Suchacz.Eu - portal Sołectwa Suchacz


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Wrzesień 2021 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Święto śledzia

Święto śledzia

W czwarty weekend lipca (23-25) koniecznie trzeba odwiedzić Nową Pasłękę nad Zalewem Wiślanym. W tym czasie odbędą się tam aż trzy ważne wydarzenia: Dni Nowej Pasłęki, Międzynarodowe Regaty Żeglarskie i Święto Śledzia.

 

Czytaj więcej: Swięto sledzia

Woda niezdatna do picia

Woda niezdatna do picia

 

Informujemy iż w związku z wynikami badania próbki wody stwierdzono, że na chwilę obecną woda nie spełnia wymagań w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z uwagi na obecność bakterii grupy coli dla miejscowości :
🚱Tolkmicko
🚱Nowinka
🚱Janówek
🚱Kikoły
🚱Kadyny
W związku z powyższym konieczne jest przestrzeganie następujących wskazówek:
❌Woda z kranu nie może być spożywana, ani używana do przygotowania posiłków.
❌Woda nie może być używana do mycia owoców, warzyw, naczyń kuchennych.
❌Woda nie nadaje się do kąpieli, mycia zębów, przemywania otwartych zranień.
Będziemy na bieżąco Państwa informować !!!
Na chwilę obecną prosimy o zastosowanie powyższych wytycznych
Czekamy na potwierdzenie informacji ze Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej

Tramwajem do Krynicy Morskiej i z powrotem

 

Tramwaj wodny Tolkmicko-Krynica Morska i z powrotem.
Info. Telefon 510 962725
Plakat do pobrania: Rozkład
Polecam bardzo! Wycieczka super! 

nekrolog

 

6 lipca 2021 r. zmarł nagle
śp. Mirosław Serafin

 mieskaniec Suchacza 
Cześć Jego Pamięci!

Piknik rodzinny

Piknik rodzinny

Od rana pogoda nie wróżyła organizatorom Pikniku Rodzinnego w Suchaczu nic dobrego.  Padał deszcz, a i prognozy od różnych dostawców na popołudnie nie była obiecująca. Tymczasem, jak na zamówienie, było słonecznie i raczej upalnie. Nawet prybyła na festyn Pani burmistrz, Mgdalena Dalman była zachwycona nagłą zmianą pogody i samą jego organizacją.


Rodzinna impreza w Suchaczu przyciągnęła sporą liczbę mieszkańców, znajomych z pobliskich miejscowości i zupełnie przypadkowych turystów. Dużą część uczestników stanowiły dzieci i młodzież. To chyba pierwszy taki piknik z tak licznym udziałem tej grupy? Dało to radość organizatorom, bo ożywili oni tę rodzinną imprezę. Pod ich kontem rozegrano wiele konkurencji fizycznych, zabaw i konkursów. Prym w ich prowadzeniu wiodła Marlena Szulc, która na codzień zajmuje się dziećmi w świetlicy wiejskiej. Także tym razem nie szczędziła swojej wrodzonej energii! Dla nieco starszych były "poważniejsze" konkurencje jak np. rzut podkową prowadzony przez Katarzynę Rogowską, rzut kaloszem prowadzony przez Jolantę Hirko czy przetaczanie słomianego balotu na czas prowadzonego przez samą Panią sołtys, Monikę Jarkiewicz. Ciekawym punktem pikniku był mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy młodzieżą i dziećmi. Atrakcją trwającą przez całą imprezę było malowanie twarzy w wykonaniu Joanny Charyton, Marleny Szulc i Ivanki oraz zaplatanie kolorowych warkoczyków przez Jolantę Grzebielę. Oba punkty kosmetyczne były bez przerwy oblegane głównie przez dziewczynki, ale chętnych do pomalowania twarzy chłopców też nie brakowało.

 

Czym jednak byłby piknik bez gastronomii? Otóż jak zawsze, zadanie to pięknie wypełniło Koło Gospodyń Wiejskich i Klub Seniora. Z kolei zespół śpiewaczy "Sasanki" zadbał o loterię fantową i występy. Rada Sołecka zadbała o watę cukrową, popcorn, kiełbaski, kiszki, kaszanki i napoje chłodzące z kawą i herbatą włącznie. Pieczyste można było sobie samemu sporządzać na specjalnym ruszcie umieszczonym nad ogniskiem. 

 

Piknik rodzinny pt. Koniec lockdown'u był pierwszą masową imprezą dedykowaną mieszkańcom wsi od niemal dwóch lat! Udał się znakomicie, co bez wątpienia jest zasługą Organizatorów: Rady Sołeckiej, świetlicy wiejskiej, KGW"Sasanek" i Koła Seniorów. 

