Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Luty 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Rowerzyści na punkcie widokowym

Rowerzyści na punkcie widokowym

W ramach kolejnej wycieczki rowerowej organizowanej przez elbląski MOSiR, grupa pod wodzą kwalifikowanego instruktora Marka Kama Mareckiego zaliczyła kilka ciekawych punktów na przebytej dziś tj. 10 czerwca 2018 r. 37-kilometrowej trasie i w 30-stopniowym upale. Nagrodą za trud były, oprócz pięknego widoku, świeżutkie racuchy drożdżowe. 

 

Ostatnim etapem na drodze rowerowej wyprawy był Suchacz, z punktem widokowym im. Carla Pudora jako centralnym miejscem przeznaczonym na krótki odpoczynek w naszej wsi. Rowerzyści dotarli tu na swoich maszynach, a kilku  mocarzom udało się nawet wjechać na samą górę. Grupa liczyła ok. 40  młodych i starszych pasjonatów dwóch kółek. Krótki postój był okazją do zaprezentowania przez wiceprezesa stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś kilku osobliwości Suchacza i okolicy, głównie tych o znaczeniu historycznym. Wiceprezes opowiedział m.in. o Zameczku nad Zatoką, o Kolei Nadzalewowej, o suchaczańskich cegielniach, o stawach z przyległymi winnicami i o dawnej osadzie neolitycznej nad Zalewem.  Niespodzianką dla wycieczkowiczów były gorące jeszcze racuchy ufundowane przez Monikę Jarkiewicz, sołtyskę Suchacza. Planowany krótki pobyt przedłużył się do ponad godziny (!) i trwałby jeszcze, dłużej, gdyby nie konieczność powrotu do Elbląga ruchliwą "503". Rowerzyści zadeklarowali przy pożegnaniu, że jeszcze tu na pewno wrócą. Być może jesienią, kiedy będzie lepsza okazja do pieczenia kiełbasy i dłuższe pogaduchy przy ognisku. Dziś było na to zdecydowania za gorąco...

 

Zobacz zdjęcia: Rowerzyści na punkcie widokowym

 

Uwaga! Jeśli ktoś posiada inne fotki z dzisiejszego spotkania, proszę o ich przesłanie na adres: msj@post.pl

 

msj

Wygenerowano w sekund: 0.22
28,069,342 unikalne wizyty