Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Październik 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

100. rocznica

100. rocznica

Zbliża się 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie to będzie uroczyście świętowane w całym kraju. Także w Suchaczu przewidziana jest taka uroczystość. W tej chwili czynione są działania organizacyjno-techniczne, głównie pod kątem programu. Rada Sołecka zwraca się z prośbą o przekazywanie wszelkich propozycji, które mogłyby być uwzględnione w opracowywanym programie. Swoje pomysły należy zgłaszać osobiście lub  telefonicznie do sołtyski. 

 

 

Wybory Samorządowe 2018

W nowej Radzie Miasta i Gminy Tolkmicko sołectwo Suchacz będzie miało dwóch reprezentantów. O fotele radnych ubiegać się będzie 4 kandydatów z dwóch okręgów:

 

Okręg 3.

Monika Jarkiewicz - mieszkanka Suchacza 

Mateusz Babirecki - mieszkaniec Tolkmicka 

 

Okręg 4.

Dorota Gaik-Dużyńska - mieszkanka Suchacza 

Artur Koczorowski - mieszkaniec Suchacza

 

Na ww. kandydatów głosować będą mieszkańcy Bogdańca, Nadbrzeża, Pęklewa, Połonin i Suchacza.

 

 

 

Źródło: Wybory-2018

Ptasi piknik

Ptasi piknik

6 i 7 października w bieżącym roku wypadają Europejskie Dni Ptaków, dwudniowe wydarzenie obchodzone w 40 krajach Europy i Azji Środkowej, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi ludzi na jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk w świecie przyrody – wielką jesienną migrację ptaków. Co roku kilkadziesiąt tysięcy ludzi od Portugalii po Kazachstan i od Norwegii po Cypr w pierwszy weekend października wyjątkowo uważnie przygląda się dzielnym podróżnikom. Zapraszamy od godziny 9 do 16 ( w sobotę i niedzielę) do wspólnego obserwowania migrujących nad naszymi głowami ptaków. Przy dawnej leśniczówce Krynica Morska w połowie drogi pomiędzy Krynicą Morską, a Piaskami pod okiem ornitologów i leśników policzymy przelatujące ptaki.
W programie Ptasiego Pikniku przewidujemy:
- warsztaty i naukę rozpoznawania gatunków,
- odłowy i obrączkowanie ptaków,
- opowieści o przyrodzie, lesie i gospodarce leśnej,
- spotkania z artystami zafascynowanymi przyrodą,
- konkursy z nagrodami,
- ognisko z poczęstunkiem,
- ptasie kino,
- spokój i dziką przyrodę i mamy nadzieję, ładną pogodę;
W trakcie pikniku można będzie samodzielnie, z dostarczonych przez organizatora elementów, zbudować budkę lęgową i zabrać ją ze sobą w celu powieszenia wiosną w ogrodzie lub na przydomowej działce. Piknik jest imprezą bezpłatną i otwartą dla każdego. 

Wydarzenie organizują: Stowarzyszenie Drapolicz i Nadleśnictwo Elbląg.
Partnerzy: Stowarzyszenie Ochrony Sów, Ogólnopolskie Towarzysztwo Ochrony Ptaków, Grupa Badawcza Kuling, Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana, Miasto Krynica Morska, Fundacja Akcja Bałtycka,WWF, Lanius Books oraz Tartak Ligora.
Patronat medialny: Radio Gdańsk
Wydarzenie zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Ośrodek Zdrowia

Ośrodek Zdrowia

Na zdjęciu obok budynek w Suchaczu, w którym mieści się obecnie Ośrodek Zdrowia. Może ktoś wie kiedy dokłądnie został wybudowany ten obiekt? Wiadomym jest, że była tam kiedyś przychodnia ogólna, gabinet dentystyczny, gabinet ginekologiczny i nawet porodówka... 

Fot. Jacek Podleżański

Dziękujemy

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

Informacja

Obraz może zawierać: tekst

Przenikanie

Przenikanie

Twórcza aktywność i odkrywanie pasji - pod takim hasłem odbyły się dziś w świetlicy wiejskiej w Suchaczu zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży. To w ramach projektu "Przenikanie", który realizuje elbląskie Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Suchaczańskie dzieci lepiły z gliny różne formy, wałkowały glinę nadając jej rozmaite kształty. Zajęcia miały na celu zachęcenie do rozwijania kreatywnego myślenia, które może kiedyś zaowocować jakąś pasją życiową. Dzieciarnia ma takie predyspozycje i tylko ciągły trening artystyczny jest w stanie wyzwolić ukryty nieraz głęboko talent. Dlatego po prostu warto próbować. Zobacz zdjęcia J. Hirko: Przenikanie

 

msj

Pasowanie na pierwszoklasistę

Pasowanie na pierwszoklasistę

Troje dzieci, pierwszoklasistów z miejscowej Szkoły Podstawowej w Suchaczu złożyło dziś uroczyste ślubowanie. Dla nich było to wielkie wydarzenie, bo to przecież pierwszy krok w kierunku przyszłej nauki. Dzisiejszemu ślubowaniu pierwszoklasistom towarzyszyli rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. Po uroczystości była się część artystyczna, a na potem słodki poczęstunek z tortem kaperskim w roli głównej.

Zobacz zdjęcia: Pasowanie na pierwszoklasistę 

Noc bardów we Fromborku

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst

Wygenerowano w sekund: 1.57
27,536,218 unikalne wizyty