Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Lipiec 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Pasjonat z Pęklewa

Pasjonat z Pęklewa

Autorem pięknych ozdób ogrodowych jest Pan Zenon Sowiński z Pęklewa. Ulubionemu hobby poświęca wiele swojego wolnego czasu. Prezentowane w tym albumie figurki można obejrzeć w Jego ogródku przydomowym. Czytelnicy portalu Suchacz.Eu mogą je podziwiać w naszej galerii zdjęć w dziale "PASJONACI". Bezpośredni link do albumu: http://suchacz.eu/photogallery.php?album_id=77

 

msj

Koleją do Braniewa

Koleją do Braniewa

Takiej okazji po prostu nie można było przegapić! Uruchomina tylko na weekendy Kolej Nadzalewowa natychmiast skusiła do odbycia wycieczki z Suchacza do Braniewa. Główną atrakcją były przepiękne widoki, kórymi zachwycano się już ponad 100 lat temu. Kolej mknęła (jej maksymalna prędkość to ok. 45 km/h) przez urokliwe zakątki Wysoczyzny Elbląskiej, miejscami stykając się niemal z wodami Zalewu Wiślanego. Warto też było zobaczyć mijane stacje kolejowe. Zaniedbane, ale wciąż tajemnicze i piękne. I ta przyroda! Zachęcamy bardzo do odbycia takiej podróży, bo wrażenia naprawdę niezapomniane. Dopiero jak ktoś osobiście odbędzie taką wyprawę, zrozumie, że należy uczynić wszystko, aby Kolej Nadzalewowa nadal istniała. Jest tego warta! Stowarzyszenie Suchacz TAKA Wieś włączy się w działania  mające na celu utrzymanie tej trasy. 

Przypomnijmy, że Kolej Nadzalewowa powstała dzięki olbrzymiej determinacji pajonatów, którzy nie szczędzili sił aby ją uruchimić. Suchacz miał w tym swój spory udział. Chociażby dlatego, że tu właśnie mieszkał właściel HUB. Ale o tym może innym razem...   

 

msj     

Galeria Historyczna

Galeria Historyczna

Galeria Historyczna została wstępnie uporządkowana. W tej chwili zasoby działu podzielone są na miejscowości, co znacznie ułatwi przeglądanie interesujących zdjęć. Kolejnym etapem prac nad tą galerią będzie wykonanie opisów poszczególnych fotografii. 

Zapraszamy do odwiedzania galerii "Zdjęć Historycznych" i zachęcamy do uzupełniania jej zasobów.

 

 

Redakcja portalu  www.Suchacz.Eu  

Prace techniczne

Modyfikacje

Aktualnie trwają prace techniczne nad galeraimi. W związku z tym mogą występować czasowe trudności z dostępem do niektórych  zbiorów. Wszystko jest jednak na dobrej drodze do szybkiego usytematyzowania zasobów. Prosimy o cierpliwośći przepraszamy za utrudnienia.

 

Redakcja portalu Suchacz.Eu 

Pierwszy pociąg

Pierwszy pociąg

W dniu dzisiejszym (9 lipca br.) punktualnie o godzinie 9.38 przyjechał do Suchacza pierwszy pociąg turystyczny powitany uroczyście przez grupę tutejszych mieszkańców. Przypomnijmy, że Linia Kolei Nadzalewowej uruchomina została na okres wakacji. Kursy odbywać się będą w soboty i w niedziele. Z Suchacza, w kierunku Braniewa pociąg będzie jeździł dwa razy, w kierunku Elbląga - trzy razy. Szczegółowy rozklad jazdy oraz ceny biletów podane są w dziele "Rozkłady jazdy".   

 

 

msj

Wersnisaż pasjonatów

Wersnisaż pasjonatów

Elbląskie środowisko kolekcjonerskie i miejscowi muzealnicy przygotowali dla mieszkańców, a także turystów odwiedzających miasto nie lada gratkę. Przez lato w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Elblągu prezentowana będzie wystawa, pokazująca bogactwo niecodziennych zbiorów kolekcjonerskich. Wernisaż wystawy w najbliższy wtorek,12 lipca o godz. 18.

 

Wiecej na Portel.PL: wystawa

 

msj

W sobotę rusza Kolej Nadzalewowa

W sobotę rusza Kolej Nadzalewowa

Piękna trasa turystyczna wzdłuż linii wody, czasem biegnąca przez las to wspaniała atrakcja wakacyjna. W najbliższą sobotę 9 lipca ruszy Kolej Nadzalewowa. Pociągiem będzie można wybrać się w podróż do Suchacza, Kadyn, Tolkmicka, Fromborka i Braniewa.

 

Po torach malowniczej linii kolejowej nr 254 znowu będzie mknął pociąg. W ubiegłym roku, po latach przerwy, samorząd województwa warmińsko-mazurskiego wspólnie z gminami nadzalewowymi podjął się reaktywacji połączenia. W tym roku zadanie będzie kontynuowane. Pociąg, którym podróżni będą mogli odwiedzić Suchacz, Kadyny, Tolkmicko, Frombork czy Braniewo ruszy 9 lipca.
     Kursy zaplanowano na: 9, 10, 16, 17, 23, 24, 30, 31 lipca oraz 6, 7, 13, 14, 15, 20, 21 sierpnia. Pociąg z Elbląga będzie wyruszał o godz. 9.05 i 12.55. Natomiast z Braniewa w kierunku Elbląga o godz. 11.07 i 14.57.
     Cena biletu z Elbląga do Braniewa to 11,50 zł, do Suchacza czy Kadyn 6,30 zł, a do Fromborka 9,50 zł. Ze zniżek może skorzystać młodzież ucząca się do 26. roku życia - 35 proc. po okazaniu legitymacji szkolnej. Dzieci w wieku do 4 lat będą podróżowały za darmo.
     Przewoźnikiem na trasie nadzalewowej będzie firma Arriva PCC, organizatorem Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych, a koordynatorem projektu jest Urząd Marszałkowski w Olsztynie.

 

Rozkład jazdy

Ceny biletów 

 

Więcej informacji na ten temat - czytaj na Portel.pl

 

Uwaga!

Rozkład jazdy Kolei Nadzalewowej oraz cennik biletów także na naszym dziale "Rozkłady Jazdy"

Kondolencje

Wyrazy szczerego współczucia Rodzinie zmarłego

Zdzisława Dąbrowskiego

składa redakcja portalu Suchacz.Eu

Mistrzostwa Świata

Mistrzostwa Świata

W najbliższy weekend  (9-10) rozegrane zostaną międzynarodowe zawody IARU HF Champioship. Obok tradycyjnych grup klasyfikacyjnych jest w nich odrębna grupa tzw. stacji „HQ” czyli centralnych radiostacji krajowych z poszczególnych związków krótkofalarskich. Przewiduje się udział ponad 50 takich zespołów operatorskich. Zachęcamy do nawiązywania z nimi łączności bo w ten sposób będzie można zdobyć pamiątkowy dyplom W-HQ-S Award. Warto jeszcze wiedzieć, że za nawiązanie największej ilości QSOs z różnymi stacjami HQ (z jak największej ilości krajów) przewidziana jest nagroda specjalna. W zawodach weźmie udział radiowstacja Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś o znaku wywoławczym SP0CFF. 

 

sp2fap   

Wygenerowano w sekund: 1.51
27,298,970 unikalne wizyty