Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Kwiecień 2020 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Magdalena Machajewska w RS

Magdalena Machajewska w RS

Nowym członkiem Rady Soleckiej sołectwa Suchacz została Magdalena Machajewska. To decyzja dzisiejszego Zebrania Wiejskiego. I tak, obecną Radę Sołecką stanowią teraz: Katarzyna Rogowska, Aleksandra Simińska, Marta Przespolewska i Magdalena Machajewska. Radzie przewodniczy nadal Monika Jarkiewicz - Sołtys. 


Co na to Pani Burmistrz?

Co na to Pani Burmistrz?

Na poboczu przy ul. Zakopiańskiej w Suchaczu od co najmniej 4 miesięcy (!) zalegają śmieci. Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku jest bezradny i nie bardzo wie co z nimi zrobić.

 

Jak sie okazuje, kilkukrotne interwencje sołtysa nie dały żadnego rezultatu. Śmieci wciąż tam są, a to nie jest zbyt dobra wizytówka wsi i gminy. Tymczasem rozwiązanie jest banalnie proste. W myśl obowiązującego prawa śmieci zalegające na terenie gminy są własnością ... gminy i do niej należy ich sprzątanie. 

Co na to Pani Burmistrz nadzorująca pracę swoich urzędników? Czy powinna się Pani za nich wstydzić?! Może lepiej znaleźć na ich miejsce bardziej skutecznych urzędników? Trudno bowiem sobie wyobrazić, że jeśli nie potrafią sobie poradzić z tak prostą sprawą, to co będzie w przypadku tych bardziej skomplikowanych?  

 

Wł. Grabski 

Zebranie wiejskie

Wybory uzupełniające do

Rady Sołeckiej w Suchaczu
17. bm o godz. 14.30
w świetlicy wiejskiej.

28. Finał WOŚP w Suchaczu

28. Finał WOŚP w Suchaczu

Sukcesem organizacyjnym i finansowym zakończył się 28. Finał WOŚP jaki miał miejsce 12 stycznia 2020 roku w Suchaczu. Zebrano 23.919,34 zł, co jest nowym rekordem naszego małego, wiejskiego sztabiku.

 

Udało się to dzięki Ludziom Dobrej Woli, którzy nie szczędzili grosza na szczytny cel, jakim jest WOŚP. Przy okazji, zebrani w świetlicy wiejskiej, mieli doskonałą zabawę. Program imprezy był bardzo urozmaicony, o co starannie zadbali organizatorzy. I tak, wymienić tu należyty: pokazy strażaków z OSP Łęcze, przejażdżki motocyklami Klubu Kardan z Tolkmicka, występy dzieci - w tym piękne pokazy taneczne, koncert cymbalisty Piotra Krupskiego, pokaz zręcznościowy iluzjonisty Krzysztofa Skrobotuna, recitale piosenkarskie dzieci i dorosłych, warsztaty garncarskie, pomiary medyczne, loteria fantowa, malowania twarzy, zaplatania warkoczyków, praca specjalnej radiostacji okolicznościowej o znaku wywoławczym HF28FIN itd.  Jak zawsze, najwięcej emocji i ... pieniędzy dała licytacja, podczas której zebrano ponad 19 tys. złotych. Sam 12-kilogramowy tort z Carrefoura sprzedano za 1.500 zł. Duża to zasługa Marleny Szulc, która tę aukcję przeprowadziła znów koncertowo. Kilka tysięcy przynieśli w swoich puszkach wolontariusze i wpłacający do eSkarbonki WOŚP. Łączna kwota przekazana do sztabu w Elblągu to: 23.919,34 zł. Warto jeszcze nadmienić  o Światełku do Nieba. Tegoroczny pokaz fajerwerków trwał blisko 15 minut (!) i mógł przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy. Niebo nad Suchaczem wypełniły setki pojedynczych i seryjnych kompozycji. Sponsorzy nie żałowali pieniędzy, aby 28. Finał WOŚP zakończyć takim właśnie kolorowym spektaklem. 

