Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Grudzień 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Spotkanie w altanie

Spotkanie w altanie

Kolejne spotkanie członków i sympatyków stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś odbędzie się 30 bm. (wtorek) o godzinie  18.00  w  altanie przy ulicy  Wielmoży. 

 

msj

Kikoły koło Kadyn

Kikoły koło Kadyn

Kikoły były folwarkiem Tolkmicka. Powstały w czasach polskich, jednakże nie wiemy kiedy dokładnie. Nazwa wywodziła się od ... kurczaków lub kurnika.

Więcej na temat tej małej miejscowości w pobliżu Kadyn można przeczytać w kolejnym artykule Danuty Thiel-Melerskie. Bezpośredni link: Kikoły

 

Na zdjęciu obok młyn w Kikołach stan z 1850 roku.

 

msj

Milejewko z wielkim oknem na świat

Milejewko z wielkim oknem na świat

I-sze otwarte spotkanie podróżników - "Milejewko z wielkim oknem na świat"

Interesuje Cię świat, podróże (małe i duże!), ludzie i lokalne zwyczaje z różnych zakątków naszego globu i najbliższych okolic?  Przyjedź, pooglądać i posłuchać… !

I-sze otwarte spotkanie podróżników "Milejewko z wielkim oknem na świat”, które odbędzie się w dniach 23-25 września 2011 roku w Milejewie.

Posłuchamy o podróżach dalekich i bliskich, dużych i małych… a przed wszystkim oprócz odległych zakątków poznamy także niedoceniane uroki najbliższych okolic (Elbląg, Wysoczyzna Elbląska), o których opowiedzą zaproszeni goście!

Widokówka z Suchacza

Widokówka z Suchacza

Widokówkę z Suchacza można nabyć w miejscowej restauracji "Zapiecek" lub na plaży. To jeden z pierwszych projektów promocyjnych przygotowanych przez Stowarzyszenie Suchacz TAKA Wieś.

 

msj

Święto chleba

Święto chleba

W pierwszy weekend września br. (3 i 4) elbląska starówka będzie gościć producentów chleba itp. przetworów. Będą też inne regionalne produkty, a także eksponaty kolekcjonerów i różnorodne rękodzieło. Dużą atrakcją ma być zapowiadany na dziedzińcu elbląskiego muzeum koncert Zakopower i Carrantuohill. Rozpoczęcie imprezy będzie miało miejsce w sobotę 3 września o godzinie 10.00. Organizatorzy przewidzieli całą masę konkursów, wystaw oraz kulinarnych degustacji. Zanosi się więc na dobrą zabawę dla dorosłych i dzieci.  Szczegółowy program "Święta chleba" - patrz plakat obok. Zachęcamy!

 

Redakcja portalu suchacz.eu

Kilka słów z historii Próchnika

Kilka słów z historii Próchnika

Zachęcamy do lektury kolejnego artykułu historycznego Danuty Thiel-Melerskiej na temat pobliskiego Próchnika. Autorka podaje w nim interesujące szczegóły związane z tą miejscowością; zamieszcza też trzy niepublikowane dotąd fotografie. Bezpośredni link do tego materiału: Próchnik  

 

Redakcja portalu SSTW 

Pierwsi turyści w Krynicy Morskiej

Pierwsi turyści w Krynicy Morskiej

24 sierpnia 1828 r. na pokładzie kołowego parowca "Coppernicus" pierwsi turyści z Elbląga przybyli do Krynicy Morskiej (niem. Kahlberg). Od tego dnia notuje się regularne odwiedzanie kurortu, który szybko wsławił się w całej  Europie. Umożliwiały to regularne połączenia z Elbląga, Gdańska, Tolkmicka, Fromborka i Królewca. Innymi jednostkami, bo wspomniany "Coppernicus" zatonął podczas swojego drugiego (!) rejsu do Krynicy jeszcze tego samego dnia.

 

msj

 

Ciekawostka

Czy wiesz, że po II wojnie światowej Krynica Morska (Łysica) pod względem administracyjnym należała do GRN w Tolkmicku?

 

Warto jeszcze przeczytać Kalendarium zawierające najważniejsze daty dot. Krynicy Morskiej. Kliknij "Czytaj więcej". 

Pasjonaci

Pasjonaci

Jeden z naszych działów Galerii Zdjęć  poświęony jest  pasjonatom. Publikujemy w nim fotografie  związane tematycznie z zainteresowaniami ludzi z Suchacza i okolic.  Wczoraj zamieszczony został kolejny, nowy album "Lego Cars". Bezpośredni link do tego albumu: Lego cars

Zachęcamy innych do przedstawiania swoich zainteresowań na portalu www.suchacz.eu  Kontakt w tej sprawie pod nr tel.: 601 912910  lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: msj@post.pl

 

 

msj

Ostatnie dni cegielni

Ostatnie dni cegielni

Ostatnia już cegielnia w Suchaczu coraz bardziej popada w ruinę. To już ostatnie chwile aby obejrzeć to niezwykłe dzieło budownictwa przemysłowego liczące ponad 100 lat. Utrwaliliśmy na kilkudziesięciu fotografiach tę wspaniałą fabrykę (a w zasadzie to co z niej pozostało), która przez długi czas dawała zatrudnienie przede wszystkim miejscowym ludziom. Ten wielki kawał historii Suchacza wkrótce przestanie istnieć. Może warto jeszcze ją zobaczyć? 

 

W galerii, w albumie "Warto zobaczyć" opublikowanych zostało kilkadziesiąt fotografii. Zachęcam do obejrzenia.

 

 

msj

 

Wygenerowano w sekund: 1.58
21,858,146 unikalne wizyty