 

Atmosferę jaka  panowała w sobotnie popołudnie najlepiej oddają fotografie, które można obejrzeć na Facebooku, pod adresem: Piknik w Suchaczu

msj

 

 

Dziękujemy! 
Nie jest tajemnicą, że każda impreza wymaga zespołu chętnego do organizacji, w tym do przygotowania całości. W Suchaczu dzieje się tak za każdym razem! Także teraz pomoc w realizacji była po prostu bezcenna. To nasi cisi bohaterowie....
tak słowa podziękowania należą się Panom Leszkowi Lebiodzie za skoszenie terenu wokół świetlicy wiejskiej oraz Adamowi za użyczenie maszyn do popcornu i waty cukrowej. Rada Sołecka dziękuje również Państwu Legiewiczom za podarowanie i przywózkę balotu słomy i Katarzynie Jastrzębskiej za podarowanie planszy do rzutu podkową. I wreszcie super specjalne podziękowania dla Wiesława Łęczyckiego, Człowieka Orkiestry, który wspierał i pomagał dosłownie we wszystkim. Mieszka niedaleko świetlicy, to i o pomoc można się do Niego swobodnie (?) zwracać...


 

         

Burmistrz zaprasza

Burmistrz zaprasza

Czyste powietrze

Czyste powietrze

 

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tolkmicku zaprasza na spotkanie informacyjne dla mieszkańców Gminy Tolkmicko dotyczące Programu „Czyste powietrze”, które odbędzie się dnia 7 lipca 2021 r. o godzinie 16.30 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tolkmicku przy ul. Świętojańskiej 1.

Nowe tabliczki z prośbą od leśników

Nowe tabliczki z prośbą od leśników

Zaśmiecanie terenów leśnych to ciągle nieustające zjawisko w całej Polsce, także w lasach Nadleśnictwa Elbląg, obejmujących swoim zasięgiem Wysoczyznę Elbląską, Żuławy i Mierzeję Wiślaną. Na zbieranie i utylizację śmieci co roku Nadleśnictwo Elbląg wydaje przeszło 100 tys. zł., a często nawet tak wysoka kwota okazuje się niewystarczająca. Kosze na śmieci często staja zarzewiem nieczystości. Zwierzęta leśne przywabione zapachem resztek pokarmów chętnie rozgrzebują śmieci, a następnie wiatr je rozwiewa, powodując zaśmiecenie całej okolicy. Dodatkowo zdarza się, że pojawiają się ludzie, którzy zapełniają takie kosze lub kontenery śmieciami z własnych domów i zakładów produkcyjnych, sądząc, że ktoś przy okazji opróżniania kosza zabierze również jego odpady. Dla tego w wyniku obserwacji własnych i doświadczenia leśników z innych obszarów w Polsce podjęto decyzję o likwidacji kosze na śmieci w lokalnych lasach. W zamian za to leśnicy w wielu miejscach, szczególnie przy szlakach i dojściach na plażę na Mierzei Wiślanej powstawiali tabliczki z prośba o zabieranie śmieci ze sobą.

Treść tabliczki brzmi: Zachowaj Porządek. Na tej drodze nie znajdziesz kosza na śmieci. Opakowania to tylko nieznaczna część wagi produktu. Dałeś radę przynieść śmieci do lasu. DASZ RADĘ ZABRAĆ SWOJE ŚMIECI ZE SOBĄ! Dziękujemy!
Śmieci w lesie nie tylko wyglądają nie estetycznie, ale mogą stanowić nawet śmiertelne niebezpieczeństwo dla zwierząt, które nieświadomie łykają plastikowe opakowania czy wpadają do
pojemników, z których nie są w stanie wyjść. Gorąco namawiamy do zastosowania się do prośby i zabieranie własnych śmieci ze sobą z lasu.
Jan Piotrowski

Festyn

Może być zdjęciem przedstawiającym dziecko i tekst „serdecznie zapraszamy na piknik rodzinny koniec lockdown" Spędźmy ten czas wspólnie w sobotę 3 lipca od godz. 15. plac zabaw przy świetlicy wiejskiej w Suchaczu Organizatorzy oferują dobrą zabawę przy muzyce i ognisku. Ponadto: mecz piłki nożnej "rodzice kontra dzieci" rzut podkową, konkursy, kolorowe koczyki Gastronomia pierogi, kiełbaski,, zesmacem ogórkiem, ciasta, kawa herbata, popcorn, wata cukrowa Proszę zabrać ze sobą koce i dobry humor Organizatorzy Rada Sołecka, ,Koło Seniorów, Sasai KGW, Świetlica Wiejska”

Wygenerowano w sekund: 0.88
35,096,299 unikalne wizyty