Dodać jeszcze trzeba, że do dyspozycji zebranych był bufet z pierogami, zapiekankami, grochówką, bigosem, galaretkami i napojami. O jego dobre zaopatrzenie zadbały panie z Suchacza i Kamionka Wielkiego, które upiekły 11 (!) rodzajów ciast. Wylicytowany tort został - zgodnie z życzeniem szczęśliwego nabywcy - podzielony i skonsumowany przez wszystkich. Był jeszcze Grzaniec Pruski, napój tylko dla znawców... 

Tak udana impreza mogła się odbyć dzięki dobrej organizacji i przede wszystkim  wielu ludzi, którzy pomogli. Słowa ogromnego podziękowania należą się także sponsorom i fundatorom. Ogromne brawa dla wszystkich! 


Sylwester M. Jarkiewicz 

 


 

Zobacz 255 zdjęć z imprezy: 28.Finał WOŚP w Suchaczu

 

 

 

Organizatorzy dziękują bardzo serdecznie nw. osobom za pomoc w przygotowaniu 28. Finału WOŚP w Suchaczu (wykaz nazwisk w porządku alfabetycznym): Adamczyk Anna, Antczak Józef, Berdzik Oliwia, Bernecki Ignacy, Bernecki Piotr, Cebula Justyna, Cebula Natalia, Chamczyk Dorota, Charyton Wiktoria, Cisek Krystyna, Charyton Joanna, Czajkowska Krystyna, Daniluk Grzegorz, Dec Bogusława, Filip Margarita, Florek Jacek, Florek Katarzyna, Gaik-Dużyńska Dorota, Gaik Jadwiga, Gaik Waldemar, Gitlin Piotr, Grabowska-Gitlin Danuta, Greń Krystyna, Gronczewska Julia, Grzebiela Jolanta, Hirko Jolanta, Iwanicka Kamila, Iwko Barbara, Iwon Janina, Jadczuk Zbigniew, Jarkiewicz Monika, Jarkiewicz Marian Sylwester, Jazgarska Katarzyna, Karatkiewicz Anna, Kłusewicz Elżbieta, Konczalska Oliwia, Kordowska Hanna, Kreifelts Heinz, Krupa Magdalena, Krupski Piotr, Kwidzyńska Anna, Lemanowicz Jarosław, Lewandowska Marta, Literska Helena, Łastowska Maria, Łęczycki Wiesław, Machajewska Magdalena, Meller Barbara, Meller Jan, Nejman Mirosław, Nowak Hanna, Ostrowska Kamila, Ostrowska Weronika, Ostrowski Fabian, Ozipko Monika, Panasko Aleksandra, Pięknik Wiesława​, Piotrowska Janina, Pokropska Wiesława, Przesolewska Marta, Puk Adam, Puk Krystyna, Puk Piotr, Puk Wiesław, Rita Wójcik, Rogowska Karolina, Rogowska Katarzyna, Rosół Sylwester, Rublewski Adam, Rynkiewicz Dorota, Sekuła Wiktoria, Simińska Aleksandra, Skowrońska Katarzyna, Skrobotun Krzysztof, Sobieszczańska Małgorzata, Sobieszczański Krzysztof, Stodolska Eliza, Stokłos Marzena, Stokłos Robert, Stokłos Milena, Suzinowicz Krystyna, Szewczyk Renata, Szulc Marlena, Tkaczyk Adam, Tylżycki Adam, Wawryszuk Anna, Wesołowska Agnieszka, Wiącek Jerzy, Wojtusiak Łukasz, Wódczyński Józef, Zegzuła Ewa, Zielińska Natalia, Zięba Aleksandra.

 

Słowa ogromnych podziękowań kierujemy do firm, organizacji i grup inicjatywnych. W tym roku byli to: Supermarket Carrefour, Elbląska Szkółka Piłkarska, Hotel Kadyny Folwark, Hotel Młyn Elbląg,  Klub Motocyklowy Kardan z Tolkmicka, KGW z Kamionka Wlk., KGW z Suchacza, Klub Epoka z Elbląga, OSP Łęcze, Piekarnia Warmińska z Braniewa, Świetlica wiejska w Suchaczu, Zespół Sasanki, KERiI, Zespół Tolkmiczanki, Sołtys z Radą Sołecką, SPiOP z Suchacza, Firma Ogrodnicza Daglezja, Zespół Operatoraki Radiostacji HF28FIN. 

