Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Kwiecień 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Komunikat

Komunikat

Spotkanie członków Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś (SSTW) odbędzie się w dniu 8 bm. (środa) o godzinie 18.00.

 

msj   

Gdzie ten napis?

Gdzie ten napis?

Czy ktoś wie, gdzie jest w Suchaczu taki napis? Może ktoś zna historię tego obiektu? Prosimy o kontakt pod adres: msj@post.pl

 

msj

Kamień Złotego Wina

Kamień Złotego Wina

Praktycznie za pierwszym podejściem (od strony majątku w Ostrobrzegu) udało się odnaleźć kolejny głaz narzutowy pn. "Kamień Złotego Wina" w Rezerwacie Buki Wysoczyzny Elbląskiej. Pomimo, że kamień ma rzeczywiście imponującą wielkość (patrz fotografia obok), jest dość dobrze ukryty w głębokim jarze. W jego odnalezieniu pomogły namiary GPSSmile Wycieczka bardzo udana, bo przy okazji odkryto następny niezwykły zakątek Wysoczyzny Elbląskiej.    

 

Zdjęcia z dzisiejszej wyprawy - patrz "Turystyka" w Galerii Zdjęć.

 

msj   

Motory przemknęły

Motory przemknęły

Kilka minut po godzinie 13.00 przez Suchacz przemknęła grupa motorów - uczestników Międzynarodowego Zjazdu Motocyklowego zorganizowanego przez klub "Kardan" w Tolkmicku. Widowisko było niezwykłe, bo tak wielkiej ilość pięknych motorów na naszej drodze 503 często się nie ogląda. Różnorodność maszyn była wielka, i praktycznie każda z nich mogła by być przedmiotem marzeń niejednego entuzjasty motoryzacji. Brakowało tylko motorów z wózkami bocznymi. Był tylko jeden, ale za to jaki piekny! Trochę szkoda, bo te zawsze robią szczególne wrażenie. 

 

Fotoreportaż z tego niecodziennego wydarzenia - patrz Wydarzenia w galerii zdjęć.

 

 

msj     

Kamień Etzdorfa

Kamień Etzdorfa

W niezwykle trudno dostępnym miejscu posadowniony jest wielki pamiątkowy kamień poświęcony Ruedigerowi von Etzdorfowi - administratorowi Kadyn w latach 1898-1930. Po kilku nieudanych podejściach w dniu dzisiejszym został wreszcie odnaleziony! Ma bardzo ciekawą historię, którą już wkrótce zaprezentujemy Państwu w naszym dziale historycznym. 

 

Fotoreportaż z wycieczki - patrz  "Turystyka" w Galerii zdjęć. 

 

msj   

Dzień Dziecka w Suchaczu

Dzień Dziecka w Suchaczu

Dzieciom z Suchacza, ale nie tylko, dedykowana była impreza zorganizowana z okazji dzisiejszego ich święta. Przyciągnęła chyba wszystkie miejscowe dzieci, a gośćmi specjalnymi była kilkunastoosobowa grupa z Łęcza. Chłodna pogoda nie pozwoliła co prawda na imprezę pod gołym niebem, ale ogromny namiot na plaży był znakomitym rozwiązaniem. Było w nim ciepło i przytulnie. Dodatkowych emocji dostarczały różnorodne gry i zabawy prowadzone przez Jolę Figową i Małgorzatę Kaszubowską. Atrakcji było bardzo dużo i dzieci ani przez chwilę nie mogły się nudzić. Były konkursy z nagrodami, w których każde dziecko zdobywało upominki. Powodzeniem cieszył się np. konkurs plastyczny, w którym kilkunastu malców wykazało się prawdziwymi zdolnościami malarskimi. Najmłodsi wykazywali się zręczością w łowieniu ryb, starsze popisywały się w ćwiczeniach z kółkami (hula hop) i skakankami. Szczególnym powodzeniem cieszyły się przejażdżki specjalnym wozem ciąganym przez quada, a kierowanym przez samego szefa - Lecha Madeja. Imprezę uatrakcyjniały malowanie dziecięcych twarzy i rąk. Organizatorzy serwowali dzieciom cukrową watę, pączki itp. smakołyki. Jednym słowem impreza udana i godna powtórzenia innym razem. Najważniejsze, że podobała się dzieciom! No  ale w końcu to dla Nich ona byłaSmile           

 

Fotoreportaż z imprezy - patrz galeria "Wydarzenia". 

 

msj

Czy wiesz, że? - część 4

Czy wiesz, że? - część 4

Peter Menzel, znakomity amerykański fotograf pokusił się o pokazanie w oryginalny sposób ile jedzenia spożywa przeciętna rodzina w ciągu jednego tygodnia. Wyniki jego pracy są niezwykle interesujące. Na fotografii obok rodzina z Ekwadoru, która w ciągu 1 tygodnia spożywa żywności za 31 USD. Jutro pokażemy kolejną rodzinę i jej tygodniową porcję żywności. 

 

Prezentowana fotografia jest autorstwa Petera Menzela. 

Rekomendujemy odwiedzenie internetowej witryny tego znakomitego artysty: http://www.menzelphoto.com

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Wszystkiego najlepszego
szczęścia i radości moc
ciepłego słoneczka co dzień
kolorowych snów co noc...Wszystkim dzieciom w dniu Ich święta dużo radości życzą członkowie Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś.  

Wyniki sprawdzianu

Wyniki sprawdzianu

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki sprawdzianu po szkole podstawowej. PortEl.pl szczegółowo informuje o tym istotym wydarzeniu na swojej stronie: http://www.portel.pl/artykul.php3?i=50180  Warto zwrócić uwagę na wyniki uczniów z gminy Tolkmicko.  

 

us

Wygenerowano w sekund: 1.67
27,077,568 unikalne wizyty