Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Lipiec 2020 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Plac zabaw w Suchaczu

Plac zabaw w Suchaczu

Kilka dni temu, tuż obok świetlicy wiejskiej w Suchaczu powstał plac zabaw. Było to marzenie dzieci całego sołectwa, które podobne obiekty widziały w innych miejscowościach. No i się udało! 

 

Jak się łatwo domyśleć od pomysłu do realizacji jest jeszcze stosunkowo długa droga. Całość zależna jest od pieniędzy, których jak wiadomo, przeważnie nigdy nie ma albo brakuje. Nie było również proste znalezienie odpowiednich elementów. Producentów i dostawców jest w Polsce kilku. Mają różne oferty, zależne od stopnia skomplikowania i użytych materiałów. Marlena Szulc (wychowawczyni świetlicy wiejskiej) z Moniką Jarkiewicz (sołtys) poświęciły na to kilkanaście godzin. Wybór padł na firmę AVIS z Lublina, która miała w ofercie odpowiednie do możliwości finansowych projektu elementy przyszłego placu zabaw. To był pierwszy krok. Drugim, było zgromadzenie stosownych funduszy.  

Marzenia spełniają się, ale nigdy same. W realnym świecie trzeba przy nich trochę pochodzić. Znalezienie ok. 40 tys. złotych nie jest łatwe i tak było tym razem. Po wielu rozmowach udało się pozyskać pieniądze z funduszu sołeckiego, środków z gminnego programu profilaktyki i rowiązywania problemów alkoholowych, nagrody starostwa powiatowego zdobytej w ramach konkursu "Wieś z inicjatywą", pieniędzy zebranych podczas rodzinnego festynu "Pod Brzózką" i nawet kilku prywatnych darczyńców - mieszkańców wsi (Hanna Nowak, Wiesława Pokropska, Zbigniew i Paweł Jadczuk). Nie bez znaczenia był także społeczny wkład pracy w postaci prac geodezyjnych (Krzysztof Mieszanek), sporządzenia projektu (Lech Stodolski) i innych czynności pomocniczych (Dawid Grudziński i Wiesław Łęczycki).  Każda pomoc była cenna! Także ta, już po samym zakończeniu budowy, kiedy plac należało posprzątać i przygotować - głównie pod kątem bezpieczeństwa małych użytkowników. Zbudowany plac zabaw nie jest szczytem marzeń, ale początkiem większego projektu, który  - w miarę pozyskiwania środków finansowych  - będzie mógł być rozszerzany o inne elementy.  Jednym słowem to początek większej układanki.  

 

msj

Wygenerowano w sekund: 0.21
29,618,889 unikalne wizyty