Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Kwiecień 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Ta wycieczka im się po prostu należała...

Ta wycieczka im się po prostu należała...

Ktoś powiedział kiedyś, że emeryci nie potrzebują wypoczywać, bo mają teraz dużo wolnego czasu i nie muszą. Nie do końca jest to prawdą, przynajmniej w odniesieniu do seniorów zrzeszonych w suchaczańskim Kole Emerytów Rencistów i Inwalidów. Mieszkańcy sołectwa widzą na codzień jego aktywność, której mogą pozazdrościć inne stowarzyszenia. Wycieczka jaką sobie sami zafundowali w pełni im się po prostu należała...


Przez pięć dni piętnastoosobowa grupa seniorów odbyła podróż do niezwykle ciekawego regionu - na Podlasie, położone w północno-wschodniej części kraju, w geograficznym centrum Europy. W ciągu tych kilku dni (5-10 września 2018) zaliczyli praktycznie wszystko co najważniejsze: Białystok - jedyny duży ośrodek na całym Podlasiu, Tykocin będący perłą baroku, Supraśl z pięknym monasterem, słynną Białowieżę z żubrem, przeurocze Siemiatycze czy Kruszyniany z jej niezwykłą Tatarską Jurtą na czele. Oprócz zwiedzania mieli okazję do kąpieli w wodach termalnych w Sokółce, spróbowania regionalnej kuchni z lodowymi deserami włącznie. Pogoda dopisała, a więc była okazja do podziwiania (nawet z okien autobusu) przecudnej przyrody Podlasia. Są tu cisza, spokój, piękne zielone krajobrazy, pełne dziewiczych lasów, rzek i rozlewisk, a wszystko to bogate w cennych i charakterystycznych dla Polski reprezentantów flory i fauny! To tutaj króluje łoś, bóbr, gronostaj, a nade wszystko żubr - król Puszczy Białowieskiej, który właśnie w tych okolicach został ocalony przed całkowitym wyginięciem i rozpoczął swe nowe życie na wolności. Jak widać seniorzy nie próżnowali podczas swojego wyjazdowego wypoczynku. Po raz kolejny zobaczyli wiele pięknych miejsc, pomimo dość dużego tempa całej wycieczki. Na specjalną uwagę zasługuje udział dwóch najstarszych seniorów KERiI, Zygmunta Madery (87)  i Lucjana Kurzyny (85), sporo przekraczających wiek pozostałych towarzyszy podróży. Zachęcam do obejrzenia albumu ze zdjęciami, bo to naprawdę doskonały materiał oddający klimat wycieczki. 

 

Fotorelacja: Seniorzy na Podlasiu                    

 

Sylwester M. Jarkiewicz

Fot. Jolanta Hirko

Wygenerowano w sekund: 0.23
28,152,275 unikalne wizyty