Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Czerwiec 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Majówka 2011 - Festyn Rodzinny

Majówka 2011 - Festyn Rodzinny

Przy pięknej słonecznej pogodzie odbył się Festyn Rodzinny "Majówka 2011" zorganizowany przez Kierownictwo Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Radę Rodziców. Cała impreza przebiegała w nastroju lat siedemdziesiątych. Na początku dzieci przypomniały zebranym piosenki z tamtych lat. Na tyle sugestywnie, że rodzice i zgromadzeni goście bawili się przy nich znakomicie. Dobry klimat festynu uzupełniały stragany z doskonałym wiejskim jadłem. Powodzeniem cieszyła się wojskowa grochówka, chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym, kiełbaski z rożna i zimne piwo. Na deser były ciasta, wszystkie z tzw. "domowego wypieku". Jednym słowem: palce lizać! Na specjalną uwagę zasługiwał późniejszy występ Pani Zdzisławy Buczak, przy której piosenkach bawiono się do zmierzchu. Żal było kończyć...   

 

Festyn był sporą atrakcją dla przyzjezdnych. Parkingi zapełnione były samochodami gości, którzy czas spędzili również na miejscowej plaży i w uroczej restauracji "Zapiecek". Jak widać, Suchacz był dobrze przygotowany także pod kątem turystów.  

 

Fotoreportaż z imprezy - patrz " Wydarzenia" w dziale "Galerie Zdjęć"  (zdjęcia od 1 do 47). Po kliknięciu kursorem myszki na obrazku otwiera się on w większej rozdzielczości.

Bezpośredni link - http://suchacz.eu/photogallery.php?album_id=3

 

Sylwester Jarkiewicz    

Wilki obok nas

Wilki obok nas

Populacja wilków na terenie Wysoczyzny Elbląskiej jest niewielka. Szacuje się, że w tutejszych lasach żyje od 5 do 7 sztuk tych drapieżników. Polują na zwierzęta leśne. Jednak, gdy brakuje im jedzenia, mogą wychodzić poza obręb lasu i atakować zwierzęta hodowlane. Dzieje się to w nocy lub nad ranem.

 

Więcej na ten temat: http://www.portel.pl/artykul.php3?i=49759

Festyn rodzinny

Festyn rodzinny

Jutro tj. 14 bm. (sobota) odbędzie się Festyn Rodzinny organizowany przez miejscową Szkołę Podstawową i Radę Rodziców. Początek imprezy o godzinie 14.00 przed świetlicą "Zefirek". W programie liczne zabawy, piosenki i występy. Na miejscu będzie można zjeść m.in. grochówkę, chleb ze smalcem, frytki, kiełbaskę oraz posmakować miejscowych słodkich wypieków.

 

 

msj     

Home

Home

Polecam obejrzenie niezwykłego filmu "Home". Koniecznie z włączonymi głośnikami. Bezpośreni link:

http://www.youtube.com/watch?v=jqxENMKaeCU&feature=watch-now-button&wide=1

 

 

msj

Quo Vadis Contest

Quo Vadis Contest

Z okazji 165. rocznicy urodzin Henryka Sienkiewicza, polskiego powieściopisarza, nowelisty i publicysty laureata Nagrody Nobla z dziedziny literatury, w najbliższą sobotę (14 bm.) radiostacja Stowarzyszenia Suchacz Taka Wieś weźmie udział w krajowych zawodach krótkofalarskich pn. "Quo Vadis Contest".  

 

 

msj

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

Dzięki staraniom Aleksandry Gierasimiuk (radnej z gminy Tolkmicko), 11 bm. gościem Stowarzyszenia Suchacz Taka Wieś była Mariola Pryzwan (na zdjęciu obok), biografistka takich postaci jak Anna German, Zbigniew Cybulski, Anna Jantar, Maria Dąbrowska, Władysław Broniewski, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Halina Poświatowska i in. Spotkanie było wyjątkową okazją do poznania tajemnic warsztatu biografa, a także prezentacji ciekawostek o bohaterach tej wybitnej pisarki. Niektórych tylko, bo czas był mocno ograniczony. Po spotkaniu każdy mógł kupić dowolną książkę z autografem autorki. Skorzystali z tego wszyscy obecni.

 

O tym jak barwnie można przedstawić swoich książkowych bohaterów warto odwiedzić serwis You Tube. Bezpośredni link: http://www.youtube.com/watch?v=Z99l-IsD5hk&feature=player_embedded#at=17

 

Fotoreportaż ze spotkania w Suchaczu zamieszczony jest w galerii "Archiwum X".            

 

 

(msj)

Newsletter COP

Newsy

OTWARTE KONKURSY OFERT DLA ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO
W ramach ogłoszonych przez Prezydenta Miasta Elbląga konkursów, organizacje pożytku publicznego mogą ubiegać się o dofinansowanie następujących działań:
   organizacja zajęć warsztatowych oraz przeprowadzenie miejskiego przeglądu młodych talentów
   zorganizowanie jednej imprezy ekologicznej z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu i Sprzątania Świata (17.09.2011) oraz koordynacja imprez towarzyszących
   Europejskiemu Tygodniowi Zrównoważonego Transportu (16-22.09.2011)
   organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Elbląga w okresie wakacji letnich (w ramach profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w 2011 roku)
Więcej informacji: cop.elblag.pl/?page=articles&cat=48

Pasja Mirka Melerskiego

Pasja Mirka Melerskiego

O swojej pasji kolekcjonerskiej w dzisiejszej audycji radiowej emitowanej z Wirtualnego Centrum Kultury "Światowid" opowiadał Mirosław Melerski w rozmowie z Agnieszką Jarzębską. Temat siedzisk jest wciąż żywy z racji trwającej w elbląskim Muzeum Archeologiczno-Histrorycznym wystawy. Jeśli ktoś nie widział tych wspaniałych ekspozycji może to jeszcze uczynić. Przed pójściem na wernisaż warto posłuchać samego autora, który w ujmujący sposób opowiada o swojej pasji. Bezpośredni link do studia radiowego: http://eswiatowid.pl/index.php?page=news&ShowOne=5919     

 

Temat kolekcji rodziny Thiel Melerski i twającego wciąż wernisażu był przedmiotem wykładu naszego Kolegi ze Stowarzyszenia Suchacz Taka Wieś w elbląskiej Kawiarence Historyczniej Clio. Więcej o tym wydarzeniu - patrz: http://www.portel.pl/artykul.php3?i=49693

 

 

msj

Ku pamięci

Ku pamięci

7 maja br. dodano do portalu podstronę poświęconą ludziom, którzy odeszli od nas na zawsze (kliknij Ku Pamięci w Nawigacji). Prosimy o ewentualną korektę listy i jej uzupełnienie o inne jeszcze znane Ci Osoby. Jest propozycja aby przy każdym nazwisku podawać dodatkowe dane w postaci roku urodzenia i śmierci, a także zamieszczać fotografie z krótkimi biografiami. Pomysł jak najbardziej godny wdrożenia. Informacje takie można przesyłać na adres redakcji portalu: qtc@post.pl

 

msj 

Wygenerowano w sekund: 1.17
15,669,037 unikalne wizyty