Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Wrzesień 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Ocalić od zapomnienia

Ocalić od zapomnienia

15 października "Sasanki" - sekcja wokalna miejscowego Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów - uczestniczyły w Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych w Braniewie. Hasłem przewodnim przezentacji było "Ocalić od zapomnienia", i właśnie pod takim kątem ułożony był repertuar 14  wystepujących zespołów. Konfrontacja wypadła znakimicie. Nie było zamiarem organizatora - Braniewskiego Centrum Kultury - wyłanianie zwycięzców tej imprezy. Chodziło o pokazanie ludzi, którzy swój wolny czas spędzają na wspólnym śpiewaniu. Mówi o tym m.in. Dorota Dużyńska z "Sasanek" przed kamerą TV Vectra. Patrz: Przegląd w Braniewie   

 

Z przeglądu nasze Panie przywiozły Dyplom Uczestnictwa i piękny, oryginalny obraz. Gratulujemy! 

 

 

Zespół Redakcji Serwisu Informacyjnego Suchacz.Eu       

 

Foto. archiwum redakcji

ARISS w Mikołowie

ARISS w Mikołowie

21 października br. dokładnie o godzinie 20:04 uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie połączyli się – w ramach programu ARISS – szkolna łączność z ISS z Międzynarodową Stacją Kosmiczną. Połączenie, które trwało ok. 10 minut  było możliwe dzięki dużej pomocy krótkofalowcom z klubu SP9PKS. Transmisja odbierana była doskonale w siedzibie radiostacji SP0CFF zainstalowanej przy redakcji MK QTC w Suchaczu. Sygnał – pomimo zwykłej anteny pionowej – był bardzo silny, a całą transmisja z kosmosu bardzo czytelna. Gratulacje dla mikołowskich uczniów oraz dla zespołu realizującego z SP9PKS.  

 

msj

Pełnomocnik ds. Seniorów

Pełnomocnik ds. Seniorów

Pani Teresa Urban z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu została Pełnomocnikiem Prezydenta Elbląga do spraw Seniorów. Dzisiaj otrzymała z rąk Prezydenta Miasta oficjalny dokument. Swoją funkcję będzie pełniła społecznie.

Do Pełnomocnika ds. Seniorów należeć będzie:

- koordynowanie spraw związanych ze środowiskiem kombatanckim oraz osób starszych, a w szczególności z organizacjami pozarządowymi, które zajmują się problematyką osób starszych i kombatantów,

- opracowywanie, przygotowywanie i wdrażanie programów współpracy samorządu lokalnego z tymi organizacjami.

Dyżury Pełnomocnika ds. Seniorów pełnione będą w każdy piątek, w godzinach 10.00-12.00 (w siedzibie Uniwersytetu III Wieku - ul. Rzeźnicka 14-15 B-C, tel. 55 648 69 35).

Pierwszy dyżur już 21 października 2011 r.

 

źródło: www.umelblag.pl

Mieszkać na wyspach

Mieszkać na wyspach

Pomiędzy Toronto i Ottawą, St Lawrence River zwęża się i zaczynają się pojawiać wyspy i wysepki. Obszar ten znany jest jako Thousand Islands. Ale wysp jest więcej niż tysiąc, prawie 1400. Od Rockport, można skorzystać z łodzi i wybrać się na wycieczkę. Z pokładu statku można między innymi podziwiać najmniejszy międzynarodowy most na świecie, o długości zaledwie 4 m, który łączy dwie wyspy, należącą do Kanady z leżącą na amerykańskich wodach.

Zachęcam do obejrzenia w naszej galerii Rozmaitości tylko małego fragmentu tego niezwykłego miejsca. Bezpośredni link do albumu: Mieszkać na wyspach

 

msj

Tylko dla kobiet...

Tylko dla kobiet...

Jak się najskuteczniej odchudzić i stracić 2000 kalorii w krótkim czasie? Zobacz koniecznie krótki film pod adresm: odchudzanie

 

Info: Barbara M.

Łączność z ISS

Łączność z ISS

We wtorek odbyła się trzecia narada zespołu ds. łączności ze stacją orbitalną ISS.  Uzgodniono kilka istotnych elementów do pracy grupy odpowiedzialnej za realizację projektu. Zdecydowano także na objęcie  przedsięwzięciem wszystkich organizacji w Suchaczu,  w tym Rady Sołeckiej. Specjalne posiedzenie w rozszerzonym gronie planowane jest na najbliższy poniedziałek (24 bm.) o godzinie 17.30.

 

msj

Makabryczny finał wyprawy, kanibal zjadł turystę

Newsy

Policja aresztowała Polinezyjczyka, który zamordował, a następnie zjadł niemieckiego turystę, Stefana Ramiego. Kanibal był przewodnikiem Ramiego, który wraz z dziewczyną odbywał rejs dookoła świata - podaje mirror.co.uk.

 

Więcej na ten temat, czytaj na onet.pl: Makabryczny finałą wyprawy

ISS w JOTA-2011

ISS w JOTA-2011

W ramch trwającego festiwalu skautów JOTA, podczas dzisiejszych przelotów na Ziemią, przebywający na pokładzie stacji kosmicznej ISS Mike Fossun KF5AQG (na fotografii obok) nawiązywał łączności na częstotliwości 144.800 MHz używając znaku wywolawczego NA1SS. W Suchaczu sygnał z ISS słyszalny był bardzo dobrze przez ok. 12 minut.

 

Fotografia KF5AQG - NASA.

 

Aktualne położenie stacji kosmicznej ISS można śledzić pod adresem: NASA 

 

 

msj

Marsjański konkurs dla szkół

Marsjański konkurs dla szkół

W ubiegłym roku zaprosiliśmy Was do przeniesienia się w czasie o 100 lat. W tym roku chcemy pójść jeszcze o krok dalej – przenieśmy się wspólnie nie tylko w czasie, ale i w przestrzeni – weźmy udział w Wyprawie na Marsa.

Multimediawszkole.pl zaprasza wszystkich Uczniów i Nauczycieli do udziału w V już edycji konkursu „Klasa ze snów”. Tegorocznym tematem jest „Wyprawa na Marsa”.
Stwórzcie pracę o tym jak może wyglądać szkoła, bądź lekcja na Marsie, albo przedstawcie klasową wyprawę w kosmos. Wykorzystajcie swoją wiedzę i wyobraźnię – wszystkie pomysły i wizje, nawet te niespotykane i szalone – są mile widziane.

Do dyspozycji macie wszystkie techniki plastyczne, a także animacje komputerowe. Możecie pracować samodzielnie lub w grupie przyjaciół. Zapoznajcie się uważnie z zasadami konkursu oraz regulaminem.

Teraz jest czas na Waszą wyobraźnię, pomysły i kreatywność – do dzieła!
Na zwycięzców czekają cenne nagrody.Więcej informacji - patrz: Portal Klasa ze snów 

http://www.klasazesnow.pl

Wygenerowano w sekund: 1.52
27,486,279 unikalne wizyty