Tyle zebraliśmy w Suchaczu!

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, tekst

Program

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

28. Finał WOŚP

Obraz może zawierać: tekst „28 2020 FINAŁ wielka or świątec pomc Suchacz”

Spotkanie Opłatkowe w Suchaczu

Spotkanie Opłatkowe w Suchaczu

 

Dzisiejsze Spotkanie Opłatkowe jakie miało miejsce 15 grudnia 2019 roku było kolejną, wspaniałą okazją do wspólnego świętowania.
Brawa dla organizatorów: Rady Sołeckiej (Monika Jarkiewicz, Katarzyna Rogowska, Aleksandra Simińska i Marta Przespolewska), Koła Gospodyń Wiejskich (Dorota Rynkiewicz, Anna Kwidzyńska, Barbara Iwko i Bogusława Dec), KERiI, Świetlicy Wiejskiej oraz zespołu wokalnego "Sasanki". Na specjalną uwagę zasługiwały występy dzieci (Lenka, Marysia, Julcia i Zosia), młodzieży (Marceli) i zespołu "Sasanki". Szczególnie urzekały nastrojowe piosenki tych pierwszych. To były dobrze przygotowane pod każdym względem występy. Dla wielu zebranych ciekawostką był krótki pokaz gry na flażolecie, oryginalnym instrumencie dętym. Wykonawcą był czternastoletni Marceli Kaszczyński, od niedawana mieszkaniec Suchacza. Oczywiście punktem kulminacyjnym spotkania było tradycyjne dzielenie się opłatkiem i wzajemne życzenia - uroczystość poprzedzona wystąpieniami Burmistrza Tolkmicka Magdaleny Dalman, proboszcza Janusza Niksa i wikariusza Wiesława Jakowczyka. To była wzruszająca chwila, która raz w roku uzmysławia ludziom sens życia i konieczność harmonijnego współistnienia. Tak było i tym razem...Zachęcam do obejrzenia 116 zdjęć w dwóch odrębnych galeriach zainstalowanych w serwisie Facebooka.

Spotkanie opłatkowe mogło się odbyć dzięki nw. Ludziom Dobrej Woli: Aleksandra Simińska, Katarzyna Rogowska, Honorata Sobieszczańska, Barbara Meller, Wiesława Pokropska, Bożena Osińska, Marta Przespolewska, Dorota Rynkiewicz, Barbara Iwko, Monika Jarkiewicz, Anna Kwidzyńska, Bogusława Dec, Marlena Szulc, Eliza Stodolska, Renata Szewczyk, Iwona Pęczkowska, Jolanta Hirko, Dorota Gaik-Dużyńska, Krystyna Czajkowska, Krystyna Mrozińska, Elżbieta Sekuła, Andrzej Pęczkowski. Kolędy grał i śpiewał Zbigniew Pisarkiewcz.

 

 

 

 

Zobacz fotorelację:


Spotkanie opłatkowe cz. 1.

Spotkanie opłatkowe cz. 2.

 

msj

Bądź św. Mikołajem dla swojego sąsiada

Bądź św. Mikołajem dla swojego sąsiada

W dniach 13 - 15 grudnia br. w ramach corocznej akcji „Bądź świętym Mikołajem dla swojego sąsiada” organizowanej przez Sołtysa i Radę Sołecką, zbierane będą artykuły spożywcze dedykowane najbardziej potrzebującym, samotnym mieszkańcom naszego sołectwa. Każdy może się przyłączyć do tej szlachetnej akcji. W obu miejscowych sklepach są specjalne pojemniki na zbierane artykuły.

 

msj

Wygenerowano w sekund: 0.99
29,333,830 unikalne wizyty