Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Lipiec 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Plener artystyczny z wypiekiem chleba

Plener artystyczny z wypiekiem chleba

Za nami 12. już edycja pleneru plastycznego pn. "Kadyny - wioska sztuki". Trwał trzy bardzo pracowite dni. Był to czas wypełniony twórczą pracą, kiedy to uczestnicy mieli okazję poznać tajniki malarstwa, rzeźby, cjanotypii i nawet wziąć udział w wypieku chleba w oryginalnym glinianym piecu.

 

Motywem przewodnim pleneru były kadyńska ceramika figuralna oraz polskie malarstwo historyczne. Uczestnicy wykonali prace inspirowane dawnymi wzorami naczyń i majoliki kadyńskiej, w której dominowały motywy zwierząt z okresu secesji i art deco. Odbyło się ciekawe spotkanie z etnografem, który w interesujący sposób wprowadził uczestników w świat kadyńskiej ceramiki. Prowadzili je: Małgorzata Szram-Lipka oraz Robert Lipka, a także Ewa Bednarska-Siwilewicz, Paula Załuska instruktorzy z elbląskiego CSE "Światowid. Plener zakończył się w piątek 7bm. o godz. 18.00 poplenerowym wernisażem prac oraz występem wiolonczelistki Dagny Krause. Powodzeniem cieszyła się degustacja ciast, w tym także wypieków z glinianego pieca. Całość można ocenić na piątkę z dużym plusem. Brawa dla organizatorów z CSE "Światowid" i Doroty Lebiody ze świetlicy wiejskiej w Kadynach, gospodyni pleneru i warsztatów. 
 

 

Zobacz zdjęcia autostwa Doroty Lebiody i Jolanty Hirko: Plener Kadynach
 

 

pz/msj    

Wygenerowano w sekund: 0.48
27,299,018 unikalne wizyty