Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Październik 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Zawody

Zawody

W dniu dzisiejszym tj. 11 czerwca br. rozgrywane są zawody radiostacji klubowych.  Trwają 2 godziny i polegają na nawiązaniu jak nawiększej  ilości  łączności  z innymi  uczestnikami.  Radiostacja  SSTW bierze w nich udział w osadzie dwóch operatorów. Stacja QRV tylko na CW czyli na telegrafii.

 

sp2fap

Praktyczny przypominacz

Praktyczny przypominacz

Polecamy używanie praktycznego przypominacza onLine Memo to Me. Jest bardzo łatwy w obsłudze, a może spełniać pożyteczną rolę w naszym zyciu. Memo to Me przypomiona o rocznicach, imieninach i innych istotnych wydarzeniach. Patrz dział Reklama - buton Memo to Me, bezposredni link: http://www.memotome.com 

 

 

gja

Na Grabowym Wzgórzu

Na Grabowym Wzgórzu

8 bm. odbyło się kolejne robocze spotkanie członków Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś. Tym razem tematem przewodnim były sprawy organizacyjne dot. Nocy Świętojańskiej - plenerowej imprezy jaka będzie miała miejsce z 23 na 24 czerwca br. Już dziś warto zaplanować sobie w niej udział, bo program zapowiada się bardzo interesująco. 

 

Zachęcamy także do zapoznania się z historią Nocy Świętojańskiej świetnie opisanej na specjalnie poświęconej witrynie internetowej pod adresem: http://www.nocswietojanska.swieta.biz/   

 

Fotoreportaż ze spotkania grupy SSTW - patrz Archiwum X w Galerii zdjęć

 

 

msj

Szukamy dobrego domu

Szukamy dobrego domu:
  

 

Obrazy: arawa.jpg Obrazy: gaja.jpg Obrazy: hold.jpg

 

Arawa to po filipińsku słońce               Gaja to po grecku Ziemia                        Hold to po węgiersku Księżyc

        (zamówiona)                                        (zamówiona)                                                              (zamówiony)

 

Obrazy: jorda.jpg Obrazy: lok.jpg Obrazy: mart.jpg

 

Jorda to po norwesku Ziemia                       Lok to po tajsku Ziemia                          Mart to po katalońsku Mars

                                                                                                                                    (zamówiony)

 

Obrazy: suno.jpg Obrazy: tero.jpg Obrazy: toka.jpg

 

Suno to po esperancku Słońce              Tero to po esperancku Ziemia              Toka to po albańsku Ziemia

           (zamówiony)                                      (zamówiony)                                                                     (zamówiona)

 

Obrazy: luna_z_dziecmi.jpg

 

Luna (matka szczeniąt) ze swoimi dziećmi.

 

 

Tel. 500 378374 lub eMail: dtm@fotorevers.eu

Komunikat

Komunikat

Spotkanie członków Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś (SSTW) odbędzie się w dniu 8 bm. (środa) o godzinie 18.00.

 

msj   

Gdzie ten napis?

Gdzie ten napis?

Czy ktoś wie, gdzie jest w Suchaczu taki napis? Może ktoś zna historię tego obiektu? Prosimy o kontakt pod adres: msj@post.pl

 

msj

Kamień Złotego Wina

Kamień Złotego Wina

Praktycznie za pierwszym podejściem (od strony majątku w Ostrobrzegu) udało się odnaleźć kolejny głaz narzutowy pn. "Kamień Złotego Wina" w Rezerwacie Buki Wysoczyzny Elbląskiej. Pomimo, że kamień ma rzeczywiście imponującą wielkość (patrz fotografia obok), jest dość dobrze ukryty w głębokim jarze. W jego odnalezieniu pomogły namiary GPSSmile Wycieczka bardzo udana, bo przy okazji odkryto następny niezwykły zakątek Wysoczyzny Elbląskiej.    

 

Zdjęcia z dzisiejszej wyprawy - patrz "Turystyka" w Galerii Zdjęć.

 

msj   

Motory przemknęły

Motory przemknęły

Kilka minut po godzinie 13.00 przez Suchacz przemknęła grupa motorów - uczestników Międzynarodowego Zjazdu Motocyklowego zorganizowanego przez klub "Kardan" w Tolkmicku. Widowisko było niezwykłe, bo tak wielkiej ilość pięknych motorów na naszej drodze 503 często się nie ogląda. Różnorodność maszyn była wielka, i praktycznie każda z nich mogła by być przedmiotem marzeń niejednego entuzjasty motoryzacji. Brakowało tylko motorów z wózkami bocznymi. Był tylko jeden, ale za to jaki piekny! Trochę szkoda, bo te zawsze robią szczególne wrażenie. 

 

Fotoreportaż z tego niecodziennego wydarzenia - patrz Wydarzenia w galerii zdjęć.

 

 

msj     

Kamień Etzdorfa

Kamień Etzdorfa

W niezwykle trudno dostępnym miejscu posadowniony jest wielki pamiątkowy kamień poświęcony Ruedigerowi von Etzdorfowi - administratorowi Kadyn w latach 1898-1930. Po kilku nieudanych podejściach w dniu dzisiejszym został wreszcie odnaleziony! Ma bardzo ciekawą historię, którą już wkrótce zaprezentujemy Państwu w naszym dziale historycznym. 

 

Fotoreportaż z wycieczki - patrz  "Turystyka" w Galerii zdjęć. 

 

msj   

Wygenerowano w sekund: 1.87
19,301,515 unikalne wizyty