Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Kwiecień 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

WPX Contest

WPX Contest

W ten weekend (28-29 maja 2011) radiostacja stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś uczestniczy w międzynarodowych zawodach HF CQ WPX Contest. Stacja pracuje emisją CW (telegrafia) na wszystkich dostępnych pasmach  krótkofalowych. Więcej informacji o tych zawodach - patrz: www.cqwpx.com

 

sp2fap

Dobrze wiedzieć

Dobrze wiedzieć

Sołectwo Suchacz obejmuje obszar 12.668 hektarów, na którym zamieszkuje 870 ludzi.  W poszczególnych miejscowościach zamieszkuje odpowiednio:   

- Suchacz        608 mieszkańców

- Nadbrzeże      96 mieszkańców

- Bogdaniec      82 mieszkańców   

- Pęklewo         70 mieszkańców

- Połoniny        14 mieszkańców


Źródło: UMiG Tolkmicko, dane wg stanu na dzień 25 maja 2011 r.

 

ag

Rozkład jazdy

Rozkład jazdy

Zamieszczony został link do aktualnego rozkładu jazdy autobusów relacji Tolkmicko-Elbląg i Elbląg-Tolkmicko. Patrz "Rozkłady jazdy" w "Nawigacji".

 

admin

Dzień Matki & Ojca

Dzień Matki & Ojca

Maluchy z miejscowej szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego przygotowały swoim rodzicom z okazji ich święta mini koncert okolicznościowy. Najpierw popisywały się przedszkolaki, potem uczniowie z pierwszej klasy mówiły wiersze specjalnie dedykowane swoim rodzicom. Miłym akcentem były własnoręcznie wykonane laurki wręczone matkom wraz z bukietami kwiatów. Ojcowie dostali tylko laurki, ale za to mieli pierszeństwo w kolejce do słodkiego poczęstunku. 

 

msj     

Impreza historyczna we Fromborku

Impreza historyczna we Fromborku

4 i 5 czerwca na Wzgórzu Katedralnym we Fromborku staną obozy krzyżacki i litewski. Rycerze przygotowywać się będą do walki, by wreszcie zaprezentować widowisko w plenerze: Wojna Zakonu z Litwą - Oblężenie Ritterswerde 1385 r. Wszystko zgodnie z duchem historii: plądrowanie osady, ostrzał z machin oblężniczych. To warto zobaczyć.

 

Czytaj dalej na PortEl.pl: http://www.portel.pl/artykul.php3?i=50085

Warto rozmawiać

Warto rozmawiać

Dzisiejsze spotkanie zainteresowanych stron w sprawie w sprawie wydzierżawienia fragmentu nadbrzeża zachodniego portu w Suchaczu na okres do 10 lat  spółce GPR Reprezentowanej przez Prezesa Piotra  Grabowskiego. Po burzliwej dyskusji pomiędzy stronami osiągnięto oczekiwany kompromis. Należy się więc spodziewać, że w zaproponowanym przez administrację rozwiązaniu właściwe miejsce działaności w porcie będzie dla rybaków i dla żeglarzy. Oznacza to budowę nowej infrastruktury rybackiej i pewne zmiany w funkcjonowaniu mariny. Spotkanie było jak widać bardzo potrzebne, a jego efekty rokują nadzieję na harmonijne współdziałanie. 

 

Na fotografii obok: Józef Zamojcin (zastępca burmistrza). Na drugim planie po prawej stronie Aleksandra Gierasimiuk (radna), obok - Alicja Borowiec z Urzędu Miasta i Gminy Tolkmicko.    

 

msj         

Statut Sołectwa Suchacz

Statut Sołectwa Suchacz

W zakładce "Sołectwo" opublikowany został Statut Sołectwa Suchacz zatwierdzony uchwałą nr XV/108/04 Rady Miejskiej w Tolkmicku. To podstawowy dokument działalności naszego sołectwa i dlatego warto się z nim bardzo dokładnie zapoznać.

 

 

msj  

Święto Matki

Święto Matki

W zielonych oczach matki świeci wiosenna łąka
Słońce na drzewach śpiewa i budzi kwiaty w pąkach
W błękitnych oczach matki pogodne niebo fruwa
Kiedy zasypiasz – matka jak gwiazda nad snem czuwa.

W niebieskich oczach matki szepcze kwitnący strumień
Tak opowiadać bajki to tylko mama umie.
A w czarnych oczach matki noc od samego świtu
okrywa cię skrzydłami ze srebra i błękitu.

 

 

 

Wszystkim Matkom w Dniu Ich święta najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności przekazuje 

Redakcja portalu www.suchacz.eu

Festyn w Krainie Piegusa

Festyn w Krainie Piegusa

Festyn W Krainie Piegusa to harcerska impreza rodzinna adresowana dla dzieci. Autorkami pomysłu były dh dh  Magda Roman ówczesna Komendantka Hufca ZHP w Elblągu i Jolanta Lewandowska – instruktorka KH ZHP. Pierwsza taka akcja miała miejsce w 1979 roku i przygotowana była w całości przez harcerzy i instruktorów ZHP. Był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Popularność przerosła wszelkie wyobrażenia i od tego czasu festyn stał się sztandarową akcją elbląskich harcerzy przez 31 kolejnych lat. W tym roku zorganizowany będzie w dniu 29 maja. Rozpocznie się o godzinie 10.00, a zakończy o 15.00. Miejscem festynu będzie Park Modrzewia w Elblągu. Na stronie organizatora (www.piegus.elblag.zhp.pl) można przeczytać m.in.:

Wygenerowano w sekund: 0.60
14,221,542 unikalne wizyty