Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Czerwiec 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Już po pracy

Już po pracy

Rano tj. ok. 9.00 pisaliśmy o dalszych nasadzeniach w Suchaczu. O 12.30 wszystko było już gotowe! Wysypana kora dodała sporo uroku posadzonym dziś krzewom i drzewkom. - Suchacz pięknieje z dnia na dzień. - skomenował to jeden z przejezdnych w pobliżu kierowców. Jesteśmy tego samego zdania. Brawo, brawo, bravissimo!  

Zaproszenie

Zaproszenie

Prace nad estetyzacją wsi wciąż trwają. Po obsadzeniach na rondzie i terenu koło świetlicy, dziś czas na dalsze nasadzenia koło pomnika. Jeśli ktoś ma ochotę pomóc, to zapraszamy dziś (26 bm.) około 9.00. Satysfakcja gwarantowana:)

Festyn przy świetlicy

Festyn przy świetlicy

Plac zabaw dla dzieci z suchaczańskiego sołectwa to priorytetowy cel świetlicy wiejskiej.

 

Próby zbiórki pieniędzy podjęła Marlena Szulc, która 1 lipca br. (sobota) organizuje specjalny festyn dochodowy. Do tego ambitnego programu włączyli się inni, z zespołem "Sasanki" na czele. Na razie nie są jeszcze znane szczegóły akcji, ale można się domyślać, że program będzie interesujący. Gwarantem jest właśnie organizator i współorganizatorzy, którzy już nie raz pokazali co potrafią. Warto więc zaplanować sobie czas, aby wspólnie spotkać się w tym dniu przy świetlicy i wesprzeć ten szlachetny cel. 

 

 

msj  

Dojenie krowy i nie tylko

Dojenie krowy i nie tylko

 

Sasanki śpiewały, tańczyły i ... doiły krowę. Wszystko to podczas festynu w na terenie Przedszkolu nr 28 w Elblągu. Impreza dedykowana była dla dzieci niepełnosprawnych i podopiecznych warsztatów terapii dziennej.  

 

Zobacz fotorelację: Sasanki na festynie

Warsztaty mydlarskie

Warsztaty mydlarskie

Tym razem Marlena Szulc zorganizowała ciekawe zajęcia dla suchaczańskich emerytów. 24 bm. grupa emerytów i rencistów spotkała się w świetlicy na warsztatach mydlarskich. Efektem pracy były różnorodne wielobarwne mydełka zapachowe. Zajęcia prowadzone był przez kwalifikowaną instruktorkę z CSE w Elblągu.


msj 

Sołtys nie ma lekko

Sołtys nie ma lekko

Policja chce ukarać sołtysa Dzikowa Iławeckiego Stanisława Barana za to, że jego kot Felek "biegał luzem po drodze". Rozprawa w sądzie w Bartoszycach odbędzie się 18 lipca. Sołtys kupił już klatkę, by zabrać Felka na proces. Nie wyklucza też, że zadzwoni wkrótce do prezesa PiS z prośbą, aby ten się za nim wstawił.

 

Dzikowo Iławeckie to zamieszkała przez około 300 osób osada, położona kilkanaście kilometrów od granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Dziewięć lat temu przyszedł tam na świat kot Felek, którym zaopiekowała się wnuczka Stanisława Barana. Ten ostatni to samorządowiec, który przez dwie kadencje zasiadał w gminnej radzie, a teraz czwartą kadencję pełni funkcję sołtysa. Ponieważ czuje się z tego tytułu zobowiązany do troski o wieś, na początku marca zgłosił mundurowym, że chodzi tam bez opieki pies jednej z mieszkanek. Wtedy nie mógł przypuszczać, że wkrótce sam może mieć kłopoty przez swoje zwierzę.

Szanty nad Zalewem

Szanty nad Zalewem

23 czerwca 2017r.  już po raz drugi odbędzie się dwudniowa impreza z cyklu "Szanty nad Zalewem".

Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Rondo obsadzone

Rondo obsadzone

Nasadzenia na rondzie należącym do DW 503 to kolejna istotna inicjatywa w dziedzinie estetyzacji wsi. Od teraz centralny punkt Suchacza jest dobrą wizytówką miejscowości. Efekty nasadzeń będą widoczne za kilkanaście dni, kiedy roślinność lepiej "opanuje" rondo.   

 

Sołtys Monika Jarkiewicz dziękuje za wspólną pracę przy nasadzeniach: Krystynie Gerej, Katarzynie Rogowskiej, Hannie Rakoczy, Marcie Przespolewskiej, Małgorzacie Madeja, Marzenie Stokłos, Aleksandrze Simińskiej, Andrzejowi Makarewiczowi, Adamowi Markunowi, Włodzimierzowi Simińskiemu, Piotrowi Oleksemu, Grzegorzowi Sobieszczańskiemu, Mirosławowi Rakoczemu. Serdeczne podziękowania należą się sponsorom: Tomaszowi Padereckiemu (zakup 540 krzewów), Heinzowi Kreifeldsowi (zakup podłoża kwiatowego), Dorocie Rynkiewicz (zakup podłoża kwiatowego), Piotrowi Berneckiemu (zakup kory), Barbarze i Janowi Mellerom (zakup kory). Swój udział w przedsięwzięciu ma także Świetlica Wiejska w Suchaczu (zakup kory). Na uwagę zasługuje życzliwość wielu mieszkańców, którzy nie szczędzili słów uznania pracującym w upale ludziom. Niektórzy fundowali napoje chłodzące i lody. Inni obserwowali działania z bezpiecznej odległości, aby broń Boże ktoś nie zaprosił ich do pomocy... Niecodziennym wydarzeniem, które warto odnotować, były urodziny długoletniego mieszkańca wsi Jerzego Depki na rodzie - z butelką szampana i życzeniami. To jest właśnie Suchacz TAKA Wieś!  

 

msj

Lato!

Lato!

Dziś pierwszy dzień lata. Nadeszło jak zawsze punktualnie czyli 21 czerwca. Przed nami najkrótsze noce, długie i ciepłe dni, no i ... truskawki... Korzystajmy z tego wszystkiego jak najwięcej.

 

sj

Wygenerowano w sekund: 0.94
15,669,153 unikalne wizyty