Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Grudzień 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Spotkanie opłatkowe w Suchaczu

Zdjęcie użytkownika Suchacz.

Choinka już świeci

Choinka już świeci

Uroczyste zapalenie lampek na choince w Suchaczu odbyło się w niedzielę 10 grudnia br. o 16.30. Potem było spotkanie w "Zapiecku" przy gorącej herbatce. 

Od dziś w samym centrum wsi na bożonarodzeniowym drzewku palić się będzie ok. 2.000 lampek. 

 

Zobacz zdjęcia: Choinka w Suchaczu 

Mikołajkowy kiermasz

Mikołajkowy kiermasz

9 bm. w miejscowej szkole odbył się mikołajkowy kiermasz. Przedszkolaki i uczniowie najpierw występowały, potem miały spotkanie z mikołajem. Prezenty były przecież najważniejsze! Dla rodziców i pozostałych gości były pyszne ciasta, pierogi, jabłka i napoje. Powodzeniem cieszyła się jak zawsze loteria fantowa. Jolanta Hirko i Iwona Pęczkowska tak to widziały:)

 

Zobacz zdjęcia: Mikołajki w szkole

Odpalenie

Odpalenie

W niedzielę 10 bm. o 16.30 nastąpi uroczyste zapalenie lampek na choince w Suchaczu oraz dalsze jej dekorowanie. Zachęcamy do udziału wszystkich mieszkańców, a szczególnie dzieci i młodzież z naszego sołectwa. Można ze sobą przynieść (ale niekoniecznie) swoje ozdoby do zawieszenia ich na naszym drzewku. Wszelkie też inne dekoracje będą mile widziane. Dla najmłodszych sołtys przewidziała niespodziankę. 


Do zobaczenia przy choince!

Choinka

Choinka

Choinka w Suchaczu jest już ustawiona i częściowo nawet udekorowana. Jutro tj. 10 bm. o 16.30 nastąpi uroczyste odpalenie lampek i cd. dekorowania. Rada Sołecka dziękuje za udzieloną pomoc niezawodnym jak zawsze mieszkańcom z Andrzejem Makarewiczem na czele. Szczególne podziękowania dla sponsorów bożonarodzeniowego drzewka - rodziny Państwa Rogowskich.

 

Zobacz zdjęcia: Choinka 

Suchaczanka na podium

Suchaczanka na podium

W Elblągu został rozegrany Barbórkowo-Mikołajkowy Otwarty Turniej Brydża Sportowego w silnej interregionalnej obsadzie z udziałem zawodniczek i zawodników z Braniewa, Elbląga, Jagodnika, Nowakowa, Nowej Pasłęki, Nowego Stawu, Suchacza i Sztumu. W kierunku podium wystartowało 32 brydżystek i brydżystów.


Droga do podium była długa i kręta, a sytuacje zmieniały się jak w kalejdoskopie. Rywalizacja o tytuł najlepszego duetu turnieju była gwoździem imprezy. W zmaganiach o najcenniejsze laury na podium po emocjonującej walce od pierwszego do ostatniego rozdania rzutem na taśmę ex aequo zajęły duety: Henryk Łęcki (Jagodnik) - Mariusz Sarnowski (Elbląg) oraz Bartosz Nowak - Włodzimierz Wasielewski (Sztum) wynikiem 60,44 proc.Trzecie miejsce na podium zajęli Bogusław Gierulski (Elbląg) - Marek Ratkowski (Dziemiany Kaszubskie) 59,89 proc. Zaś w poszczególnych kategoriach najlepszymi okazały się duety: w kategorii kobiet Anna Dworakowska (Suchacz) - Izabela Listewnik (Elbląg), w kategorii par mikstowych Regina Wołek - Marek Czaplński (Elbląg), w kategorii seniorów Andrzej Fronczak (Elbląg) - Kazimierz Konefał (Nowy Staw). Na turniej przybył prosto z Wilna arcymistrz międzynarodowy Bogusław Gierulski, który grając z Jerzym Skrzypczakiem Mrągowo w międzynarodowej drużynie Vytasa Vainiconisa (Wilno) w kolejnej rundzie Lithuania Champions League (Litewskiej Lidze Mistrzów) przyczynił sie do zwyciestwa w meczu gigantów z Bridge Clubem Wilno i do awansu na pozycję lidera Litewskiej Ligi Brydżowej. - Impreza Barbórkowo-Mikołajkowa umocniła swoją markę jako ekskluzywny turniej dla zaproszonych przyjaciół brydża jako ekskluzywny turniej dla każdego brydżysty, w tym dla graczy dopiero zaczynajacych swoją przygodę z brydżem. Miałem zaszczyt i przyjemność zagrać z Janiną Ptak mistrzynią Polski Par Mikstowych 2016 i nasz występ oceniam jako przyzwoity - mówi Marian Grabowski, brydżysta senior. - Należeliśmy do grona faworytów turnieju, więc nie mogliśmy zawieść. Walcząc z dużym zaangażowaniem i determinacją stanęliśmy na prestiżowym podium. Jak zawsze impreza była zorganizowana profesjonalnie i perfekcyjnie. Chwała organizatorom - mówi Bartosz Nowak ze Sztumu. Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego zaprasza miłośników brydża na 12 turniej z cyklu Korespondencyjnych Mistrzostw Polski, który odbędzie się w poniedziałek, 11 grudnia w Hotelu Pod Lwem w Elblągu, ul. Kowalska 10. Zapisy do turnieju do godz. 16:50. Start o godz. 17.

