Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Grudzień 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Kadyny w obiektywie Jaca5a

Kadyny w obiektywie Jaca5a

W galerii zdjęć, w podgalerii Blisko i nieco dalej w albumie "Kadyny / Cadinen" zamieszczonych zostało 116 zdjęć autorstwa Jaca5a. Bezpośredni link do tego albumu: Kadyny

Uwaga! Kliknięcie na miniaturę otwiera daną fotografię, kliknięcie powtórne na obrazku pokazuje go w lepszej rozdzielczości. Zachęcamy do oglądania.

 

msj

 

 

 

Mamy milion

Mamy milion

W dniu dzisiejszym licznik odwiedzin naszego portalu www.suchacz.eu pokazał magiczną liczbę 1.000.000. To dobry wynik, zważywszy, że istniejemy w Internecie dopiero od pół roku. Dziękujemy i zachęcamy do kolejnych odwiedzin oraz współpracy redakcyjnej.

 

Redakcja serwisu Suchacz.Eu

V Spotkanie Grupy Roboczej ARISS-Suchacz

V Spotkanie Grupy Roboczej ARISS-Suchacz

7 listopada br. odbyło się piąte już spotkanie Grupy Roboczej ds. ARISS-Suchacz z przedstawicielami wszystkich miejscowych organizacji społecznych, którzy wcześniej zadeklarowali swój udział w projekcie. Omawiano wstępny zakres pomocy jakiej mogą udzielić poszczególni partnerzy w realizacji przedsięwzięcia. W dyskusji sporo miejsca poświęcono estetyzacji wsi jako jednego z istotnych elementów poprzedzających planowane wydarzenie. W spotkaniu uczestniczyli: Dorota Chamczyk, Aleksandra Gierasimiuk, Dorota Rynkiewicz, Barbara Iwko, Janina Piotrowska, Jolanta Grzebiela, Mirosław Melerski, Robert Wojtusiak, Piotr Nowicki, Zygmunt Madera i Sylwester Jarkiewicz (sp2fap). Uzgodniono zapoznanie z projektem rodziców dzieci uczęszczających do NSPiOP. Spotkanie z pokazem multimedialnym ARISS odbędzie się 14 bm. 

 

sp2fap         

O odległych rejonach Kaukazu

O odległych rejonach Kaukazu

Filia nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej zaprasza w czwartek 10 listopada o godz. 17 na spotkanie w ramach cyklu „Podróże dalekie i bliskie - opowieści elblążan”. Tym razem usłyszymy o odległych i mało znanych rejonach Kaukazu i Kabardo-Bałkarii. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników bliskich i dalekich podróży. Wstęp wolny!
Nasze informacje o Kabardo-Bałkarii są znikome. Republika leży w zachodniej części Kaukazu Północnego. Właśnie na terenie Kabardo-Bałkarii, tuż przy granicy z Gruzją znajduje się najwyższy szczyt Kaukazu - Elbrus. Aby dowiedzieć się czegoś więcej o tym rejonie - zapraszamy na czwartkowe spotkanie.
     I ty możesz być bohaterem kolejnych spotkań w ramach cyklu „Podróże dalekie i bliskie - opowieści elblążan”. Jeśli byliście w ciekawym miejscu i chcielibyście podzielić się wrażeniami i opowieściami z podróży z innymi, zapraszamy do zgłaszania się w Filii nr 6 (tel. 55 61 10 144).

 

 

Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska

Koniec wojny na Mierzei

Koniec wojny na Mierzei

(...) U ujścia Wisły i na Mierzei Wislanej II wojna światowa zakończyła się później, niż w Berlinie. Opóźnieniu zakończenia walk winne były inaczej ustawione zegarki i wzajemna nienawiść. Wcześniej, na tym skrawku lądu między wodami morza i zalewu, przez trzy miesiące trwały ciężkie walki. Dziesiątki tysięcy niemieckich żołnierzy biły się tu dla osłony ewakuacji ludności cywilnej i dla szansy własnego odwrotu. Sowieci atakowali ich bez pardonu aż do 9 maja 1945 roku.(...) 

 

W dziale Artykuły publikujemy ciekawy materiał fotograficzny dot. ostatnich chwil wojny na Mierzei Wiślanej. Autorem opracowania jest Tomasz Gliniecki - Kierownik Działu Edukacji i Promocji Muzeum Archeologiczno Historycznego w Elblągu. 

 

Bezpośreni link do artykułu: Koniec wojny na Mierzei Wislanej

 

msj

Blisko i nieco dalej

Blisko i nieco dalej

W naszej Galerii zdjęć założony został nowy album "Blisko i nieco dalej", w którym prezentowane będą fotografie miejscowego fotografa Jaca5a. W tej chwili dostępna jest podgaleria z 60. zdjęciami z Suchacza. Bezpośredni link: Jaca5a  

 

W kolejnych galeriach przezentować będziemy ciekawe fotografie z pobliskich miejscowości.

 

Zachęcamy!

 

 

msj

Szuka domu

Szuka domu

Od dwóch dni po ulicy Słomnickiej błąka się młody pies rasy wilczur. Ma obrożę i jest zadbany. Najwyraźniej zgubił się i nie może trafić do swego domu. Jesli ktoś zna właściciela lub słyszał o zaginionym psie, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 602 186125.    

 

 

Niedługo milon

Niedługo milon

Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu licznik naszego internetowego portalu www.suchacz.eu pokaże magiczną liczbę 1.000.000 oznaczającą ilość wizyt. Kto będzie tym milionowym gościem na naszej stronie? Warto śledzić licznik znajdujący sie na samym dole witryny, po jej prawej stronie. Swoją wizytę z tym właśnie numerem należy utrwalić wykonując Print Screen i przesłać obrazek na adres msj@post.pl

 

msj     

Artystyczny miszmasz

Artystyczny miszmasz

Przez cały listopad w galerii na poddaszu Biblioteki Elbląskiej podziwiać można malarstwo Aleksieja Bogustova. Obrazy białoruskiego artysty są pełne kontrastów . Tu „Ciemny anioł” stoi ramię w ramię „Białym...", jest bura „Słota” i jaskrawy „Mak”. 

 

Więcej na temat wersnisażu: Portel.pl

Wygenerowano w sekund: 4.30
21,857,996 unikalne wizyty