Suchacz.Eu - portal Sołectwa Suchacz


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Listopad 2020 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Rowerem na Mount Everst!

Rowerem na Mount Everst!

Koncepcja Everestingu jest niezwykle prosta. Należy wybrać dowolne wzgórze, w dowolnym miejscu na świecie i pokonać je tyle razy, aby zaliczyć łącznie 8848 metrów, czyli równowartość wysokości Mt Everestu, najwyższego szczytu Ziemi. Jeśli to zrobisz, znajdziesz się w Panteonie Sławy Everestingu (Bike Everesting Hall of Fame). 

Wyzwanie takie przyjął elbląski rowerzysta Łukasz Tazuszel. Zamierza to zrobić w niedzielę 2 sierpnia br. w Suchaczu i okolicy. Wyznaczony odcinek dł. 3,7 km zamierza pokonać aż 60 razy! Trasa podjazdów i zjazdów będzie przebiegała w następujący sposób: zjazd ulicą Wielmoży (od skrzyżowania z drogą do Pęklewa), dalej za krzyżówką w kierunku Łęcza, gdzie (tuż przed wjazdem do wsi) nastąpi nawrót i zjazd do Suchacza. Odcinek ten liczy 3,7 km i wznosi się na wysokość 148 metrów. Rachunek więc jest prosty: 60 x 148 m = 8.880 m, czyli nieco więcej niż ma najwyższa góra świata. Zadanie to pan Łukasz planuje wykonać w ciągu 16-18 godzin, zaliczając łącznie 445 km! Gdy tego dokona, jego nazwisko znajdzie się w Panteonie Sławy tej dyscypliny (Everesting Hall of Fame).

Planowany wyczyn ma jednocześnie, a raczej przede wszystkim, charakter charytatywny. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację maleńkiej Marysi Czarneckiej. Dziewczynka urodziła się jako wcześniak, w 35 tygodniu ciąży, w zamartwicy. Zaraz po porodzie stwierdzono u niej wadę ośrodkowego układu nerwowego pod postacią całkowitej agenezji ciała modzelowatego (niewykształcone połączenie między półkulami mózgu). Marysia jest opóźniona psychoruchowo, ma obniżone napięcie mięśniowe oraz zaburzenia połykania, przez co wszystkie pokarmy musi mieć podawane przez PEGa. Dziecko potrzebuje intensywnej rehabilitacji i jest pod specjalistyczną opieką pediatryczną, neurologiczną, genetyczną, okulistyczną, otolaryngologiczna i kardiologiczną.

Rowerowy Everesting Łukasza Tazuszela w Suchaczu ma na celu zachęcenie do finansowego wsparcia leczenia Marysi. Wpłat można dokonywać na rachunek bankowy:  15 1160 2202 0000 0003 4147 0701 z dopiskiem "Dla Marysi" lub za pośrednictwem strony zrzutka.pl


W niedzielę suchaczanie będą świadkami tego ambitnego wydarzenia. Jak poinformował organizator, każdy chętny może dołączyć do tej szlachetnej akcji.  

 

Uwaga! Warto pamiętać o bezpieczeństwie uczestnika tej akcji i towarzyszących mu innych osób. Apel kierujemy do mieszkańców ulicy Wielmoży o zachowanie przez całą niedzielę szczególnej ostrożności przy wyjazdach ze swoich posesji. 

 

Całej akcji kibicujemy oczywiście wszyscy! 

 

Więcej informacji, patrz: Cykloza Zaawansowana oraz Suchacz Taka Wieś 


 

msj

Wygenerowano w sekund: 0.21
30,523,648 unikalne wizyty