Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Kwiecień 2020 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Rodzinny Festyn

Rodzinny Festyn

Na taką piękną wrześniową pogodę zasłużyli zapewne organizatorzy i uczestnicy Rodzinnego Festynu Dożynkowego w Suchaczu. Było na tyle słonecznie i ciepło, że wystarczyły nawet letnie ubrania. Widocznie tak musiało być! 

 

Po minionych kilkunastu dniach deszczu, chłodu i wiatru, to była chyba nagroda, jakiej należało się spodziewać... Chociażby za ogromny wkład pracy wielu wolontariuszy, którzy kolejny raz pokazali, że chcą i potrafią. Pod takim kątem opracowano też program festynu. Przewidziano bowiem głównie gry i zabawy plenerowe, dla których gwarancją sukcesu jest pogoda. W niedzielę, 22 września była doskonałym sprzymierzeńcem mieszkańców, a także wszystkich tych, którzy tego dnia odwiedzili Suchacz. Bawili się wszyscy, nie tylko organizatorzy. Od kilku lat dewizą lokalnych stowarzyszeń (Sasanki, KERiI, KGW, ŚW i Rada Sołecka) jest organizowanie imprez dla wszystkich tych, co to lubią i tego chcą. Takie rozwiązanie sprawiło, że wszystkie mają wręcz rodzinny charakter. Rodzinny, ale i wciąż otwarty dla każdego chętnego...

Niedzielny festyn był  okazją do oficjalnego otwarcia placu zabaw, obiektu wymarzonego przez dzieci, rodziców, wychowawczynię miejscowej świetlicy Marlenę Szulc i sołtysa Moniki Jarkiewcz. Kosztował niemal 40 tysięcy złotych, ale dzięki kilku trafionym pomysłom i sercom sponsorów stał się faktem. Wczoraj, uroczystego otwarcia dokonały dzieci wraz z Magdaleną Dalman, burmistrzem Tolkmicka. Oprócz tej atrakcji dzieciarnia miała loterię fantową oraz kilka konkursów z nagrodami. Było np. przeciąganie liny, rzut słomkowym kapeluszem, rzut podkową, mecz piłkarski z dorosłymi, malowania twarzy (Joanna Charyton), wplatanie kolorowych warkoczyków (Jolanta Grzebiela) itp. Dorośli w tym czasie mogli też sprawdzić swoje siły i zręczność, np. w rzucie podkową czy kołem ratunkowym, a także w obieraniu ziemniaków na czas. Atrakcją festynu była wizyta policji, której dwaj funkcjonariusze prezentowali alkogogle, czyli okulary imitujące postrzeganie rzeczywistość pod wpływem alkoholu oraz specjalne umundurowanie taktyczne policji. Od dawna zaprzyjaźnione z Suchaczem Centrum Spotkań Europejskich"Światowid" miało i tu swoją wyjątkowo ciekawą prezentację w postaci pokazu wypieku chleba w piecu glinianym i sposobów dekorowania drewnianych kuferków. Upieczony chleb ze smalcem był oryginalnym przysmakiem wszystkich degustatorów.

Dla wszystkich funkcjonował dobrze zaopatrzony bufet ze smacznym jedzonkiem (grochówka z kociołka, pierogi, placki ziemniaczane) i przeróżnymi łakociami w postaci całej serii domowych wypieków.

Jak się łatwo domyślić, realizacja takiego programu nie mogła się odbyć bez muzyki, śpiewu i tańców. Wszystko zapewniły dwa zaproszone zespoły „Sentyment” i „Tolkmiczanki” oraz miejscowe „Sasanki". Na uwagę zasługiwała sceneria całego festynu. Tematem przewodnim były ... strachy na wróble, przygotowane w ramach specjalnego konkursu oraz chłopska zagroda udekorowana rozmaitymi płodami rolnymi. 

Imprezę dokumentowali fotograficznie: Aleksandra Panasko i Sylwester M. Jarkiewicz (Ola prowadziła jeszcze pamiątkowe sesje rodzinne).


Zobacz fotorelację: Festyn dożynkowy 1 Festyn dożynkowy 2 Festyn dożynkowy 3Festyn dożynkowy 4

Wygenerowano w sekund: 0.25
29,348,767 unikalne wizyty