Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Czerwiec 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Gminne świętowanie

Gminne świętowanie

Uroczyście i z należną powagą przebiegły w gminie Tolkmicko obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polską niepodległości.

 

Animatorem specjalnego programu obchodów byli parafia pw. św. Jakuba oraz Urząd Miasta i Gminy. Głównym punktem uroczystości była msza święta z udziałem przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej oraz zaproszonych gości. Druga część miała się odbyć na rynku, ale deszcz pokrzyżował te plany. Schronienie uczestnikom dał pobliski ratusz. Tu były przemówienia i wystąpienia zaproszonych gości, tu śpiewano pieśni patriotyczne i recytowano wiersze o podobnej tematyce. Także tu serwowano nastęnie zgromadzonym rogaliki i gorące kakao. Obie uroczystości, ta w kościele i ta w ratuszu, miały raczej charakter kameralny. Frekwencja jak na taką doniosłą uroczystość i samo miejsce obchodów była raczej skromna. Suchacz reprezentował zespół wokalno-muzyczny "Sasanki", który bardzo aktywnie udzielał się w śpiewaniu. 

 

Zobacz zdjęcia: NŚN w Tolkmicku

 

msj        

Wygenerowano w sekund: 0.43
27,220,231 unikalne wizyty