Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Marzec 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Budowa światłowodu już zaowocowała!

Budowa światłowodu już zaowocowała!

Wykopy pod światłowód w Suchaczu odsłoniły kolejną tajemnicę z czasów II wojny światowej. Przypadkowe znalezisko okazało się niezwykłą pamiątką ukrytą przez nieznanego oficera Wehrmachtu. Na odkrycie skrzynia czekała 73 lata!

 

Cofający się przed naporem Armii Czerwonej żołnierze 1 Frontu Białoruskiego nie mieli wielu możliwości zabierania ze sobą osobistych rzeczy. To był też doskonały czas dla żołnierzy Wehrmachtu, dla których zbliżająca się klęska III Rzeszy oznaczała w najlepszym przypadku niewolę. Wyjściem dla wielu tak myślących ludzi była dezercja. Ale co zrobić z wieloma rzeczami, które towarzyszyły wojskowym na Wschód i podczas odwrotu? Ocalenie było możliwe tylko poprzez ich ukrycie, z nadzieją, że kiedyś nadarzy się okazja do ich odzyskania. Takie właśnie rozumowanie towarzyszyło zapewne nieznanemu hitlerowskiemu oficerowi, który postanowił przechować swoje prywatne dobra zostawiając je właśnie na terenie dzisiejszego Suchacza. To jedna z hipotez, bo możliwe jest także, iż zawartość została ukryta przez jakiegoś miejscowego chłopa. W obu przypadkach losów właściciela można się tylko domyślać. Dopiero po 73. latach przypadkowo znaleziono skrzynię z jej cenną zawartością. To wielka gratka dla kolekcjonerów militarii  Widać to wszystko na zdjęciach! Warto jeszcze dodać, że cała zawartość jest w doskonałym stanie. Stało się tak dzięki świetnemu zabezpieczeniu przed wilgocią. Tak dobremu, że nawet cygara były na tyle suche, że można je było zapalić. - To cenne znalezisko będzie dla mnie pamiątką po "wykopkach" w Suchaczu. - powiedział szczęśliwy znalazca, operator jednej z koparek. - Na razie nie myślę się tego pozbywać. - dodał na zakończenie rozmowy. 

 

Zobacz 12 zdjęć: Znalezisko 

 

msj   

Wygenerowano w sekund: 0.32
28,110,466 unikalne wizyty