie niepotrzebnym zmartwieniem. Zespół "Sasanki" zdobył II miejsce, wywalczając tym samym nagrodę pieniężną wysokości 600 zł, piękny pamiątkowy Dyplom i statuetkę Anioła Miłości. To bardzo wysoka pozycja na przeglądzie, praktycznie najwyższa, bo pierwszej nagrody jury nie przyznało. Powód więc do radości jest tym bardziej wielki, a nagroda jak najbardziej zasłużona.   

 

Zobacz zdjęcia: U noju na Warnij


msj

Wygenerowano w sekund: 0.89
28,674,025 unikalne wizyty