Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Grudzień 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Ognisko przed świetlicą

Ognisko przed świetlicą

Ani deszcz, ani wiatr nie przeszkodziły w dzisiejszym (10.10.2019) ognisku przy świetlicy. Rozgrzewał nie tylko ogień ale i sprawnie przyrządzony grzaniec pruski, gorące kiełbaski i pyszna kaszanka z cieplutkim chlebkiem. Seniorzy powspominali, pogaworzyli i nawet pośpiewali - chociaż wyraźnie brakowało tam Waldka Akordeonisty. Przydała się wiata Green Velo, bo uchroniła w pewnej chwili przed deszczem. Fot. Jola Hirko

 

Fotorelacja: Ognisko przed świetlicą

Seniorzy w Szczyrku

Seniorzy w Szczyrku

Seniorzy zrzeszeni w suchaczańskim Kole Emerytów i Rencistów, a także członkowie zespołu wokalnego "Sasanki" na początku października 2019 roku odbyli ostatnią chyba w tym roku wycieczkę. 


Celem był Szczyrk, ale po drodze było jeszcze sporo innych atrakcji. Zaliczyli wiele miejsc, o których do tej pory słyszeli tylko w radiu lub telewizji. Bezpośrednia konfrontacja okazała się szalenie sympatyczna. Dopisała pogoda, a długie już jesienne wieczory rekomenowane były różnorodymi spotkaniami tematycznymi i zajęciami w podgrupach. Fotorelacja zamieszczona na FB dobrze oddaje klimat całej wyprawy. Seniorzy po raz kolejny pokazali, że można się doskonale bawić również z dala od Suchacza.  Można? Można!

 

msj

 

Zobacz fotorelecję: Seniorzy w Szczyrku

Zebranie

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Rodzinny Festyn

Rodzinny Festyn

Na taką piękną wrześniową pogodę zasłużyli zapewne organizatorzy i uczestnicy Rodzinnego Festynu Dożynkowego w Suchaczu. Było na tyle słonecznie i ciepło, że wystarczyły nawet letnie ubrania. Widocznie tak musiało być! 

 

Po minionych kilkunastu dniach deszczu, chłodu i wiatru, to była chyba nagroda, jakiej należało się spodziewać... Chociażby za ogromny wkład pracy wielu wolontariuszy, którzy kolejny raz pokazali, że chcą i potrafią. Pod takim kątem opracowano też program festynu. Przewidziano bowiem głównie gry i zabawy plenerowe, dla których gwarancją sukcesu jest pogoda. W niedzielę, 22 września była doskonałym sprzymierzeńcem mieszkańców, a także wszystkich tych, którzy tego dnia odwiedzili Suchacz. Bawili się wszyscy, nie tylko organizatorzy. Od kilku lat dewizą lokalnych stowarzyszeń (Sasanki, KERiI, KGW, ŚW i Rada Sołecka) jest organizowanie imprez dla wszystkich tych, co to lubią i tego chcą. Takie rozwiązanie sprawiło, że wszystkie mają wręcz rodzinny charakter. Rodzinny, ale i wciąż otwarty dla każdego chętnego...

Niedzielny festyn był  okazją do oficjalnego otwarcia placu zabaw, obiektu wymarzonego przez dzieci, rodziców, wychowawczynię miejscowej świetlicy Marlenę Szulc i sołtysa Moniki Jarkiewcz. Kosztował niemal 40 tysięcy złotych, ale dzięki kilku trafionym pomysłom i sercom sponsorów stał się faktem. Wczoraj, uroczystego otwarcia dokonały dzieci wraz z Magdaleną Dalman, burmistrzem Tolkmicka. Oprócz tej atrakcji dzieciarnia miała loterię fantową oraz kilka konkursów z nagrodami. Było np. przeciąganie liny, rzut słomkowym kapeluszem, rzut podkową, mecz piłkarski z dorosłymi, malowania twarzy (Joanna Charyton), wplatanie kolorowych warkoczyków (Jolanta Grzebiela) itp. Dorośli w tym czasie mogli też sprawdzić swoje siły i zręczność, np. w rzucie podkową czy kołem ratunkowym, a także w obieraniu ziemniaków na czas. Atrakcją festynu była wizyta policji, której dwaj funkcjonariusze prezentowali alkogogle, czyli okulary imitujące postrzeganie rzeczywistość pod wpływem alkoholu oraz specjalne umundurowanie taktyczne policji. Od dawna zaprzyjaźnione z Suchaczem Centrum Spotkań Europejskich"Światowid" miało i tu swoją wyjątkowo ciekawą prezentację w postaci pokazu wypieku chleba w piecu glinianym i sposobów dekorowania drewnianych kuferków. Upieczony chleb ze smalcem był oryginalnym przysmakiem wszystkich degustatorów.

Dla wszystkich funkcjonował dobrze zaopatrzony bufet ze smacznym jedzonkiem (grochówka z kociołka, pierogi, placki ziemniaczane) i przeróżnymi łakociami w postaci całej serii domowych wypieków.

Jak się łatwo domyślić, realizacja takiego programu nie mogła się odbyć bez muzyki, śpiewu i tańców. Wszystko zapewniły dwa zaproszone zespoły „Sentyment” i „Tolkmiczanki” oraz miejscowe „Sasanki". Na uwagę zasługiwała sceneria całego festynu. Tematem przewodnim były ... strachy na wróble, przygotowane w ramach specjalnego konkursu oraz chłopska zagroda udekorowana rozmaitymi płodami rolnymi. 

Imprezę dokumentowali fotograficznie: Aleksandra Panasko i Sylwester M. Jarkiewicz (Ola prowadziła jeszcze pamiątkowe sesje rodzinne).


Zobacz fotorelację: Festyn dożynkowy 1 Festyn dożynkowy 2 Festyn dożynkowy 3Festyn dożynkowy 4

Dożynki w Piastowie

Dożynki w Piastowie

W minioną sobotę, tj. 14 bm. odbyły się w Piastowie dożynki gminy Milejewo. Sołectwo Suchacz reprezentował zespół reprezentacyjny "Sasanki".

 

Zobacz fotorelację: Dożynki w Piastowie

Nekrolog

Nekrolog

 

12 września 2019 roku zmarł

śp. Jerzy Bonikowski

Cześć Jego pamięci!

 

Uwaga! W Suchaczu o godzinie 10.15 będzie podstawiony (na przystanku) autobus dla zainteresowanych udziałem w uroczystościach pogrzebowych w Łęczu.


Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Odpady

10 bm. (wtorek) odbiór odpadów segregowanych. Warto pamiętać o właściwej segregacji, ponieważ Cleaner robi wyrywkowe kontrole zawartości wystawianych worków.

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 


Nekrolog

4 września 2019 r. zmarła

przeżywszy 86 lat

śp. Regina Kruk 

Cześć Jej pamięci!

Badanie

Badanie

 

Spotkanie dotyczące cytologii z możliwością jej bezpłatnego wykonania dla pań w wieku 25-59 lat odbędzie się 7 września br. o godzinie 15.00 w Domu Kultury w Tolkmicku.

Organizatorem badań jest Fundacja IBIES (Instytut Badań i Edukacji Społecznej).

Wygenerowano w sekund: 0.84
28,845,167 unikalne wizyty