Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Czerwiec 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Nekrolog

 

20 maja 2019 roku zmarła 

śp. Henryka Paszkowska

Cześć Jej pamięci! 

Likwidacja placu zabaw

Likwidacja placu zabaw

20 bm. likwidacja starego placu zabaw w Suchaczu. Ten dzieci już wybawił i czas było pomyśleć o nowym. Będzie budowany w pobliżu świetlicy wiejskiej. Już wkrótce! 

 

Zobacz zdjęcia: Likwidacja 

Dzień Ślimaka

Grzegorz Skalmowski i Mariola Piłat Skalmowska – właściciele farmy ślimaków, która znajduje się w Krasinie pod Pasłękiem – zapraszają na Międzynarodowy Dzień Ślimaka, który przypada na dzień 24 maja.


Farma Snails Garden w Krasinie pod Pasłękiem, położona przy drodze krajowej nr 7 między Ostródą a Elblągiem, jest obecnie jedną z większych atrakcji turystycznych zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego.


 

Zapraszamy na Międzynarodowy Dzień Ślimaka do Krasina pod Pasłękiem

Nekrolog

Nekrolog

 

19 maja 2019 roku zmarła 

śp. Zdzisława Cebula 

Cześć Jej pamięci! 

Nekrolog

Nekrolog

 

 

19 maja 2019 roku zmarł
śp. Andrzej Kłusewicz
Cześć Jego pamięci!


Robót na plaży ciąg dalszy

Robót na plaży ciąg dalszy

W popołudniową sobotę 18 bm. na odzyskanym fragmencie plaży w Suchaczu odbywał się kolejny etap prac ziemnych.

 

Po usunięciu karp teren został poddany rekultywacji. Należało zniwelować pozostałe po karpach dziury i usunąć resztki betonowego ogrodzenia. To zrobił spychacz, a korzenie należało usunąć ręcznie. Młodzi suchaczanie okazali się tu niezastąpieni. Sołtys dziękuje wszystkim za pomoc. Specjalne podziękowania kieruje pod adresem Pana Lecha Lebiody, za  osobistą pracę w charakterze koparkowego. Kolejnym etapem będą  teraz lżejsze już roboty wykończeniowe. - Liczę również na pomoc Mieszkańców. - powiedziała Monika Jarkiewicz, sołtys. 

 

msj

 

Zobacz zdjęcia: Roboty ziemne na plaży

 

 

Sołtys dziękuje

Sołtys dziękuje

 

Sołtys z Radą Sołecką dziękują bardzo serdecznie

Panu Zbigniewowi Dużyńskiemu

za skoszenie boiska piłkarskiego.

Leniwy bocian?

Leniwy bocian?

Już trzeci rok (!) bocian buduje gniazdo na słupie energetcznym w Suchaczu, przy ul. Królowej Marii. Nie wysila się specjalnie, bo efekty jego działań są   słabo widoczne. Może dlatego, że wciąż szuka jeszcze partnerki do pomocy i założenia rodziny? Gdy to się wreszcie stanie, mieszkańcom Suchacza przybędzie bociania atrakcja... 

 

msj

Historia jest kobietą

Historia jest kobietą

Hasło przewodnie tegorocznej Nocy Muzeów to „Historia jest kobietą”. Wiąże się z obchodzoną w bieżącym roku setną rocznicą pierwszych w Polsce wyborów parlamentarnych, w których kobiety mogły brać udział, realizując zarówno bierne, jak i czynne prawa wyborcze.

 
Studiując historię miasta znacznie więcej informacji znajdziemy o jego męskich mieszkańcach, niż o żyjących tu kobietach. W źródłach pisanych elbląskie patrycjuszki opisywane są na ogół jako bezimienne żony swoich mężów i matki dzieci. Poza informacjami dotyczącymi wieku, który osiągnęły i okoliczności śmierci, rzadko można znaleźć odniesienia do ich udziału w życiu miasta. Tym właśnie oraz wielu innym anonimowym Paniom, poświęcona zostanie najbliższa Noc Muzeów. Zapraszamy zatem do udziału w rekonstrukcjach historycznych,ukazujących, jakim zajęciom oddawały się kobiety średniowiecza oraz jak walczyli o nie mężczyźni. Ludowy zespół „Sasanki” z Suchacza zaprezentuje typowo kobiece rzemiosła i czynności, jak haft, szydełkowanie czy kulinaria. Będzie można również własnoręcznie wykonać biżuterię dla siebie lub dla wybranki. Najmłodsi goście posłuchają natomiast regionalnych bajek o wyjątkowych pannach i wezmą udział w warsztatach plastycznych. Muzealne wystawy zostaną na ten wieczór wzbogacone o opisy ukazujące kobiecą perspektywę ekspozycji. Tradycyjne zwiedzanie urozmaicą wykłady muzealników oraz ploteczki przy kawie z wyjątkowymi i inspirującymi mieszkankami Elbląga: dziennikarką Radia Olsztyn Mirą Stankiewicz, autorką książki „Elblążanki” Agnieszką Kopczyńską, aktorką elbląskiego Teatru Marią Makowską-Franceson oraz Dominiką Lewicką-Klucznik, animatorką i filolożką, współtwórczynią środowiska literackiego Elbląga. W programie znajdą się także piosenki w wykonaniu aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka oraz niezwykły pokaz tańca z ogniem: „Ognisko kobiecej mocy”. Wszystkie Panie oraz Panów, którzy sympatią darzą kobiety, serdecznie zapraszamy do Muzeum w sobotę, 18. maja, w godzinach od 19.00 do 23.00. Wstęp 2 zł, niezależnie od wieku. Imprezę tradycyjnie poprzedzi spacer z przewodnikiem elbląskiego oddziału PTTK, który rozpocznie się o godzinie 17.00 na rogu ulic Bednarskiej i Stary Rynek, a zakończy o 19.00 w Muzeum. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

W wydarzeniu tym Suchacz będą reprezentowały Sasanki oraz KERiI. 

Wygenerowano w sekund: 0.93
28,246,263 unikalne wizyty