Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Luty 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Dramat w Tolkmicku. Największy pracodawca zamyka zakład

Dramat w Tolkmicku. Największy pracodawca zamyka zakład

Spółka Masfrost chce zamknąć swój zakład przetwórstwa warzywno-owocowego w Tolkmicku. Pracę mają stracić 144 osoby. - Zwolnienia grupowe mają się rozpocząć w sierpniu. Spotkaliśmy się już z przedstawicielami spółki, przygotowujemy pomoc dla zwalnianych pracowników – usłyszeliśmy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Elblągu.

 

Masfrost produkuje mrożone warzywa i owoce, ma dwa zakłady: w Tolkmicku i Ziębicach na południu Polski. Tolkmicki ma bardzo długą tradycję – powstał jeszcze w 1938 roku jako Fabryka Marmolady i Marcepanu. Spółka w ostatnich latach zainwestował tu wiele milionów złotych w linie produkcyjne, ale teraz okazuje się, że podjęła decyzję o zamknięciu zakładu. Pracę mają stracić wszyscy zatrudnieni – w sumie 144 osób. 

     - Dostaliśmy już zawiadomienie od Masfrostu o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych, doszło też do spotkania z przedstawicielami spółki. Ustaliliśmy, że nasi doradcy przyjadą do Tolkmicka, by spotkać się z pracownikami, by pomóc im w tej trudnej sytuacji. Tym bardziej że pracują tutaj niekiedy całe rodziny – mówi Katarzyna Piasecka, kierownik Działu Pośrednictwa i Poradnictwa Zawodowego Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu. - Przedstawimy pracownikom możliwości, z jakich mogą skorzystać, choć problemem może być konieczność dojazdu do nowej pracy do Elbląga. Część osób będzie chciała zapewne skorzystać ze świadczeń przedemerytalnych, bo będą im przysługiwać. 
     Z naszych informacji wynika, że ostatni pracownicy mają zakończyć zatrudnienie z końcem 2018 roku. Co dalej czeka zakład po zamknięciu? Spółka Masfrost będzie chciała go najprawdopodobniej sprzedać jakiemuś inwestorowi. Pytanie, czy taki się znajdzie. 
     O odpowiedzi na pytania w sprawie powodów likwidacji i przyszłości zakładu poprosiliśmy prezesa Masfrostu. Wkrótce je opublikujemy. 

RG
Źródło: Portel.pl

Fot. Michał Skroboszewski

Wygenerowano w sekund: 0.32
28,069,350 unikalne wizyty