Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Marzec 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom

1 marca br. uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym im. Kaprów Polskich w Suchaczu uczestniczyli w etapie gminnym 42. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, który odbył się w siedzibie Straży Pożarnej w Tolkmicku.

 

Drużyna z NSPiOP  w składzie: Julia Kotulska, Oliwia Szatyło, Martyna Suzinowicz, Filip Lachowicz i Krystian Białosuknia rywalizowała z reprezentacjami wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Tolkmicko. Obok szkół podstawowych w turnieju rywalizowała również młodzież gimnazjalna i uczniowie szkół ponad gimnazjalnych. Turniej otworzyła  Pani Burmistrz oraz urzędujący prezes i komendant Straży Pożarnej w Tolkmicku, a tuż po otwarciu dzieci i młodzież przystąpili do pierwszej części turnieju, czyli testu składającego się z 40 pytań dotyczących szeroko pojętej wiedzy z zakresu pożarnictwa i  pomocy przedmedycznej. Do etapu drugiego, w formie pytań zadawanych przez jury konkursu, zakwalifikowało się po pięcioro najlepszych uczestników z każdej kategorii szkół. Rywalizacja już w tym pierwszym etapie była bardzo wyrównana i wyłonienie wspomnianych finałowych piątek wymagało dodatkowych dogrywek. Pomimo, iż uczniowie z Suchacza należeli do najmłodszych uczestników turnieju, bardzo dobrze poradzili sobie z własnymi emocjami i postawionymi przed nimi zadaniami. Aż troje z nich znalazło się w ścisłym finale, wykazując się w nim również dużą wiedzą. Ostatecznie Filip Lachowicz zajął w finale turnieju II miejsce, minimalnie przegrywając szansę na reprezentowanie gminy Tolkmicko w turnieju powiatowym z uczniem Szkoły Podstawowej w Pogrodziu. Trzecie i czwarte miejsce w turnieju zajęły również uczennice naszej szkoły, odpowiednio Oliwia Szatyło i Martyna Suzinowicz. Wszyscy uczniowie NSPiOP w Suchaczu zasłużyli na pochwałę za wykazaną wiedzę i ambicję, a wyniki turnieju potwierdziły duże możliwości edukacyjne dzieci. W przyszłym roku wszyscy reprezentujący oni będą mogli jeszcze raz wstąpić ww konkursie.

 

Zobacz zdjecia: Konkurs strażacki


Źródło: NSPiOP w Suchaczu

Wygenerowano w sekund: 0.14
28,104,622 unikalne wizyty