Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Luty 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Wycinka

Wycinka

W dniu dzisiejszym (27 bm.) przeprowadzone prace porządkowe na niezagospodarowanej do tej pory części plaży w Suchaczu. Pierwszy etap polegał na wycince drzew i  wstępnym uporządkowaniu terenu. Prowadzone  roboty były okazją do spotkania przy ognisku. Rada Sołęcka składa podziękowania Remigiuszowi Ostrowskiemu za sprawnie przeprowadzoną wycinkę i transport drewna. 

 

 

nekrolog

24 stycznia 2018 roku zmarła 

Bożena Baran

Cześć Jej pamięci! 

Warsztaty taneczne

Zdjęcie użytkownika Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tolkmicku.

Bal w Tolkmicku

Zdjęcie użytkownika Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tolkmicku.

Samochód dla hospicjum

Samochód dla hospicjum

Pracownicy elbląskiego hospicjum odebrali 15 stycznia 2017 r. z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nowy samochód. Będą nim dojeżdżać do najmłodszych podopiecznych. Na zdjęciu suchaczanka dr Wisława Pokropska - szefowa hospicjum (w środku) z Anną Podhorecką i kierowcą otrzymanego samochodu.

Więcej na: Portel.pl

Ognisko na plaży

Ognisko na plaży

Rada Sołecka zachęca do udziału w ognisku w dniu 27 stycznia br. (sobota) o godzinie 11.00 oraz w pracach porządkowych na nowo urządzanym fragmencie plaży w Suchaczu. Pracy niewiele, a atrakcji sporo, np. kiełbaski, bigos itp. (dodatkowe atrakcje można przynieść ze sobą). 

 

Do zobaczenia!


Szkło na warsztatach w Kadynach

Szkło na warsztatach w Kadynach

Podczas ferii  zimowych w kadyńskiej świetlicy będzie można zapoznać się z technikami szkła artystycznego. Tworzenie witraży, mozaiki szklanej i stapianie szkła – czyli fusing, to wszystko czeka na uczestników warsztatów. 


- Świetlica w Kadynach  posiada przestrzeń dla wielu aktywności, placówka posiada również wielofunkcyjny piec, który służy do wypalania ceramiki i szkła fusingowego – mówi Dorota Lebioda, opiekun świetlicy w Kadynach. - Zajęcia odbędą się w kameralnej grupie, co pozwoli doskonalić umiejętności uczestników pod okiem instruktorów plastyki z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Uczestnicy zajęć poznają  poszczególne etapy  tworzenia prac w szkle, w technikach: witraż, mozaika i szkło stapiane - fusing. Szkło jest ciekawym materiałem do pracy oraz do eksperymentowania. Barwy, faktury i stopień przezroczystości prac stworzonych ze szkła są efektownie podkreślane poprzez grę z oświetleniem. Mozaikową kompozycję uczestnicy stworzą poprzez zestawienie ze sobą szklanych elementów, gdzie głównym kryterium jest barwa. Fusing to technika topienia szkła w piecach do tego przeznaczonych. Pod wpływem temperatury szkło staje się plastyczne, stapia się, a dzięki tym właściwościom można je przekształcać w dowolne formy. W witrażu Tiffany’ego, uczestnicy wytną potrzebne elementy z tafli szkła, a następnie połączą je za pomocą miedzianej taśmy i rozgrzanej cyny, by stworzyły wcześniej zaprojektowaną całość. Warsztaty odbędą się w dniach 31 stycznia i 1 luty 2018 r. w godzinach: 10.00 - 14.00 w świetlicy w Kadynach. Zajęcia są skierowane tylko do mieszkańców Kadyn i Gminy Tolkmicko. Zapisy na warsztaty przyjmuje opiekun świetlicy Dorota Lebioda, kontakt tel. 509 946731. Udział w zajęciach jest bezpłatny. 

