Suchacz.Eu - portal Sołectwa Suchacz


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Wrzesień 2021 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Sasanki w Gietrzwałdzie

Sasanki w Gietrzwałdzie

Właśnie wróciliśmy z Gietrzwałdu - mówi Jolanta Hirko -  z ,,Festiwalu muzyki ludowej i biesiadnej Warmi, Mazur i Powiśla." To trzecia edycja przeglądu zespołów, kapel oraz grup zajmujących się muzyką ludową i biesiadną.

 

„Festiwal kultur – Warmia, Mazury, Powiśle” organizują: Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, Gmina Gietrzwałd, Stowarzyszenie „Piękny Most” oraz Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Południowa Warmia Gietrzwald przywitał nas pięknymi promieniami słońca, było cieplutko i radośnie, ale po trzech godzinach pogoda nam się załamała i dwukrotnie lunęło deszczem z nieba. Trzeba było się chować, choć nie jesteśmy z cukru, a jednak nie chcieliśmy przemoknąć. Organizator zafundował nam kawę, herbatę, pyszny obiad z dwóch dań, ciasto i inne smakołyki mogliśmy zakupić na straganach. A były tam różności,  wyroby własne, miody, soki, przetwory owocowe, warzywne, mięsa, sery, twarogi, wiklinowe kosze, ręczne robótki na rzeźbach kończąc. Mimo, że przesłuchanie trwało od dwunastej, do siedemnastej czas się nie dłużył, gdyż słuchając muzyki bawiliśmy się z innymi zespołami i organizatorami, tańcząc w takt muzyki i śpiewając znane utwory. Udało nam się zdobyć piąte miejsce na dwadzieścia pięć zespołów. Miejsce nagrodzone statuetką i nagrodą pieniężną, a konkurencja była silna; kapele wieloinstrumentowe, zespoły liczące nawet 21 osób (!), zespoły pod kierunkiem osób z wykształceniem muzycznym... Wracamy z nowymi doświadczeniami, naładowani pozytywną energią na kolejne wyjazdy. A kolejny za dwa tygodnie!

 

Jolanta Hirko

 

Zobacz zdjęcia: Sasanki w Gietrzwałdzie

Wygenerowano w sekund: 0.23
35,096,207 unikalne wizyty