Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Kwiecień 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Co nas czeka...

Co nas czeka...

21 października br. Zespół Szkół Technicznych w Mikołowie pomyślnie zrealizował bezpośrednią łączność radiową ze stacją orbitalną ISS. Było to wielkie wydarzenie w życiu szkoły i ogromne przeżycie dla uczniów, którzy mieli niepowtarzalną okazję do osobistej rozmowy z astronautą z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Warto zobaczyć samą tę łączność w serwisie YouTube, aby chociaż w małym stopni mieć wyobrażenie o tym co nas w Suchaczu czeka:)

Bezpośredni link do filmu: łączność z ISS 

 

Prowadzącym łączność był Piotr Staniek, SP9TPZ.

 

 

sp2fap

Zadania publiczne

Zadania publiczne

Burmistrz Gminy Tolkmicko zaprasza organizacje pozarządowe do składania wniosków na realizację zadań z zakresu ułatwienie dostępu do kultury szerokiemu gronu odbiorców na terenie Gminy Tolkmicko.

Informacje szczegółowe:
Nazwa zadania: Ułatwienie dostępu do kultury szerokiemu gronu odbiorców.

Przedmiotem konkursu są zadania realizowane na rzecz mieszkańców Miasta i Gminy Tolkmicka  w celu wzbogacenia oferty kulturalnej oraz upowszechniania kultury i sztuki.

Formy realizacji zadania to wykonanie koncertu, spektaklu, widowiska, wystawy, festiwalu, przeglądu, imprezy kulturalno – rozrywkowej itp.

Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizacje tego zdania: 26.000,00zł (słownie:dwadzieścia sześć tysięcy złotych).

Zlecanie zadania publicznego odbędzie się w formie wsparcia jego realizacji. Wysokość udzielonej dotacji z budżetu gminy Tolkmicko dla danego zadania nie może przekroczyć 80% całkowitych jego kosztów.

Oferta winna być skierowana do mieszkańców obszarów wiejskich gminy Tolkmicko.

Dotacje nie będą udzielane na zakupy inwestycyjne, prace remontowo-budowlane i na koszty administracyjno - biurowe oferenta.

Oferty należy składać:

    osobiście w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Tolkmicko, ul. Portowa 2, 82-340 Tolkmicko, pokój Nr 13, sekretariat Urzędu,
    korespondencyjnie na adres: Urząd Miasta i Gminy Tolkmicko, ul. Portowa 2, 82-340 Tolkmicko (obowiązuje data wpływu), do 24 listopada 2011 r. do godz.15.00.


Oferty należy składać w zamkniętej kopercie. Koperta powinna być opisana z oznaczeniem nazwy i adresu podmiotu oraz nazwy zadania, którego dotyczy oferta. Dla prawidłowej identyfikacji oferty na kopercie należy umieścić dopisek: „Ułatwienie dostępu do kultury szerokiemu gronu odbiorców”.

Szczegółowe ogłoszenie znajduje się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Tolkmicko.

Konsultacje z Burmistrzem

Konsultacje z Burmistrzem

Burmistrz Gminy Tolkmicko zaprasza do udziału w konsultacjach rocznego programu współpracy Gminy Tolkmicko z organizacjami pozarządowymi na rok 2012.
Do udziału w konsultacjach zaproszone są wszystkie organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, działające na terenie Gminy Tolkmicko.
Konsultacje prowadzone są w oparciu o publikację ogłoszenia za pośrednictwem Biuletynu Informacji Publicznej oraz zgłaszanych do Burmistrza pisemnych opinii i uwag do projektu programu współpracy.
Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie konsultacji jest Pan Michał Bejer.


Link do programu: Roczny program
źródło: www.tolkmicko-umig.bip-wm.pl

Kadyny w obiektywie Jaca5a

Kadyny w obiektywie Jaca5a

W galerii zdjęć, w podgalerii Blisko i nieco dalej w albumie "Kadyny / Cadinen" zamieszczonych zostało 116 zdjęć autorstwa Jaca5a. Bezpośredni link do tego albumu: Kadyny

Uwaga! Kliknięcie na miniaturę otwiera daną fotografię, kliknięcie powtórne na obrazku pokazuje go w lepszej rozdzielczości. Zachęcamy do oglądania.