 


Henryk Łęcki, wiceprezes zarządu Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego

Mikołajki w Szkole Podstawowej w Łęczu

 

Zdjęcie użytkownika Suchacz.

Czas na wybory

Czas na wybory

Od jednego z Czytelników naszej strony otrzymałem taki oto kometarz związany tematycznie z wcześnieszą informacją o naprawie drogi powiatowej Suchacz-Nadbrzeże. 

 

(...)

 

Uwaga, uwaga! Podaję komunikat nadzwyczajny! Jakby ktoś nie wiedział, to pragnę powiadomić, że rozpoczęła się już kampania przedwyborcza do samorządów! Jeżeli ktoś zapyta mnie skąd o tym wiem - odpowiedź jest całkiem prosta! Z obserwacji wiem, z długoletnich obserwacji! Przed każdymi wyborami samorządowymi na pola i łąki wyjeżdżają koparki w celu pogłębiania strumyków, rowów melioracyjnych i napraw dróg. Oznacza to jedno: Urząd dba o swoich mieszkańcówi stara się dla nich robić jak najwięcej! Szkoda tylko tego straconego czasu. Zwyczajnie to nic się nie robi, albo jedynie mało się robi, natomiast przed wyborami robi się wszystko, a nawet jeszcze więcej! Moim zdaniem, wobec takiej polityki byłbym za wyborami co .. 2 lata. Wtedy to robiłoby się jeszcze więcej! A co? Przecież kraj do biednych nie należy, to może sobie na takie wybory całkowicie pozwolić. Tak, wiem - z pewnością wielu miałoby chęć zadać mi pytanie, kto mianowicie wygra zbliżające się wybory?! Przyznaję - wielu uważa mnie za jasnowidza, a ja przecież jasnowidzem nie jestem! Co do wyborów - u nas wygra oczywiście ten sam człowiek, który wygrywa już ponad 20 lat! I tutaj to raczej (jest właściwie pewne) nic się nie zmieni! Szkoda jest jedynie kasy i czasu na nową kampanię! Tak, przyznaję - istnieje jednak ryzyko związane z tym faktem. Jednak musiałby się tutaj wydarzyć cud (ale to mocny cud!). Jednak życie administracji samorządowej nie może opierać się na samych cudach, zwłaszcza wtedy, kiedy ma się już za sobą tych, dla których cuda to podstawa egzystencji. Dlatego już dzisiaj pragnę tak na wyrost pogratulować zwycięstwa w wyborach nowej (starej) władzy). 

 

(...) 

 


Losy N1134

Losy N1134

Stan techniczny drogi powiatowej nr ewid. 1134N relacji Suchacz-Nadbrzeże stałą się ostatnio przedmiotem szczególnego zainteresowania. Nic dziwnego, bo jest naprawdę w opłakanym stanie. Mieszkańcy są bezradni, ale i zdeterminowani.

 

Do tego stopnia, że w dniu dzisiejszym tj. 5 bm. odbyło się w Suchaczu robocze posiedzenie zainteresowanych stron. Byli obecni: Ryszard Zagalski (Przewodniczący Rady Powiatu), Maciej Romanowski (Starosta), Zbigniew Rutkowski (Radny powiatu elbląskiego), Ryszard Zając (Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych) i Monika Jarkiewicz (Sołtys Sołectwa Suchacz). Komisja w takim składzie dokonała wizji lokalnej, decydując następnie o dalszych losach tej drogi. Ustalono, że obecnie podjęte zostaną pilne działania techniczne mające na celu przede wszystkim przywrócenie jej przejezdności. Dalsze prace realizowane będą w terminie późniejszym, po dokonaniu stosownych uzgodnień. Głównie tych natury formalnej, ponieważ nie do końca jasna jest sytuacja własnościowa niektórych odcinków. Należy mieć nadzieję, że teraz sprawy ruszą do przodu. Sprawę będziemy monitorowali i informowali Czytelników o postępach.   

 

msj         

Wygenerowano w sekund: 0.32
21,858,032 unikalne wizyty