 

Paula Załuska, CSE


Spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych

W zawiązku z ogłoszonym otwartym konkursem ofert przez Zarząd Powiatu w Elblągu (nabór wniosków 10.01.-01.02.2018 r.) dla podmiotów niezaliczonych do sektora finansów publicznych i niedziałających w celu osiągnięcia zysku na zadania z zakresu: 1. Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, 2. Wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, 3. Turystyki i krajoznawstwa. Starostwo Powiatowe w Elblągu informuje, że organizuje w dniu 18 stycznia 2018 r. godz. 13.00 w sala 402 Starostwa Powiatowego w Elblągu spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych zainteresowanych konkursem. Uczestnicy spotkania zapoznani zostaną m.in. z warunkami konkursu ofert, sposobem wypełnienia wniosku aplikacyjnego, prowadzeniem dokumentacji. Jednocześnie informuję, że dla zainteresowanych organizacji, w trakcie spotkania będzie możliwość konsultacji planowanych do złożenia projektów w ramach ogłoszonego konkursu.

26.Finał WOŚP-2018

26.Finał WOŚP-2018

26. Finał WOŚP za nami. Suchacz znów może pochwalić się rekordową zbiórką pieniędzy na wspieranie szlachetnej idei Orkiestry. Dzięki wolontariuszom, ludziom dobrej woli i licznym sponsorom, udało się zebrać 17.332,32 zł. 

 

Mieszkańcy Sołectwa Suchacz mogą być z siebie dumni. Szczególnie ci, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego wspólnego sukcesu. Popołudnie i wieczór 14 stycznia 2018 r. uczestnicy wspólnej zabawy zapamiętają na długo. Nie tylko ze względu na ilość zebranych pieniędzy, ale także na atrakcje, których było naprawdę sporo. Największą był chyba pokaz paralotni w wykonaniu pilota Macieja Seroki z Elbląskiej Grupy Paralotniowej. Przyciągnął wielu słuchaczy i może dlatego voucher na przelot motolotnią wylicytowano później za 1.250 zł. Do smakowitej atrakcji zaliczyć można licytację ponad 10-kilogramowego tortu ufundowanego przez elbląski hipermarket Carrefour. Wylicytowany został za 800 zł i następnie ... zjedzony przez wszystkich obecnych. Piękna pamiątka z aukcji w postaci ręcznie wykonanego przez mistrza kowalstwa Józefa Antczaka z Kadyn dzwonu "poszła" za 600 zł. To oryginalne i piękne dzieło sztuki metaloplastycznej powędrowało do innego województwa. Przedmiotów i fantów było ponad 100 i z ich sprzedaży do skarbony WOŚP trafiło ponad 9.000 zł. Prowadząca aukcję Marlena Szulc nie miała litości. Podgrzewała atmosferę tak, że doszło nawet do połamania młotka! Jak przystało na Orkiestrę, cała impreza miała stosowną oprawę artystyczną. Były występy dzieci z miejscowej szkoły i przedszkola, śpiewanie Tolkmiczanek i Sentymentu, popisy kabaretu Szuraki, recital Anny Jurczak i pokaz taneczny zespołu Cadmans. Dzieciarnia miała malowanie twarzy i włosów, loterię fantową, dmuchanie baloników, a wieczorem pokaz ratownictwa medycznego i przejażdżki samochodem strażackim. Dla dorosłych i dzieci był dobrze zaopatrzony bufet z pierogami, cepelinami, bigosem, zapiekankami i pysznymi domowymi ciastami. Z kolei tylko dla dorosłych był grzaniec pruski, mocny a jakże! Na zakończenie Światełko do Nieba. Piękny, kilkuminutowy pokaz fajerwerków, dzięki kilku sponsorom (Hanna Nowak, Małgorzata i Krzysztof Sobieszczańscy, Wiesław i Agnieszka Łęczyccy, Krzysztof Dwojak-Dworakowski,) można było porównać do noworocznego. Jednym słowem warto było być w Suchaczu i osobiście przeżyć wyjątkowe popołudnie i wieczór.

