Suchacz.Eu - portal Sołectwa Suchacz


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Kwiecień 2021 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Ostoja u Rubika

Ostoja u Rubika

Sołectwo Suchacz ma swoje dobre strony, co do których nie trzeba specjalnie nikogo przekonywać. Sprawia to piękna Wysoczyzna Elbląska, która wraz z przylegającym do niej Zalewem Wiślanym, tworzą niepowtarzalny klimat.

 

Na całym obszarze ciekawych miejsc jest sporo. Wiedzą o tym nie tylko elblążanie. Przyjeżdżają tu ludzie z całego kraju. Motoryzacja i modne teraz rowery zrobiły swoje. Nie ma co prawda słynnej Kolei Nadzalewowej, ale i bez niej ruch turystyczny z roku na rok jest coraz większy. Przez kilkanaście minionych lat region rozsławiany był dzięki m.in. organizowanym przez tolkmicki Klub Motocyklowy "Kardan" zlotom. Niestety to już jest historia, bo nic nie wskazuje na ich reaktywację. Pozostali tylko ludzie, członkowie tej wspaniałej grupy... Ten ich potencjał i pasja do motocykli sprawiły narodzenie się pomysłu, który ma wielką szansę na realizację. W minioną sobotę odbyła się pierwsza publiczna prezentacja miejsca, jakie w przyszłości będzie świetnym przystankiem nie tylko dla zmotoryzowanych, ale także dla rowerzystów i pieszych wędrowców. Dzieje się tak dzięki Państwu Małgorzacie i Grzegorzowi Witkowskim, nowym mieszkańcom sołectwa, którzy na swojej prywatnej posesji w Połoninach planują utworzenie przystanku pn. "Motoostoja u Rubika". Swój udział ma w tym projekcie także znany kowal Józef Antczak z Kadyn, sam ogromny pasjonat motocykli i podróży. Sobotnie spotkanie przyciągnęło ponad 50 motocyklistów, głównie z Klubu "Kardan". Pomysłodawcy zapoznali gości z planami, jakie mają w stosunku do tego miejsca. I tak, mają tu być m.in.: pole biwakowe, parking dla kamperów, a także specjalne kempingi dla motocyklistów, minigarażami i miejscami do spania. Do tego oczywiście ogolnodostępna kuchnia polowa i sanitariaty. Teren działki liczy ok. 2 hektarów, a więc będzie sporo miejsca i swobody dla każdego. Dojazd z DW 503 do Motoostoi jest bardzo dobry, a urocza miejscówka otoczona jest ze wszystkich stron lasem mieszanym. Po oficjalnej prezentacji, przemówieniach (m.in. Sołtys Suchacza) i wpisach do kroniki, gospodarze zaprosili zebranych na grilla i domową drożdżówką z wiśniami. Były jeszcze konkursy z nagrodami, loteria i biesiadowanie w podgrupach. O wszelkich postępach w budowaniu Motoostoi będziemy Państwa informowali na stronie www.suchacz.eu i suchackim profilu fejsbukowym.

 

Zobacz zdjęcia: Motoostoja u Rubika

 

 

msj              

Wygenerowano w sekund: 0.19
32,100,135 unikalne wizyty