Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Luty 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Plener artystyczny z wypiekiem chleba

Plener artystyczny z wypiekiem chleba

Za nami 12. już edycja pleneru plastycznego pn. "Kadyny - wioska sztuki". Trwał trzy bardzo pracowite dni. Był to czas wypełniony twórczą pracą, kiedy to uczestnicy mieli okazję poznać tajniki malarstwa, rzeźby, cjanotypii i nawet wziąć udział w wypieku chleba w oryginalnym glinianym piecu.

 

Motywem przewodnim pleneru były kadyńska ceramika figuralna oraz polskie malarstwo historyczne. Uczestnicy wykonali prace inspirowane dawnymi wzorami naczyń i majoliki kadyńskiej, w której dominowały motywy zwierząt z okresu secesji i art deco. Odbyło się ciekawe spotkanie z etnografem, który w interesujący sposób wprowadził uczestników w świat kadyńskiej ceramiki. Prowadzili je: Małgorzata Szram-Lipka oraz Robert Lipka, a także Ewa Bednarska-Siwilewicz, Paula Załuska instruktorzy z elbląskiego CSE "Światowid. Plener zakończył się w piątek 7bm. o godz. 18.00 poplenerowym wernisażem prac oraz występem wiolonczelistki Dagny Krause. Powodzeniem cieszyła się degustacja ciast, w tym także wypieków z glinianego pieca. Całość można ocenić na piątkę z dużym plusem. Brawa dla organizatorów z CSE "Światowid" i Doroty Lebiody ze świetlicy wiejskiej w Kadynach, gospodyni pleneru i warsztatów. 
 

 

Zobacz zdjęcia autostwa Doroty Lebiody i Jolanty Hirko: Plener Kadynach
 

 

pz/msj    

Wygenerowano w sekund: 0.31
28,069,385 unikalne wizyty