Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Sierpień 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Czy wiesz, że...

Czy wiesz, że...

Peter Menzel, znakomity amerykański fotograf pokusił się o pokazanie w oryginalny sposób ile jedzenia spożywa przeciętna rodzina w ciągu jednego tygodnia. Wyniki jego pracy są niezwykle interesujące. Na fotografii obok rodzina niemiecka, która w ciągu 1 tygodnia spożywa żywności za 500 USD. W tym osobliwym rankingu Niemcy są na pierwszym miejscu. Jutro pokażemy kolejną rodzinę i jej tygodniową porcję żywności. 

 

Prezentowana fotografia jest autorstwa P. Menzela. 

Rekomendujemy odwiedzenie internetowej witryny tego znakomitego artysty: http://www.menzelphoto.com

 

 

msj

Stare fotografie

Stare fotografie

W ramach  przygotowań do albumu historycznego "Ludzie w Suchaczu" redakcja portalu suchacz.eu prosi uprzejmie o udostępnienie posiadanych zdjęć rodzinnych. Budując album pragniemy podzielić się z innymi posiadanymi już zbiorami,  rozbudowywać   te zasoby, a przede wszystkim utrwalić dla przyszłych pokoleń  postaci ludzi związnych z Suchaczem. Po wykonaniu kopii materiały zostaną zwrócone właścicielowi. Zainteresowanych tematem prosimy o kontakt telefoniczny (55 2313373) lub eMailowy (qtc@post.pl).

 

 

redakcja portalu    

Przyjaciel

Przyjaciel

To jest dopiero przyjaciel! Więcej zabawnych fotografii zwierząt i nie tylko - patrz galeria Humor w Galerii Zdjęć naszego portalu.

 

 

msj

WPX Contest

WPX Contest

W ten weekend (28-29 maja 2011) radiostacja stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś uczestniczy w międzynarodowych zawodach HF CQ WPX Contest. Stacja pracuje emisją CW (telegrafia) na wszystkich dostępnych pasmach  krótkofalowych. Więcej informacji o tych zawodach - patrz: www.cqwpx.com

 

sp2fap

Dobrze wiedzieć

Dobrze wiedzieć

Sołectwo Suchacz obejmuje obszar 12.668 hektarów, na którym zamieszkuje 870 ludzi.  W poszczególnych miejscowościach zamieszkuje odpowiednio:   

- Suchacz        608 mieszkańców

- Nadbrzeże      96 mieszkańców

- Bogdaniec      82 mieszkańców   

- Pęklewo         70 mieszkańców

- Połoniny        14 mieszkańców


Źródło: UMiG Tolkmicko, dane wg stanu na dzień 25 maja 2011 r.

 

ag

Rozkład jazdy

Rozkład jazdy

Zamieszczony został link do aktualnego rozkładu jazdy autobusów relacji Tolkmicko-Elbląg i Elbląg-Tolkmicko. Patrz "Rozkłady jazdy" w "Nawigacji".

 

admin

Dzień Matki & Ojca

Dzień Matki & Ojca

Maluchy z miejscowej szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego przygotowały swoim rodzicom z okazji ich święta mini koncert okolicznościowy. Najpierw popisywały się przedszkolaki, potem uczniowie z pierwszej klasy mówiły wiersze specjalnie dedykowane swoim rodzicom. Miłym akcentem były własnoręcznie wykonane laurki wręczone matkom wraz z bukietami kwiatów. Ojcowie dostali tylko laurki, ale za to mieli pierszeństwo w kolejce do słodkiego poczęstunku. 

 

msj     

Impreza historyczna we Fromborku

Impreza historyczna we Fromborku

4 i 5 czerwca na Wzgórzu Katedralnym we Fromborku staną obozy krzyżacki i litewski. Rycerze przygotowywać się będą do walki, by wreszcie zaprezentować widowisko w plenerze: Wojna Zakonu z Litwą - Oblężenie Ritterswerde 1385 r. Wszystko zgodnie z duchem historii: plądrowanie osady, ostrzał z machin oblężniczych. To warto zobaczyć.

 

Czytaj dalej na PortEl.pl: http://www.portel.pl/artykul.php3?i=50085

Warto rozmawiać

Warto rozmawiać

Dzisiejsze spotkanie zainteresowanych stron w sprawie w sprawie wydzierżawienia fragmentu nadbrzeża zachodniego portu w Suchaczu na okres do 10 lat  spółce GPR Reprezentowanej przez Prezesa Piotra  Grabowskiego. Po burzliwej dyskusji pomiędzy stronami osiągnięto oczekiwany kompromis. Należy się więc spodziewać, że w zaproponowanym przez administrację rozwiązaniu właściwe miejsce działaności w porcie będzie dla rybaków i dla żeglarzy. Oznacza to budowę nowej infrastruktury rybackiej i pewne zmiany w funkcjonowaniu mariny. Spotkanie było jak widać bardzo potrzebne, a jego efekty rokują nadzieję na harmonijne współdziałanie. 

 

Na fotografii obok: Józef Zamojcin (zastępca burmistrza). Na drugim planie po prawej stronie Aleksandra Gierasimiuk (radna), obok - Alicja Borowiec z Urzędu Miasta i Gminy Tolkmicko.    

 

msj         

Wygenerowano w sekund: 1.42
17,354,608 unikalne wizyty