 

26. Finał WOŚP w Suchaczu wspierali: Antczak Małgorzata i Józef, Banaszek Karolina, Bednarska Ewa, Bernecki Piotr, Białowąs Iwona i Ryszard, Bogalecka Klaudia, Chamczyk Dorota, Charyton Joanna, Częścik Maria, Ćwikliński Artur, Dec Bogumiła, Dworakowski Krzysztof, Dymek Sławomir, Florek Katarzyna i Jacek, Gaik Waldemar, Grabowska-Gitlin Danuta, Grzebiela Jolanta, Hirko Iwona, Hirko Jolanta, Iwanicka Kamila, Iwko Barbara, Jadczuk Renata, Jarkiewicz Monika, Jarkiewicz Sylwester, Jastrzębska Katarzyna, Jażdżyk Włodzimierz, Jurczak Anna, Kisiel Milena, Kłusewicz Elżbieta i Andrzej, Koczorowski Artur, Kordowska Hanna, Kowalska Wiesława, Kraśniańska Małgorzata, Lebioda Dorota, Literska Helena, Madeja Małgorzata, Nowaczyk Urszula, Nowak Hanna, Nieliwodzki Jerzy, Osińska Bożenna, Paliborek Edward, Paliborek Maria, Perucki Piotr, Pęczkowska Iwona, Piątkowscy Anna i Piotr, Pietrasik Maja, Piotrowska Janina, Pokropska Wiesława, Puk Adam, Puk Krystyna, Puk Wiesław, Rogowska Katarzyna, Rojek Karolina, Rokicka Bożena, Rossochacki Romuald, Rynkiewicz Dorota, Sekuła Beata, Sekuła Elżbieta, Seroka Maciej, Simińska Aleksandra, Skowrońska Katarzyna, Słodownik Lech, Sobieszczańscy Małgorzata i Krzysztof, Sobieszczańska Honorata, Sowińska Wiesława, Stodolska Eliza, Szulc Marlena, Wesołowska Agnieszka, Wesołowski Szymon, Wiącek Aleksandra, Wiącek Jerzy, Wiącek Krzysztof, Wierzbicka Iwona, Zagalski Artur, Zagalski Ryszard, Zięba Aleksandra. 

 

Partnerzy: Hipermarket Carrefour, Elbląska Grupa Paralotniowa, Teatr Dramatyczny im. A. Sewruka w Elblągu, Srebrny Dzwon Hotel SPA, Hotel Elbląg, Hotel Młyn Aqua SPA Elbląg, Stajnia Lipnik, Stanica Wodna Nadbrzeże, Szkoła Tańca Cadmans, Calypso Fitness Club Elbląg, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, Ochotnicza Straż Pożarna w Tolkmicku oraz liczni dostarczyciele fantów na aukcję i loterię. Organizatorzy:Rada Sołectwa Suchacz, NSPiOP w Suchaczu, Zespół śpiewaczy Sasanki, KERiI w Suchaczu, Koło Gospodyń Wiejskich w Suchaczu i Radiostacja SSTW. 

 

Wolontariusze i kwoty zebranych przez nich pieniędzy: Karolina Jastrzębska (1394,89 zł), Natalia Broda (1048,34 zł), Antonina Płyta (740,01 zł), Ignacy Bernecki (632,86 zł), Wiktoria Sekuła (541,51 zł), Paulina Turska (382,42 zł), Karolina Rogowska (370,79 zł), Justyna Gołębiowska (331,23 zł), Milena Stokłos (396,16 zł).  Razem uzbierali  5.610,06 zł.

 

Zobacz 225 zdjęć: WOŚP-2018

Zobacz Film z licytacji: Licytacja vouchera na przelot motoparalotnią

Wygenerowano w sekund: 1.65
26,010,650 unikalne wizyty