Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Październik 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Plener w Kadynach

Plener w Kadynach

Cyjanotypia, malarstwo, ceramika, twórcza atmosfera i wypiek chleba to tylko niektóre atrakcje, które znajdują się w planie 13 edycji Pleneru Plastycznego „Kadyny – wioska sztuki”. Plener odbędzie się w dniach 2–6.07.2019 r. w Kadynach.


Motywem przewodnim pleneru będzie kadyńska ceramika figuralna oraz  malarstwo plenerowo-historyczne. Uczestnicy wykonają prace inspirowane charakterystycznymi wzorami naczyń i majoliki kadyńskiej, które mają korzenie w stylu secesji i art deco. Zajęcia będą odbywać się w świetlicy w Kadynach oraz w unikatowej przestrzeni architektury i historii samej miejscowości, w otoczeniu przyrody rezerwatu. W plenerze weźmie udział młodzież z Kadyn i województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz doświadczeni artyści związani z ceramiką i malarstwem. Dla dzieci i młodzieży z Kadyn, zostanie poprowadzony warsztat z technik malarstwa kreatywnego i monotypii.
     Warsztaty ceramiczne, malarskie oraz cyjanotypii w kadyńskiej świetlicy poprowadzą profesjonaliści – instruktorzy i nauczyciele akademiccy. Robert Lipka oraz Małgorzata Szram-Lipka, a także Ewa Bednarska-Siwilewicz, Paula Załuska instruktorzy z CSE "Światowid." Część prac ceramicznych, które powstaną podczas warsztatów zostanie wypalona w piecu do raku, która odznacza się niezwykłymi efektami szkliwienia w atmosferze redukcyjnej. Pozostała część zostanie poddana obróbce w piecu ceramicznym w pracowni CSE „Światowid”. Uzupełnieniem warsztatów plastycznych będą warsztaty przygotowywania i wypieku chleba w glinianym, tradycyjnym piecu chlebowym. Plener zakończy uroczysty wernisaż w piątek 5 lipca. Podczas wernisażu będzie można zobaczyć wszystkie stworzone prace oraz skosztować chleba przygotowanego przez dzieci. 
     W trakcie pleneru część działań dedykowanych będzie Cyjanotypii. Jest to jedna ze szlachetnych technik fotografii. Polega na naświetlaniu stykowym a po wywołaniu wybarwia się na odcienie  błękitu pruskiego. Ta technika jest wykorzystywana na wiele sposobów, zarówno do tworzenia wielkoformatowych prac, jak i do robienia miniatur, które w zestawieniu mogą składać się na książkę artystyczną, legendę lub zielnik.
     - Plener jest elementem projektu „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej” w ramach, którego odbędą się także warsztaty artystyczne oraz ogólnopolski konkurs plastyczny – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, organizator. – Zależy nam na upowszechnianiu wśród mieszkańców naszego regionu wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur.
     Projekt jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu. 
     Program pleneru:
     2 lipiec - od godz. 11.00 w świetlicy Kadyna, warsztaty tworzenia prac w technice kalki ceramicznej. 
     3 lipiec - od godz. 10.00 do 13.00 w świetlicy Kadyna, warsztaty z technik malarstwa kreatywnego.
     4 lipiec – od godz. 10.00 – 13.00 w świetlicy Kadyna, warsztaty wypału ceramiki w technice raku.
     5 lipiec – od godz. 10.00 w świetlicy Kadyna, warsztaty wypiekania chleba w piecu glinianym. O godz. 18.00 wernisaż poplenerowy.
Stowarzyszenie "Jantar" oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
Wygenerowano w sekund: 0.24
28,673,777 unikalne wizyty