 

msj

 

 

 

Mamy milion

Mamy milion

W dniu dzisiejszym licznik odwiedzin naszego portalu www.suchacz.eu pokazał magiczną liczbę 1.000.000. To dobry wynik, zważywszy, że istniejemy w Internecie dopiero od pół roku. Dziękujemy i zachęcamy do kolejnych odwiedzin oraz współpracy redakcyjnej.

 

Redakcja serwisu Suchacz.Eu

V Spotkanie Grupy Roboczej ARISS-Suchacz

V Spotkanie Grupy Roboczej ARISS-Suchacz

7 listopada br. odbyło się piąte już spotkanie Grupy Roboczej ds. ARISS-Suchacz z przedstawicielami wszystkich miejscowych organizacji społecznych, którzy wcześniej zadeklarowali swój udział w projekcie. Omawiano wstępny zakres pomocy jakiej mogą udzielić poszczególni partnerzy w realizacji przedsięwzięcia. W dyskusji sporo miejsca poświęcono estetyzacji wsi jako jednego z istotnych elementów poprzedzających planowane wydarzenie. W spotkaniu uczestniczyli: Dorota Chamczyk, Aleksandra Gierasimiuk, Dorota Rynkiewicz, Barbara Iwko, Janina Piotrowska, Jolanta Grzebiela, Mirosław Melerski, Robert Wojtusiak, Piotr Nowicki, Zygmunt Madera i Sylwester Jarkiewicz (sp2fap). Uzgodniono zapoznanie z projektem rodziców dzieci uczęszczających do NSPiOP. Spotkanie z pokazem multimedialnym ARISS odbędzie się 14 bm. 

 

sp2fap         

O odległych rejonach Kaukazu

O odległych rejonach Kaukazu

Filia nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej zaprasza w czwartek 10 listopada o godz. 17 na spotkanie w ramach cyklu „Podróże dalekie i bliskie - opowieści elblążan”. Tym razem usłyszymy o odległych i mało znanych rejonach Kaukazu i Kabardo-Bałkarii. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników bliskich i dalekich podróży. Wstęp wolny!
Nasze informacje o Kabardo-Bałkarii są znikome. Republika leży w zachodniej części Kaukazu Północnego. Właśnie na terenie Kabardo-Bałkarii, tuż przy granicy z Gruzją znajduje się najwyższy szczyt Kaukazu - Elbrus. Aby dowiedzieć się czegoś więcej o tym rejonie - zapraszamy na czwartkowe spotkanie.
     I ty możesz być bohaterem kolejnych spotkań w ramach cyklu „Podróże dalekie i bliskie - opowieści elblążan”. Jeśli byliście w ciekawym miejscu i chcielibyście podzielić się wrażeniami i opowieściami z podróży z innymi, zapraszamy do zgłaszania się w Filii nr 6 (tel. 55 61 10 144).

 

 

Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska

Koniec wojny na Mierzei

Koniec wojny na Mierzei

(...) U ujścia Wisły i na Mierzei Wislanej II wojna światowa zakończyła się później, niż w Berlinie. Opóźnieniu zakończenia walk winne były inaczej ustawione zegarki i wzajemna nienawiść. Wcześniej, na tym skrawku lądu między wodami morza i zalewu, przez trzy miesiące trwały ciężkie walki. Dziesiątki tysięcy niemieckich żołnierzy biły się tu dla osłony ewakuacji ludności cywilnej i dla szansy własnego odwrotu. Sowieci atakowali ich bez pardonu aż do 9 maja 1945 roku.(...) 

 

W dziale Artykuły publikujemy ciekawy materiał fotograficzny dot. ostatnich chwil wojny na Mierzei Wiślanej. Autorem opracowania jest Tomasz Gliniecki - Kierownik Działu Edukacji i Promocji Muzeum Archeologiczno Historycznego w Elblągu. 

 

Bezpośreni link do artykułu: Koniec wojny na Mierzei Wislanej

 

msj

Blisko i nieco dalej

Blisko i nieco dalej

W naszej Galerii zdjęć założony został nowy album "Blisko i nieco dalej", w którym prezentowane będą fotografie miejscowego fotografa Jaca5a. W tej chwili dostępna jest podgaleria z 60. zdjęciami z Suchacza. Bezpośredni link: Jaca5a  

 

W kolejnych galeriach przezentować będziemy ciekawe fotografie z pobliskich miejscowości.

 

Zachęcamy!

 

 

msj

Wygenerowano w sekund: 1.52
27,077,496 unikalne wizyty